Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
  Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
  olivovna
  22. čer 2021    Čtené 79x

  Imunita dětí po návratu do škol

  Na téma imunita dětí po návratu do škol promluvil renomovaný pneumolog, MUDr. Petr Koťátko, který je garantem léčby respiračních onemocnění v Olivově dětské léčebně a zároveň u nás vede pneumologickou ambulanci.

  „Karanténní opatření výrazně snížila „běžnou“ nemocnost u dětí. Běžná respirační onemocnění, která trápí děti v podzimním a zimním období jsme za poslední rok téměř neviděli. Otázkou je, jak to bude vypadat, až se děti vrátí zpět do školek a škol.

  Jsou na to dva názory lékařů. První názor je ten, že imunita často stonajících dětí se během karantény mohla „zotavit“ a děti budou méně nemocné i po nástupu do kolektivu. Druhý názor je ten, že imunita tzv. „zlenivěla“ a po rozvolnění a nástupu dětí do kolektivu bude vyšší nemocnost na běžné respirační infekty. Ukáže teprve čas, kdo měl pravdu.“

  Nejmenší děti si imunitu teprve budují

  Jak to bude vypadat u nejmenších dětí, u kterých se imunita teprve vyvíjí?

  „U nejmenších dětí je kontakt s běžnými infekty velmi důležitý k nastavení správné imunity. Tady se teprve s odstupem ukáže, zda karanténní opatření měla vliv na rozvoj imunity a jaký.“

  Mezi hlavní přínosy 5 týdenního pobytu patří významné snížení nemocnosti, celkové zlepšení zdravotního stavu a posílení imunity. Součástí léčby je dechová rehabilitace a fyzioterapie, pravidelný pohyb a pobyt na čerstvém vzduchu. Děti se u nás setkávají v kolektivu, jak při volnočasových aktivitách, tak ve škole a školce, kam v průběhu pobytu docházejí.

  ⇒  Přijímáme děti od 1 roku do 18 let, děti do 6 let s doprovodem rodiče.

  ⇒  Léčebný pobyt dítěte a rovněž i doprovodu dětí do 6 let je plně hrazen pojišťovnou.

  Pobyty se rychle plní. Těšíme se na vás.

  olivovna
  11. čer 2021    Čtené 40x

  Děvčata z Olivovny jako vlogerky

  Nedělní vlog z Olivovny

  je název vlogu který natočila děvčata a poskytla nám práva jej zveřejnit🙂. Téma právě probíhajícího 5. turnusu je "Ze světa youtuberů".

  Novodobými hrdiny mladé generace se stávají youtubeři, vlogeři, blogeři....Proč ne? Když se to umí. A tak nám tady možná roste nějaká budoucí úspěšná vlogerka, kdo ví. 

  Děvčata jsou skvělá, na výsledek se můžete podívat ve videu.

  olivovna
  Zpráva byla změněna    3. čer 2021    

  Dětský den v Olivovně se opravdu vydařil. Skvělé počasí, krásné kostýmy pohádkových bytostí (děti to nevěděly, ale byli to zaměstnanci léčebny😉a na konci úsměvy dětí a překvapení v podobě balíčku se sladkou, ale zdravou odměnou. 🙂😉

  (3 fotky)

  V naší léčebně pracuje s dětmi také psycholožka, Mgr. Aneta Rychová. Ať již v rámci skupinových motivačních cvičení anebo individuálně s dětmi, které o radu požádají. Samozřejmě respektujeme i to, pokud se děti chtějí setkat s psycholožkou anonymně. Moc se nám líbí její přístup k dětem.
  Její slova mluví za vše:
  „Dítě by mělo vědět, že je krásné a láskyhodné bez ohledu na svoji váhu. Že podle váhy neposuzujeme hodnotu člověka, že vzhled není to důležité, ale zdraví ano a kila navíc jsou něčím, na čem se dá v naprosté většině případů hezky zapracovat."
  🙂😉

  olivovna
  4. kvě 2021    Čtené 69x

  Léčba refluxní choroby jícnu u dětí

  Jaká je léčba refluxní choroby jícnu u dětí?

  Jednou z variant je operační zákrok. Druhou variantou je medikamentózní léčba. Pediatři se snaží tento typ léčby zbytečně neprodlužovat. Třetí je rehabilitace a refluxní dieta. V naší léčebně pracujeme s dětmi od jednoho roku až do dospělosti. Praxí je potvrzeno, že u dětí, které nedosáhly správného vývojového vzoru do jednoho roku, je špatné postavení hrudního koše vůči pánvi velmi časté. Snažíme se tedy v první řadě o správnou aktivaci bránice a zkorigování postavení hrudníku vůči pánvi. Pokaždé vnímáme pacienta jako celek, takže i jeho onemocnění se musí řešit komplexně. Zpravidla jsou k nefunkčnosti bránice přidružené ochablé svaly pánevního dna a břišní stěny. Mohou nastat různé blokace páteře a žeber.

  Při léčbě dětí také úzce spolupracujeme s naší nutriční specialistkou. Bez úpravy jídelníčku to prostě nejde. Je důležité dodržovat tzv. refluxní dietu. 

  olivovna
  Zpráva byla změněna    28. dub 2021    

  Jarní pozdrav z Olivovny❤
  Učíme děti poznávat a milovat přírodu. I v rámci turnusových témat, jako např. Ze života zvířat. V lesoparku, který obklopuje naši léčebnu také bydlí mnoho ptáčků a jednoho vám posíláme pro dobrou náladu. Co je to za ptáčka, poznáte ho? Fotografoval říčanský fotograf pan Roman Kus.

  Známý youtuber a parkourista Tary děti pravidelně v léčebně navštěvuje a motivuje k aktivnímu pohybu i po návratu domů.

  (2 fotky)
  olivovna
  1. dub 2021    Čtené 217x

  ONLINE SKUPINOVÉ CVIČENÍ S OLIVOVNOU

  PROBÍHÁ  ZA  ODBORNÉHO  DOHLEDU  FYZIOTERAPEUTA  A  TRENÉRA .

  Výzva pro děti, které chtějí zatočit s nadbytečnými kilogramy, které nasbíraly např. i v době karantény. 

  Podívejte se na náš web, kde najdete podrobnosti.

  Přihlášky již přijímáme a těšíme se na vás. Cvičit mohou s dětmi i rodiče.

  olivovna
  26. bře 2021    Čtené 188x

  Péče o děti po nemoci Covid-19

  Prodělalo vaše dítě Covid-19 a trpí stále dráždivým kašlem nebo zvýšenou únavou?

  V naší léčebně vám můžeme pomoci.

  Poskytujeme odbornou péči i postcovidovým pacientům, která zahrnuje:

  • klimatoterapii,
  • rehabilitaci zaměřenou na zvýšení celkové tělesné kondice,
  • rehabilitaci dechového ústrojí,
  • otužování s využitím sauny,
  • relaxační léčbu včetně vodoléčby.

  Na léčebný pobyt přijímáme děti po prodělaném zápalu plic nebo po zánětu průdušek či po zánětu horních cest dýchacích, které nadále obtěžuje kašel.

  Kontaktujte svého pediatra.

  Asi se všichni těšíte na jaro a není divu. Příroda se probouzí, ptáci křičí, všechno pučí a zelená se🙂. S naší léčebnou spolupracuje pan fotograf Tomáš Kus, který nám poslal krásnou zimní fotografii a připomněl nám, jak umí být zima v našich lesích krásná.

  olivovna
  17. bře 2021    Čtené 639x

  U nás probíhá školní výuka v lavicích

  Do Olivovny jezdí na léčebné pobyty děti, kterým pomáháme shodit nadbytečné kilogramy, děti s onemocněním dýchacího ústrojí, pohybového systému, ale také s atopickým ekzémem nebo refluxem jícnu. Léčebné pobyty jsou hrazené pojišťovnou. Děti spolu tráví většinou 5 týdnů.

  Naše léčebna přijímá také děti, které prodělaly onemocnění Covid-19.

  Kromě léčebných procedur a pestrých volnočasových aktivit školní děti nezameškají ani výuku. V naší léčebně funguje základní škola, do které děti v průběhu pobytu docházejí. V této době, v běžných školách z důvodů epidemiologické situace, neprobíhá školní výuka prezenční formou. V Olivovně však platí výjimka pro status zdravotnického zařízení, a proto děti den co den usedají do lavic.

  Velkým přínosem naší olivenské školy je malý kolektiv v každé třídě, který zajišťuje individuální přístup ke každému dítěti. Výuka navazuje na učivo kmenové školy.

  Děti se tak učí pospolu, komunikují s učiteli i mezi sebou, pomáhají si a neztrácejí tak velice důležitý sociální kontakt.

  Tento turnus se nám opět vydařil. Děti, které přijely s nadváhou a obezitou zhubly v průměru 5 kg za 5 týdnů.👏👏 To je zdravý úbytek váhy. I po skončení pobytu mohou svoje výsledky a snažení konzultovat s našimi odborníky - nutriční terapeutkou, trenéry, fyzioterapeuty a mají možnost se k nám objednat do endokrinologické a obezitologické ambulance.

  Také se vám stává, že si přečtete knížku a další dny máte pocit, že jste něco hezkého zažili, prožili nebo viděli krásný film či pohádku? Žijete s postavami jejich příběhy, jste obklopeni krásnou přírodou, dokážete si představit barvy, dokonce vůně, poznáváte nové lidi? Pokud ano, tak vězte, že všechno tohle může vyvolat četba.
  Čtení vzbuzuje fantazii neboli obrazotvornost, rozšiřuje slovní zásobu. Čtení dětem pak posiluje pouto rodiny.
  My v Olivovně podporujeme četbu a děkujeme partnerům, že nám knížky pro děti dodávají.❤

  olivovna
  23. únor 2021    Čtené 626x

  ONLINE SKUPINOVÉ CVIČENÍ S OLIVOVNOU

  ZA  ODBORNÉHO  DOHLEDU  FYZIOTERAPEUTA A TRENÉRA 

  Online skupinové cvičení, které probíhá za přítomnosti a odborného dohledu zkušeného fyzioterapeuta a trenéra, a je spojeno s konzultací nutriční terapeutky. Výzva pro děti, které chtějí zatočit s nadbytečnými kilogramy, které nasbíraly např. i v době karantény.

  Pro koho je cvičení vhodné?

  •         Pro děti ve věku od 7 let a starší.
  •         Pokračování programu REKOP – REdukční KOndiční Program.
  •         Pro děti s nadváhou.
  •         Pro děti, které se chtějí hýbat a nevědí, jak začít.
  •         Pro děti, které si chtějí zlepšit kondici.
  •         I pro děti stydlivější – výhoda cvičení v domácím prostředí.

  Kontrola správného provedení cviků, okamžitá zpětná vazba a zodpovězení vašich dotazů.  

  Startujeme již 15. 03. 2021.

  Přihlásit se můžete již dnes, přihlášky najdete na www.olivovna.cz/aktuality.

  olivovna
  26. led 2021    Čtené 687x

  Imunita u dětí v době covidové očima pediatra. Jak ji podpořit a čemu se naopak vyhnout.

  Imunita je schopnost organismu reagovat na vlivy vnějšího prostředí a její posilování je nejdůležitější prevencí před onemocněním. Ideální je posilovat imunitu co nejpřirozeněji, ale občas se nevyhneme ani produktům z lékárny.

  Přípravků na posílení imunity je celá řada, ale většina těch, které jsou v lékárně volně dostupné, má pouze atest potravinové nezávadnosti. Chybí ale jakékoliv opravdové důkazy o tom, do jaké míry ovlivní imunitu dítěte. Pravděpodobně nejlepší účinnost a zároveň bezpečnost je prokázána u bakteriálních lyzátů, které zvyšují obranyschopnost jak vůči bakteriím, tak i virům. Patří sem např. BronchoVaxom, Ribomunyl, Luivac apod. Tyto léky jsou ale pouze na předpis, nikoliv volně dostupné. 

  Podobně na předpis a s ověřeným efektem jsou dialyzované extrakty z lymfocytů a methizoprinol. Tím, že mají větší efekt na tzv. buněčnou imunitu, chrání organismus především před virovým onemocněním.

  Velký význam vidím ve vitamínu C, protože se na trhu objevila tzv. lipofilní forma, která se kompletně vstřebává. Aby vitamín C dobře fungoval, musíme pravidelně podávat vysoké dávky. Dokud byl ovšem k dispozici jen klasický vitamín C, hrozilo, že při takto vysokých dávkách se nestačí dostatečně vstřebat a ve střevě tak vznikne látka, která by potom ohrožovala ledviny vznikem močových kamenů. U této formy je to naprosto bezpečné. Bohužel preparáty s tímto mechanismem vstřebávání jsou podstatně dražší. Lékárny také nabízejí vitamín C v retardované formě, tj. se zárukou jeho postupného rozpouštění. 

  Dalším hráčem na trhu pro posílení imunity jsou komplexní vitamínové doplňky. Ty mají smysl u dětí, které nejsou schopny se z jakéhokoliv důvodu standardně stravovat. Ale v běžné stravě, kterou děti v našich končinách dostávají, jsou všechny potřebné látky zastoupeny. Rozhodně pak nelze tyto přípravky označovat za doplňky zvyšující imunitu. Probíhající studie s nukleotidy, které obsahují takzvaní počáteční mléko neboli kolostrum a glukany – látky izolované z hub, dávají informace do budoucna. Naopak, u velmi oblíbených probiotik a prebiotik, kterým nelze upřít řadu ověřených účinků v působení na trávení, vliv na imunitu prokázaný nebyl.

  Hodně se také v souvislosti s imunitou mluví o homeopatické léčbě a stále více se o ni rodiče dětí zajímají. Existuje již dostatečné množství srovnávacích testů a lze s jistotou říct, že je u nich prokázán efekt, ale statisticky nevýznamný, plně odpovídající efektu placeba.

  Stále ale platí, že nejpřirozenějšími posilovači dětské imunity jsou pohyb, respektive dobrá fyzická kondice, stejně jako kvalitní spánek, zdravá strava s dostatkem vlákniny a vitamínů, stejně důležitá je však i psychická vyrovnanost. To nejsou jen otřepané fráze, ale pravda pravdoucí. Imunitu a ochranu organismu musíme chápat komplexně. Pohyb, který bych nyní doporučil celé rodině je „utéct" někam do přírody, ideálně do míst s co nejmenším počtem lidí.  

  Další možností je přirozené a rozumné otužování, které doplňuje komplexnost připravenosti organismu bránit se infekci. Adaptace na nižší teploty vede k minimalizaci procesů nachlazení a tímto mechanismem snižuje pravděpodobnost infektu. A otužování je dobré od nejnižšího věku a dále po celý život. Takže i u větších dětí je skvělé, pokud otužování patří mezi jejich denní rituály. Tady je to hodně na rodičích. Pokud jdou dětem příkladem, obvykle se tomu bránit nebudou. 

  S otužováním souvisí i to, jak dítě oblékat. Nadměrné oblékání imunitu přímo nezhorší, ale větší vnímavost k infektům v tom vidím. Když dojde k zapocení a poté vystavení chladnému vzduchu, dítě se snadněji nachladí. Sám dost často pozoruji, že maminky obecně mají tendenci děti oblékat víc, než je potřeba, a přitom je to velice jednoduché. U nejmenších dětí maminky poznají, že je dítě správně oblečené podle toho, jestli se na zádech nebo v záhlaví potí. Pokud ano, tak je lepší trochu ubrat. Naopak jestliže má dítě studený nos, je mu zima. Maminkám tedy vždy říkám, že dítě je ideálně oblečené, pokud se nepotí a nemá chladný nos.  

  V souvislosti s imunitou se aktuálně řeší roušky a jejich nošení u dětí. Já jako lékař pediatr si stojím za tím, že roušky prokazatelně snižují přenos nákazy COVIDEM-19 a to samozřejmě platí i pro další infekce. Jejich nošením chráníme nejen sebe, ale i ostatní. Pracuji i u akutního lůžka a vím, jak umí být covid zákeřný. Na podzim loňského roku jsem se ocitl na pomyslném druhém břehu, když jsem prodělal oboustranný zápal plic. A to netrpím na žádné chronické onemocnění, nejsem kuřák ani obézní. Ale vrátím se k tématu – dítě by mělo nosit roušku od věku, kdy ji toleruje. Je to samozřejmě individuální a zejména děti psychicky retardované nebo autisté s rouškami mají problém a nemá smysl je k tomu nutit. Na druhé straně jsou i tříleté děti, které roušku dokážou nosit. Je to především na rodičích, aby jim vysvětlili důvod, proč ji nosit.

  Absolutní ochrana ale není pro imunitu nic dobrého. Dává naopak prostor k rozvoji alergií apod. Bohužel, v medicíně se většinou vše točí kolem toho, co je menší a větší zlo. A podpořit covidovou pandemii by zcela jistě bylo horší. 

  Pozitivní na současné situaci je to, že s tím, jak ubylo přirozených kontaktů, je nemocnost dětí nyní podstatně menší, a protože se méně dětí pohybuje i na hřištích a sportovištích obecně, klesla i úrazovost. Ale samozřejmě žádná tato pozitiva nepřebijí celkové negativum z pandemie. Dětem chybí osobní kontakty a také škola. 

  Paní Zima udělala radost našim dětem, a nejenom jim. Je to tady jako v pohádce.

  (3 fotky)

  Milí přátelé,

  pomalu se blíží vánoční svátky, období poklidného rozjímání, obdarovávání, setkávání se s rodinami.

  Je to doba neopakovatelná a kouzelná. Zastavme se tedy na chvíli, pojďme vzít rodinu na procházku třeba do lesa, pozorujme měnící se přírodu, okolí, vychutnávejme tu báječnou atmosféru, vonící jablky a skořicí, povídejme si.

  Přejeme vám krásné a klidné Vánoce.

  Máte rádi romantický rodinný seriál Slunečná? Tak vás jistě bude zajímat i to, že si filmaři vybrali Olivovnu k natočení některých záběrů. A na výsledek se můžete podívat v již odvysílané 61. epizodě.
  Uhodnete, v jaké minutě se objeví naše léčebna?
  Malá nápověda zní :
  - jsme tam hned 2x

  Pro znalce naší léčebny a areálu nebude jistě těžké také uhodnout, kde je to natočeno.
  Odkaz na epizodu:
  https://prima.iprima.cz/slunecna/velke-stehovani
  Odpověď na náš malý kvíz můžete napsat do diskuze pod příspěvkem😉

  olivovna
  9. lis 2020    Čtené 708x

  Termíny léčebných pobytů pro rok 2021

  Vážení rodiče,

  již máme stanoveny termíny léčebných pobytů pro rok 2021, tentokrát s možností rezervace.

  Olivova dětská léčebna pomáhá dětem v boji s nadváhou a obezitou, ulevujeme dětem s onemocněním dýchacího ústrojí, atopickým ekzémem, refluxem jícnu i s problémy pohybového aparátu.

  O děti na zpravidla 5 týdenním léčebném pobytu se stará zkušený tým lékařů, zdravotních sester, fyzioterapeutů i nutričních terapeutů, děti často vítají i pomoc psychologa.

  Oblíbené volnočasové aktivity jsou v každém turnusu tematicky zaměřené, děti se tak nenudí. Zároveň je pravidelně navštěvuje známý youtuber a parkourista TARY. Zmiňte se o tom vašemu dítěti, bude mít radost, TARY je pro děti velkou motivací k pohybu 🙂

  Školní výuka probíhá i v časech zatížených epidemickou situací standardně, v lavicích. Učivo plynule navazuje na kmenovou školu a děti tak školu nezameškají. Nakonec si i vy odpočinete od úkolů 🙂

  Protože je o léčebné pobyty velký zájem, nově máme možnost rezervací, rozhodněte se proto včas.

  Jak na to? Je to jednoduché:

  1. Vyberte stermín léčebného pobytu, který vám vyhovuje.

  2. Zavolejte nám a pobyt si rezervujte, tel. č.:

     +420 323 619 105 (103)

     +420 736 754 332

  3. Jistě budete mít nějaké dotazy, jsme na ně připraveni 🙂

  4. Požádejte svého praktického lékaře pro děti a dorost o vypsání Návrhu na umístění dítěte v dětské odborné léčebně.

  5. Vyplněný Návrh na umístění dítěte v dětské odborné léčebně pošlete poštou nebo předejte osobně na pobočce vaší pojišťovny.

  6. Pojišťovna má zpravidla 30 dnů na vyřízení žádosti, její stanovisko vám přijde sms zprávou nebo poštou.

  7. V případě schválení už jen čekejte na náš telefon, při kterém se domluvíme na nástupu a dalších formalitách.

  Nezapomeňte se také podívat na naše videa, jak léčíme děti s obezitou či respiračními problémy.

  Na vás a vaše děti se těší tým Olivovy dětské léčebny 🙂 

  olivovna
  5. lis 2020    Čtené 515x

  Připravte se na období jarních respiračních onemocnění a alergií už nyní

  Připravte se na období jarních respiračních onemocnění a alergií už nyní.

  Máte dítě, které se s příchodem jara začne potýkat s alergiemi nebo virózami? Rozhodně nic nepodceňujte a vyhledejte pomoc lékaře, aby se z běžné nemoci nestalo chronické akutní onemocnění, které by mohlo v konečném důsledku vyústit v onemocnění závažnější. 

  Sezonní respirační onemocnění se blíží. Způsobují je jak viry, tak nastupující alergeny. V jarním období jsou to většinou alergie na pyly.

  Pomoc hledejte u odborníků, v Olivovně vám umíme pomoci.

  V naší léčebně přijímáme také děti s respiračními nemocemi, a to ve věku od 1 do 18 let. Dětský pneumolog při příjezdu nastaví individuální léčebný plán podle aktuálního zdravotního stavu dítěte a rozepíše léčbu a procedury, které jsou součástí zpravidla 5 týdenního pobytu. Komplexní terapie je provázána s fyzioterapeutickou péčí, klimatoterapií a vyváženým jídelníčkem.

  Z dlouhodobého hlediska může léčebný pobyt u nás významně přispět ke snížení nemocnosti a celkovému zlepšení zdravotního stavu. V důsledku toho dojde  i ke snížení medikace, což představuje pro dětský organismus nemalou úlevu.

  Právě jsme vypsali termíny pobytů pro rok 2021.

  Pokud patříte mezi rodiče dětí, kteří s nástupem jara spíše než těšení se z probouzející přírody řeší nastupující zdravotní potíže svých dětí, jsme tu pro vás.

  Vypsali jsme již termíny pobytů pro rok 2021, tentokráte s možností rezervace

  Léčebné pobyty neplatíte. Hradí je příslušná zdravotní pojišťovna, a to jak dětem, tak vám jako dospělému doprovodu dítěte do 6 let.

  Tak nám skončil další turnus. Některé děti si budou chvíli stýskat, protože si během 5 týdenního pobytu našly kamarády, dokonce i lásky. Některé děti zapomenou rychleji.
  A my v Olivovně rekapitulujeme, co se dětem s nadváhou a obezitou povedlo. Nutriční poradkyně váží, měří a zapisuje a tady jsou výsledky.
  Především se nám dařilo zdravě hubnout, v průměru 5,6 kg, což představuje asi 8% z celkové váhy. Holky a kluci zanechali v Olivovně téměř 252 kg.😉 No zanechali, hlavně je poctivě a svědomitě vypotili……při pravidelných ranních rozcvičkách, v posilovně, při míčových a dalších kolektivních sportech, při tanci, aerobní chůzi, intervalových trénincích…uf😅………ale také absolvovali příjemnější aktivity, které do programu patří………sauna, vodoléčba.🙏

  olivovna
  6. říj 2020    Čtené 581x

  Byli jsme v ČT:D ve Zprávičkách

  Zářijovou událostí číslo jedna, alespoň pro naše děti, byla bezpochyby návštěva filmového štábu z ČT:D. Televize u nás natáčela materiál pro dvě reportáže, které postupně odvysílá v pořadu Zprávičky.

  První vysílání již proběhlo dne 03. 10. v 18:40 a přineslo reportáž o tom, jak k nám do léčebny pravidelně jezdí lektorky od Dr. Klauna z projektu Barevné hraní, aby si s dětmi povídaly, malovaly a učily je zajímavé techniky tvoření.

  Druhá reportáž je ve vysílacím plánu v týdnu od 12. 10 a opět ve Zprávičkách v pravidelném čase. Bude se věnovat autorce knížky Pohádky k dočmárání Martině Pupcsikové. O termínu vás budeme informovat, proto nás sledujte na webu i FB.

  V reportáži dnes uvidíte, jak se hlavními televizními hvězdami, byť na okamžik, staly děti ve věku do 6 let, které jsou na léčebném pobytu s doprovodem rodiče, lektorka Zuzka od Dr. Klauna a naše milá paní doktorka Eva Havránková.

  Ze zákulisí natáčecího odpoledne můžeme prozradit, že se děti moc hezky bavily, hrály si a povídaly. Dokonce se bez ostychu a spontánně rozpovídaly i na kameru, což sami uvidíte na dnešním záznamu. Všechny hlášky se do vysílání nevešly, ale jedna z mnoha určitě stojí za zveřejnění...."máme různé procedury, třeba míčkování, to je procedura, aby odešly bacily z těla pryč". To byla odpověď 5 leté odbornice, která o ní chvíli učeně přemýšlela, aby pak stručně a jasně odpověděla.

  Podívejte se, jak nám to v televizi slušelo🙂.

  Již brzy otevíráme redukční kondiční program REKOP pro děti s nadváhou a obezitou. Veškeré informace naleznete v přiloženém letáčku.

  U nás v Olivovně, v rehabilitačním oddělení pracuje Mgr. Edita Knotková. Je to fyzioterapeutka a kromě toho, že je ve své práci skvělá a stále studuje a rozšiřuje své znalosti v oboru, také krásně maluje.
  Ve svém volném čase (těžko říci, kdy odpočívá) namalovala obrázky, kterými chtěla především udělat radost dětem, a které nyní zkrášlují prostředí našich tělocvičen.
  Podívejte se, jak je talentovaná.

  Jelikož je skromná a nepochlubí se sama, podívejte se na její obrázky do fotogalerie anebo rovnou přijeďte na pobyt.

  (4 fotky)
  olivovna
  3. zář 2020    Čtené 728x

  Zpátky do formy

  ZPÁTKY  DO   FORMY  

   Obezita je rizikový faktor při průběhu infekčních onemocnění

  Děti měly letos delší, neplánované prázdniny, což je pro ně samotné možná příjemné, avšak pro kondici a imunitu už to tak skvělá zpráva není. Nedostatek pohybu a málo pobytu na čerstvém vzduchu se negativně odrážejí jak na tělesné kondici, tak na obranyschopnosti organismu. Výsledkem může být pár kilo navíc a také větší náchylnost k různým nemocem. Zdravé děti s normální váhou se vrátí do kondice poměrně brzy, ale ty obézní již potřebují odbornou pomoc.

  Komplexní přístup zaručuje dobré výsledky

  V naší léčebně se dlouhodobě a úspěšně věnujeme i dětem s obezitou. Komplexní terapie při zpravidla 5 týdenním pobytu je založena na úzké spolupráci dítěte s dětským lékařem, dětským obezitologem, nutričním terapeutem, dětským psychologem, fyzioterapeutem a trenéry. V případě potřeby provádíme endokrinologické vyšetření. Po skončení léčebného pobytu je u nás pro děti otevřená možnost návazné péče v obezitologické ambulanci a nutriční poradně.

  V Olivovně děti školu nezameškají

  V Olivově dětské léčebně máme výborně fungující základní školu, která   je vybavena počítači, interaktivní tabulí i moderními pomůckami, které žáci využívají k osvojení i k procvičování učiva.

  Žáci pracují v návaznosti na výuku v kmenové škole. Probíraná látka se shoduje s učivem, které by žák probíral ve své škole. Třídní učitelé dětí, které se u nás léčí, nám na začátku pobytu zasílají vyplněný dotazník s učivem, které máme v naší škole probrat.

  Pedagogický sbor se skládá z kvalifikovaných učitelů. Někteří mají ještě kromě svého oboru vystudovanou i speciální pedagogiku. Děti jsou ve třídách rozděleny do malých skupin, přibližně po deseti žácích. Škola úzce spolupracuje s psycholožkou léčebny a zohledňuje osobní zvláštnosti a potřeby dětí dle jejich individuálních plánů. Všechny tyto faktory zaručují individuální přístup ke každému dítěti a výuka je tak i efektivnější, než ve škole standardní.

  Na konci každého turnusu posíláme závěrečné hodnocení žáka rodičům a třídnímu učiteli. Ve své škole nemá žák zameškané hodiny, neboť docházka u nás se započítává, jako by byl žák ve své škole.

   Mladý youtuber a parkourista Tary motivuje k aktivnímu pohybu

  Mladé osobnosti z internetového prostředí jsou pro děti velkými vzory, ale také autoritami. Známý parkourista a youtuber Tary, který děti pravidelně v naší léčebně navštěvuje, svou aktivní osvětou navazuje na náš léčebně-rehabilitační program a motivuje děti k aktivnímu pohybu i po návratu domů.

  Zpátky do formy

   Obezita prokazatelně poškozuje zdraví. Již desítky let existují multicentrické rabdomizované studie, které zcela jasně dokladují, že obezita je rizikovým faktorem pro vysoký krevní tlak, diabetes 2. typu. Je důležitým patologickým faktorem pro aterosklerózu, kdy dochází k zúžení cévního průsvitu a finálně k srdečnímu infarktu nebo mozkové mrtvici. Jsou nezpochybnitelné důkazy, že obezita zhoršuje kvalitu života a bohužel i lidský život zkracuje. Ovlivňuje téměř každý tělesný systém včetně respiračního a stává se rizikovým faktorem při průběhu infekčních onemocnění. 

  Dostat se zpátky do formy je proto více než žádoucí a vyžaduje racionální, zodpovědný a motivující přístup, který u nás v léčebně můžeme dětem poskytnout.

  MUDr. Jiří Havránek, primář Olivovy dětské léčebny

  olivovna
  1. zář 2020    Čtené 604x

  REdukční KOndiční Program již brzy začíná

  V naší léčebně řešíme obezitu dětí komplexně. 5 týdenní intenzivní terapie je založena na úzké spolupráci dítěte s dětskými endokrinology MUDr. Jitkou Kytnarovou, Ph.D. a MUDr. Evou Havránkovou i dalšími odborníky - nutričními terapeuty, fyzioterapeuty a dětskou psychologožkou.
  O děti se dokážeme postarat i po skončení pobytu. V případě zájmu rodiny je možná návazná péče v endokrinologické ambulanci, v nutriční poradně nebo individuální cvičení s fyzioterapeutem.
  Novinkou v péči o děti s nadváhou a obezitou je Redukční kondiční program, který již brzy otevíráme, a který je určený dětem od 7 do 15 let.

  V přiloženém letáčku se dozvíte více. Přihlaste se již dnes na rehabilitace@olivovna.cz.

  Výsledky hubnutí dětí v 5. turnusu, jak chlapců, tak dívek, jsou opět povzbudivé.
  V průměru jsme shodily 6, 26 kg ze své původní váhy, což je cca. 8%.
  A celkem jsme zanechaly v léčebně krásných 288 kg za 5 týdnů.🙂

  (2 fotky)
  olivovna
  3. srp 2020    Čtené 632x

  Podoskop – nová diagnostika pro rehabilitaci

  Naše rehabilitace nově disponuje přístrojem Podoskop, který je určen pro diagnostiku ortopedických vad nohou. Má integrovanou HD kameru a LED světlo. Kamera snímá otisk nohy a přenáší jej do PC, kde se snímky mohou jednoduše ukládat.

  Výhody přístroje:

  snadná a rychlá analýza dětské nohy,

  přesná indikace,

  zhodnocení zatížení chodidel,

  zkvalitnění péče,

  zacílení rehabilitačních cvičení, ale i komplexní řešení celého pohybového aparátu,

  následné další doporučení pro terapii.

  Děti se u nás opravdu nenudí. Kromě léčebných procedur také poznávají okolí léčebny a věnují se sportovním hrám. Pohyb, čerstvý vzduch, dobrá nálada, kamarádi, to vše přispívá ke zdraví.

  (5 fotek)
  olivovna
  10. čer 2020    Čtené 876x

  ZPÁTKY DO FORMY

  Obezita je rizikový faktor při průběhu infekčních onemocnění

  Děti měly letos delší, neplánované prázdniny, což je pro ně samotné možná příjemné, avšak pro kondici a imunitu už to tak skvělá zpráva není. Nedostatek pohybu a málo pobytu na čerstvém vzduchu se negativně odrážejí jak na tělesné kondici, tak na obranyschopnosti organismu. Výsledkem může být pár kilo navíc a také větší náchylnost k různým nemocem. Zdravé děti s normální váhou se vrátí do kondice poměrně brzy, ale ty obézní již potřebují odbornou pomoc.

  Komplexní přístup zaručuje dobré výsledky

  V naší léčebně se dlouhodobě a úspěšně věnujeme i dětem s obezitou. Komplexní terapie při zpravidla 5 týdenním pobytu je založena na úzké spolupráci dítěte s dětským lékařem, dětským obezitologem, nutričním terapeutem, dětským psychologem, fyzioterapeutem a trenéry. V případě potřeby provádíme endokrinologické vyšetření. Po skončení léčebného pobytu je u nás pro děti otevřená možnost návazné péče v obezitologické ambulanci a nutriční poradně.

  V Olivovně děti školu nezameškají

  V Olivově dětské léčebně máme výborně fungující základní školu, která  je vybavena počítači, interaktivní tabulí i moderními pomůckami, které žáci využívají k osvojení i k procvičování učiva.

  Žáci pracují v návaznosti na výuku v kmenové škole. Probíraná látka se shoduje s učivem, které by žák probíral ve své škole. Třídní učitelé dětí, které se u nás léčí, nám na začátku pobytu zasílají vyplněný dotazník s učivem, které máme v naší škole probrat.

  Pedagogický sbor se skládá z kvalifikovaných učitelů. Někteří mají ještě kromě svého oboru vystudovanou i speciální pedagogiku. Děti jsou ve třídách rozděleny do malých skupin, přibližně po deseti žácích. Škola úzce spolupracuje s psycholožkou léčebny a zohledňuje osobní zvláštnosti a potřeby dětí dle jejich individuálních plánů. Všechny tyto faktory zaručují individuální přístup ke každému dítěti a výuka je tak i efektivnější, než ve škole standardní.

  Na konci každého turnusu posíláme závěrečné hodnocení žáka rodičům a třídnímu učiteli. Ve své škole nemá žák zameškané hodiny, neboť docházka u nás se započítává, jako by byl žák ve své škole.

  Mladý youtuber a parkourista Tary motivuje k aktivnímu pohybu

  Mladé osobnosti z internetového prostředí jsou pro děti velkými vzory, ale také autoritami. Známý parkourista a youtuber Tary, který děti pravidelně v naší léčebně navštěvuje, svou aktivní osvětou navazuje na náš léčebně-rehabilitační program a motivuje děti k aktivnímu pohybu i po návratu domů.

  Zpátky do formy

  Obezita prokazatelně poškozuje zdraví. Ovlivňuje téměř každý tělesný systém včetně respiračního a stává se rizikovým faktorem při průběhu infekčních onemocnění. 

  Dostat se zpátky do formy je proto více než žádoucí a vyžaduje racionální, zodpovědný a motivující přístup, který u nás v léčebně můžeme dětem poskytnout.