Prosím názor. Přišlo nám vyúčtování za plyn ( jen vaření).
V prosinci jsem zakládala a sjednala cenu na 310 měsíčně, že to na vaření stačí. Teď přišlo vyúčtování za to období od kdy plyn máme 7.12.21- 17.1.22 a spotřebovali jsme plyn za 240,- a zálohy nám zvedli na 760,- Já v tom vůbec nevidím smysl? Smlouvu máme fixní na určito a o žádném zdražování tam nikde nepíší. Děkuji za názory.
Což u fixu je nesmysl. Zavolala bych si na linku a nastavila zálohy zpět na 310,- - to na vaření stačí bohaté. Jestli je to CEZ, tak nevolat a nastav si to v aplikaci.
Máš ty zálohy měsíční? My máme na plyn na vaření zálohy kvartální. Ty ceny podobné jak vy.
Já tedy platím plyn za kvartál, což by tak té ceně odpovidalo, opravdu to je na měsíc ta záloha?
Nemůžeš mít fix na neurčito- to jsou dvě různé věci. A pokud máš nefixovanou, tak ano ceny jdou nahoru a zákazníky na to chystají, aby to neskončilo nedoplatkem
Ano měsíční, právě máme fixní takže skrze zdražování to je blbost. Máme ČEZ tak si to nastavím zpátky na méně, pro nás lepší doplácet pár stovek než přeplatek, když pobiram příspěvky. 🤷
Podle meho pocitaji s avizovanym zdrazovanim, proto automaticky zvysuji lidem zalohy, aby pak nebyly na konci roku prekvapeni nedoplatky.