Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
  Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.

  #hura_na_vylet Naše oblíbená destinace nedaleko Slapské přehrady vyhlídka Máj u Teletína. krásný pohled na Vltavu a zároveň procházka i pro malé nožičky.

  Moje děti nerozlišují teplou a studenou vodu... prostě milují vodu... včera měla 19 stupňů a nemohla jsem je z bazénu dostat. Pro mladší to byla první letošní koupačka, ta větší sezónu zahájila na konci března, když ta voda měla stupňů 9.

  Dnes mi prý manžel ukáže, jak se ukládají děti.
  Já totiž ukládám každý den od cca 20:00 do 21:30 (teda včera do 22:15), kdy se plazím z dětského pokoje v naději, že se za mnou žádná z těch malých hlav nevztyčí a pevným hlasem se neoptá, kam to jako jdu.

  Je 21:10 a už byli 3x čůrat (obě), 2x pít (ta starší), hledat jinou knížku (manžel), pro ponožky, pro dudlík a teď slyším: "stáču!" a "na hlavu mi neskákej!"

  Hlásky nezní unaveně, ani poslušně... hádám, že manžel se připlazí v 22:30 a bude šediv 😀

  Není špatného počasí, je jen špatně oblečeného.... no, prostě ty moje tenisky byly úplně blbě...

  Zimu nepřežila naše jabloň, a protože to bylo jediné, co oddělovalo naší kuchyň a sousedovic hnusnou zeď, tak mi bylo strašně líto poslat jí k zemi. Jenže mít před oknem mrtvej strom není moc hezký. Ták.... tam teď budu mít pavilon opic 🥰🤣💪

  (2 fotky)

  úterý (oba home office, já děti, manžel jen sám sebe): ty se tak máš, že jsi s holkama. Děláš si ve svým tempu, já jsem urvanej jak pes. Tvoje práce je taková pohodová, ty holky jsou hodný, hrajete si, ty si u toho občas něco nakreslíš. Já se můžu zbláznit jak po mě něco furt někdo něco chce, 300 telefonů denně a ty taková pohoda. (Já mám "kancelář" v obýváku, manžel má 2 místnosti o patro jinde).

  středa (manžel holky, já odjela do kanceláře): ticho po pěšině, všichni spokojený, bordel jak v tanku

  čtvrtek (oba homeoffice, já holky...): Manžel mi už 2x uvařil kafe, 3x mě políbil, jednou pronesl, že mě obdivuje a o dětech mluví jako o háďatech...

  😀 😀 😀

  Jen tak ze zvědavosti?

  Kolik z vás nepošle dítě do školy 25.5., i když by jít mohlo?

  terulin
  Zpráva byla změněna    4. únor 2020    

  Taky doma někdo mívá “nahatou” večeři?

  terulin
  Zpráva byla změněna    16. pro 2016    

  Štěká pes, tak jdu kouknout, co se děje...

  "Paní, asi vám ukradli zvonek!" upozorňuje mě pošťačka (mimochodem přivezla včera objednaný balík): "Budu ještě potřebovat 79 korun."
  Koukám na prázdné místo po zvonku a běžím pro kabelku, abych zjistila, že peněženku mám bůh-ví kde. Takže musím srabácky vybrakovat Kíce prasátko.
  "No to máte dobrej den dneska." směje se pošťačka. Vrazí mi něco do ruky a utíká do auta!
  "Počkejte, tohle nechci, vemte si to a dejte mi můj balík!" volám na ní a mávám její peněženkou nad hlavou...

  A pak kdo tu má dobrej den 😀 😀 😀

  terulin
  Zpráva byla změněna    14. pro 2016    

  Takže potřebujeme seznam, co ještě do Vánoc stihnout:

  - doupéct cukroví (aspoň ňáký)
  - koupit stromeček
  - objednat krůtu
  - koupit kapra
  - koupit dárky (všechny)
  - umýt okno v obýváku (zase)
  - udělat seznam pro nákup jídla na celý svátky
  - dodělat ty vyráběný dárky (končim s touhle pitomou tradicí, kterou jsem chtěla založit letos)
  ... (následuje několik nudných stran)

  Holky my už máme skoro hotovo 😀 😀 😀 😀

  Čas si to přiznat: jsem piťom piťomej!!! Protože jenom piťom může dát dceři na vánoční trhy úplě novou bundu a pak jí koupit vinnou klobásu a sobě punč, když ví, že do něj s oblibou vráží! Takže byť u nás ta bunda bydlí teprve 2 dny, tak už byla 3x praná a fleky na ní zůstávají... (a protože bunda byla dárek, tak mě to mrzí o to víc...)... Není některá z vás kouzelná pradlena s nějakou zázračnou radou (jádrové mýdlo,ani Vanish není to ono 🙂 )?

  terulin
  Zpráva byla změněna    11. pro 2016    

  Tak se mě ptali, jak vidím Kíku, až vyroste.... Tak jsem se poctivě zamyslela.... A vidím to takhle ..... 😜

  https://www.youtube.com/watch?v=e-ORhEE9VVg

  Pomoc! Jak vyprat punč ze zimní bundy? Včera na trzích na mě malá skočila a já nás zlila obě od hlavy k patě.

  Radu, prosím! Jako vařit a péct si myslim, že umim, ale taky všichni doma umíme moc hezky papat, takže nemám žádnou zkušenost s trvanlivostí... Kdy mám udělat krémy do cukroví, aby mi to vydrželo?

  Jste-li z vesnice a máte-li jediný dítě v ulici, tak je ten Mikuláš náročnej...

  Ředitelská kancelář dnes ze závažných důvodů ruší všechny schůzky. Táta ztratil část loňského kostýmu, takže šéfova pilně šije vousy a chystá berlu... Rodinné podniky mají i své výhody. 😃😃😃😃

  Věta:"Letos budu zdobit minimálně." má zhruba stejnou váhu jako: "začínám hubnout."

  Fakt si dávám pozor, aby moje dítě nemluvilo sprostě. Ale po dnešku bych si měla dávat pozor, abych to nenaučila všechny cizí děti!

  Ráno jsem předala mrňavku paní učitelce a vysvětlovala jí, že před školkou spadla, natrhla si punčocháče a je trochu špinavá na rukou, tak ať jí rovnou pošle k umyvadlu.
  Dveře se zavřeli a já za sebou slyším:" Co říkala ta paní?"
  "No, to já nevím!"
  A já slyším jak mé nekontrolované já vypouští: "Řikala jsem, že Kristýnka hodila před školkou držku!"
  Snažila jsem se to zachránit, ale můj mozek panikařil, takže ani náhrada za tlamičku asi úplně nevyzněla v můj prospěch.
  Obličej paní úplně zpopelavěl a mě došlo, že jí sice neznám, ale její muž (pokud se nepletu) mluví extrémně slušně až v eufemismech, takže i ona bude jistě stejně slušná a něžná a že kdokoliv jiný by to asi přešel mávnutím ruky, ale zrovna tady jsem asi způsobila šok. V panice jsem zdrhla, protože moje nervový buňky odeply řečový centrum od zbytku systému a ten tak nebyl schopný dát dohromady nic dostatečně omluvného. Jen jsem za sebou slyšela: "Paní myslela, že upadla..." Na "to se neříká" jsem už asi byla za dveřmi.
  Jsem si 100% jistá, že "házet držku" zrovna tenhle chlapeček nezapomene a paní mě bude proklínat do haleluja!

  Nedělám často, abych k něčemu hromadnému vyzývala, ale tohle je strašné a pokud to pomůže, tak to smysl má - Odkaz na petici Amnesty international za zrušení trestu smrti a bičování pro Meriam Yehya Ibrahimovou.
  http://www.amnesty.cz/z889/tehotna-sudanka-odso...

  Kdy vyměňujete autosedačky vajíčka za normální? Malé je 10 měsíců, je dlouhá, takže jí lezou ven nepohodlně nohy,ale váží jen 7,5 kg... takže mi všichni říkají ať jezdí pořád pozadu, ale mě přijde, že nemůže mít pohodlí...

  Ahoj, na modremkoniku.cz nyní probíhá Soutěž Básnička o hračky od Děkuji.cz. Přidej se i ty!

  Moje děti (rozuměj dcera a pes) mají společnou hru. Já spím, Káčko sedí z pravé strany hlavy a chlupáč z levé a na střídačku mě tlučou do hlavy. Konečně mají něco, co je baví oba. Já bych ještě spala, ale dcera míří na oko a pes má drápy.

  Meningokok typ B (nevim jak se to píše)?.... zkušenosti a názory na očkování (jenom tohle konkrétní, ne na očkování jako celek).... A zkušenosti s nákazou (uvítám ty, co přežili)? Děkuji

  Holky, které odsáváte... je naděje, že když to na začátku nejde, tak se to časem zlepší. Mlíka mám na rozdávání, ale odsávačky nic nevyždímají. A za jak dlouho odsajete aspoň 100 ml?

  Za chvíli by se tyto stránky mohly přejmenovat na "Přežranýho koníka". Protože jak to tady otevřu , tak z fotek z vařících alb, dostanu okamžitě hlad. (smekám před všemi, které vaří, čančají, fotí a pak teprve jí... já bych jedla hned 😀 😀 😀)

  Tak jsme si pořídili první rýmu a nevíme, jak se u 5ti měsíčňáka vyhání....

  Otázka z řad těch pitomejch: Kolik rodinných příslušníků jste měli na vítání občánků?

  Zpět z prodlouženého víkendu na Lipně a mám tu pro někoho dárek 😀 2 x lístek na hodinovou vyhlídkovou plavbu po Lipně z Frymburku do Frymburku... My jí koupili, ale zapomněli nám říct, že loď jede na podzim jen o víkendu, a protože jsme si plavbu nechali na pondělí (a zrovna tohle bylo první podzimní pondělí), tak nám lístky zůstaly. Pokud by je někdo využil tak pošlu. Piště, prosím, IP.

  Už vím, co je vrchol mateřské demence: To nakojíte dítě, necháte odříhnout, uložíte do postýlky... ze země zvednete psa, kterej se dožaduje pohledu na miminko, hodíte si ho přes rameno, něžně poplácáte po zádíčka a zašeptáte do těch chlupatejch plandavech uší: "Teď si krkneš a půjdeš spinkat." (a to se mi stalo už podruhý, hernajs!!!!!)

  Pro maminky, které mají svá dítka u VZP, tak do konce července pojišťovna přispívá na chůvičky po předložení účtenky 1000 Kč (musí být ale koupeny mezi 1.5.2013 - 31.7.2013). Aspoň mi to říkala paní na pobočce, když jsem dneska přihlašovala malou. My zrovna ráno jednu koupili, takže se těšíme, že z 1270 kč uděláme jen 270 Kč 😀 😀 😀