Maminky zlate,reknete nezkusene... Jak je to kdyz si volate zachranku,rychlou.... Treba vmem pripde az zacnu rodit... Automaticky me odvezou na nejblizsi nemocnici kam spadame,nebo muzu rict svou volbu,kam chci jet rodit ? Do Caslavy nechci ani omylem,ale tam patrime,ale tady patrime pod okres Chrudim,takze muzu i do Chrudimi,ale jsme i pardubicky kraj,takze muzu do Pardubic.... A ja bych moc rada,do Pardubic.....jde se s nimi nejqk domluvit treba?
To si myslím, že ne......zavezou do nejbližší nemocnice a pokud je třeba u nás potřeba převést do jiné nemocnice, tak to řeší až ta nemocnice.....( třeba u nás, když rodí žena pod 35 tt, tak to nemůže odrodit Šumperk, ale Olomouc).......záchranka ale doveze do Šumperka a překlad řeší Šumperk.Třeba povolá i vrtulník, když to je akutní
Tak zavolej do tech Pardubic.. 🙂
možná je lepší v tvém případě zavolat taxi a nebo se domluvit se sousedama
odvezou tě do té nejbližší k bydlišti...
teda pokud nemáš rizikové těhotenství nebo nějaký důvod proč musíš rodit v určité porodnici.. já třeba musím rodit ve fakultce i když spadám tady pod porodnici co mám 15min. od baráku takže mě by ze zdr. důvodů museli dovést až do tý fakultky..
Když se to tyka porodu a nejsou žádné komplikace, takk zavezou tam kde jste domluvená. Ptala jsem se na to, prý porod patří mezi nějaké výjimky. Taky mame cca 20 km porodnici do které bych nevlezla.
Dokonce jsem v porodnici ležela na pokoji s lékařkou, která jezdila pred otěhotněním s rychlou a ta mi to potvrdila.
@nikoletinka1 jak to myslis? Jako predem se s nimi domluvit?
@missymici no, napadlo me zavolat rovnou jejich sanitku ?
Já jsem byla pripravena si tu cestu navíc i doplatit. Ale nakonec to nebylo potřeba.
Slo asi o 25 km navíc.
@nikoletinka1 to jde? Ja myslela ze kdyz vytocim rychlou,ze me oni prepoji,nebo ja vubec netusim jak to chodi,...nikdy jsme rychlou nevytocila,...
Ja prave nevim jestli ny to šlo doplatit 🙂 to jsem jen tal uvazovala, kdyby me nechteli odvést do te vzdálenější. Prostě jsem do te bližší nechtěla za žádnou cenu.
A co místo rychlé si zavolat soukromou zdravotni dopravu. Já myslím,že fungují všude. Ty si člověk muže normálně objednat,pokud jede třeba do nemocnice na kontrolu. Zavolat a zeptat se jich
To nevim,jestli funguji i v noci. Já je mám také právě uložené,kdyby bylo třeba. Pak už jedině taxi
Já jsem si mohla vybrat,oni tam nejdřív zavolali jestli mají volno a naštěstí měli tak mě tam odvezli. Ale byli to brněnský nemocnice, kdybych chtěla mimo brněnskou tak by mě asi taky nesvezli. Záleží odkud ta sanitka je
Já jsem to taky řešila v Pardubickém kraji, chtěla jsem rodit v Hradci, teda i jsem měla a sanita mě tam odvezla pouze proto, že jsem měla na průkazce rizikovku v Hradci, ale předtím jsme měli mezizastávku v naší porodnici, jestli už není porod rozběhnutý. Takže za mě taky radši spoléhat na taxíka nebo nějakého kamaráda, souseda, co tě odveze, kam chceš..jinak tě hodí do nejbližší abudeš mít smůlu:(
Automaticky do nejbližší...