pr_clanek
31. říj 2016
930 

Floradix Železo+

Železo vrací maminkám energii

Únavu v období těhotenství a kojení raději nepodceňujte. Může být projevem nedostatku železa.

Těhotenstvím to začíná a kojením zdaleka nekončí. Samy to možná znáte. Mateřství je zpočátku jedna velká změna. Nejdříve měnící se vlastní tělo, potom nový režim přizpůsobený miminku. Zkrátka, mateřství je synonymem jak pro péči, tak i pro měsíce nekončící únavu. Ne vždy je však spojena s celodenním maratonem a probdělou nocí. Únava a bledost patří k nejčastějším projevům nedostatku železa.

Jíst za dva? Železo určitě!

Železo nutně potřebujeme například k tvorbě červených krvinek. Naše tělo se bez něj neobejde, ale samo si ho vytvořit neumí. Proto je důležité průběžné doplnění železa. A v těhotenství obzvlášť. Potřeba železa totiž v těhotenství stoupá z průměrných 15 mg u žen v produktivním věku přibližně na dvojnásobných 30 mg. „Řada žen však vstupuje do těhotenství jen s minimálními zásobami tohoto stopového prvku. Organismus pak nároky na něj nestačí pokrýt, a tak až 60 % žen trpí v těhotenství tzv. anémií, tedy chudokrevností,“ říká gynekolog MUDr. Mário Bumbera. Některé formy anémie přitom mohou souviset právě s nedostatkem železa. Ten se dále prohlubuje krevní ztrátou při porodu. Vyšší nároky na množství železa pokračují v období kojení, kdy ho maminky potřebují přibližně 20 mg denně. Už kvůli doplnění energie si hlídejte, zda jste z jídelníčku nevynechala na železo bohaté potraviny, případně sáhněte po doplňku stravy.

Železo ve vhodné formě

Poměrně rozšířená je představa, že konzumace potravin bohatých na železo může souviset se zažívacími potížemi. Navíc v těhotenství, kdy je zažívání citlivější. V případě dobře vstřebatelného železa v rozumné míře se není třeba těchto problémů obávat.

Tip pro vás:

K doplnění železa přispívajícího ke zmírnění únavy i v těhotenství vyzkoušejte tekutý doplněk stravy Floradix® Železo+, který je z přírodních surovin a nezpůsobuje žaludeční obtíže. Obsahuje jak organické železo, které je pro naše tělo dobře vstřebatelné, tak vitamín C a výtažky z ovocných šťáv, které jeho vstřebatelnost podporují. Nechybí ani vitamíny skupiny B a výtažky z bylin aktivující metabolismus a posilující organismus. Tekutá forma a unikátní technologický postup zaručují výjimečnou kvalitu a stabilitu tohoto přípravku, a to i bez použití konzervačních a přídatných látek a barviv. Floradix® Železo+ je vhodný i pro těhotné a kojící ženy. Více na www.salushaus.cz

Doporučujeme