mauta87
11. pro 2017
1386 

Naše testování s Fisher - Price

Jsem pravidelnou čtenářkou webové stránky Modrý koník. Stránku modrykonik.cz jsem začala navštěvovat během svého prvního těhotenství a i po druhém těhotenství jsem jí zůstala věrná. Mám dva syny Tadeáška  3,5 roku a Matyáška 8 měsíců.  Když se naskytla možnost, dát klukům otestovat hračky od společnosti Fisher - Price, neváhala jsem a zapojila se do možnosti testování. Usmálo se na nás štěstí a byla, jsem vybrána, k testování první skupiny hraček, tedy hraček vhodných od 6 měsíců věku dítěte a to Smart stages tablet, Chytrý telefon, Pejskův stoleček, Veselé jablíčko, Mluvící pejsek.

Na testování jsem se hodně těšila, hračkami od společnosti Fisher price, mám zkušenosti a tak jsem věděla, že nás doma čeká 5 týdnů plných překvapení, poznávání, 35 dní dobrodružství, zábavy, učení a spousty hodin hraní, dětské radosti, co víc si přát.

Než začnu v popisování jednotlivých hraček, chtěla bych shrnout celkový dojem, který jsem během 5 týdnů testování získala a důvod proč si hračky od Fisher price získali mé srdce, jsou to sice jen detaily ale právě takové detaily jsou důvodem, proč nakonec dětem vyberu a koupím hračky od Fisher price.

Všechny hračky splňují směrnice Evropského parlamentu a Rady 2009/48/ES o bezpečnosti hraček a všechny zákonné normy dle české legislativy a prohlášení o shodě CE. V dnešní době by to u hraček prodávaných na českém trhu měla být samozřejmost, ale bohužel není to tak úplně pravda. Celkově se mi líbí koncepce hraček od Fisher price, ve své podstatě je jednoduchá, hlavní hračkou je mluvící pejsek, ostatní hračky na ní přímo navazují příběhem nebo stylem. Přesto je, každá hračka samostatným celkem a není potřeba vlastnit další hračku, pokud však jednou hračku dětem od Fisher price koupíte, u jedné určitě nezůstanete. Další vychytávkou na hračkách je skutečnost, že obrázky nejsou na plastových dílech nalepeny ale natištěny, díky tomu odolají dětským slinám během ožužlávání,  a zachovávají si dlouhodobě vzhled nové hračky. Hračky jsou vyrobeny ze silného pevného plastu, který vydrží hrubší zacházení těch nejmenších dětí. Výrobce pro namluvení frází a písničky použil opravdu příjemný ženský hlas, který je příslibem toho, že i když vám dítě už po sté za sebou pustí jednu a tu samou písničku, nemáte chuť hračku vyhodit z okna. Hračky s dítětem „rostou“ díky jejich funkcím a přepínání režimů si vaše dítě s hračkou rádo hraje jak v 6 měsících tak ve 3,5 letech, jak jsem měla možnosti zjistit. V neposlední řadě je u hraček velké plus, že u nich v balení máte vždy baterie a po rozbalení můžete hračku hned užívat, není totiž nic horšího, než když koupíte hračku, nalákáte na ní své natěšené dítko, které si hračku rozbalí, a pak zjistíte, že nemáte baterky.

Ale teď už k samotným testovaným hračkám, u kterých nebudu vypisovat jejich přesné funkce nebo kolik mají celkem dohromady melodií, to jsou informace, které si přečtete na každém internetovém obchodě v popisu výrobku.

Smart stages tablet

Skvělá interaktivní hračka, jednoduchý přehledný tablet, jehož základem jsou tlačítka s písmeny abecedy.  Mladšímu synovi se nejvíce líbí, jak tablet při zmáčknutí bliká a mění barvy, mně se naopak líbilo, jak se soustředí a snaží se zmáčknout jednotlivá tlačítka, zatím se mu to moc nedaří, ale nepřestává se snažit, čímž hračka podporuje jemnou motoriku a soustředění. Při ležení na břiše se pohupuje ze strany na strany do rytmu hudby. Starší syn si s tabletem hraje velmi často, rychle se jej sám naučil ovládat a využívá jeho všechny tři režimy. Často na tabletu mačká jedno tlačítko za druhým a opakuje vyslovená písmena, nenásilně se tak učí abecedu, nebo opakuje, zvuky zvířátek a jejich názvy. Tablet je lehký a díky své tloušťce se dobře drží v ruce, má krásně zaoblené tvary a je pro dítě bezpečné. Zatím co jsme mohli vyzkoušet, nemá příliš velkou spotřebu energie a tak v něm baterky vydrží dlouho i při intenzivním používání.

Chytrý telefon

Líbí se mi, že místo dotykového displeje má na těle tlačítka s čísly, pod každým číslem se mimo čísla samotného skrývá i nějaké vyzvánění, melodie nebo písnička. Mladšího syna zatím telefon příliš neoslovil, při rozbalení se mu opět líbilo, jak telefon mění barvy při zmáčknutí, ale poměrně brzy o něj ztratil zájem, myslím, že čas, kdy ho bude bavit přijde až za pár měsíců, výrobce uvádí, že se jedná o hračku vhodnou pro děti od 18 měsíce věku, to je v celku pochopitelné. To se ovšem nedá říct o starším synovi, očividně po vzoru rodičů, chce nosit telefon všude sebou, když jedeme někam na návštěvu, nesmí chybět v batůžku. Skoro každý večer si telefon vezme do ruky a telefonuje babičce nebo dědovi a vypráví, co dělal během dne, nebo mi přinese můj telefon a chce, abych mu, jako zavolala na jeho telefon a tak si spolu povídáme, je to hrozně roztomilé, nejvíce ho ovšem baví tlačítko s foťákem, kdy nás všude po bytě fotí, tlačítko vydá při zmáčknutí zvuk focení, rád opakuje čísla.

Veselé jablíčko

Je to jednoduchá hračka, která má opravdu krásné melodické písničky, líbí se mi ze všech nejvíc. Hračka ve tvaru jablíčka, uvnitř kterého je pět dílků různých barev s vyobrazením čísla a druhu ovoce, na středu tlačítko pro spouštění zvuků. Líbí se mi celkové zpracování jednotlivých dílků, nemám u takové hračky obavu, že by mladší syn mohl nějak ublížit nebo spolknout nějaké jeho části. Je to hračka pro ty úplně nejmenší. Mladší syn si jablíčko hodně oblíbil, líbí se mu, že do jablíčka stačí strčit a ono začne hrát, není nutné mačkat tlačítko uvnitř, sundá z něj víko a vyndá jednotlivé vnitřní dílky, které se pak snaží vkládat zpět na svá místa a během toho si zapíná písničky, říkanky a melodie, starší syn mu rád pomáhá a snaží se opakovat říkanky především názvy ovoce a barvy, mě se líbí, že se učí společně si hrát.

Mluvící pejsek

Naprosto luxusní hračka, kterou by si určitě zasloužilo každé malé dítě, je vyroben z několika různých materiálů a dítě tak může doteky poznávat různé struktury a druhy materiálů. Mladšímu synovi se stal opravdovým kamarádem, vždyť je vysoký 33 cm. Pravidelně spolu usínají v postýlce a ráno si spolu hrají, skoro na každém kousku těla má dotykové body, které spustí jednu z mnoha písniček, melodií a frází, stal se mu rychle společníkem, je to jedna z hraček, na které si dítě je schopno vytvořit citové pouto na delší čas, čemuž pomůže i skutečnost, že se zvyšujícím věkem dítěte, lze díky technologii smart stages měnit písničky. Starší syn má už od útlého věku pejskova menšího kamaráda a tak mluvící pejsek na jeho tváři vytvořil úžasný úsměv.

Pejskův stoleček

Svým rozsahem se jedná velkou didaktickou hračku plnou her a aktivit, je to skvělá hračka pro zabavení dětí v době zimních dnů, kdy se vám nechce jít ven. Na stoleček si kluci udělají čas každý den, mohou si na něm hrát společně, oba baví rozsvěcovat a zhasínat světílko, otvírat dvířka do domu, u čehož vám pejsek zazpívá abecedu, nebo vrátka od stodoly, kde se při otevření mění zvířátka, které vás vždy pozdraví. Mladšího syna baví zoologická zahrada, poznávání zvířátek a roztáčení válečku, starší nás nejvíce překvapil, když začal opakovat slovíčka v angličtině.  Je to hračka s nepřeberným množstvím funkcí, proto dítě nikdy neomrzí. Je to hračka, která rozvíjí u dětí, motoriku, logické myšlení a spoustu dalšího.  

Závěrem snad jen to, že výrobky od Fisher price mohu doporučit, je to ověřená značka, s dlouhou tradicí, výrobky jsou kvalitně zpracované, nejsou kýčovité a mají dlouhou trvanlivost, cenou také nepřevyšují ostatní běžně dostupnou nabídku na trhu a co je nejdůležitější, vždycky s nimi vykouzlíte úsměv Vašim dětem na tvářích a co krásnějšího může být než pocit vidět jak jsou naše děti šťastné.

#test_fisherprice

Začni psát komentář...

Odešli