Zitra jdou deti po nemoci a prazdninach opet do skolky.
Docela se desim. Danik vyvadi uz od vcera, odmita do skolky jako vzdycky. Rano bude tezke,snad to s nim zvladnu. A snad se k nemu neprida i Bibi. Nedokazu si predstavit cobbude delat od zari az nastoupi do skoly. Odmita pochopit ze tam se chodit musi,i do skolky. Je casto nemocny tak to ma vlyv taky,ale z vetsi jiry jecto povahou.
@hudala loumaji semnou hormony a nedela mi tohle moc dobre. Nejhorsi je budicek,vstavani,cesta do skolky a nejhorsi v satni a louceni. Celou dobu od budika se vzteka,hudruje,breci a odmita.... Snad to dobre dopadne... Ten nas je tvrda palice a nechcecto pochopit....proste detskou spolecnout od maoinkata nevyzaduje a vystaci si sam,...
Malá byla teď taky nemocný, ale máme opačný problém, brečí, když do školky nemůže. Jinak zkus mrknout na bachovy esence, měla jsem pro syna na nástup do školky.
a nevyrábí si ty nemoce aby nemusel do školky chodit?
@petja vis ze kolikrat me to uz taky napadalo... Pro neho jeto stresova situace,a uz parkrta jsem si vsimla,ze kdyz sel po delsi dobe do skolky a byl v naprostem poradku,rano vstal a chytla ho silena alergie,ryma,kychal,oci ho svedili,..a to pritom dlouho nemel.vcera jsem cetla clanek o tom,jeho nocnim dychnai,duseni,mam podezreni na astma,je alergik,ekzematik byl kdyz byl mladsi,..a asi dva mesice sleduji jak dycha v noci,ted posledni mesic je to silene,prikladala jsme to. NEjdrive nemoci,jak byli z v kasli,zahleneny,rymy....oba dva. Ale ted jsou relativne ok,Bibi ma ucpany noc- dycha pusou,dle dr. Je to mandlemi a Danik ,pred den nic,ani nezakasle,zadna ryma,ale v noci,kratce po tom co usne,ho vzbudi kasel hlenovity,nemuzu se dokaslat,dusi se tim,je mu na zvraceni z tech hlenu,trva to cca 10 minut,pak se dokasle a usne,jeste se vzbudi tak dvakrat vzdy treb apo 15 minutach. Co jsme cetla o astmatu,hodne je to tomu podobne,....ten prubeh, nemas zkusenost? A co rikas na bachovky teda? Doporucila bys jek nemu?
@missymici já bych zkusila si ho plánovaně stáhnout třeba na 2 měsíce ze školky a sledovat jeho zdravotní stav,bachovky bych mu určitě doporučila a na ten kašel si pořiď ipecacuanha,je to na zvracení z hlenu,ten je ale průhledný a jazyk čistý,astmatik být může...dle bchovek si právě všechny nemoci neseme z psychiky
@petja
@petja zlato,on je casto doma ,prave kvuli nemocem, vic doma nez ve skolce.... Je predskolak byla bych rada kdyby si konecne zvykl a pochopil ten rezim,ze skolka je povinnost,stejne jako bude brzo skola. S jeho hyperaktivitou a poruchou pozornosti se pracuje tezce. Co tomprosim je ,ipecacuanha? Neznam,nevim,... Jao ze se po tom pozvraci? Prave,je mi jasne,ze dusicku v poradku nema,jak je nemocna duse,je nemocne i telo. Ale at to delam jak to delam,...porad se nemuzu hnout z mista a zlepseni neprichazi. To astma potrebuji s nekym poresit. Na lergo je objednany ale az v lete,driv nemaji volno.na operaci ho nedam. Koloidni stribro mam uz na ceste,melo by dorazit postou koncem tydne.
@missymici určitě se potom nepozvrací,homeopatika neznáš? co zkusit učit ho doma,nezatěžovat ho tim sytemem? asi je citlivej a potřebuje zcela jiný přístup,vím,že může být víc doma jak ve školce ale udělat to cíleně, i se ho zeptat,jestli si ty nemoci vyrábí,aby nemusel do školky? Já mám velice citlivou dceru,emotivní a raději se mnou,jí pomohly kameny,bachovky,zájem,vše dohromady...léky ale nikdy ne
@petja na co konkretne myslis homeo? Nerekla bych ze ho zatezuji systemem,praveze kdyz je doma,skolku nerozebirame vubec,nepreje si o tom mluvit,je rad ze tam nemusi,vzdy ho na skolku pripravuji psychycky treba par dni predtim nez nastoupi. Takhle to delam u neho se vsim,vzdy mu predem rikam co a kde budeme delat a jak to bude probihat,je vzdy klidnejsi a jistejsi...ale jsme vzdy s nim,ve skolce ne...on je na me vazany od malinkata,vyzaduje jenom me,veri jenom me. Citlivi je az moc,ja rika tatka na kluka hodne. Je to dite,ma to pravo.potrebuje jiny pristup.jen v tom nemocnem obdobi,kdy do toho jeste holka taky a ja tehotna,hormony a malo energie,bez oddychu a pomoci,to nejka nedavam asi. Nekdy mam pocit ze selhavam,protoze se nedpkazu soustredit na danou vec poradne,resim milion veci dalsich uvnitr i zvenci,...pracuji hormony,ovladnout sve pocity a emoce,...
vlhkého
My jdeme poprvé po volnu a nemoci ve čtvrtek a už teď z toho mám hrůzu... Říká, že tam nechce, že chce být doma... tak snad to zvládnou, ne? 🙂 musíme jim věřit a mít pevné nervy 🙂