Naše testování s Fisher - Price
Jsem pravidelnou čtenářkou webové stránky Modrý koník. Stránku modrykonik.cz jsem začala navštěvovat během svého prvního těhotenství a i po druhém těhotenství jsem jí zůstala věrná. Mám dva syny Tadeáška 3,5 roku a Matyáška 8 měsíců. Když se naskytla možnost, dát klukům otestovat hračky od společnosti Fisher - Price, neváhala jsem a zapojila se do možnosti testování. Usmálo se na nás štěstí a byla, jsem vybrána, k testování první skupiny hraček, tedy hraček vhodných od 6 měsíců věku dítěte a to Smart stages tablet, Chytrý telefon, Pejskův stoleček, Veselé jablíčko, Mluvící pejsek.
Na testování jsem se hodně těšila, hračkami od společnosti Fisher price, mám zkušenosti a tak jsem věděla, že nás doma čeká 5 týdnů plných překvapení, poznávání, 35 dní dobrodružství, zábavy, učení a spousty hodin hraní, dětské radosti, co víc si přát.
Než začnu v popisování jednotlivých hraček, chtěla bych shrnout celkový dojem, který jsem během 5 týdnů testování získala a důvod proč si hračky od Fisher price získali mé srdce, jsou to sice jen detaily ale právě takové detaily jsou důvodem, proč nakonec dětem vyberu a koupím hračky od Fisher price.
Všechny hračky splňují směrnice Evropského parlamentu a Rady 2009/48/ES o bezpečnosti hraček a všechny zákonné normy dle české legislativy a prohlášení o shodě CE. V dnešní době by to u hraček prodávaných na českém trhu měla být samozřejmost, ale bohužel není to tak úplně pravda. Celkově se mi líbí koncepce hraček od Fisher price, ve své podstatě je jednoduchá, hlavní hračkou je mluvící pejsek, ostatní hračky na ní přímo navazují příběhem nebo stylem. Přesto je, každá hračka samostatným celkem a není potřeba vlastnit další hračku, pokud však jednou hračku dětem od Fisher price koupíte, u jedné určitě nezůstanete. Další vychytávkou na hračkách je skutečnost, že obrázky nejsou na plastových dílech nalepeny ale natištěny, díky tomu odolají dětským slinám během ožužlávání, a zachovávají si dlouhodobě vzhled nové hračky. Hračky jsou vyrobeny ze silného pevného plastu, který vydrží hrubší zacházení těch nejmenších dětí. Výrobce pro namluvení frází a písničky použil opravdu příjemný ženský hlas, který je příslibem toho, že i když vám dítě už po sté za sebou pustí jednu a tu samou písničku, nemáte chuť hračku vyhodit z okna. Hračky s dítětem „rostou“ díky jejich funkcím a přepínání režimů si vaše dítě s hračkou rádo hraje jak v 6 měsících tak ve 3,5 letech, jak jsem měla možnosti zjistit. V neposlední řadě je u hraček velké plus, že u nich v balení máte vždy baterie a po rozbalení můžete hračku hned užívat, není totiž nic horšího, než když koupíte hračku, nalákáte na ní své natěšené dítko, které si hračku rozbalí, a pak zjistíte, že nemáte baterky.
Ale teď už k samotným testovaným hračkám, u kterých nebudu vypisovat jejich přesné funkce nebo kolik mají celkem dohromady melodií, to jsou informace, které si přečtete na každém internetovém obchodě v popisu výrobku.
Smart stages tablet
Testovali jsme hračky od FISHER - PRICE
Chtěla bych moc poděkovat za to, že jsme se mohli zúčastnit testování hraček Fisher - Price. Děti si to užily a mé nervy zůstaly nepoškozené, ačkoliv někdy bylo namále, hlavně, když spustily všechny najednou 😀
Budu postupovat od nejoblíbenější hračky po tu nejmíň oblíbenou. No. 1 je u nás... Tramtadadá.
Panáček BeatBo
Panáček má tři tlačítka (dvě na jedné a jedno na druhé nožce) + jedno samostatné tlačítko je pak bříško. Po zmáčknutí tlačítka na levé nožce je možnost nahrání krátkého textu, který pak panáček přezpívá. No, řekněme si upřímně, nápad dobrý, ale jinak kvalita nahrávání na bodu nula. Při poslechu nahraného textu musím hooodně napínat uši, abych vůbec rozuměla, co říká (zpívá). Každopádně dětem to prostě nějak nevadí a moje 14 léta neteř u toho strávila snad půl hodiny 😀 Při nahrávání svítí bříško červeně, takže přesně poznáte, kdy máte s nahráváním začít a kdy končit.
Jedno ze dvou tlačítek na pravé nožce přehraje jednu z 5 písniček, "nutí" děti tančit, tleskat, zadupat...
Druhé tlačítko děti naučí abecedu, barvy (tady se mi hodně líbí, že při každé barvě svítí bříško tou určitou barvou), dále se děti naučí počítat do 10 a zahrají si hru na ledové sochy - panáček tančí, pak zavelí "Hudba nezní, ihned zmrzni!" a děti musí v tu chvíli ztuhnout v poloze, ve které zrovna jsou. Velmi oblíbená hra u Elišky, je schopna dát si kvůli tomu i nohu za hlavu 😀
Testování hraček Fisher - Price
Milé tety koníkovky,
chceme vás seznámit s našim testováním hraček. Nejdříve chceme poděkovat firmě Fisher - Price za hračky a Modrému Koníkovi, že našeho chlapečka vybral. Když jsem tu soutěž našla zajímaly mne ty hračky a plánovala jsem nákup některé z nich pod stromeček. Zkusila jsem štěstí a přihlásila Matýska. Pak jsem to pustila z hlavy a tak, když přišla zpráva, že nás vybrali, nemohla jsem uvěřit svým očím a radovali jsme se jako blázni. V životě jsem nevyhrála ani ve sportce a teď takové štěstí. Navíc jsem myslela, že každý dostane jednu z těch pěti hraček, takže když mi psali, že přijdou “hračky“, tak jsem byla v šoku a ještě ve větším, když přišly ty dvě obří krabice.
Testovala celá rodina a to doslova. Matýsek totiž s hračkami putoval všude. Telefon cestoval s námi i vlakem do Prahy a ostatní hračky s námi jezdili i na návštěvy k příbuzným.
Testovací tým: Matýsek se mnou, tátou, dědečkem a starší ségrou, která dostala i za úkol napsat recenzi na jejich nejoblíbenější tablet. Ale dost řečí jdeme na to …
Jako první jsme rozbalili CHYTRÝ TELEFON. Mne se líbilo už jen to, že se dal lehce vybalit a člověk nepotřeboval kufr s nářadím jako to bylo u hraček kdysi s Natálkou. Takže chvíli dítko drží krabici a za dvě vteřiny si může hrát, což vlastně platí ke všem hračkám a za mne je to obrovské plus. Matýsek měl v té době 6 měsíců a začínal sedět. Mobil se mu líbil nejdříve spíš jako kousátko. Vůbec nezvládal nějaké pouštění zvuků jakoby měl na to slabý stisk prstíků. Mobil je dost velký a tak se mu obtížně držel a často vyklouzl. Opět body nahoru za to, že je mobil omyvatelný a přežil jak jeho okusování a slintání, tak i mnoho pádů na zem z jeho ruček. Ze začátku mi přišlo, že ho mobil moc neoslovil, ale teď po měsíci si na něm sám pouští zvuky a už ví, které tlačítko pouští melodii. Umí si i mačkat tlačítka. Na tom mobilu je vidět jak se jeho motorika posunula kupředu. Hráli jsme si s ním tak, že jsme mu mačkali tlačítka a mu se líbily zvuky ( štěkot pejska, spoušt fotoaparátu a jiné ), blikání i písničky a melodie. Mobil při stisku klávesy krátce řekne dané číslo a při dlouhém zmáčknutí pustí zvuk k obrázku na klávese a bliká. Dole má modré tlačítko, kterým se pohybuje do stran a pouští část melodie. To Matěj objevil jako první. Další plus je, že má příjemnou hlasitost tak akorát a není to uřvaná hračka, kterou má rodič po hodině chuť prohodit oknem. Hračku ještě dlouho využijem pak i na poznávaní čísel. Na to, že ho nejdříve vůbec neoslovil, si s ním ted často hraje.
Shrnutí: odolná hračka i pro nejmenší, ale ti malí k tomu potřebují obsluhu než vyrostou nebo natrénují ručičky, aby mohli mačkat sami tlačítka.
Testování hraček Fisher Price
Když koník vyhlásil možnost testovat hračky, tak jsem to zkusila a nečekaně se na nás usmálo štěstí - za což moc děkuju. Vezmu to pěkně postupně, jak a proč hračky mě a kluky zaujaly, co je na nich super, co méně a celkové shrnutí.
BeatBo - tanečník
Tak tato hračka u nás doba vyhrála na celé čáře. Již při rozbalování všechny upoutá veselá barevnost, hračka je poměrně velká, těžká a robusní, jako "nosící" prvek slouží super textilní ouška, nebo tlapky.
Tanečník umí plno super kousků - trsá, vrtí se, zpívá, nahrává, bliká
Na pravé nožce má dvě tlačítka - hudební a "naučné"
Testovali jsme Fisher-Price
Tak se na nás před časem usmálo štěstí a byli jsme vybráni jako jedni z testovačů hraček Fisher-Price. Tímto chci poděkovat odborné komisi, že měli ten den dobrou náladu a vybrali z té záplavy adeptů zrovna nás! Vyšel na nás balíček pro předškolní děti, s Beat boo, housenkou, žábou a globusem. A teď teda co jsme z našeho laického pohledu zjistili, jo?
BeatBo
Tancující panáček, jinak mu děcka neřekly. Co umí? Hlasitě hrát a zpívat a vrtět se a blikat. Takže i 5 měsíční Karel na něm mohl oči nechat, i když se ze začátku asi docela bál..🙂 Formou písniček učí děti barvy (svítí mu podle barev bříško), abecedu (jedna z písniček vyjmenovává písmena abecedy, která ale v češtině vyznívá trochu zvláštně), nebo čísla. Je tady i hra na "sochy", která bavila hlavně 4 letou. JInak hraje různé písničky, na které můžou děti tancovat a skákat. Nejsou teda příliš dlouhé, takže tlačítka se musí mačkat docela často.
Největší úspěch u nás mělo nahrávací tlačítko, které když se zmáčkne, nahraje zvukový záznam v délce cca 6 sekund, který následně přehraje současně s jakousi předfabrikovanou melodií. Záznam tedy není moc kvalitní, jde rozumět trochu špatně a děcka do toho hlavně zkoušeli různé skřeky a zvuky. Pepina teda ze začátku zpívala, ale znělo to fakt divně :( Mačkat se dá i panáčkovo břicho, které nahodile hraje písničky, nebo přehrává naposledy nahraný záznam. Na provoz budete potřebovat 4 baterie AA.
Karla nejvíc zaujaly ruce a uči téhle hračky, které jsou látkové a velmi dobře masírují dásně a sajou sliny..🙂 Hračka je to hlasitá, slečna, která ho nazpívala a namluvila má takový vtíravý hlas, ale to je pro děti asi žádoucí 🙂
Testování hraček Fisher Price
V první řadě bychom za tuto možnost chtěli moc poděkovat modrému koníkovi, protože hračky nejsou zrovna nejlevnější, tak mě(a následně děti) tato zpráva o možnosti testovat moc potěšila.
Tak a teď k samotnému testování. Samozřejmě, když hračky přišly jelo to tu jak u kolotočářů, všechno hrálo najednou. Jiné týdny jsem jim hračky nebrala, jelikož stejně věděly, že je dostaly(krom housenky tu dostal Matýsek až déle a stejně když přišla, tak ji viděl a do oslavy se po ní stále ptal :D ) ale nenápadně jsem jim podstrkovala určitou hračku abych viděla jak je baví a nebaví.
Na plné čáře u nás i přes "podstrkování" vyhrál:
Panáček funguje na 4 baterie typu AA a i když je to u nás nejvíce hraná hračka, stále funguje s původními baterkami. Hračka je určena pro děti od 9 měsíců a tuším že právem. Kamarádčin dokonce 8 měsíční syn na něm mohl také oči nechat. Nejenom, že krásně bliká a svítí ale i se celý vrtí, což se samozřejmě malému líbilo. A nejen jemu.
BeatBo tedy zpívá, bliká, tancuje, ukazuje barvy, nahrává a mnoho dalšího. Dětem se nejvíce líbí nahrávání takže tu pořád poslouchám "když mi zčervená bříško tak něco řekni a já to zazpívám" ..noo a tak pořád hulákaj Ahooj--ahooj, jak se máš -- jak se máš a tak furt dokola .. :D
Naše zkušenosti s hračkami od Fisher Price - souhrnná megarecenze
Níže naleznete můj osobní názor, ale také vyjádření o tom, jak hračky vnímají nebo si užívají moje děti (jakkoliv kluci neměli možnost mi do psaní článku zasahovat).
Když krabice dorazily, vypadalo to, že se děti pohádají o to, kterou hračku vytáhneme jako první. Pravidla zněla jasně - každý týden 1 hračka. Ale která, když každý chtěl jinou? Nejstarší chtěl žábu, prostřední housenku a nejmladší chtěl Beatba. Na nějakou dobu to dokonce vypadalo, že hračky můžeme vyhodit a dětem bude stačit výplň krabic, která měla zabránit poničení hraček. Nakonec se ale k hračkám vrátili a o pořadí testování musel rozhodnout los. Následují tedy recenze o hračkách v takovém pořadí, v jakém je děti testovaly.
Vybalení hračky je trošku hlavolam. Housenka je v balení v demo módu, a tak je pečlivě připevněná, aby si každý mohl sáhnout a viděl, jak reaguje a jaké zvuky vydává (nebo aby se při vybalování lekl jako já :D), ale nemohl ji snadno vyndat.
Balení obsahuje hlavu housenky s 8 základními články k zapojení, dva terčíky, návod a kartičky s informacemi o možných rozšiřujících článcích. Housenka uveze až 15 dílků najednou a tyto rozšiřující články poskytují např. větší variabilitu zvuků nebo zatáček. U návodu oceňuji, že je stručný, srozumitelný a hlavně, čeština je v něm na prvním místě. Terčíky slouží pouze k označení tratě, kterou má housenka projet, nejsou nijak interaktivní, jsou to jen plastové výlisky s protiskluzovou úpravou – aby se neposunuly, když na ně housenka vjede (terčíky jsou velmi nízké, takže je nepovažuje za překážku).
Provoz housenky je na 4 baterie typu AA, uloženy jsou samozřejmě bezpečně pod šroubovacím krytem. Spotřeba je opravdu velká, z toho důvodu výrobce doporučuje alkalické baterie, které jsou pro velkou zátěž nejvhodnější. My do hraček používáme kvalitní nabíjecí baterie a také to s nimi šlo. Nejprve vydržely jen asi 14 dní, ale to housenka jela od rána do večera. Od té doby jsme baterie znova měnit nemuseli, takže mi spotřeba baterií přijde únosná.
Naše zkušenost s globusem (Smart stages globus od Fisher-Price)
Na začátek musím uvést, že tato hračka na mě na první pohled moc dojmu neudělala a tedy jsem od ní moc nečekala. Globus – pár tlačítek, hraje to písničky… No ale co s tím jako? Útržky informací od mých testujících kolegyň vyznívaly podobně a tak tento můj dojem posilovaly a utvrzovaly mě v tom, že tato hračka prostě není nic moc. Dětem se líbila, ale tak nějak si ji stejně nechali v testování až na konec… A jaký z ní mám dojem po týdnu testování? Pojďme se na to podívat.
Hračka je výrobcem určena pro děti od 18 do 36 měsíců. Je, jak jinak, na baterie, tentokrát budete potřebovat 3 kusy typu AA. Provedení je velmi stabilní a robustní, děti u něj nejraději sedí či leží a „studují“ 🙂. Má k dispozici 2 úrovně hlasitosti, ale děti výhradně používají tu hlasitější :D (ta nižší je ale také použitelná). Obsahuje především spoustu písniček a popěvků, do kterých se výrobce snažil nacpat nejrůznější poznatky a vědomosti (někdy to působí až jako trošku přehnaná snaha, ale snaha se cení, že jo 🙂). Mluví a zpívají tam 2 „hlasy“, přičemž jeden z nich je vyšší a bohužel můj dojem je takový, že je mu občas špatně rozumět (někdy jsem až na několikátý pokus rozluštila, co se to tam vlastně piští za slovo…).
Globus má barevně odlišená moře a také jednotlivé kontinenty, rovněž obsahuje velmi výstižné obrázky (třeba loď, letadlo, chobotnice, velryba, motýl monarcha… Eiffelovka, Taj Mahal…) a také popisky (jednotlivé kontinenty, oceány, rovník – ten je i plasticky zvýrazněn). Trošku mi teda vadí popisek Severní polární kruh – neboť je barevně je zvýrazněna spíše Arktida (i když s jistým zkreslením) a Severní polární kruh má jiný význam. Nerozumím tomu, proč není použit název Arktida (a tohle jediné mi na hračce opravdu vadí).
Globus poskytuje 3 módy hraní/učení:
Poslouchat a učit se
Zde jsou pozdravy, dítě se otáčením globusu nebo mačkáním jeho tlačítek dozví, jak zdraví zvířata (trošku úlet je klokan, který zdraví takovým tím „skákacím zvukem“) nebo jak se zdraví v různých zemích. „Knížečka“ v základně globusu přehrává 2 písničky o dopravních prostředcích (podle toho, na které dopravní prostředky otočíte jednu pohyblivou „stránku“).
Hodnocení hraček Fisher-price
Díky Modrému koníkovi, jsme měly se Sofinkou tu čest, otestovat pět parádních hraček od firmy Fisher-Price, od které máme mimochodem doma nejvíce hraček 🙂
Jelikož bylo Sofince čerstvých 6 měsíců, snažila jsem se začít hračkami, se kterými by si zvládla vyhrát.
Začaly jsme tedy Veselým jablíčkem - to se taky, troufám si říct, Sofince nejvíce líbilo. Nejvíce si samozřejmě vyhrála s kostičkami, které vytahovala z jablíčka. Super písničky doprovázely její hru. Až bude větší, myslím si, že krásně bude kostičky i do jablíčka vkládat. Jediné mínus u této hračky shledávám repráček na spodu hračky, který tlumí zvuky písniček. Ale chápu, že možná jinak, jinde nešel umístit.
Jako druhou hračku jsme vybraly Chytrý telefon - Tato hračka nás oslovila nejméně. Jak mě, tak dceru. Zatím nám soužil jako blikající kousátko 🙂 Sem tam se snažila posunout s modrým "odemykáním" telefonu. Ale je to určitě věkem dítěte. Jakmile bude mít dcera z hračky více rozumu, určitě si vyhraje a bude mačkat jednotlivá tlačítka sama. Mínusem této hračky jsou krátké melodie. Písnička mohla hrát déle.
Třetí hračkou byl Smart stages tablet, který dceru zaujal více než telefonek. Tablet krásně bliká a zároveň má 3 úrovně, které dítě učí abecedu, poznávat obrázky a zvuky zvířat aj. Navíc také hraje různé písničky, které jsou delší než u telefonu. Tohle bych hodnotila velmi kladně, jelikož učení např. abecedy, zpříjemní veselá písnička.
Jako mínusový bod bych to vyloženě nenazvala, ale tablet není určitě pro šestiměsíční děti, ale opravdu pro starší, které už rozumí a sami si s hračkou vyhrají atd.
Rychlorecenze Beatbo od Fisher Price
Tak a máme tu recenzi na nejoblíbenější hračku z naší testovací čtyřky, a to je tanečník Beatbo🙂
Panáček má tři tlačítka (dvě na jedné a jedno na druhé nožce) + jedno samostatné tlačítko je pak bříško. Po zmáčknutí tlačítka na levé nožce je možnost nahrání krátkého textu, který pak panáček přezpívá. No, řekněme si upřímně, nápad dobrý, ale jinak kvalita nahrávání na bodu nula. Při poslechu nahraného textu musím hooodně napínat uši, abych vůbec rozuměla, co říká (zpívá). Každopádně dětem to prostě nějak nevadí a moje 14 léta neteř u toho strávila snad půl hodiny 😀 Při nahrávání svítí bříško červeně, takže přesně poznáte, kdy máte s nahráváním začít a kdy končit.
Jedno ze dvou tlačítek na pravé nožce přehraje jednu z 5 písniček, "nutí" děti tančit, tleskat, zadupat...
Druhé tlačítko děti naučí abecedu, barvy (tady se mi hodně líbí, že při každé barvě svítí bříško tou určitou barvou), dále se děti naučí počítat do 10 a zahrají si hru na ledové sochy - panáček tančí, pak zavelí "Hudba nezní, ihned zmrzni!" a děti musí v tu chvíli ztuhnout v poloze, ve které zrovna jsou. Velmi oblíbená hra u Elišky, je schopna dát si kvůli tomu i nohu za hlavu 😀
Bříško bliká a svítí a po zmáčknutí se rozezní jeden z dalších pokřiků a popěvků jako "To je moje bříško", "Takhle tančím", "Zatřeseme rameny", "To jsou barvy duhy" atd.
Panáček Beatbo je jediná hračka, se kterou se vyblbou oba, takže za mě spokojenost🙂
Žabka nauč se měřit – průběžná recenze
Tato hračka na první pohled zaujala mého nejstaršího. Čísla miluje, takže když v testování od Fisher-Price konečně přišla na řadu žabka, ihned ji zabavil a šel měřit.
Ovládání žabičky je jednoduché, má na hlavě jediné tlačítko, které říká různé fráze a zároveň zarolovává metr dovnitř. Podle návodu má i hrát nějaké písničky, ale nějak jsem je zatím nezaznamenala (slibuju, že budu do závěrečné recenze dávat víc pozor J). Síla zarolování není nijak velká, což je rozhodně dobře z důvodu bezpečnosti, nicméně to má tu nevýhodu, že pokud není metr rovně, tak se úplně nezatáhne.
Původně jsem očekávala, žabka bude dávat nějakou zpětnou vazbu, ale pak mi došlo, že by to stejně asi nemohlo dost dobře fungovat. Takže žabka opravdu jen něco řekne nebo zadá úkol a je na dítěti, jestli a jak si s tím poradí a jak uzná své měření za úspěšné či splněné. To nakonec vidím jako velké pozitivum. Nelze si totiž dost dobře poradit např. s tím, že pojmy krátký a dlouhý jsou vlastně velmi relativní (dlouhé nehty jsou mnohem kratší než třeba krátký rukáv na tričku). Navíc je dítě ušetřeno klasických pochval za každé "uprdnutí", které jsou velmi běžné a jsou doslova zabijákem vnitřní motivace.
Přiložený návod je stručný a je pouze česky. Obsahuje jednu špatně formulovanou větu, ale vzhledem k tomu, že jej stejně asi nebude nikdo číst (ani to není potřeba), tak je to jedno.
Provoz je na 2 AA baterie. Hračka poskytuje 2 úrovně hlasitosti, i když není tak hlasitá jako housenka, se kterou má mimochodem shodný zvuk přehrávaný při zapnutí.
Žabka děti ponouká ke změření např. svého chodidla nebo nejrůznějších věcí (knížka, lžička, polštář...). Vegetariáni a zastánci zdravé však stravy “utřou”, neboť z jídla se měřit bude měřit pouze párek v rohlíku (jakkoliv mrkev či okurka nejsou k měření o nic méně vhodné a jsou v tomto ohledu „univerzálnější“).
Rychlorecenze housenky Code-a-pillar od Fisher Price
Trošku opožděně tu máme rychlorecenzi na další hračku, tentokrát na housenku Code-a-pillar.
Součástí balení je hlava s hlavním (a také jediným tlačítkem), 8 dílků k připojení a dva terčíky, které mají sloužit jako ukazatelé směru. Z mého pohledu tedy naprosto zbytečná věc, za celou dobu jsme je nepoužili ani jednou. Každý dílek má svou funkci (tři jedou dopředu, dva vpravo, dva vlevo a jeden hraje). Housenka jede podle toho, jak jednotlivé dílky na sebe navazují a vždy bliká ten dílek, jehož funkce právě běží. Na celou trasu je potřeba poměrně dost místa, nám to zabere snad přes půl obýváku 😀 Housenka nemluví, za to celou dobu hraje a bliká a na mě je tedy poměrně dost hlučná.
Dají se dokoupit ještě i další dílky, celkem by jich měla uvézt až 15. Eliška (5,5 roku) hned věděla, co má dělat, jak ji rozdělat a zase spojit, Štěpán (rok a 8 měsíců) doteď zvládá jen rozpojení, zpátky to není schopný napojit. Taky ho hodně rozčiluje, že jezdí sama, on by ji radši vozil sám 😀 a tak tu někdy huláká housenka a se Štěpánem se přeřvávají 😀 Elišku bavila tak první dva dny, pak už věděla co a jak a vlastně kromě toho, že se dá naprogramovat a jezdí sama, nic víc neumí. Takže nuda 😒 Myslím, že stejně jako globus je to hračka pro děti ve věku nejlépe tak 3-4 roky.
Co se jí nedá upřít je to, že zvládá i horší terén, v pohodě projede i po koberci s nižším chlupem, velké mínus je to, že ačkoliv si s ní děti až tak často nehrají, po 14 dnech došla šťáva v baterkách (což tedy na to, že jsou potřeba čtyři baterie, tak je to celkem pecka).
Myslím, že Štěpán do ní časem "doroste" a ještě si s ní užije, Eliška není úplně technický typ a tak ji moc nebaví pořád jen "programovat" cestu.
To tanečník Beatbo, to je jiné kafe 😀 Ale to zase až příště 🙂
nemáte někdo náhodou doma Beatbo od fisher price? ... přemýšlím jestli do toho vrážet ty peníze nebo ne 🙂 ... díky 🙂
Miláček jménem BeatBo
Hračka je výrobcem určena pro děti již od 9 měsíců věku. Nutno podotknout, že právem. Pro nejmladšího to byla volba č. 1 - a zatímco housenka ho zajímala, smál se, blbnul s ní atd., tohoto mazlíka ihned po vybalení chňapnul a utíkal se s ním schovat, aby mu ho nikdo nevzal. Prostě od začátku je „jeho“. Rád se s ním tulí, rád ho přenáší a velmi rád si s ním hraje.
Vhodnost pro malé děti naznačuje i celkový design – zaoblené tvary, robustní a odolné tělo, krásné a rozmanité barvy. Přestože je hračka relativně těžká, dítě ji může tahat za měkoučká látková ouška, která skvěle padnou do dětské ruky, nebo obejmout a takto snadno přemístit. Jen se obávám, že v případě znečištění těchto látkových částí bude obtížnější je vyčistit. Nicméně přenášení doposud zvládají bez náznaku jakéhokoliv vznikajícího problému.
Malým dětem je podřízena i velká interaktivita hračky – přehrává především různé fráze či popěvky, ale také písničky jsou relativně dost krátké, takže dítě může znovu a znovu mačkat a čekat, co přijde.
K tančícímu robotovi (jak jej děti přezdívají, název BeatBo si nedokáží zapamatovat) je přiložen kromě anglického také samostatný český návod. Ovládání je ale natolik snadné, že jej ani nemusíte číst. K jeho provozu budete potřebovat 4 baterie typu AA.
BeatBo má k dispozici celkem 4 tlačítka s rozdílnými funkcemi:
„Tanec a pohyby“
Krátká recenze testovaných hraček FP
Takže náš testovací dreamteam se rozhodl, že to pojme po svém, a testujeme hračky všechny a hezky najednou.
Vezmu to tak, jak nás (ano i já testuju) hračky baví... toto není podrobný popis, jen takové "otukávání"
Na prvním místě je tanečník BeatBoo
- baví celou rodinu
- učí děti abecedu, počítat, barvy a pohybovat se do rytmu
- tleskat do rytmu, dupat, vlnit se, stuhnout,
Rychlorecenze GLOBUS od Fisher Price
Taaaak, týden utekl jako voda a máme tu první recenzi 🙂
Ačkoliv jsem si myslela, že jako první vyberou na test housenku nebo Beatbo tanečníka, trošku mě převezli 🙂 Jako první je tu tedy recenze na globus.
Na globusu je znázorněno sedm kontinentů a na každém kontinentu je tlačítko s obrázkem určitého zvířete. Evropa má ve znaku lišku, Asie slona, Austrálie klokana, Severní Amerika medvěda, Jižní Amerika opici, Afrika lva a Antarktida tučňáka. Globus je možné zapnout na jeden ze tří módů.
1. mod jede ve stylu "Poslouchat a učit se"
Po zmáčknutí tlačítka se zvířátkem se dozvíme, co je to za zvíře, jak dělá a jak pozdraví v jazyce, který je typický pro ten jeho určitý kontinent. Takže například u Evropy zjistíme, že zvíře na tlačítku je liška a ve Francii se zdravíme Bon Jour, nebo že třeba v Austrálii žijí klokani a anglicky se zdravíme Hello.
Při zatočení globusu globus hraje, zazpívá nám jak dělá třeba pejsek, jak se česky pozdravíme nebo jak se zdraví v cizině.
Housenka Code-a-pillar – kratší recenze
Upozornění! Toto je zkrácená a zjednodušené verze recenze. Chcete-li vše vědět do největších podrobností a můj celkový výrok, pak si musíte počkat na závěrečnou recenzi, kde bude souhrn všech hraček se všemi detaily 🙂.
Vybalení hračky je trošku hlavolam. Housenka je v balení v demo módu, a tak je pečlivě připevněná, aby si každý mohl sáhnout a viděl, jak reaguje a jaké zvuky vydává (nebo aby se při vybalování lekl jako já :D), ale nemohl ji snadno vyndat.
Balení obsahuje hlavu housenky s 8 základními články k zapojení, dva terčíky, návod a kartičky s informacemi o možných rozšiřujících článcích. Housenka uveze až 15 dílků najednou a tyto rozšiřující články poskytují např. větší variabilitu zvuků nebo zatáček. U návodu oceňuji, že je stručný, srozumitelný a hlavně, čeština je v něm na prvním místě. Terčíky slouží pouze k označení tratě, kterou má housenka projet.
Provoz housenky je na 4 baterie typu AA, uloženy jsou samozřejmě bezpečně pod šroubovacím krytem.
Housenka je výrobcem doporučena pro děti ve věku 3-6 let, ale základní princip pochopí i 2leté dítě, zejména má-li staršího sourozence, od kterého může ovládání okoukat. Pro nejstaršího byla housenka už poměrně jednoduchá, po vytažená z krabice hned věděl, co dělat, jako by si s něčím takovým už dříve hrál. Fungování housenky je natolik jednoduché a intuitivní, že nepotřeboval nic vysvětlovat ani dlouze zkoumat. Z počátku to byl také on, kdo si s housenkou nejvíce hrál, ostatní spíše pozorovali. U prostředního bych řekla, že potřeboval čas na pochopení, vlastní zkoumání a objevování, takže ten věk mezi 3 až 4 roky je asi pro samotné dítě ideální, protože už něco chápe, ale zároveň má co objevovat, takže to je pro takto staré dítě ještě přínosem. Nejstarší to má spíše jako „nj, jede to a udělá to, co tomu řeknu“.
Nemusíte se bát, že děti hračku hned zničí, housenka párkrát neúmyslně vyklouzla z rukou při přenášení, byla tahána za tykadla, nejmladší se snažil tykadla i ohnout, několikrát do ní nebo s ní kluci do něčeho vrazili a stále bez problémů funguje.
Jedinečná soutěž o hračky Fisher-Price je tady
Maminky, máme pro vás jedinečnou příležitost získat balíček kvalitních hraček mezinárodně oblíbené značky Fisher-Price. Určitě jste postřehly, že jsme na Koníku pro vás připravili několik příležitostí, jak poznat tuto značku.
Ale teď máme pro vás speciální akci. Jednoduchou soutěž:
Poslední komentář získá 5 hraček Fisher-Price!
Podmínky:
Komentář, který zůstane pod tímto článkem posledním - tedy nejnovějším - komentářem více než hodinu (nikdo jiný nepřidá další komentář po dobu jedné hodiny), získává 5 hraček: Chytrý telefon CZ, Veselé Jablíčko CZ, Smart Stages Tablet CZ, Pejskův Stoleček Smart Stages CZ/EN, Mluvící pejsek CZ.
V komentáři musí být napsáno, co vás z portfolia hraček značky Fisher-Price zaujalo nejvíc a taky vložený link na konkrétní zmíněnou hračku. Komentář, který nebude obsahovat tyto informace a bude poslední, bude neplatný. Tím pádem budeme čekat na další komentář. Hrajte, prosíme, fér. Fér znamená, že napíšete jenom jeden komentář, který nesmažete a nepřidáte opakovaně.
Vaše zkušenosti s Fisher-Price®
Aktualizace: recenze maminek na hračky Fisher-Price® naleznete v našem fóru tady.
----
Maminky, představujeme vám nové testování, které bude pořádně velké, zábavné, chytré a hravé. Dalo by se říct, že to budou takové malé Vánoce. Ano, to proto, že balík na testování obsahuje hned několik hraček značky Fisher-Price® pro vaše děťátko.
Mezinárodně uznávaná značka Fisher-Price® již více než 80 let vyrábí hračky tak, aby podporovaly vývoj vašich dětí a aby jim přinesly pozitivní emoce spojené s učením a hraním. A nejen jim, ale také vám, rodičům, kteří chtějí pro svá děťátka to nejlepší.
Učí se vaše děťátko rádo prostřednictvím hraní? Pak tohle bude testování přímo pro něj.
Co testujeme
Jak a s čím si vaši předškoláčci nejraději hrají? Jak poznávají svět kolem sebe?
Napište do komentáře jednu nebo více z nabízených možností a my vám zašleme 3 srdíčka.
A - speciální edukativní hračky
B - hrají si se vším
C – chtějí jen plyšáky a nic jiného
D - chytrý telefon, tablet, počítač
A ještě připomínáme, že testování hraček značky Fisher-Price® ještě stíháte! Tak se do něj zapojte komentářem pod článek: https://www.modrykonik.cz/blog/konik_testuje/article/vase-zkusenosti-s-fisher-price-n1u29l/
Maminky, pamatujete si na svoji první hračku? Která to byla? Napište nám odpověď do komentáře a my vás potěšíme 3 srdíčky. A co byste si vybraly z nabídky Fisher-Price®, kterou najdete na jejich webu, kdybyste tehdy měly tu možnost?
http://www.fisher-price.com/cs_CZ/index.html#
A již za týden vám představíme hravé testování, zůstaňte naladěné. ☺