Mám dvě absolutně nesouvisející otázky:
Jak se zbavit mravenců v kuchyni?
Nemáte někdo recept na donuty, které chutnají stejně jako v obchodě?
Nám pomohl jen mravenčí bufet. Dáš ho do jejich cestiček a oni si pak ten jed nanesou do hnízda a otráví kolonii. Recept na donuty nemám
U nás na mravence pomohlo až jsme začali na úklid používat Cif, takový ten univerzální čistič. Do té doby jsme se mohli stavět na hlavu, v těch pastech a domečcích, kde má být jed, vesele bivakovali a nejspíš z toho nechcíp ani jeden. Až jednou mamka omylem koupila Cif, umyla tím podlahu a mravenci se dobrovolně odstěhovali jinam. 😂 🤷Pak asi o rok později jsme měli obalené okno mravenčíma královnama a za nimi se hnal dav mravenců... Stačilo je postříkat Cifem,část jich to zabilo a zbytek vyhnalo.
U nas po roce hubeni, domecku a ruznych babskych rad pomohl pouze jed a konecne mam klid.
Na mravence jsem koupila biokill. Nasplichala jsem to do otvoru, kterym lezli a vytrela i podlahu. A mam pokoj uz 2 roky. Ale pozor, je toxicky pro kocky
Koupili jsme křídu pro mravence a je klid. Jsou potichu a kreslí si😂😂😂
Ne joke, ale křída na mravence fakt je.
My jsme jim vysypali cesticku skorici a uz nedorazili🙂
Mravencům jsme dávali nějaké sypání z Dmka nebo pasti na mravence a pomohlo. Donuty jak z obchodu spíš neuděláš, všechny doma vyrobené chutnají líp🙂
My jsme mravencum zasadrovali přístupové cesty. Chodili k nám rozpraskanym panelem pod zásuvkou...
Nám zas pomohl jen mravenci bufet, za týden nebyl ani jeden, ale už druhý den byl velký ubytek
My jsme vyzkouseli ruzne domky pro mravence a uplne to ignorovali a az tohle nam pomohlo BROS 007 postřik na mravence a lezoucí hmyz 500ml
U nas pomohlo jedine zalepit prasklinu, kterou lezli dovnitr, jinak bohuzel nic, ani postriky nepomohly
Já už s nimi bojuju asi čtyři roky, všechno pomohlo jen dočasně, takže poctivě sbírám a splachuju a hlavně nesmí nikde zůstat drobeček nebo kapka něčeho 🤷
Na mravence davam do misky sodu s hrebickem.
A na donuty mam uplne uzasny recept, fakt chutnaji jak z obchodu. Z jedne davky jich mam podle vykynuti tak 16.
https://www.prozeny.cz/clanek/americke-koblizky...
Mravenci se musí přežít. Teď vylezou za pár tydnu zalezou. Jediné co trochu pomohlo jsou domečky, ale není to 100%
K mravencům - u nás se osvědčily domečky na cestičky a Raid na mravence. Babské rady jako skořice, pepř, mouka absolutně nefungovaly. Pak kdosi, že máta. Na té bydlely mšice a mravenci si je obhospodařovali.
Donuty - dělám podobné těsto jako z odkazu výše. Nicméně ta "chuť" z obchodu tam jaksi není. Ani, když si člověk přečetl složení, tak v tom nic až zásadně divného není. Ono ani piškot z obchodu nechutná jako piškot vyrobený doma.

📌 Tak to by me taky oboji zajimalo 😅