Recenze - kočárek Joie Versatrax

Žhavou novinkou konce roku 2019 se stal sportovní kočárek Joie Versatrax!

Když vybíráme kočárek pro miminko, začínáme výběrem hluboké korby. Často také sáhneme po dvoj/trojkombinaci, abychom už rovnou měli doma i sportovní kočárek, ve kterém se bude dítě vozit až trochu povyroste. Bohužel mnoho z nás po pár měsících zjistí, že je sportovní kočárek příliš těžký, že se hůře ovládá, že není moc skladný, je málo odpružený, nedá se otočit po/proti směru jízdy, nebo se nám do něj náš drobeček už nevleze a pořizujeme nový super skladný a lehký sporťák, který nám bude dobrým pomocníkem na nákupy, do města i na procházky do přírody.  Abyste si mohli usnadnit práci a ušetřit peníze a čas, je tu nový sportovní kočárek Joie Versatrax, který splňuje skoro vše, co od kočárku očekáváte! 🙂

Jedná se o nádherný univerzální kočárek Versatrax, který odvozí dítě od miminka do 22 kg v hluboké korbě, autosedačce i ve sportovní nástavbě nasazené po i proti směru jízdy.

Kočárek snadno obsloužíte jednou rukou. Má kola z odolné pěny, takže se nemusíte bát defektu. Vyšší maminky a tatínky potěší nastavitelná teleskopická rukojeť! No a samozřejmostí, jak už i Joie bývá, jsou příjemné materiály, rozkládací stříška s UV filtrem a prostorný košík. Skladnost kočárku je příjemným bonusem.

U nás se teď zabydlel na testování v krásné světle zelené barvě Laurel, ale kdo by neměl stejný vkus, má na výběr z dalších tří barev.

Na úvod základní informace:
Velmi prostorný kombinovaný kočárek Versatrax neuvěřitelně snadno složíte jednou rukou, i s nasazenou sportovní nástavbou, na kompaktní rozměr. Na přiložené adaptéry nasadíte jak hlubokou korbu, tak i některou z autosedaček.
Skladný - prostorný kočárek složíte na překvapivě malý rozměr i se sportovní nástavbou nasazenou po, nebo proti směru jízdy.

Promyšlený - rozkládatelná bouda s větracími otvory poskytuje ochranu UPF 50+ a navíc je vyrobena z voděodolného materiálu.

Nezastavitelný - všechna kola jsou odpružená, pěnou plněná čímž zajistí vynikající komfort jízdy bez obav z defektu.

Dokonalý univerzál - maximální praktičnost a skladnost je spojena s krásným designem oceněným Red Dot Design Award.

klíčové vlastnosti:

• kočárek schválený od narození až do 22 kg hmotnosti dítěte   sezení     otočné po nebo proti směru jízdy
  • přiložené adaptéry jsou kompatibilní s autosedačkami gemm™, i-Gemm™ a     i-Level™
  • na adaptéry snadno nasadíte hlubokou korbou ramble XL™
  • skvělá poloha zádové opěrky s minimálním sklonem
  • kočárek snadno složíte a rozložíte, nehledě na to, jakým směrem je     nasazena sportovní nástavba
  • jednoruční skládání s ovládáním na sedáku
  • automatická pojistka proti rozložení
  • kočárek po složení samostatně stojí
  • výškově nastavitelná teleskopická rukojeť
  • více pozic mechanické zádové opěrky
  • voděodolný materiál boudy
  • zabudovaný popruh pro přenášení
  • 2 pozice nastavení výšky opěrky nohou
  • bouda kočárku s ochranou UPF 50+
  • ohromná bouda je rozšířitelná o na zip uzavřenou část, nebo dodatečně     i o kšilt na boudě
  • extra velký, snadno dosažitelný košík
  • odpružení všech kol
  • přední otočná kola s aretací
  • nožní brzda ovládaná sešlápnutím
  • držák na nápoje
  • 5-bodové pásy s polstrováním
  • součástí kočárku je pláštěnka

Rozměry:

• Váha:     11,7 kg
  • Použití:     od narození do 22 kg
  • Výška     rukojeť-země: 112 cm
  • Šířka:     65,5 cm
  • Výška složeného kočárku: 86 cm
  • Šířka složeného kočárku: 36 cm
  • Délka ložné části:   92,4 cm (zádová opěrka 52 cm)
  • Šířka ložné části:    31 cm

První, co zaujme na kočárku Joie Versatrax, je jeho moderní a vkusný vzhled! Madlo pro rodiče i to dětské jsou potažena eko kůží a materiály jsou opět příjemné na dotek a kvalitní! Kočárek můžete  pořídit samostatně jako sporťák, nebo v kombinaci s hlubokou korbou Joie Ramble XL v ladícím designu. Na podvozek je možné samozřejmě díky adaptérům připnout i autosedačku Joie. Set lze pořídit za velmi příznivou cenu. Pořídit můžete například zde

Co je důležité, že Vetrsatrax je testován a schválen pro použití od narození. Korba je korba, ale kočárek splňuje všechny požadavky dle aktuální normy EN 1888 z roku 2018 pro použití od narození, takže pokud byste nechtěli na těch pár měsíců do hluboké korby investovat, nemusíte. Je potřeba ale počítat s tím, že Versatrax je relativně mělký a miminko je tak potřeba rozhodně připoutat. Zádovou opěrku lze položit celkem nízko, ale ve vodorovné poloze není, pokud je to pro vás při výběru kočárku důležité. Polohování je ale plynulé a každopádně se v něm pohodlně vyspí půlročňák i tříleťák, to je ověřeno. 🙂

Co je na kočárku asi nejzajímavější je možnost vézt dítě po i proti směru jízdy. Není to sice tak snadné, jako přehodit madlo, musíte odepnout sportovní nástavbu a otočit ji, není to ale žádný problém a mnohokrát jsem to zvládla i se spícím dítětem, jelikož sedátko je velmi lehké a zvedáte tak v podstatě jen váhu mrňouse. Je to vychytávka, která se opravdu hodí, především u menších dětí, které máme rády ještě pod permanentním dohledem.

Dokonce je možné kočárek i v obou směrech složit rychle a jednoduše! Vznikne pak kompaktní balení, které snadno naložíte do kufru nebo zastrčíte do vlaku pod sedadlo a vlezete se s ním i do toho nejmenšího výtahu!

Dalším velkým plusem je prodlužovací madlo, které můžeme vidět například i u Kočárku Mytrax.

Manžel si tuto možnost nemůže vynachválit, protože je vyšší a často se tak o kočárků kope do podvozku, nebo se musí zbytečně předklánět. Pro mě je to ale celkem nepotřebná funkce a spíš bych ocenila pevné madlo. Díky prodlužování má madlo totiž vůli, a tak když najíždíte například na obrubník, musíte víc zabrat, než se přední kola zvednou.

Sezení má ideální sklon, takže dítě nikam neklouže, což se často stává, a ani fusak nikam neodchází. Výhodu také vidím v tom, že dětské madlo jde lehce odepnout jen z části a druhou zůstává přichyceno na kočáře. To jsem využívala při posazování Kristiánka do kočárku a zapínání fusaku. Bonusem také je, že je ochrana na popruhu mezi nohama přichycena knoflíkem, takže nehrozí její ztráta. Držák na nápoje je neocenitelný! To by měla být povinná výbava každého kočárku! 🙂

Kočárek je vybaven stříškou s UV faktorem 50+ která je však za normálního stavu kratší, než jsme u jiných kočárků zvyklé. V podstatě největší roztažení je tak, jak vidíte na fotce výše. Potom lze ještě rozepnout zip s větracími otvory a stříšku prodloužit, jako je vyfoceno na spodní fotografii. I přes počáteční rozpaky jsem si na stříšku zvykla a přijde mi naprosto dostačující. Za těch pár měsíců jsem se nesetkala se situací, kdy by mi delší střecha scházela, snad jedině je při velkém větru nebo v létě při velkém parnu, ale i v této situaci můžete sezení případně otočit jak potřebujete.

Za mě v podstatě jako jedinou nevýhodu shledávám to, že je kočárek relativně mělký. Jelikož jsem se takový typ sporťáku viděla poprvé, chyběla mi látka na bocích a Kristiána jsem nikdy nenechala nepřipoutaného. Teď, když už je Kristián větší a stabilnější, jsem i já klidnější a už mi to jako takový problém nepřipadá. Ze začátku mě to ale znervózňovalo.

Co ale rozhodně musím zdůraznit a co mi už asi na vždy bude chybět u všech dalších kočárků, je košík! Ten obrovský neuvěřitelný bezedný košík přístupný ze všech stran vždy a za všech situací a poloh! Jestli jste fanoušci Harryho Pottera, je to trochu asi jako Hermionina kabelka, nebo stan. 😀  Prostě bezedný a vleze se do něj vždy kompletně vše, co potřebujete! Dáte tam v pohodě všechny věci na celodenní výlet pro celou rodinu! Ten mi bude ze všech vychytávek chybět opravdu nejvíc! Navíc v nestřeženém okamžiku mi do něj vlezli Kristián, takže nosnost ověřena 😀.

No a v neposlední řadě musím zmínit, že kočárek obstál na každém terénu, kde jsem ho testovala. Všechna kola jsou odpružená a plněná pěnou, takže se nemusíte bát defektu. Někdo říká, že do terénu jsou lepší nafukovací. Za sebe musím říct, že jsem zkoušela obojí a žádný rozdíl jsem nepocítila. Kočárek jede po hlíně, trávě, štěrku i sněhu bez problémů a jízda pro dítě je pohodlná. Je opravdu velmi lehký (11,7 kg) a má velkou nosnost (22 kg), takže vydrží na jak dlouho potřebujete!

Abych to tedy shrnula a pro ty, kteří nemají rádi dlouhé texty 🙂

Výhody:

+ obrovský košík

+ prodlužovací madlo

+ odepínání rukojeti před dítětem

+ krásný design (materiál, barvy)

+ držák na nápoje

+ perfektní v terénu

+ pohodlný i pro starší děti

+ snadné skládání v obou směrech sezení

+ prostorově úsporný před i po složení

+ stříška s UV faktorem 50+

+ ideální sklon sezení

+ velmi lehký 11,7

+ vysoká nosnost

+ od narození

+ možnost trojkombinace

+ příznivá cena

+ přichycená ochrana pasu mezi nohama

Nevýhody:

- mělký

- vůle madla a tím horší nájezd na obrubník

Za mě bych kočárek Versatrax s klidným svědomím doporučila! Je to opravdu nádherný kočárek a mám pocit, že s každým dalším modelem jsou kočárky vychytanější! Je to bytelný kočárek, ale zároveň lehký a skladný. Uveze malé i velké dítě, které si v něm pohodlně sedne i schrupne. Do košíku dáte vše, co je potřeba. Do MHD, auta, obchodu i přírody.. naprosto bez problémů! Jste vyšší? Nevadí, prodloužíte si madlo! Svítí sluníčko tak, jak zrovna nepotřebujete? Nevadí, otočte si sedačku! Čekáte malé miminko a nechcete pořizovat další kočárek? Nevadí, dokupte si jen hlubokou korbu! To vše v nádherném designu a kvalitních materiálech! Doma už jsem měla několik kočárků Joie a Versatrax je jednoznačně jednička! Dokonce sami zvažujeme, že ho pořídíme do vozového parku natrvalo.

Joie Versatrax je kočárek pro život, přizpůsobí se vašim potřebám a ještě přitom budete vypadat dobře! 😉

Více informací tady.

Pořídit ho můžete například zde.

#joie #joie_czsk

Na tuhle recenzi jsem čekala nejvíc, za celou historii co jsem na MK... Jsem ráda, že kočárek dopadl tak dobře, už se těším až ho budeme mít doma a hlavně až ho budeme testovat s našim prvorozeným... 👍🙂 Uchvátil mě na první pohled už na Tvé první fotce, co jsi tu zveřejnila a od té doby je to láska a po jiném jsem se ani nedívala... Jediné co mě mrzí je, že nemá svou Joie přebalovací tašku na madlo... Tu bych brala taky, ale snad seženu nějakou jinou, která bude praktická a bude ladit s tak nádherným designem kočárku... 👍😉 Takže děkuji za přínosnou recenzi 🙂

4. únor 2020

Teda je fakt krasny! Hodne zvazuju vymenu sportaku, mam Britax b motion 4 plus a je to velka tezka krava. ALE ma dlouhou operku nohou a dcera ji denne vyuziva pri spanku v kocarku, tak nevim, jestli by ji stacila tahle kratka...

4. únor 2020

Pěkně děkuju! Právě kupujeme nový sporťák, páč druhý chlapeček je kontaktní a jezdit v britaxu po směru jízdy mu úplně nevyhovuje (dobře, mě taky ne, že na něj nevidím). Už jsem ukecala muže, vybrala nějaký, pravda vím, že dosti malý, ale s tím jsem se smířila... A teď toto! Zdá se, že proběhne ukecavani #2. Proč jsem po něm neskončila hned ještě před touto recenzí, je právě jeho necelých 12kg - vážně není moc těžký, neobratný? Britax má 10kg a při čtrnácti kilech staršího jsem pořizovala co nejlehčí alternativu (joie muze), protože jsem už měla fakt problém to utáhnout (Liberec je samý kopec) 🙏

4. únor 2020

@arianne váha kočárku není vypovídající. Měla jsem valco sport (6 kg) a Baby jogger city elite (11,5 kg) a valco šlo z domu, protože se s ním fakt blbě jezdilo.

autor

@beruska1889 no, jako s těmi doplňky Joie je to tady v ČR opravdu bída.. ale myslím, že je to jen otázka času. Firma, která tu Joie distribuuje ale postupně sortiment rozšiřuje, tak věřím. že brzy se už dočkáme i nějakých doplňků. Třeba konkrétně fusak Joie Therma je vážně úžasný!

autor

@antoinet Mikeš (3 r) v něm spává běžně. A vyspí se v něm teda lépe, než např. v Babydesignu.

autor

@arianne jako je fakt lehoučký.. až tak, že mi dnes málem odletěl, když jsem měla Kristánka v nosítku :D

4. únor 2020

Ona ta váha fakt není rozhodující. Je to již déle co jsme kocarkovali a kolikrát kočárek o dvě kg těžší může jezdit lépe než ten lehčí. Jde hodně i o těžiště. Měla jsem na brusle starou trojkolky Quinny freestyle 3xl 16 kg a jezdilo se s ní parádně. A to bydlíme v kopcích.

5. únor 2020

@mummy88 jee, tak to jsem rada, ze je to i kocarek na spani, pujdu ho nekam omrknout🙂

5. únor 2020

My jsme ho pořídili před vánoci, chtěla jsem právě nějaký sporťák co půjde po i proti směru a bude lehce skládací. Ten obrovský košík je opravdu super 🙂 Za mě má jediné mínus za tu stříšku, přijde mi na zimu strašně krátká a když se rozepne tak zas táhne skrz ty větrací otvory.

autor

@antoinet tady je to třeba dobře vidět. 👍

@mummy88 moc moc děkuju ❤️ Jdu překecávat 😇 Hlavně ta zelená je naprosto boží 😍

autor

@arianne že jo! Jako za mě nejkrásnější barva, jako jsem viděla! Ještě cihlový Litetrax nebo Crosster se mi líbily. Ale ta zelená v kombinaci s hnědou kůží...🥰 Sama uvažuju, jestli si ho nenechat. Je opravdu lehký, praktický. Jak psaly holky, váha není vše, ale když pak taháš kocarek několikrát denně do paneláku, nebo bydlíš v kopcovité oblasti, tak i ta váha je dost důležitá.

5. únor 2020

@mummy88 Muzu se prosim jeste doptat, jakse kocatek ovlada? Jde to dobre i jednou rukou? Pripadne porovnani ovladatelnosti s jinymi kocarky? Hledala jsem recenze na zahranicnich webech a tam se casto objevovalo, ze je ovladani trochu horsi, hlavne na strkove ceste apod,...

7. únor 2020

Úžasná recenze, můžu se zeptat jak je to s odpružením? Ano, vím, všechny kola, ale reálně, je to srovnatelné (lepší) s Mytraxem? Náš malý má 13 měsíců a 85 cm, kdy má delší trup a hledám kočárek skladný, protisměr a odpružený, ať z něj nevytřepu duši. Tenhle se mi líbí, ale u nás jsou mizerné chodníky, samá díra a nechci kostitřas. Je mi jasné, že to není Polský houpací kočár, ale doporučíte ho i na špatný terén?

8. únor 2020

Díky za skvělou recenzi. A chci se zeptat, jestli myslíte, že by se do té sportovní verze dala dát vložná taška na mimčo? 3.patro bez výtahu, nechce se mi tahat korba...

autor

@followthewhiterabbit tak s tím zkušenost nemám, ale nevidím důvod, proč by to nešlo.. ale fakt bohužel nevím, jak to s tou taškou funguje. Ale tlustý fusak tam jde v pohodě, tak podle mě není problém.. 🤷

autor

@dashmiliana v tomto s klidným svědomím můžu doporučit! S žádným terénem jsem neměla problém a ani blbý pocit, že by měli kluci nepohodlí 😉 jako není to kočárek vyloženě s pružinami, ale opravdu jsem s terénem problém nikdy neměla.

autor

@dashmiliana myslím, že srovnatelné s mytraxem.

autor

@123straka321 jednou rukou se mi ovládá trochu hůř, má širší madlo, ale i tak ho takto vozím dost často.

12. únor 2020

@mummy88 moc dekuju za odpoved a i za recenzi. Super, ze se tomuhle nekdo venuje, v obchode to dostatecne vyzkouset nejde.... 👍

@123straka321 děkuji moc za pochvalu ♥️

12. únor 2020

Moc děkuju za info. Jinak skvělá recenze, přesvědčila jste mě, že je to to pravé 😉👍. Můžu se ještě zeptat jaké doplňky doporučíte? Myslím fusak, nánožník apod.?

15. únor 2020

Děkuji za krásnou recenzi. Mám dotaz dá se k tomuto kočárku ta hluboká korba koupit zvlášt? Plánujeme koupit sporták pro naše miminko a v budoucnu bychom chtěli i druhé tak hledáme kočárek ke kterému se da korba zvlášť dokoupit.

9. bře 2020
autor

@pavkova_adela ano rozhodně, jedná se o univerzální korbu Ramble LX. Akorát se pak může stát, že vám nebude sedět barva, pokud vezmete nějakou limitku. A bude třeba černá / šedá korba. Mrkni na eshop 🙂 https://cz.joiebaby.com/product/ramblexl/

9. bře 2020

Mrkla jsem ale nikde nevidím cenu ani jak koupit stejně i ten kočárek 😊

10. bře 2020

To ano, ale ja potrebuji jestli jde ta korba koupit pozdeji zvlast nepotrebuji dvojkombinaci.

autor

@pavkova_adela ano jde, ale jak jsem psala, nebude to ve stejném odstínu. Takže pokud bys to chtěla mít vyladěné, asi by bylo lepší vzít to rovnou celé. Jinak dokoupit se pak dá, např. https://www.babycar.cz/kocarky/joie-hluboka-kor... jo

autor

@dashmiliana moc se omlouvám, úplně mi unikl komentář 🤦 asi už odpovědi máš, ale bohužel s doplňky Joie je to v ČR zatím bída. Takže moc nemám co doručit, jedine fusaky a nánožníky.

10. bře 2020

Holky, nekupovala z Vás některé prosím tu korbu Ramble XL? Nevíte reálný vnitřní rozměr korby tj. matrace?

6. kvě 2020

Ahoj. Prosím šlo by nějak nafotit natočit jak moc pruží? Máme ho doma a přední kola úplně bez pružení, zadní lehce ale dře plast o plast. Kočar je v tak tvrdý a mimčo se třepe chudák při každe nerovnosti. Takže představa že pojedu nekde do přirody mimo rovny teren me.děsí. Diky moc. At mužu připadně reklamovat.

28. kvě 2020

Dobrý den, nemáte nějakou fotku s pláštěnkou na sporťáku? Nikde, ani na oficiálních stránkách, nemohu fotku nebo video najít, je tam pouze fotka-pláštěnka s korbičkou. Samostatně se pláštěnka koupit k tomuto typu nedá. Děkuji moc, zvažuji koupi už delší čas.

autor

@maty222 mrknu do fotek, nakonec se nám tak zalíbil, že jsme si ho pořídili domu. 🙂 Pláštěnku mám teda ale od původního kočárku jinou... Maxi cosi myslím... Tak to asi nebude stejně vypovídající. 🤔

autor

@kackasracka ahoj, promiň úplně mi unikl komentář. Je to ještě aktuální?

21. čer 2020

@mummy88 Koukam, ze jste delala recenzi i na Mytrax. Jaky je v nich nejvetsi rozdil krome ceny? Libi se mi spis Versatrax, ale je drazsi. Jeste je teda pujdeme omrknout do obchodu. Potrebujeme teleskopickou rukojet, velkou korbu, do mesta i do terenu, budeme pouzivat i s hlubokou korbou.

11. srp 2020

@kackasracka ahoj, chystam se taky reklamovat, zaprve mi tedy nefunguje to skladani potazenim za pas, za druhy vubec nepruzi a mam uplne vytrepany jak dite (ale jenu to neva) tak moje ruce, a za treti nejde skoro ovladat jednou rukou. Nejsem si jista, co z toho je chyba a co vlastnost, ale zkusim to (po pul roce..)

30. říj 2020

Ahoj!🙂Super recenze! Zrovna vybíráme kočárek a mám z toho hlavu jako balón. Jedem z kandidátů je i kočárek joie. Jen se nemůžu dopátrat toho jaká verze by pro nás byla nejlepší a jak moc veliké rozdíly mezi nimi jsou. (Matrace,versatrax,litetrax) Rozhodoval se také někdo a nevěděl ktery z nich? Je některý z nich,který byste vyzdvihly? Děkuji🙂

10. lis 2020

Pardon T9🙂 mytrax

10. lis 2020

Ahoj, díky za recenzi. Mám několik dotazů. Mám 183 cm, bude pro mě madlo dost dlouhé? Sportovní verze má dle fotek poměrně krátkou opěrku nohou, nevadí pak dítěti, když je větší, že mu z toho ty nohy plandají? Dá se k tomu někde (klidně i ze zahraničí) dokoupit příslušenství? Taška na madlo, moskytiéra, pláštěnka,...? Díky!

3. bře 2021
autor

@mschejbalova ahojky, výška je určitě ok. Manžel má 190 a je spokojený. Ohledně opěrky, tady je rozdíl, že dole je lem na opření. Takže třeba u jiného kočárku si ani nevšimneš, že nohy přerůstají, kde je rovná plocha. Jako kluci si nikdy nestěžovali...🤷 Tak těžko říct. Větší děti už mají opěrku stejně většinou dole. Jinak jsem ji pak zvedala na spaní a na fusak a tam to nevadilo. Příslušenství v ČR bohužel není a teď asi bude i těžší vše sehnat, ale můžu se zeptat. Každopádně v zahraničí je sortiment mnohem větší, pokud máš možnost. Moskytiéru jsem používala obyč. Univerzální z #dm Pláštěnka u některých typů je, tady se přiznám , že si nejsem jistá. Měla jsem zase svoji už letitou osvědčenou.

4. bře 2021

Tak za mě recenze opravdu velké zklamání 😩 Joie Versatrax jsem volila díky výhře v Dtestu a ve výběru mě utvrdila ještě tahle recenze. Kočárek jezdíme 2 měsíce, a teda za mě velká hrůza 🤦‍♀️Vím, že recenze byla psaná na sportovní verzi, ale maminky jež budou, stejně jako já, kupovat dvojkombinaci tohle jistě ocení. U hluboké korby je nedostačující stříška, tak že tam mám danou neustále plenku, aby malému nesvítilo do očí. Připevnění slidy/nánožníku na suchý zip je též velice nešťastné, vždy si při oddělávání vzbudím dítě. Nehledě na to, že "kšilt" proti větru je malý a kočárek tak není vůbec chráněn. Přes korbu se velice špatně dostává do košíku. Ale to jenom k hluboké korbě, sporťák jsem neměla zatím šanci využít. Ale co mě nejvíce mrzí, a proto budeme kočárek i měnit, je ÚDAJNÉ odpružení všech 4 kol. Kočárek absolutně nezvládá ani terén ani město, kočičí hlavy jsou s kočárem velká vražda. Najíždění na patniky musíte taky vychytat, ale to by mě až tak naštvalo. Ale při "odpružení" všech 4 kol by jste čekali jiný komfort. Tak že kočárek je super lehký, ale dělaný jen do města kde jsou asvaltky.

4. kvě 2022