potřebuji prosím akutní radu. Poprvé v živote obarvuji textil duhou. Potrebuji obarvit tricko na karneval. Koupila jsme Duhu,chci jit podle navodu v zadu,ale zjistila jsem že nemam 7-10litrovy hrnec v cem bych to pak povařila. Chci to delat ručne,nechci to davat do pračky. Stačí když to budu delat v 5litrovym hrnci? stane se něco ?
na jedno triko to bohatě stačí.
a až to ubarim,ttak pak hned přeprat v octu? Redíte ten ocet vodou,nebo jen samotny? mam to nechat v tom occtu odležet,nebo jen přeprat? @tipata
@maminkaratisovice
já dávala dřív ocet rovnou do té barvy a pak to ještě nechala pár hodin stát v čisté vodě s hodně octem. Ale už jsem nebatikovala skoro 20 let 😀
Klidně přidat rovnou do barvy, a pak vymachat ve vodě s octem, ale dlouho ležet bych to tam nedávala, nemuselo by to té látce dělat dobře
Taky jsem cca před měsícem barvila bodýčko na karneval a dělala jsem to v 5-ti litrovém hrnci, jinak podle návodu a super 🙂 žádné flíčky nebo šmouhy, krásná sytá barva.
Já bych to v něm uvařila