miletr
11. pro 2018

Naše testování rybího oleje značky Möller's

V první řadě chci velice moc poděkovat modrému koníkovi za možnost testování rybího oleje a hlavně za to, že jsme byli vybráni zrovna my. Když jsem se dozvěděla, že jsme byli vybráni na testování, měla jsem obrovskou radost. Jednu zkušenost s rybím olejem od jiné značky jsme už měli s prostřední dcerkou za sebou, podávání bylo jako na houpačce, jeden den v pohodě, druhý den jsem ji přemlouvala a uplácela bonbonama, jen aby si olej vzala a ač měl vanilkovou příchuť, tak šla šíleně cítit i rybina a olej jsme ani celý nedobrali, proto jsem měla i trošku obavy, jak přijme ten od značky Möller's.

Když balíček dorazil, holky se na něj nedočkavě vrhly, ani jsem nestihla fotit a balíček už byl otevřený. 😀  Byla jsem velice mile překvapená, že nám dorazily na testování obě příchutě, jak ovocná, tak citronová.

Holky hned chtěly obě lahve otevřít, ale přesvědčila jsem je, ať si vyberou pouze jednu lahvičku a druhou otevřeme příště. Vyhrála to ovocná příchuť, nalákal je krásný design s rybičkou vytvořený přesně pro dětičky. 🙂 Překvapila mě vůně jako tutti frutti žvýkačky, člověk má hned chuť zakousnout se do celé lahvičky, ta vůně mi připomíná dětství a hlavně miluju bonbony s příchutí tutti frutti, takže jsem ani já neodolala a hned vyzkoušela s holkama.

Jako první chtěla olej ochutnat nejstarší Amálka, jenže ji zaskočila olejová konzistence a že olej sice voní jako tutti frutti, ale bohužel není slaďoučký, takže celá dávka skončila více méně všude okolo.

Měla jsem trochu obavy, že po tomto výstupu nebude chtít prostřední dcerka Olivie olej ochutnat, ale neodradilo ji to a olej v pohodě spolkla. V puse je ovocná chuť cítit až úplně na závěr, olejová konzistence není úplně tak hrozná, spolknout se dá, kdo má problém, může zapít, my to s Olivinkou zvládaly bez zapíjení.

Druhý den mě Olivinka přesvědčila, ať otevřeme citronovou příchuť. Opět mě mile překvapila příjemná citronová vůně, žádná rybina a i v puse po ochutnání zůstane nakonec pouze svěží citronová chuť. Dokonce se ani po jednom oleji neprojeví po odříhnutí pachuť rybiny, což považuju za velké plus. Rybinu jsem lehce cítila až jeden den na rukách, kdy jsem si neumyla ruce hned po nalití a po nějaké chvíli se ta vůně rybiny projevila, ale jde snadno umýt mýdlem.

Zkoušela jsem přesvědčit Amálku, ať vyzkouší ještě jednou, že když už ví, co čekat, že ji to tak nezaskočí, ale nedala se zvyklat, až jednoho dne, kdy jsem přestala naléhat, došla sama, že to teda zkusí, ale tu citronovou, ale že to chce zapít, tak jsme nachystaly pití a hned po spolknutí oleje zapila vodou a tak to zvládá do dnes a to je zapřisáhlý odpůrce jakékoliv ryby. 🙂

Oba oleje vyzkoušel i manžel, ne, že by mu vyloženě nechutnaly, ale dál užívat nechtěl, že to jako správny gentleman přenechá nám ženám a že jich má doma požehnaně. 🙂

Dávala jsem ochutnat oba oleje snad každé návštěvě, co u nás za ty dva týdny byla a každý byl příjemně překvapený, že opravdu nejde cítit žádná rybina a sousedka hned usoudila, že pořídí domů dětem od Mikuláše. 🙂

Ač je olej určený dětem od tří let, dávala jsem pidi dávečku i nejmladší Valerii a neměla problém ani s jednou příchutí, dokonce mě neustále tahala do ledničky s polévkovou lžící, že chce ještě. 😀

Ač se snažím podporovat imunitu dostatečným množstvím ovoce a zeleniny, holky dostávají každý den želé vitaminy, co dostaly od babičky, ven chodí přiměřeně oblékané a užívali jsme olej poctivě každý den, tak bohužel se tohle vrtošivé počasí podepsalo na všech členech rodiny, všichni jsme chytli rýmu a kašel. Naštěstí používám difuzér s eukalyptem, levandulí a tea tree olejíčkem, takže má nachlazení lehčí průběh. Manžel vaří čaje s listy rýmovníku nebo čaj z čerstvého zázvoru s medem. Občas je ale potřeba použít i chemické přípravky, např. léky na bolest a teplotu.

Rybí olej značky Möller's můžu všem vřele doporučit. Obsahuje vitamin D, který je nezbytný k normálnímu růstu a vývoji kostí a zubů, DHA podporuje mozkovou činnost a vitamin A přispívá k udržení normálního stavu zraku a společně s vitaminem D podporuje i imunitní systém. Doporučená denní dávka je 5 ml, což je jedna kávová lžička. Jakmile olej spotřebujeme určitě pořídíme další. Věřím, že při dlouhodobějším užívání budou účinky oleje na těle poznat o moc lépe.

Klady:

- příjemná vůně obou příchutí

- žádný zápach rybiny ani po říhnutí, pouze lehce na rukách, když se hned neumyjí

- velké plus má nálevka, díky které není olej všude, ale opravdu pouze na lžičce, pokud člověk nepřeleje 😀

- myslím, že kladem je i velikost balení 250ml, které se má po otevření uchovávat v chladničce a spotřebovat do 3 měsíců, spotřebovat za tu dobu větší balení by mohl být pro někoho problém

- musím pochválit i povedený design balení, obzvlášť toho pro děti

Zápory:

- já osobně žádné neshledala 🙂 pouze co může být záporem z pohledu dětí, že když cítí tutti frutti vůni, tak čekají i slaďoučký sirup a zaskočí je olejová konzistence

#test_mollers  #recenze  #zkusenosti_mollers