Používáme cookies. Více informací zde. OK
redakce
19. čer 2019
1380 

Soutěž Haribo Malý cukrář 2019: Vyhrajte rodinný víkend a kuchyňský robot Kenwood

Už jste svoje děti zasvětili do tajů kuchyně a umění vaření? Pokud ne, teď je na to perfektní příležitost v podobě Haribo cukrářské soutěže. Zároveň dáte dětem možnost procvičit jemnou motoriku, která je důležitá především u předškoláků. Psaní i čtení jim pak ve škole půjde lépe. V kuchyni se pro malé pomocníky najde mnoho přirozených příležitostí, při kterých potrénují šikovnost svých prstů. Připravit vařečky, jde se na to!

Image title

Haribo Malý cukrář 2019 je rodinná soutěž pro dvoučlenné týmy (dospělý a dítě). Každý tým má za úkol vymyslet svůj sladký recept, upéct ho a vyfotit. Do receptu je nutné zakomponovat bonbony Haribo. Je jen na vás, jestli použijete klasické medvídky Goldbären, lékořicové Konfekt, pěnové Primavera či jiné druhy. Zapojte dětskou fantazii a vytvořte si vlastní chutný recept, kterým ohromíte odbornou porotu!

Pečte i učte

Kuchyň je perfektním místem k tomu, abyste dětem vysvětlili řadu fyzikálních a chemických procesů. Děti budou nadšené, když je poprosíte o pomoc v kuchyni. Zadejte jim takové úkoly, které jsou bezpečné a vy je zvládnete ohlídat.

Na rozhýbání prstů svěřte dětem krájení měkkého ovoce, jako jsou jahody, a do ruky jim dejte tupý příborový nůž. Při přípravě jídel si děti potrénují zručnost a naučí se dobře ovládat své prsty. Jemnou motoriku procvičí při míchání nebo hnětení těsta, vykrajování nebo přesýpání surovin. Menší děti mohou alespoň zdobit sladké dezerty ovocem nebo posypkami. Společné vaření či pečení navíc utuží vaše vztahy a užijete si spoustu legrace. 

Image title

Pravidla soutěže

Vytvořte dvoučlenný tým ve složení jeden dospělý a jedno dítě. Abyste se zapojili do soutěže o hodnotné ceny, stačí, když dáte hlavy i ruce dohromady a upečete něco sladkého a dobrého. Podmínkou je, že v receptu použijete jakékoliv bonbony značky Haribo. Výsledek pak vyfotíte a nahrajete na stránky soutěže

Soutěž probíhá v Čechách a na Slovensku ve 3 kolech:

1. soutěžní kolo od 18.5.2019 do 30.6.2019

2. soutěžní kolo od 1.7.2019 do 31.7.2019

3. soutěžní kolo od 1.8.2019 do 31.8.2019

Do velkého finále se každé soutěžní kolo probojuje vždy jeden zástupce z kategorie dospělý a dítě ve věku 5-8 let a z kategorie dospělý a dítě ve věku 9-13 let. Zástupce z obou kategorií vybere odborná porota. Myslete na to, že porota bude hodnotit hlavně: nápad, food styling, kreativitu a použití produktů Haribo.

Finalisté z každého kola změří síly ve velkém živém finále v Praze, které bude spojeno s kulinářskými zážitky pro celou rodinu i festivalem YOU FEST. Velké finále proběhne od 13. září 2019 do 14. září 2019.

Image title

Co můžete vyhrát?

Tři výherci z každé kategorie se mohou těšit na kuchyňské roboty Kenwood, se kterými bude vaření i pečení hračka. Kenwood Cooking Chef, Kenwood Titanum a Kenwood Prospero si poradí s drcením ledu, mixováním koktejlů, mícháním těsta i mletím masa. Získáte tak multifunkčního pomocníka do kuchyně, který vám ušetří čas i nádobí.

Finalisté zároveň získávají pro sebe a až 2členný doprovod zážitkový víkend v Praze, který obsahuje:

 • cestu do Prahy přímo z vašeho bydliště a zpět,
 • ubytování,
 • společnou večeři v luxusní restauraci Riccarda Lucqueho,
 • zážitkové pečení ve škole vaření Laboratoro, kde budou vybráni vítězové,
 • vstup na You Fest.

Desátá nahraná fotografie v každém kole bude navíc odměněna dárkovým balíčkem HARIBO, který obsahuje 1 kg bonbonů HARIBO Goldbären a plyšového medvídka, to vše v barevném cestovním vaku na záda.

Image title

Doprovodné akce

Nenechte si ujít jedinečný zážitek a zapojte se do soutěže! Haribo naplánovalo doprovodné akce, které budou probíhat v Čechách a na Slovensku. Čeká vás program pro děti i dospělé. Podívejte se na podrobný harmonogram akcí

Ukažte dětem, že vaření je zábava. Honem pro mouku a dejte se do pečení. Udělejte sladkým dezertem radost sobě i svým blízkým a vyhrajte skvělé ceny! Hodně štěstí a co nejméně nepořádku v kuchyni 😊

-----

Tento článek vyšel s podporou HARIBO

  Je teda velká škoda, že to je až od 5 let. Syn má 4 roky a běžné mi pomáhá, kraji co jde, těsto míchá, vykrajují. Chce třeba strouhat i jablíčka a muffiny či sušenky zdobí.
  Haribo medvídci jsou naše oblíbené. Doufám, že někdy příště bude podobná soutěž robot by se nám hodil 😉

  18. čer 2019

  @ladyhacek nápodobně

  18. čer 2019

  @ladyhacek
  @keicy holky, mame to stejne. Mam 3,5 letou a v kuchyni se uz umi "ohanet" a bezne vymyslime podobne recepty pro deti jako s lentilkami a nebo bonpari:( Ale asi na to maji svuj duvod, proc je tam takovy vek. Ale skoda.

  22. čer 2019