Můj Smíšek-kojenecké oblečení,potřeby a hračky - muj_smisek
  Soutěž pro těhotné maminky-výhra krásný balíček pro těhotné Vážení zákazníci, slibovali jsme Vám při ukončení naší první soutěže v lednu, kdy jsme věnovali třem maminkám kojenecké potřeby pro jejich smíšky, že na Vás v dalším měsíci bude čekat soutěž nová. Nastal ten čas, kdy zveřejňujeme další výherní soutěž tentokrát o balíček pro těhotnou maminku. Balíček obsahuje-2xprsní vložky Tufi,3x jednorázové kalhotky Akuku, 1x poporodní vložky Samu, 2x prsní kloboučky Tommee Tippe a 1x zvlhčené olejové ubrousky SebaMed pro novorozence Výherce bude pouze jeden. Soutěž probíha od dnešního dne do 12.3.2014, kdy v našem programu na losování vybereme jednoho z Vás. Soutěžní otázka zní: Kolik Článků nyní naleznete na našem e-shopu Můj Smíšek a) 21 b) 14 c) 3 Správnou odpověď, kterou naleznete na našich stránkách www.muj-smisek.cz v jedné z rubrik, prosím pište zde na facebooku nám do zpráv fb stránky: https://www.facebook.com/muj.smisek.kojeneckepo... Výherce budeme zpětně kontaktovat a vyžádáme si od něj adresu. Odpověď prosím pište ve znění výhra pro těhotnou maminku A,B či C. Přejeme příjemné soutěžení Váš e-shop Můj Smíšek

  Soutěž pro těhotné maminky-výhra krásný balíček pro těhotné Vážení zákazníci, slibovali jsme Vám při ukončení naší první soutěže v lednu, kdy jsme věnovali třem maminkám kojenecké potřeby pro jejich smíšky, že na Vás v dalším měsíci bude čekat soutěž nová. Nastal ten čas, kdy zveřejňujeme další výherní soutěž tentokrát o balíček pro těhotnou maminku. Balíček obsahuje-2xprsní vložky Tufi,3x jednorázové kalhotky Akuku, 1x poporodní vložky Samu, 2x prsní kloboučky Tommee Tippe a 1x zvlhčené olejové ubrousky SebaMed pro novorozence Výherce bude pouze jeden. Soutěž probíha od dnešního dne do 12.3.2014, kdy v našem programu na losování vybereme jednoho z Vás. Soutěžní otázka zní: Kolik Článků nyní naleznete na našem e-shopu Můj Smíšek a) 21 b) 14 c) 3 Správnou odpověď, kterou naleznete na našich stránkách www.muj-smisek.cz v jedné z rubrik, prosím pište zde na facebooku nám do zpráv fb stránky: https://www.facebook.com/muj.smisek.kojeneckepo...
  Výherce budeme zpětně kontaktovat a vyžádáme si od něj adresu. Odpověď prosím pište ve znění výhra pro těhotnou maminku A,B či C. Přejeme příjemné soutěžení Váš e-shop Můj Smíšek

  Soutěž pro těhotné maminky-výhra krásný balíček pro těhotné
  Vážení zákazníci, slibovali jsme Vám při ukončení naší první soutěže v lednu, kdy jsme věnovali třem maminkám kojenecké potřeby pro jejich smíšky, že na Vás v dalším měsíci bude čekat soutěž nová.
  Nastal ten čas, kdy zveřejňujeme další výherní soutěž tentokrát o balíček pro těhotnou maminku.
  Balíček obsahuje-2xprsní vložky Tufi,3x jednorázové kalhotky Akuku, 1x poporodní vložky Samu, 2x prsní kloboučky Tommee Tippe a 1x zvlhčené olejové ubrousky SebaMed pro novorozence
  Výherce bude pouze jeden.
  Soutěž probíha od dnešního dne do 12.3.2014, kdy v našem programu na losování vybereme jednoho z Vás.
  Soutěžní otázka zní: Kolik Článků nyní naleznete na našem e-shopu Můj Smíšek
  a) 21
  b) 14
  c) 3
  Správnou odpověď, kterou naleznete na našich stránkách www.muj-smisek.cz v jedné z rubrik, prosím pište zde na facebooku nám do zpráv fb stránky: https://www.facebook.com/muj.smisek.kojeneckepo...
  Výherce budeme zpětně kontaktovat a vyžádáme si od něj adresu.
  Odpověď prosím pište ve znění výhra pro těhotnou maminku A,B či C.
  Přejeme příjemné soutěžení
  Váš e-shop
  Můj Smíšek

  muj_smisek
  10. únor 2014    Čtené 0x

  Jak zatočit s prdíky a dětskou kolikou?

  Je 23.2.2012. Den, kdy porodím svojí první dceru Nelinku.

  Téměř jako každá maminka se rozpláču dojetím, když mé oči  jedním pohledem přejedou po celém jejím nádherném tělíčku, prozatím spícím a klidném v mé náruči. Toto spinkání jí vydrží téměř celé dvě hodiny na porodním sále.Nastává probuzení, já přikládám svou dcerku k prsu a sleduji její nádherné oči.Kojím a říkám si jak je to zlatá holčička, žádný pláč ani bolesti bříška? Samozřejmě asi jako každá těhotná žena, jsem si před porodem pročetla téměř vše možné o prdících a kolice, nicméně až později jsem zjistila, že nevím vůbec nic.

  Uběhlo pár hodin a začalo to. Pláč, pláč a neustavičný pláč. A tak jsem již v porodnici, začala masírovat jemně bříško a pít fenyklový čaj, chovat v klubíčku, prostě jsem začala dělat téměř vše na co jsem si tak nějak v tu chvíli vzopmněla. Pravdou je, že u mojí Nelinky nezabíralo téměř nic z uvedeného. A tak naše dny v porodnici sice utekly, ale co Vám budu povídat přímo  s řevem, jak dceřiným tak i mým, protože mi jí bylo líto a nebudu nic nalhávat, i sebe a mých kruhů pod očima z vyčerpání. Ano všichni mi říkali jaké to bude, ale pravdou je -dokud nezažiješ, nepochopíš-.

  Na cestu domů mi dcerka naštěstí usnula, takže jsem místo vypravování zážitků z porodnice svému muži v autě usnula. Kupodivu se mi zdálo o stolici mé dcery, nočních křečích a jejím pláči.V životě jsem si nemyslela, že se mi bude zdát o něčí stolici. Dorazili jsme domů, dcerku jsem převlékla a uložila do postýlky.  Vyčerpáním z předchozích dní stále spinkala. Má mysl i mé tělo následovalo mé zlatíčko a mé nohy mě odnesly do postele také. Začala jsem samovolně plakat, ani netuším proč. Manžel se posmutněle zeptal copak se mi děje, nešlo to však vysvětlit ani popsat.Takto probíhalo ještě pár dní, až jsem si řekla dost, přece musí existovat něco, co mojí berušce pomůže. Jí i mě. S kojením jsme měli bohužel problémy od začátku, po mém mléce 14 dní nepříbírala, 15x denně řidká stolice, aha proto ty sny. Takže na radu lékařky jsem začala dávat příkrm. Pláč však stále neustával.A neustávalo ani moje znepokojení z toho, že moje dítě se trápí.Sedla jsem si tedy opět k počítači a tentokrát s daleko větším zápalem než jako těhotná žena.Zvedla jsem telefon a zavolala jsem své tetě, která je odborníkem na dětskou koliku a prdíky, či klidný spánek dítěte.

  Přečetla jsem několik desítek článků, diskuzí a rad od maminek, ale i lékařů o tom co jsou to vlastně prdíky a kolika, popřípadě jak se jí u dítěte zbavit a dozvěděla jsem se následující.

  Rozídl mezi kolikou a prdíky. Také jste si mysleli, že se jedná o jednu a tu samou věc jako já? Obrovský omyl, nejedná.

  Prdíky, jsou prostě prdíky, které snad měly ještě naše babičky, když se narodily. Jsou to křeče v bříšku, které vznikají nadýmáním např. díky kojení, jelikož dítě poliká vzduch. Můžou dítě trápit celé dny a nebo jen pár minut.

  Kolika, se objevuje většinou v pravidelnou denní či noční dobu a trvá kolem 3-5 hodin v kuse. Bolí daleko více než prdíky, objevují se větší křeče a to téměř od narození. Kolika je způsobená u miminek díky tomu co pojídá maminka už v těhotenství-strava.Kolika ještě před cca 15 lety neexistovala, jelikož maminky jinak jedly a strava byla v našich obchodech kvalitnější a hlavně byla naše. Díky nekvalitní potravě, mají  miminka koliku, která se může objevovat společně i s prdíky, proto se tyto dvě věci často spojují dohromady a někdy nejde jedna od druhé rozeznat.

  Léky a přípravky, které můžeme miminku dát na pomoc  🙂 : 

  SWISS LACTOBACILKY,  Probiotické kapky BioGaia,  Espumisan, Sabsimplex, BabyClam,Fenyklový čaj, Kmínový odvar a samozřejmě pro nekojící maminky Nutrilon anti-colics, či jinou značku mléka, která je určená přímo proti kolikám. Dále láhve na mlíčko přímo určené na koliku a prdíky např. MAM či Tommee Tippee.

  Praktické věci:

  Mastička pupík na masáž bříška, polštářek s pecičkama do mikrovlnky a nebo nahřátou plenu na bříško, chování v klubíčku, uklidnující šidítko, poloha spaní na bříšku, každodenní teplá koupel, denní a noční rituál miminka (pravidelné uspávání ve stejnou hodinu, hlavně večer po koupání), klid během uspávání, ve dne spaní v korbičce či proutěném koši v noci ve své postýlce a co je nejdůležitějí klidná maminka, aby mohla svému miminku předávat co nejvíce lásky, pohlazení a políbení.

  Musím uznat, že toho na mě bylo najednou nějak moc, co si sakra mám z toho všeho vybrat, co bude dobré pro moji holčičku, co pomůže právě jí. Příroda je skvělá, takže mi pomohla moje intuice.

  Mojí dceři nejvíce zabrala kombinace, kapiček BioGaia, Nutrilonu na koliku, Fenyklového čaje, denního koupání, pravidélného uspávání a chování v klubíčku. Začala jsem toto praktikovat, každý den cca 3 týdny po jejím narození a ejhle po týdnu jsem měla spokojenou spící dcerušku a po mém překvapení, jsem v zrcadle objevila zase ženu, která měla normální obličej a né jen dva veliké modré kruhy místo očí.Poplakala si jen ojediněle.

  Samozřejmě problémy s bříškem po třech měsících úplně ustaly, jak už to u dětské koliky bývá, avšak já jsem se i nadále zajímala o to jak dceři nabídnout co nejspokojenější spánek a nejen jí. Neustále se informuji, komunikuji s lékaři, učitelkami avšak i maminkami.

  Dcerka má dva roky a stále celou noc spí a spí a já jsem si téměř jistá, že to není způsobené pouze tím, že bych měla štestí na hodné spící dítě.

  Téměř jistě vím, že je to způsobeno světem, který je okolo mě a lidma v něm, bez jejich zkušenností a rad by byl život mé dcerky a můj úplně jiný.

  A proto přestávám odsuzovat moderní dobu internetu a mobilů či počítačů, jen za ně tiše děkuji.

  Děkuji za to, že žiji v dneší době  (i když i ta stará měla svá pozitiva) a nemusela  jsem své dítě trápit, jako moje maminka mě, ačkoliv mě milovala a pomoci mi chtěla.

  Krásný den

  Můj Smíšek

  Milé maminky, v posledních týdnech se na našem obchůdku velmi rozrostla čtenost,návštěvnost a poradna ohledně Vašich Smíšků a poptávka na výrobky, což nás velice těší a inspiruje.
  Proto jsme dnes přidali další články a udělali jsme pro Vás na poptávku kojenecké balíčky pro novorozence.
  Více naleznete zde: http://www.muj-smisek.cz/c/akcni-balicky-kojene...
  http://www.muj-smisek.cz/uzitecne-rady-a-videa
  Děkujeme za Vaši přízeň moc si jí Vážíme, nebojte se diskutovat přímo u článků,všechny dotazy nám chodí na e-mail, avšak můžete se ptát přímo u daného článku v komentářích k problematice dětí.
  Stále pro Vás platí dárečky k objednávkám, doprava zdarma, úprava cen, aby si každá maminka mohla své zlatíčko hýčkat.
  Krásný večer Vám i Vašim Smíškům

  Milé maminky, nedávno jsme ukončili soutěž o kojenecké potřeby a za pár týdnu na Vás čeká další a máte se na co těšit emoticon budeme hrát o balíček věcí pro nastávající maminku.Než soutěž začne, máme pro Vás jiné novinky.V našem obchůdku, jsme razantně snížily ceny,takže nyní si vybere jistě téměř každá maminka pro svého smíška, nějakou tu drobnost nebo i celou výbavičku (ceny možno porovnat na Heureka.cz) Dále pro Vás máme dopravu nad 1500,- Kč zdarma, dárek ke KAŽDÉ objednávce a doručení do druhého dne.No a samozřejmě na Vás čeká spousta článků, kde se dozvíte zajímavé věci o dětech. Těšíme se na Vás a přejeme spousty úsměvů, Vašim uzlíčkům. Můj Smíšek www.muj-smisek.cz

  Vážené maminky, chtěli bychom Vám poděkovat za hojnou účast v naší soutěži o kojenecké potřeby, která byla ukončena právě dnes 31.1.2014.Soutěžilo se především o (teploměry do vaničky,kousátka,kosmetiku a další) Soutěžní otázka zněla-Jaký dárek momentálně nabízí e-shop Můj Smíšek při nákupu věcí z rubriky Vše na koliku-správná odpověď zněla za A-Mast na prdíky Pupík. Výherci se staly tyto uživatelky: 1)simijj 2)jituska23 3)bozule81 Výherkyním gratulujeme, již Vám byla zaslána soukromá zpráva. Ty z Vás, které se soutěže zúčastnily, avšak nebyly vylosovány nemusejí vůbec smtunit 🙂 , do dalších měsíců chystáme další soutěže a pokaždé se bude zvedat hodnota výher, což znamená, že před Vánoci na Vás bude čekat výhra v podobě hraček pro děti nebo kočáku. Váš e-shop Můj Smíšek

  Milé maminky, stále probíhá soutěž o kojenecké potřeby do 31.1.2012 více o soutěži na mém profilu-zde již několikrát publikováno. Dále Vás srdečně zveme do našeho obchůdku www.muj-smisek.cz čeká Vás spousta nového krásného naskladněného zboží (za super ceny), dárečků k objednávkám, slev a nových článků, kde se dozvíte spoustu zajímavého o dětech 🙂, těšíme se na Vás.Hezký večer

  SOUTĚŽ O KOJENECKÉ POTŘEBY -STÁLE BĚŽÍ-Milé nastávající maminky nachystali jsme pro Vás první soutěž o krásné kojenecké potřeby pro Vašeho smíška. Soutěž probíhá od teď do 31.1.2014. Po ukončení soutěže vylosujeme 3 výherce, kteří správně odpověděli na naši soutěžní otázku a budeme je informovat zde ve zprávě.Vyzveme Vás k zaslání Vaší adresy a následně pak odešleme výhru. Dále pak uveřejníme výsledky soutěže zde. Těšit se můžete na krásné kojenecké potřeby, např. na teploměry do vaničky, šidítka, dětskou kosmetiku, kousátka aj. Soutěžní otázka: Jaký dáreček nabízí momentálně e-shop Můj Smíšek, při zakoupení zboží z rubriky Umělá výživa a vše na koliku? A) Mast na prdíky Pupík-10ml B) Fenyklový čaj Hipp C) Jednorázové poporodní kalhotky Akuku Odpověď naleznete na www.muj-smisek.cz Správnou odpověď prosím posílejte mě jednoduše do zpráv ve znění Soutěž o kojenecké potřeby A,B a nebo C. Váš e-shop Můj Smíšek

  muj_smisek
  17. led 2014    Čtené 0x

  Jak nejlépe zabavit Vaše dítě - hraní

  Spousty maninek neví jak nejlépe zabavit svého smíška, aby si alespoň na chvíli odpočinuly a jejich dítě bylo přitom spokojené. Zde píšeme o tom, jak můžete zapojit svého drobečka do aktivního dění, ale i o tom, které hračky zabaví Vaše dítě na dlouhou dobu a přitom jsou cenově velmi přijatelné.

  Úplně první věc na, kterou chceme upozornit je ta, že nejlepší finta na to, jak zabavit Vaše dítě  je do Všeho ho zapojovat.

  Jedná se především o domácí a uklidové práce. Nenechávejte si je pro sebe na pozdní večerní hodiny, když už Váš brouček spokojeně spí. Věřte nám, že Váš uzlíček Vám se vším rád ,,pomůže´´. Děti už v období, kdy začínají lozit jsou nesmírně zvědavé a zajímá je vše co se děje kolem nich.

  I když se Vám může stát, že se úklid prodlouží z hodiny na dvě, nebraňte se a nechte si pomoci.

  Děti, které ještě nelozí, Vás mohou pozorovat s ohrádky či například vybračního lehátka.

  Děti, které pak už na nějaký ten pohyb přišly, posaďte vedle sebe a pokud zrovna myjete nádobí, dejte mu před nožičky, nějaký ten hrnec s vařečkou.Toto můžete praktikovat u každé domácí práce.Při úklidu prachu, dítěti nabídněte čistý hadr, aby se mohlo také zapojit a třeba Vám ,,umýt´´  zatím podlahu.

  Pokud máte dítě už vyššího věku, které dobře ovládá chůzi, úchopy a začíná Vám rozumnět, můžete mu pořídit dětský smetáček s lopatkou, dětskou pračku či vysavač.

  Na trhu je obrovská škála nabídek, takže si jistě vyberete.

  Nejde to, že byste si z dětí dělali otroky, předvším ho tím zabavíte, ukážete mu jak jeho pomoc potřebujete,pochválíte ho za to jak krásně umí zametat a naučíte ho tak daleko víc, než mnohdy předraženýma hračkama.

  Pokud však dávate přednost právě hračkám pak pro Vás máme pár typů, které využijete na delší dobu a dítě opravdu zabaví. Samozřejmě každý smíšek je jiný a proto se nemusí, každému líbit to co Vám zde napíšeme, proto dobře pozorujte hlavně zájmy Vašeho dítěte.

  Hrkátka a pískací hračky

  Jedná se jistě o úplně první hračku, kterou Vaše miminko uvidí. Na trhu je jich obrovská spousta a je v podstatě jedno jaký druh hrkátka si vyberete. Určitě doporučujeme  menší a lehčí, které malé miminko dobře uchopí do ruky. Například chrastítka Baby Mix. Je jich spousta a určitě najdete to pravé. Dále jsou to pak chrastítka nad kočárek, když se Vám miminko probudí. Vydrží do doby než dítě začne lozit. Máme zkušennost, že například v autě poslouží hrkátka nebo chcete-li chrastítka až do dvou let věku.

  Hrací deka

  Hrací dečka je určitě tou nejrozumější variantou pro ty nejmenší miminka.
  Můžete jí pro Vaše miminko používat téměř od narození až do doby než začne lézt.
  Deku můžete položit kamkoliv (pokud se již dítě neotáčí na bříško) a víte, že se dívá na krásné hračky - přivěšené nad sebou. Hrací deky bývájí různých rozměrů, tvarů a barev, je tedy jen na Vás jakou si vyberete. Dítě se v ní cítí příjemně a můžete jej na dečce sledovat i z povzdálí. Určitě tuto hračku a tzv. ,,pomocnou sílu´´ velmi doporučujeme.

  Kolotoč nad postýlku

  Stejně jako harcí deka tak i kolotoč nad postýlku, patíř mezi hračky, které by Vám doma neměly chybět. Jsou nejrůznější druhy. Dnes dokonce i se světelným projektorem a dálkovým ovládáním. Pro méně naročné maminky postačí i ručně natahovací kolotoč.
  Kolotoč můžete používat i během dne třeba místo hrací dečky, když chcete dopřát Vašemu miminku změnu a zabavit ho něčím jiným. Mě osobně se se stávalo, že večer před spaním, mi kolotoč dceru spíše rozrušil než, aby jí uspal a právě proto jsem ho využívala na denní rozptýlení. Jsou, ale děti, které bude kolotoč uklidňovat.

  Tuto hračku můžete využívat hrozně dlouho, pokud si zvykne Vám u ní dítě usínat.Pokud ne určitě kolotoč použijete např. u dítěte druhého.

  Hrací a jezdící autíčko pro nejmenší

  Tato hračka je vhodná pro ty nejmenší děti,které sedí či lozí. Autíčko např. s pejskem jezdí, vydává spousty zvuků a melodíí, jsou vhodné i pro holčičky.

  Moje dcera si s ním hraje stále a jsou jí téměř dva roky.

  Dřevěné hračky- věž, edukační hračka, puzzle pro nejmenší

  Tyto hračky jsou především naučné a jsou velmi vhodné pro vývoj Vašeho děťátka.
  Např. puzzle také využijete na delší dobu, když je dítě malinké pomáháte mu , když je větší umí krásně puzzle dát dohromady samo.

  Hrací kížky

  Jsou neuvěřitelné a můžete je používat od chvíle, kdy Vaše dítě začíná slyšet a pozorovat zvuky. Pokud se bude knížky bát, odložte ji a prohlížejte o týden či dva později.

  Existují nejrůznější druhy se zvířátky, o popelce, se zvuky autíček.

  Takže tyto knížky využijete i v pozdějším věku, kdy už Vaše dítě rozezná určité věci a okolí.

  Určitě si nějakou tu hrací knížku zamiluje.

  Prolízací tunel

  Je vhodný od chvíle kdy Váš drobeček umí lozit až do doby než ho přestane bavit.

  Pokud máte živé dítě určitě se mu tunel bude velice líbit, může prolézat tam a zpět třeba i hodinu. Dítě u tunýlku však nenechávejte samotné, aby si uvnitř neublížilo.

  K tunelu můžete časem pořídit i připínací domečky, takže budete mít zase něco nového, co dlouho vydrží

  Navlíkací velké dřevěné korálky

  Ty jsou vhodné také už od brzkého věku. Pokud je však dítě menší, musíte být u něj,aby korálku nespolklo a neudusilo se.Sice jsou opravdu veliké, ale stát se může cokoliv.

  Ke korálkům pořiďte obyčejnou tkaničku, kterou na konci oblebte lepící páskou, aby byla pevnější a dítěti se tak lépe bude navlékat. Tato zábava učí děti manuální zručnosti.

  Korálky navíc můžete využít i na jiné hrátky. Děti je mohou přendávat z hrnce do hrnce či s kelímku do kelímku.

  Skládací kostky-kelímky

  Určitě jedna z nejpopulárnějších hraček, kterou také využijete od chvíle, kdy dítě umí uchopit hračku do ruky a sedí.

  Pomáháte mu kelímky stavět, můžete mu do nich něco i schovat, inspiraci se meze nekladou. Časem si dítě hraje s kelímky či kostkami krásně samo

  Hračky se zvuky

  Co se týče různých hraček se zvuky, vybírejte velmi dobře. Hračka musí mít více než jedno využití. Existuje jich spousta hračka, kde se dají prohazovat umělohmotné balonky, zároveň hraje a ještě si v ní dítě může i něco poskládat. Takové jsou perfektní a dítě zaujmou na delší dobu.

  -Postupěm času už samozřejmě můžete zařadit plastelýnu, pastelky, autíčka, dětskou vrtačku, kočárek či panenku a nebo tancujícího krtečka. Záleží jen na tom co má Vaše dítě rádo.

  SOUTĚŽ O KOJENECKÉ POTŘEBY
  Milé nastávající maminky nachystali jsme pro Vás první soutěž o krásné kojenecké potřeby pro Vašeho smíška. Soutěž probíhá od teď do 31.1.2014. Po ukončení soutěže vylosujeme 3 výherce, kteří správně odpověděli na naši soutěžní otázku a budeme je informovat zde ve zprávě.Vyzveme Vás k zaslání Vaší adresy a následně pak odešleme výhru. Dále pak uveřejníme výsledky soutěže zde. Těšit se můžete např. na teploměry do vaničky, šidítka, dětskou kosmetiku, kousátka aj. Soutěžní otázka: Jaký dáreček nabízí momentálně e-shop Můj Smíšek, při zakoupení zboží z rubriky Umělá výživa a vše na koliku? A) Mast na prdíky Pupík-10ml B) Fenyklový čaj Hipp C) Jednorázové poporodní kalhotky Akuku Odpověď naleznete na www.muj-smisek.cz Správnou odpověď prosím posílejte mě jednoduše do zpráv ve znění Soutěž o kojenecké potřeby A,B a nebo C. Váš e-shop Můj Smíšek

  POZOR: nyní akce pouze u nás, kojenecké balíčky pro Vaše miminko za super cenu, ve dvou variantách pro chlapečka i holčičku 🙂 za 650,-Kč.Věci jsou nové a jedná se o výprodej, celkem v balíčku 15 kousků, vše naleznete zde http://www.muj-smisek.cz/c/akcni-balicky-kojene...

  SOUTĚŽ O KOJENECKÉ POTŘEBY

  Rok 2014 už nám začal a mi jsme pro Vás nachystali první soutěž o kojenecké potřeby pro Vašeho smíška. Soutěž probíhá od teď do 31.1.2014. Po ukončení soutěže vylosujeme 3 výherce, kteří správně odpověděli na naši soutěžní otázku a budeme je informovat zde ve zprávě.Vyzveme Vás k zaslání Vaší adresy a následně pak odešleme výhru. Dále pak uveřejníme výsledky soutěže zde. Těšit se můžete např. na teploměry do vaničky, šidítka, dětskou kosmetiku, kousátka aj. Soutěžní otázka: Jaký dáreček nabízí momentálně e-shop Můj Smíšek, při zakoupení zboží z rubriky Umělá výživa a vše na koliku? A) Mast na prdíky Pupík-10ml B) Fenyklový čaj Hipp C) Jednorázové poporodní kalhotky Akuku Odpověď naleznete na www.muj-smisek.cz Správnou odpověď prosím posílejte mě jednoduše do zpráv ve znění Soutěž o kojenecké potřeby A,B a nebo C. Váš e-shop Můj Smíšek

  muj_smisek
  14. led 2014    Čtené 0x

  Vše o růstu zoubků aneb jak zatočit s bolestí

     Zoubky? Tak tohoto období se obává u svého drobečka asi každá maminka. První růst zoubků se totiž projevuje většinou velmi častým pláčem dítěte a nespavostí z bolesti.Mohou se však objevit i jiné potíže např. řidká stolice, teploty. Trápící se miminko bolestí zoubků poznáte také podle toho, že si může začít strkat často pěstičku do pusy a více slintá.
  Zoubek, který se právě prořezává, se jeví jako malý hrbolek na dásni. Pokud je prořezávání příliš rychlé, může se na dásni objevit i malá modřinka nebo podlitina, která je bolestivá.Jsou však také děti, které nemají vůbec žádný problém a růst zoubků u nich téměř nepoznáte, projeví se obvykle pouze některá z výše uvedených obtíží.

    Většině kojenců se první zoubky prořezávají mezi čtvrtým a devátým měsícem věku.Ani zde se nevyhneme výjimkám, takže je možné, že právě vašemu děťátku se začnou klubat zoubky o něco dříve nebo později. Důležité je, aby všechny zoubky mléčného chrupu narostly dítěti do tří let. V opačném případě je nutná návštěva a konzultace se zubním lékařem. Úplný mléčný chrup má 20 zubů.

     Pořadí, v jakém se zoubky prořezávají, bývá ve většině případů shodné. Jako první se prořezávají dolní střední řezáky (jedničky), po nich následují horní jedničky a horní vnější řezáky (dvojky). Téměř shodně přicházejí na řadu i dolní dvojky. Postupně se dětský chrup doplní prořezáním horních a dolních prvních stoliček (čtyřky), očních řezáků (trojky) a nakonec vyrostou druhé dolní a horní stoličky (pětky).

  A jak se můžete pokusit ulevit Vašemu miminku od bolestí růstu zoubků?Možností je spousta a zde jsme Vám vypsali ty nejúčinnější, dle názoru doktorů i maminek.

   1)Homeopatika mohou při růstu zoubků pomoci. Doporučuji vám současné podání homeopatických léků Belladona 9 CH a Chamomilla 15 CH. Roztok z obou léků si připravíte tak, že naředíte 10 granulí od obou léků v 1 dcl převařené kojenecké vody. Každé ráno připravte nový roztok.

  Pokud zoubky již porostou, podávejte jednu lžičku každou hodinu po celý den. Při spinkání miminko nebuďte a podejte dále třeba častěji jednu lžičku tohoto předem připraveného roztoku.

  Uvidíte, že do dvou dnů bude miminko šťastnější a klidnější, bolest bude vnímat jen okrajově."

  2)CALGEL - je léčivý přípravek, který obsahuje lokální anestetikum a antiseptikum. Uleví od bolesti a zklidní podrážděné dásně děťátka způsobené prořezáváním zoubků. Navíc působí mírně antisepticky.


  3)Citorvital - Masážní gel s antiseptickou přísadou pomáhá při prořezávání prvních zoubků. Aloe vera obsažené v přípravku napomáhá ošetřování citlivých dásní a uklidňuje podrážděnou pokožku. Citrovital Dentální gel pro děti neobsahuje cukr a omezuje vznik kazu v dětském věku.


  4)Heřmánek římský - Uvolňuje napětí, je protizánětlivý. Dá se úspěšně užít proti bolestem při prořezávání zoubků. Vtírá se do tváře, kdykoliv je potřeba. Pro děti od 9tého týdne.


  5)Můžete dítěti dát i něco na žužlání, stačí kousek mrkve či chleba (pozor na polknutí menších kousků, některé děti rády cumlají lžičku, pomáhají také různá kousátka, která se na pár minut vloží do lednice a poté při cumlání příjemně chladí dáseň.

  6) Muddisal

  velmi účinně tlumí bolest. Útlum bolesti se dostaví 2-3 minuty po nanesení na bolestivé místo a trvá po dobu 2-3 hodin. Přípravek Mundisal gel se používá při bolestech, zánětech, podráždění, poranění nebo vředech v ústní dutině, nosu nebo hltanu. Přípravek je možné použít i při prořezávání zubů. Mundisal gel mohou používat dospělí, mladiství i děti.

  7)Běžné léčivé přípravky jako je Paralen či Nurofen. Jsou běžně dostání v lékárně, pomáhají na bolest i horečku při růstu zoubků.V lékárně Vám určitě poradí i s vhodným dávkováním. Popř. můžete zavolat lékaři Vašeho miminka.

  Přeji Vám, aby některá z výše uvedených možností Vašemu drobečkovi pomohla a vy jste mohli oba zase trávit spokojené dny a noční spaní.

  Krásný den

  muj_smisek
  31. bře 2016    Čtené 3x

  Můj Smíšek-kojenecké oblečení,potřeby a hračky

  Vážené maminky, náš obchůdek nabízí veškerý sortiment zboží pro Vaše krásné Smíšky od 0-3 let.
  Nejsme však pouze e-shop, který nabízí prodej zboží, jsme také tým lidí, který se skládá z maminek, tet, babiček, učitelek mateřských školek, jsme tým lídí, který se zajímá o veškerou problematiku dětí a tím pádem o Vás. Spánek, zoubky, hraní si s dětmi, příprava na porod, těhotenství, období vzdoru atd.atd, tohle všechno jsou věci, se kterýma se potká téměř každá druhá maminka či tatínek.
  U nás naleznete spousty článků, videí a rad, jak zatočit se vším co bude trápit Vás nebo Vaše dítě.
  Články aktualizujeme každý týden.
  Neváhejte nás kontaktovat se vším co Vás bude zajímat, zde nebo na e-mail, poradíme a pomůžeme pokud to bude v našich silách.
  Nevíte si rady jaký výrobek koupit?Napište, zavolejte, řekneme Vám jaký máme názor na ten či onen produkt, nejde nám o žádné markantní výdělky, náš e-shop je naším koníčkem, proto si můžeme dovolit maminkám napsat co si myslíme o jednotlivých kusech zboží.
  Těšíme se na Vás
  Můj Smíšek

  muj_smisek
  13. led 2014    Čtené 0x

  Denní a noční režim dítěte-klidný spánek

  Jak jsem se vypořádala s denním a nočním režimem svého mrňouska?

  Když jsem si před dvaceti lety přivezla z porodnice domů svého prvorozeného syna, měla jsem o tom, jak budu krmit, přebalovat, koupat, jak bude syn spinkat zcela jasno. Načetla jsem spoustu knih a k mému překvapení to všechno skvěle fungovalo 🙂. V porodnici jsem dostala první radu : „Nehoupej dítě na rukách. Nikdy!" Tak jsem nehoupala, ale tulila se, tiskla ho a mazlila se s ním. Syn papal, spinkal, netrpěl na koliky, pěkně kakal a všechno šlo jako po másle a já si říkala, že je to fajn a ani jsem si neuvědomovala, jaké jsem měla štěstí.

  Teď mám synka druhého a je mu už dva a půl roku. Načteno jsem měla už od minula, přidaly se k tomu články z internetu, zkušenosti a praxe. A ejhle! Přivezli jsme syna domů, a přesto, že jsem kojila, kakal po pěti šesti dnech, hodně plakával, budil se při každém sebemenším hluku. Snažila jsem se dodržet usínání v korbičce od kočárku (denní spinkání) a usínání v postýlce (noční). Minimálně jsem s prckem cestovala autem, snad jednou dvakrát v noci usnul v posteli, ale jinak vždy ve své postýlce.  Odsunula jsem svoje potřeby za potřeby dítěte a přizpůsobila se jim. Pozorovala jsem, kdy je unavený, kdy má hlad, kdy si chce hrát a to všechno bylo mojí prioritou. S rostoucím věkem se mění potřeba spánku u dítěte, ale o tom si může každý něco přečíst. Já jsem se tím řídila a opravdu to fungovalo, takže syn dnes nemá žádný problém se spinkáním po obědě i večer. Postupem času jsem zavedla uspávací rituál a syn krásně usínal sám. Jednoho dne ovšem začal vyžadovat naši přítomnost při usínání a trvá to dodnes. Říkám si, že už určitě brzy nastane ta správná doba, kdy pochopí, že spinkat a usínat sám ve svojí postýlce se svýma milovanýma plyšáčkama (želvičkou, pejskem, zajíčkem a housenkou) je úplně v pořádku 🙂. A potom se snad konečně pořádně vyspím...🙂

  Můžu snad jen říct, že opravdu platí, že každé dítě je osobnost se svojí individualitou, přesto některé rady našich babiček a maminek jsou dnes nedoceněné a je dobré se jich držet. Ale také dobré je nebránit se novým metodám, vzdělávat se a číst číst a číst 🙂.

  Závěrem tedy doporučuji pár základních věcí

  -od narození uspávejte své miminko na noční spaní pouze v místnosti, kde v noci pravidelně spinká, rozhodně neuspávejte v obyváku u televize

  - ve dne dávejte své miminko do doby než se naučí dennímu a nočnímu režimu, spát jinam než do postýlky (ve které se spinká v noci) např. do korbičky od kočárku či proutěného koše

  -dbejte na to, kde máte v pokoji umístěnou postýlku a zda nemáte v mistnosti na noční spaní žádná zrcadla, působí na děti velmi negativně

  -je lepší ze začátku koupat miminko každý den před spaním, zvykne si tak opět na určitý režim a bude vědět, že po koupání se jde spinkat

  - jednoduše dodržujte pravidelné rituály koupání, krmení, uspávání v ložnici, ukolébavka na dobrou noc a něžné políbení. Vaše miminko si na tento rituál zvykne, bude ho vyžadovat, ale bude se cítit bezpečně a jeho spánek bude klidný