Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
  terulin
  Zpráva byla změněna    26. lis 2022    

  Prosím, zkouším sílu koně! Nepojede někdo do Disneylandu a nebyl by tak hodný a koupil mi tam skleničku? Dcera si jí hýčkala a její mladší verze ji jedním profi kopem poslala ze stolu dolů! Nebo se třeba u někoho stejná sklenka nudí ve skříni….Díky

  Tak jsem si hrála na cukrářku. A protože jsem holka statečná dělala jsem větrníky... jako těsto dobrý, šlehačka dobrý, poleva dobrý, ale karamelový krém hnus všech hnusů.
  Dle návodu jsem uvařila karamelový pudink, vychladla ho, vyšlehala máslo s cukrem moučka, následně smíchala. Prvních pár minut jsem byla za hvězdu, načeš se mi dokonale oddělilo máslo od pudinku. Krém byl takový kropenatý, podle mě odporný. Návštěva i rodina hrdinně jedla, ale mě to celý připomínalo, když jsem v deseti letech nepochopila recept na pavlovu, naservírovala tekoucí bílky v krustě se šlehačkou a můj táta to srkal a chválil, abych s tou vařečkou nesekla na věky věků.
  Jak se to teda dělá, abych to mohla někdy zkusit správně? Dík za radu, místní šikulky.

  Tady se teď několikrát řešilo, jak jsme rádi, že na pohřeb jel Fiala a ještě seděl, kde seděl.... Tak si představte, že kdybychom nebyli tak hrrr do voleb a samovládnutí, tak nám tam sedí tady Karlík a ještě by seděl ke královně blíž, než ta plebejská amérika 😀 😀 😀

  Časy se mění a tak jsem dnes k obědu sice udělala cuketu, ale k večeři už bude dýně.

  Motto dne: Nežeru nic, co přede mnou už někdo vyfotil! 😀 😀 😀 😀

  Zadání: obecní bydlení
  Investor 10 km od Prahy: "No, většinu chceme 2+kk, asi 45 m2, aby se tam vešla 4-členná rodina."
  Investor 10 km od Olomouce: "No, asi většinu 3+1. Ne menší než 80 m2, aby se tam vešel pár i s malým děckem... Ale lepší by byly větší...že jo?!?"
  To jen, proč jsou ty Moraváci, takový spokojený 😀 😀 😀

  Tak jsem dítě vyhnala na tábor, abych měla čas na práci a taky na to, abych mohla 100 x za hodinu kouknout, jestli už jsou na stránkách nějaký fotky 🙈

  TÁÁÁÁK kdo tady zná Albánii? Jaký je tam začátkem října počasí? Je to ještě na koupačku?

  14 dětí, 6 hodin, 2 unavení rodiče, jedna vytopená kuchyňská linka a jeden šampón nalitý do vířivky - toť oslava 9.narozenin v souhrnu 🤪

  Nejvíc nejlepší prázdniny:
  1.den: déšť a kino
  2.den: hezky a pohotovost - dítě č. 1 bolí ucho
  3.-5. den: super počasí, doma s uchem
  6. den: super počasí, narozeniny dítě č. 1, dítě č. 2 bleje
  7. den: hnusně, dítě č. 1 dobrý, dítě č. 2 spí

  Tak takhle vypadá snídaně od čtyřletky (chleba jsem si nakousala sama).

  (2 fotky)

  Tak jsem si říkala, že už jsem ostřílená matka, kterou hned tak něco nerozhází. Že už jsem to viděla dost-krát, abych to přijala s lehkým úsměvem, ale jak ta delegace špuntů nastoupila a spustila první takty: "Máme vás rádi mámy, tátové... máme vás rádi přesně takové..." Tak já spustila potoky slz a zase jsem byla jediná, kdo šel domu ubrečenej jak stará želva. Je tu, prosím, někdo, kdo taky bulí na školkových besídkách (a pak na všech dalších besídkách, přehrávkách, akademií a vystoupeních)?

  A já vždycky říkala, že moje děti nic neujdou. To jsem ty malý nohy dost podcenila. Dnes bez nich ani na krok 👨‍👩‍👧‍👧🚶🏼‍♀️👍🏻

  Jedeme s dětmi na první větší cestu bez většího plánování. Cílem je Paříž+sever Francie na týden. S manželem jsme cestovali hodně a vždycky dost neplánovaně, ovšem s dětmi jsme zatím jezdili spíš na jistotu. Takže prosím rady, tipy a cokoli, co si myslíte, že člověk podcení, nebo by měl vidět. Ať mě vyvarujte překvapení 😘

  Plán byl jasný: princezna. Osud se zasmál nadělil mi rugbisku plnou modřin 🤣.

  Mám dvě absolutně nesouvisející otázky:
  Jak se zbavit mravenců v kuchyni?
  Nemáte někdo recept na donuty, které chutnají stejně jako v obchodě?

  Můj největší schizofrenní problém… kdybych jí poslala do školky budu si vyčítat, že má rýmu (takovou tu vodnatou),když zůstane doma, tak mám výčitky, že nestíhám v práci… tomu říkám rodičovské peklíčko mateřské školky 🫣

  Byla jsem koupit něco sladkého, než jsem se rozhodla, co chci, přiběhl chlapeček (tak 6-7 let) vzal koblihu, olízl a dal zpět. Jeho maminka se smála… nevydržela jsem to a otočila se k chlapečkovi: “Tohle nedělej, taky bys nechtěl jíst něco, co už někdo ochutnal.”
  “Dyť je malej!” povídá s úsměvem jeho maminka, “Z toho jednou vyroste. U dětí to nikomu vadit nemůže.” Koblihu nechala ležet a šla dál.
  Takže já doma něco upeču.

  #hura_na_vylet Naše oblíbená destinace nedaleko Slapské přehrady vyhlídka Máj u Teletína. krásný pohled na Vltavu a zároveň procházka i pro malé nožičky.

  Moje děti nerozlišují teplou a studenou vodu... prostě milují vodu... včera měla 19 stupňů a nemohla jsem je z bazénu dostat. Pro mladší to byla první letošní koupačka, ta větší sezónu zahájila na konci března, když ta voda měla stupňů 9.

  Dnes mi prý manžel ukáže, jak se ukládají děti.
  Já totiž ukládám každý den od cca 20:00 do 21:30 (teda včera do 22:15), kdy se plazím z dětského pokoje v naději, že se za mnou žádná z těch malých hlav nevztyčí a pevným hlasem se neoptá, kam to jako jdu.

  Je 21:10 a už byli 3x čůrat (obě), 2x pít (ta starší), hledat jinou knížku (manžel), pro ponožky, pro dudlík a teď slyším: "stáču!" a "na hlavu mi neskákej!"

  Hlásky nezní unaveně, ani poslušně... hádám, že manžel se připlazí v 22:30 a bude šediv 😀

  Není špatného počasí, je jen špatně oblečeného.... no, prostě ty moje tenisky byly úplně blbě...

  Zimu nepřežila naše jabloň, a protože to bylo jediné, co oddělovalo naší kuchyň a sousedovic hnusnou zeď, tak mi bylo strašně líto poslat jí k zemi. Jenže mít před oknem mrtvej strom není moc hezký. Ták.... tam teď budu mít pavilon opic 🥰🤣💪

  (2 fotky)

  úterý (oba home office, já děti, manžel jen sám sebe): ty se tak máš, že jsi s holkama. Děláš si ve svým tempu, já jsem urvanej jak pes. Tvoje práce je taková pohodová, ty holky jsou hodný, hrajete si, ty si u toho občas něco nakreslíš. Já se můžu zbláznit jak po mě něco furt někdo něco chce, 300 telefonů denně a ty taková pohoda. (Já mám "kancelář" v obýváku, manžel má 2 místnosti o patro jinde).

  středa (manžel holky, já odjela do kanceláře): ticho po pěšině, všichni spokojený, bordel jak v tanku

  čtvrtek (oba homeoffice, já holky...): Manžel mi už 2x uvařil kafe, 3x mě políbil, jednou pronesl, že mě obdivuje a o dětech mluví jako o háďatech...

  😀 😀 😀

  Jen tak ze zvědavosti?

  Kolik z vás nepošle dítě do školy 25.5., i když by jít mohlo?

  terulin
  Zpráva byla změněna    4. únor 2020    

  Taky doma někdo mívá “nahatou” večeři?

  terulin
  Zpráva byla změněna    16. pro 2016    

  Štěká pes, tak jdu kouknout, co se děje...

  "Paní, asi vám ukradli zvonek!" upozorňuje mě pošťačka (mimochodem přivezla včera objednaný balík): "Budu ještě potřebovat 79 korun."
  Koukám na prázdné místo po zvonku a běžím pro kabelku, abych zjistila, že peněženku mám bůh-ví kde. Takže musím srabácky vybrakovat Kíce prasátko.
  "No to máte dobrej den dneska." směje se pošťačka. Vrazí mi něco do ruky a utíká do auta!
  "Počkejte, tohle nechci, vemte si to a dejte mi můj balík!" volám na ní a mávám její peněženkou nad hlavou...

  A pak kdo tu má dobrej den 😀 😀 😀

  terulin
  Zpráva byla změněna    14. pro 2016    

  Takže potřebujeme seznam, co ještě do Vánoc stihnout:

  - doupéct cukroví (aspoň ňáký)
  - koupit stromeček
  - objednat krůtu
  - koupit kapra
  - koupit dárky (všechny)
  - umýt okno v obýváku (zase)
  - udělat seznam pro nákup jídla na celý svátky
  - dodělat ty vyráběný dárky (končim s touhle pitomou tradicí, kterou jsem chtěla založit letos)
  ... (následuje několik nudných stran)

  Holky my už máme skoro hotovo 😀 😀 😀 😀

  Čas si to přiznat: jsem piťom piťomej!!! Protože jenom piťom může dát dceři na vánoční trhy úplě novou bundu a pak jí koupit vinnou klobásu a sobě punč, když ví, že do něj s oblibou vráží! Takže byť u nás ta bunda bydlí teprve 2 dny, tak už byla 3x praná a fleky na ní zůstávají... (a protože bunda byla dárek, tak mě to mrzí o to víc...)... Není některá z vás kouzelná pradlena s nějakou zázračnou radou (jádrové mýdlo,ani Vanish není to ono 🙂 )?

  terulin
  Zpráva byla změněna    11. pro 2016    

  Tak se mě ptali, jak vidím Kíku, až vyroste.... Tak jsem se poctivě zamyslela.... A vidím to takhle ..... 😜

  https://www.youtube.com/watch?v=e-ORhEE9VVg