Mít 14m dítě, které ještě nechodí a nemluví, je masakr. Netušíte, co chce, a všude ho taháte. Myslela jsem, že týden u rodičů na baráku bude super oáza (jeli na dovolenou), ale po dvou dnech regulérně padám na hubu.
Moje nová realita? Nabalit tašku a jít na zahradu. Protože jakmile zapomenu jedinou věc, znamená to vzít malého, vyjít schody, vzít věc, sejít schody...
Chci napustit bazének? Musím ho vzít a jít pro hadici.
Chci stan? Zase na ruce a hledat stan.
Zapomněla jsem kafe? Kašlu na něj.
Zapomněla jsem ručník? Zase do náruče a marš do prvního patra do koupelny... 🏃♀️
Dopoledne jsme nějak dali, k obědu díky bohu za hotovky ze skleničky 🙏🏻. Položím ho a on hned míří ke schodům, takže 10 minut vysvětluju, že udělá BÁC. Pak jdu na záchod, kde mě začne zavírat. Říkám mu: „toto teda ne, chci na tebe vidět!“. No tak namíří ke skříňce a opět říkám: ,, přiskřípneš si prsty!" Do 30 vteřin řev. Klasika. 🙄
Update z poledního klidu:
Konečně usnul na mně jak rozpláclá opička. Opatrně ho položím, udělám barikády a plížím se dolů (díky bohu za chůvičku s kamerou). Hodím kuřecí prso na pánvičku, že se konečně najím, jdu ho otočit a malý na kameře už zase sedí! 🥴
Takže rychlé uspávací kolo číslo dva. Povedlo se, jdu k pánvi a nakládám si maso, opečené brambory ze včerejška a tunu tatarky, protože ty tuky a energii nutně potřebuju. Stihla jsem TŘI brambory, čtvrtku masa a je zase vzhůru! 💀
V tomhle šíleném pařáku se prostě nedá spát. Matky v tropech, držte se, já jdu dál tahat těch svých 10 kilo štěstí! 🥵🍦
Stejné džíny, o 3/4 roku později a rozdíl 14 kg!! 🤯
Na rovinu, nemám dokonale uklizený byt, nevařím každý den, občas zapomenu prádlo v pračce, sušičku ignoruju dva dny a nádobí umyju až večer. 🤷🏻♀️ Někdy je doma prostě chaos, ale já klidně nechám své 3 chlapy v bytě a jdu si zaběhat. My mámy totiž potřebujeme taky čas pro sebe a vypnout. 😇
Prvních 9m: Spánkové peklo, buzení po 30 minutách (doteď kojím a vstávám už "jen" 5x za noc).
Zlom v březnu: Malý se naučil usínat s tatínkem! 🙏🏻
Můj režim: 3x týdně běh, 1x týdně fitko. Buď večer, když taťka uspává, nebo dopoledne vyrazím běhat i s kočárkem. 🏃♀️(Ne, nemám kočárek na běhání 🫣)
Ta největší změna ale stejně byla úprava jídelníčku a hlavně začít pořádně jíst! 🍳
Úklid doma prostě počká, naše zdraví ne. Jde to, když máte vedle sebe skvělého parťáka ❤️ (partnera/manžela)
Krásné počasí, krásný výlet. Jen bych potřebovala poradit co malému do nosítka, přítel se spotí a malý tím pádem já taky celý mokrý 🙈 . Chtěla jsem vzít softshell overal, ale to by mu bylo fakt horko (malému). Nějaká rada i pro přítele co na sebe, když má nosítko a jdeme na túru? Ať je nemusím pak "ždímat" oba dva? 😅




