Holky učitelky, znáte to? Máte nachystaný skvělý program na interaktivní tabuli, strčíte tam flešku - a nic! Pro tuto situaci mám vždy v záloze nějakého zdatného IT studenta🙂. Přesně tohle se mi dnes stalo, tak jsem poprosila o pomoc onoho dotyčného - problematický student, kterému hrozí vyhazov, ale já s ním problém nemám. A on mi před celou třídou říká - pro vás to, paní profesorko, udělám, vás mám rád. Na ostatní bych se vykašlal! Tak na tom snad ještě nejsem tak špatně 🙂.
To je od něj moc hezký. A ještě když se přiznal před celou třídou, že vás má rád, to taky není pro puberťáky obvyklý.
Interaktivní tabuli nepoužívám, u mě frčí jen dataprojektor 🙂 a tobě přeju samé takové studenty 🙂 nicméně jedno popíchnutí, kterým by tě určitě počastovala moje "drahá kolegyně" - jen jestli ty na ně nejsi moc měkká a nepodlízáš jim 😀
@blaablaablaa vzhledem k tomu, že před tabulí stojím už 13 let, tak si je snad dokážu zkrotit 🙂.
@plksv doufám, že moje děti narazí na takovou učitelku 🙂
@blaablaablaa Ó, díky🙂!
@plksv dobré učitelky si musíme přece hýčkat 🙂
A to je krásný! Tyhle děti mám svým způsobem nejradši, nemívají to doma lehé a tak pak jsou rády, když je někdo ocení🙂 Ale zrovna jsem si říkala jak jsme se zamlada smáli, že učitelce nejde kazeťák, teď s těmi tabulemi je to někdy oříšek, znám to moc dobře🙂
A já těm svým "klackum" zastrkuji kable od monitoru pac 'mi to nejede'...
Je to od něj moc hezké, ale mně vadí to oslovení profesorko na středních školách teda... Pokud vím, jsou tam max. doktoři, profesora na střední škole jsem teda ještě neviděla... Je to přeci jen akademický titul.
Jinak ale - není to myšleno proti tobě osobně, spíš takové obecné povzdechnutí.
@zmrz_lina v pohodě, já s tím nemám problém. Na začátku roku říkám studentům, že je mi jedno, jestli mě budou oslovovat paní učitelko, profesorko, magistro 🙂 - jiné je nepřípustné 🙂. Tím, že učím na celkem slušném gymnáziu, spousta studentů si na tom oslovení zakládá. Samozřejmě ne všichni🙂.
Ucitelka nejsem, ale teda zlata krida a klasicka tabule, kdyz to tak ctu😀