Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
  Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.

  #inspirujici_soutez_joie
  Stavení kostek je teď největší zábava, Vašík 18m

  Ačkoliv mrzne až to bolí, tak aspoň na chvíli vyvětrat mámu 🤣

  Sice tomu nerozumí,ale zatím vypadá nadšeně 😂😍

  tangerina
  28. lis 2020    Čtené 318x

  Úrazy už mě nezaskočí

  Po narození syna jsem byla nejšťastnější maminka na světě. Ale samozřejmě se štěstím přišly i obavy, zda se o něj dokážu postarat za každé situace. Například jsem pečlivě studovala návod na monitor dechu a modlila se, aby nikdy nespustil alarm. Jakmile syn začal chodit, tak to začalo, přišly první pády. Upřímně jsem si přišla jako nejhorší máma na světě, že nedokážu pádům zabránit. Bohužel asi samy víte, že kolikrát těm situacím fakt zabránit nejde. No a nejlepší je v tu chvíli být připravená a umět na takovou situaci reagovat, bez zbytečné ho stresu a hysterie. 

  Díky Modrému koníku jsem se dostala k online kurzu První pomoc dítěti, který zpracovala MUDr. Michaela Knězková. Díky tomuto kurzu jsem najednou získala pocit, že dokážu dítěti okamžitě pomoci. Samozřejmě, jako každá máma si přeju,abych znalosti získané na kurzu nikdy nemusela použít, nebo alespoň ne v ty život ohrožujících situacích.

  Kurz je zpracovány tak, aby byl pro maminky praktický a užitečný a hlavně srozumitelný, aby každá máma, táta, ale i babička zvládla základní první pomoc doma. Kurz je rozdělen do tzv. modulů, ke kterým se maminka může kdykoliv znovu vrátit. Kurz je věnován jak části první pomoci miminku, tak pak první pomoci větším dětem. V části o miminku je  celkem 12 videolekcí.  V této části se maminky dozví např. jak vybrat pediatra a porodnici, o  motorickém vývoji dětí, o  monitoru dechu a a vsemi maminkami obávanému syndromu náhlého úmrtí, dále o očkování, febrilních křečích, teplotách i samotné resuscitaci kojenců, která je zásadně odlišná od větších dětí.

  V části první pomoc dítěti je celkem 14 videolekcí. Zde se dozvíte, jak třeba  postupovat při úrazu, otravě  nebo popáleninách, které se u dětí velmi často stávají a mívají kolikrát fatální následky.

  Za sebe hodnotím kurz velmi pozitivně, je zpracován velmi srozumitelně, takže laik opravdu pochopí, co v dané situaci rychle udělat.

  Po absolvování kurzu vám zůstane přístup do členské sekce natrvalo, takže se ke kurzu a jednotlivým lekcím můžete kdykoliv vrátit a zopakovat si svoje znalosti.

  Sama doufám, že nebudu některé znalosti muset v praxi použít.

  Velmi ráda  tento kurz doporučím i ostatním rodičům a i prarodičům.

  #test_comamdelat #recenze #zkusenosti_online_kurz_prvni_pomoc_detem

  Dnes večer se chystám na první lekce z kurzu první pomoci pro miminko. Přece jen druhé mini na cestě, tak je třeba být připravena na všechno. Ale jinak doufám, že nikdy nebudu potřebovat,ale je dobré vědět, co mám dělat.
  #test_comamdelat

  Dnes mám za sebou další lekci z online kurzu první pomoci. Vzhledem k tomu,co je u nás teď aktuálním tématem, vybrala jsem kapitolu o padech. Teď už vím,co mám dělat.

  Když je dítě po pádu v bezvědomí, vždy k lékaři.
  Když zvrací, vždy k lékaři.
  Změna chování, velké krvácení z hlavy, vždy k lékaři.

  #test_comamdelat

  tangerina
  Zpráva byla změněna    16. lis 2020    

  Vždycky jsem si myslela, že první pomoc dítěti nikdy nebudu potrebovat,maximálně ošetřím rozbité koleno. Když ale vidím, jak ten můj rostak litá a občas ty pády jsou už skoro na hranici úrazu, jsem velice vděčná, že se můžu účastnit testování on-line kurzů MUDr. M. Knězkové. Věřím,že si pak už budu jistá,jak se zachovat, kdyby se nahodou něco stalo synovi. Takže jdeme na to.

  #test_comamdelat

  tangerina
  21. bře 2020    Čtené 325x

  Naše testování Nutrilon Profutura 2

  Když jsem si na koníku přečetla o možnosti testovat pokračovací mléko Nutrilon Profutura 2, okamžitě jsem napsala, protože jsem jej chtěla dlouho vyzkoušet. Vašíkovi bude 8 měsíců a do šesti měsíců byl výhradně kojený. Pak se ale začal v noci velice často budit a po poradě u pediatra nám bylo doporučeno zkusit dát večer ještě dávku UM. Zkusili jsme tedy a skutečně to pomohlo, Vašík se přestal často budit. Ovšem začal mít trošku trápení s trávením, přišlo mi, že má problém se vykadit a také, že jej bolí bříško. Takže nám testování skutečně přišlo vhod. 

  Ještě než dorazil balíček, tak jsem se dívala na internet, abych si o produktu něco zjistila. Tak vám níže napíši, ty nejzajímavější informace, proč se mi Nutrilon Profutura líbí.

  1) Rozvoj mozku

  Pokračovací mléka Nutrilon obsahují omega 3 mastnou kyselinu alfa-linolenovou, která podporuje rozvoj mozku a nervové soustavy

  2) Unikátní směs tuků

  Pokračovací a batolecí mléka Nutrilon Profutura obsahují jedinečnou směs rostlinných a živočišných tuků spolu s bezvodým mléčným tukem

  3) Směs prebiotik GOS/FOS

  Obsahuje unikátní klinicky testovanou směs GOS/FOS napodobující funkci oligosacharidů mateřského mléka. Účinky směsi GOS/FOS byly potvrzeny klinickými studiemi

  4) Podpora imunity

  Pokračovací a batolecí mléka Nutrilon obsahují vitamíny C a D, které přispívají ke správné funkci imunitního systému

  A teď tedy k našemu testování, když dorazil balíček, velmi mile mě potěšil i dopis od koníka. Ale já hned začala zkoumat obal. Musím říct, že tak pěkný obal jsem dlouho neviděla, super grafika, embosing textu. Jediné co, tak mi chvíli trvalo, než jsem našla tabulku s dávkováním. Ale jinak super. Co je ovšem největší pecka, tak to je obal samotný, perfektně vyřešené zavírání, takže mlíčko je chráněno přes vlhkostí a úplně nejvíc mě dostal drzacek na odměrku. Protože, co jsem měla možnost zkusit, tak jsem vždy lovila odměrku a byla celá opatlaná. 

  Večer jsem tedy zkusila udělat první dávku mlíčka, samozřejmě jsem ochutnala a vyloženě mi také zachutnalo, takže od té doby si vždy, když dělám mlíčko, jednu odměrku nasypu do pusy 😂😂😂 Mlíčko velmi jemně voní, snadno se rozpustí, takže stačilo lahvičku párkrát protřepat a bylo hotovo. Dokonce i pěnivost byla minimální. První lahvičku Vašík přijal vlažně, téměř bez zájmu. Ale on pořádně ještě z lahvičky pít neuměl, takže nám krmení vždy dlouho trvalo. Ale po pár cucnutí mu evidentně zachutnalo a vypil ji celou! 

  Další dny už mi přišlo, že se i těší. Zkusila jsem tedy udělat z mlíčka i kaši, no to byla výhra. Vašík se oblizoval až za ušima, takže kaše je jeho nejmilovanější jídlo 😍  

  Tak teď střídám kaši a mlíčko. A představte si, Vašík se budí jen 1x za noc, dříve to bylo klidně i 8x. Navíc trávení jej už vůbec netrápí, kaká i několikrát za den a bříško už vůbec nebolí. 

  SPOKOJENÉ MIMINKO = SPOKOJENÁ MAMINKA

  Když tedy shrnu naše testování:

  + Malému velmi chutná a dobře ho snáší.

  + Dobře se rozpouští.

  + Nesmrdí mi, jako jiná UM.

  + Složení, které neobsahuje palmový olej.

  My tedy doporučujeme a už u tohoto mlíčka zůstaneme. 

  #zkusenosti_nutrilonprofutura

  Včera jsem poprvé zkusila udělat Vasikovi kaši z mlicka Nutrilon Profutura a Vasik snědl celou misku, přestože zatím příkrmy docela bojkotuje. A už vůbec mu nevadilo, že jej krmí táta 😂
  #test_nutrilonprofutura

  (2 fotky)

  Máme za sebou týden s mlickem nutrilon profutura 2 a musím říct, že zatím super. Vasikovi (i mně) moc chutná a evidentně ho bříško neboli 🥰
  #test_nutrilonprofutura

  tangerina
  Zpráva byla změněna    4. bře 2020    

  3 2 1 start....testování začalo.
  Musím vám ukázat, že balení Nutrilon Profutura je fakt super.
  Za mě nejlepší vychytavkou je drzacek na odměrku ve víčku dózy 🔝
  #test_nutrilonprofutura

  (3 fotky)
  tangerina
  Zpráva byla změněna    2. bře 2020    

  Ráno SMS, že mi PPL doručí balíček. No a jaké překvapení, že už dorazil Nutrilon Profutura 2 na testování s krásným dopisem.
  Vasik i já se už moc těšíme, až budeme moci vyzkoušet

  #test_nutrilonprofutura

  (2 fotky)
  tangerina
  29. říj 2019    Čtené 526x

  Testování pracích kapslí Persil Disc 4in1

  Ahoj koníkovky,

  Ráda bych se s vámi podělila o svou zkušenost s pracími kapslemi Persil Disc 4in1. Opravdu jsem byla ráda, když jsem byla vybrána na testování, protože za 1) miluji všechny nové věci a za 2) pračka u nás jede skoro pořád.

  Abyste věděli, co jsou prací kapsle Persil Disc 4in1, tak stručně shrnuji: jedná se o kapsle s technologií hlubokého čištění a jedná se o formu disku, který jako první na českém trhu kombinuje v unikátním a patentovaném čtyřkomorovém provedení čtyři výhody – odstranění skvrn, zářivost barev, dlouhotrvající svěžest, ochrana vláken oblečení.

  A nyní přejdu k mému vlastnímu hodnocení. Vzhledem k tomu, že již nějakou dobu, myslím, že je to téměř 5 let, používám na praní pouze kapsle. Začala jsem s tím po nákupu nové pračky, předtím jsem používala pouze prací prášek, ale jakmile jsem jednou zkusila kapsle, nikdy jsem se k prášku nevrátila, ono totiž po prášku zůstával dávkovač zanesený a občas byl prášek i na oblečení. Takže kapsle pro mě nebyly žádnou novinkou, ale ne všechny kapsle jsou stejně účinné, některé se hůře rozpouští a zůstávají zbytky uvnitř pračky. Proto jsem byla zvědavá, jaké jsou Persil Disc 4in1, které jsem dostala na testování. Po otevření balíčku jsem okamžitě ucítila nádhernou vůni a hned jsem se rozhodla kapsle vyzkoušet na manželových bílých pracovních tričkách. Zajímalo mě hlavně, zda si poradí se skvrnami od deodorantu, které normálně nejdou vyprat. Nedočkavě jsem přešlapovala před pračkou a byla mile překvapena. Na některých tričkách skvrny úplně zmizely, na jiných alespoň vybledly. Zkusila jsem krásně voňavé prádlo usušit v sušičce a byla jsem velmi překvapena, že prádlo po usušení stále krásně voní. První praní tedy Persil Disc 4in1 zvládl na výbornou.

  Další přišly na řadu ručníky a osušky, u nich mám pocit, že po vyprání a usušení jsou jemnější a příjemnější na dotyk. Radost se do nich po umytí zabalit. Zde jen moje malá poznámka, že vůně je tolik intenzivní, že mi při otírání potu při hodině posilování začala být vůně až nepříjemná. Ale pouze do doby, než jsem se po hodině osprchovaná těšila až se otřu do voňavé osušky. V šatně se mě hned kamarádka ptala, v čem peru, že mi krásně voní ručník 😊

  S tmavým prádlem si opět kapsle Persil Disc 4in1 poradily na výbornou, prádlo čisté, voňavé, jemné, navíc pračka je naprosto čistá.

  Co se týče samotného obalu, samozřejmostí jako u jiných kapslí je bezpečnostní uzávěr, zde jsem s otevíráním pokaždé trochu bojovala, než jsem se ke kapslím dostala, ale zase na druhou stranu pro bezpečnost dětí je to určitě lepší.

  Pokud bych tedy měla shrnout, tak za mě jednoznačně Persil Disc 4in1 doporučuji. Skvrny zmizely, nebo alespoň zesvětlaly, prádlo voní i po usušení v sušičce a je jemnější. Já už mám další balení napsané na nákupním seznamu, a co vy?

  #test_persil #zkusenosti_persildiscs4v1126