5. zář 2017

Recenze kočárek Joie Brisk LX

Jako první kočárek, který se k nám dostal na testování byly golfové hole Joie Brisk. Na ty jsem se moc těšila, protože jsem si golfky vždycky přála vyzkoušet. Líbí se mi na nich jejich skladnost a lehkost.

Základní informace o kočárku, který je schválen pro použití od narození, díky velmi ploché poloze do lehu:

Rozměry a nosnost: rozložený:d. 89 cm x š. 51,3 cm x v. 101 cmsložený:d. 42,2 cm x š. 29 cm x v. 108 cmhmotnost:8,3 kgcelkovánosnost: 27 kg

Trochu jsem měla obavu, že když se jedná o golfky s plastovými koly, budou na chodníku „hrkat“ , ale opak byl pravdou. Golfky Brisk jsou opravdu tichým kočárkem a pokud jsem nejela po hrbolatém terénu, vůbec jsem o nich nevěděla a perfektně se ovládaly. Při najíždění na obrubník byly lehké, z oddělených madel jsem necítila žádné omezení. Kočárek se dal bez problému řídit jednou rukou.

Velkou výhodou je dlouhý košík pod kočárkem. Vlezlo se mi do něj mnohem více věcí, než do mého sporťáku. Nevýhodou však byl přístup do košíku zezadu, tudíž pokud dítě spalo, nedalo se do košíku skoro dostat. Na to bylo potřeba myslet.

Dalším plusem byla rozkládací stříška s pevnou látkou, takže na miminko nesvítilo a bylo pěkně schované. Všimla jsem si, že některé typy kočárků mají tu rozkládací část pod zipem ze síťoviny, to u Brisku naštěstí není a stříška je opravdu super.

Zádová opěrka jde položit úplně do lehu, což je pro mě u kočárku nezbytnost a Mikuláš se tam mnohokrát krásně vyspal.

Na kočárku se mi líbí, že je vyroben z příjemných kvalitních materiálů v pěkném moderním designu, i když bych uvítala více barevných kombinací, aby bylo z čeho vybírat. 🙂. Kočárek je velmi lehký, skladný, dá se složit rychle a snadno.

Běžné cesty ve městě zvládaly golfky úplně bez problémů. Nic nerachotilo a i když jsem často projížděla horším terénem, kočárek to nijak nepoznamenalo a byl pořád tichý a v pohodě.

Kočárek Brisk se nám tak líbil, že dokonce s manželem uvažujeme, že si jej pořídíme na trvalo. Jedinou nevýhodu shledávám v tom, že golfky nemají žádné odpružení (jako mnoho jiných kočárků), tudíž každý větší otřes dítě cítí. Mikuláškovi to tedy nevadilo, spal i když kočárek hodně drncal, ale možná nějakým citlivějším dětem by mohlo. Nevím, jestli jsem v tomto dostatečně objektivní, sama jsem prošla a vyzkoušela mnoho kočárků a prioritou pro mě bylo, aby pružily a bohužel mé očekávání nesplnil skoro žádný. Je ale pravda, že s tímto kočárkem opravdu člověk musí koukat, kudy jede a případné nerovnosti se snažit minimalizovat. Není to žádný teréňák, ale to asi nikdo ani od golfek neočekává. Golfky Brisk jsou ideálním pomocníkem k rodinám do měst, jako kočárek na přejetí např. Do obchodu, do města a nebo na cesty. Na „obyčejné“ golfky jsou dost vychytané a jezdilo se nám s nimi velmi dobře.

Shrnutí:

Výhody:

+ velký košík

+ kvalitní materiál

+ velká rozkládací stříška neprůsvitná

+ nehrká

+ skladný

+ lehký

+ pěkný design

+ snadno a rychle se skládá a rozkládá

+ dobrý na manipulaci i jednou rukou a manévrování

+ vysoká nosnost

Nevýhody:

- nedostanu se do košíku v poloze leže

- padají chrániče proti otlačení na ramenních popruzích

#joie

Super, diky za recenzi 🙂 Jeste si ho zajdu omrknout nazivo, ale uz jsem prakticky rozhodnuta 😍

6. zář 2017
autor

@brusinka91 určitě mrkni naživo, ale věřím, že nebudeš litovat! Byla jsem opravdu moc spokojená.

6. zář 2017

Holky, a ta nosnost! 27 kg! Ostatní golfky 15 - max 20! Radmila

10. črc 2018

Tak jsem ho dnes vyzkoušela a teda jako zklamání zas takový zázrak to není hrká to na dlažbě zadní kolečka odpružená nejsou. Bolí mě předloktí... A hlavně brzda nejde pořádně zabrzdit a případně mi sama vyskakovala ... Žádná kapsička na telefon... No celkem zklamání

23. led 2020

Kočárek jsem si dnes koupila, akorát k němu nikde nemohu sehnat nánožník. Jsou to dokonalé golfky, a že jsem vybírala hodně dlouho!

autor

@ee.liska jsem ráda, že jsi spokojená, já na ně ráda vzpomínám ještě dnes 🙂. Nánožník bohužel jedině nějaký univezální. Do jakého myslíš počasí?

7. črc 2020

@mummy88 tak nakonec vyřešíme nepadací softshellovou dekou 🙂 Dnes jsem s ním na zkoušku jezdila celyý den a je boží 🙂