nutrilon_lucie
4. říj 2013

Na co se připravit ještě předtím, než dáte vašemu dítěti první lahvičku mléka?

Přechod z mateřského mléka na kojenecké mléko je velký krok pro vás i vaše děťátko. Pro dítě to znamená mnohé změny a jeho reakce vás může zaskočit.

Na co se připravit?

1) Dítě může mléko odmítat: Je zcela normální, pokud dítě první mléko odmítá. Odmítání nemá žádnou souvislost s kvalitou mléka, děťátko pouze přirozeně odmítá nové chutě. Časem si na novou chuť zvykne.

2) Dítě neumí pít z láhve: Dítě může lahvičku odstrkovat nebo z ní nebude umět pít, protože způsob sání je jiný než z prsu. Dopřejte mu čas, aby si na savičku zvyklo.

3) Dítě může mít jinou stolici a frekvenci vyprazdňování: Při přechodu na kojenecké mléko se může změnit barva a konzistence stolice a frekvence vyprazdňování. Je to naprosto přirozená reakce organismu, důležité je, zda dítě prospívá.

Zlatá rada - buďte trpělivá

Odmítnutí první láhve děťátko nijak neohrozí. Obrňte se trpělivostí a zkoušejte jedno vybrané mléko i déle než týden. Jen tak dítěti poskytnete dostatek času na přijetí změny.

Čemu se vyhnout?

Mnoho maminek řeší odmítání mléka výměnou značky. Časté střídání různých značek mléka nikam nevede a dítěti může i uškodit. Rychlé změny zatěžují ještě nezralý trávicí systém a výsledkem může být např. nadýmání, zácpa či dlouhodobější průjem.

Rady jak naučit dítě na lahvičku najdete na našich stránkách. 

Přechod z kojení na kojeneckou výživu vždy konzultujte se svým pediatrem. Světová zdravotnická organizace doporučuje výhradní kojení do 6 měsíců věku dítěte. Mějte na paměti, že rozhodnutí přestat kojit může být nevratné. Kojenecká výživa by měla být používána na doporučení lékaře.

můžu se zeptat, proč by měl někdo přecházet z mm na UM?
( jediná věc, která mě napadá je léčba matky, která nedovoluje kojit...)

4. říj 2013

@eficenka tak kazdy treba nechce kojit do 2,3 let. . .

4. říj 2013

Začni psát komentář...

Odešli