Jen tak ze zvědavosti?
Kolik z vás nepošle dítě do školy 25.5., i když by jít mohlo?
Ja neposlu
A neposlu proto, ze mame doma Vaska, kterej ma nemocny prudusky, nekolikrat uz byl i na rtg plic, spatne dycha, takze dcera nepujde...Na to, aby byla v podstate v "hlidaci" skupince, muze byt ten mesic doma, to uz dojedem doma 👍🏼
Ja uvazuji,ze nepujdu ani ja.Duvod je prosty.Chci si uzit leto u mamy na chate (bez domaciho vyucovani) a ne si mesic kousat nehty,jestli neco lapnu a poslu dal.A prvnich 14 dni prazdnin v karantene?Ne-li driv?To fakt nechci proste...Chci si pochovat konecne neter a videt babicku...
Půjdou obě
@mku Já hrozně váhám. Poslala bych,aby byla dcera s děti. Na druhou stranu si nejsem jistá jestli "hlídací vyučování", jak tomu říká naše paní ředitelka, je natolik přínosné, aby dojížděla, nemohla k prarodičům, přišli jsme doma o nově vybudovaný řád, kdy školu i všechno ostatní celkem dobře zvládáme. Do toho si nejsem jistá, kdo jí bude v pracovní skupince učit (některé třídy budou mít družinářky)... nepochybuji, že den ve škole stráví kvalitně ať bude mít koho bude mít, ale zase s rouškou na nose minimálně 4 hodiny, protože u nás budou povinné.... fakt nevím
Pošlu obě školní, dvě předškolní budou doma. Sociální kontakt s vrstevníky je důležitý. Je také rozdíl kde člověk bydlí. Kdyby jsme byli v Praze tak možná přemýšlím.
Neposlu mam doma 3 astmatiky
Uvidím podle toho, co nám sdělí škola, jaký bude její postoj, ředitelka je skvělá, ale pokud půjde jen o "hlídací školu", tak to má naše prvňačka doma lepší zázemí a naučí se toho víc. Manžel bude mít hodně práce asi až od září, tak se jí věnuje hodně on.
Školní půjde, předškolní podle stavu otevření školky.
Az podle informaci za skoly a skolky. Ted si vubec nedokazu predstavit, jak by to mohlo fungovat. Ale uvidime, co nam k tomu reknou.
Půjde, ostatně do práce musím i já a hlavně se těším, že udělají i něco pro deváťáky (aspoň zatím je to v plánu), protože z přijímaček jsme nervózní dost. Měly být tento týden a nyní není znám ani náhradní termín☹ Moc mě mrzí, že nesmí do školy 2. stupeň, je to šílené, nechodit téměř celé pololetí do školy a snažit se vše zvládat sami.
pujde pokud to pujde - doma nikdo nema zadne onemocneni, nic chronickeho, nebydlime v dome s nikym z prarodicu [uz bohuzel], Je mi jasne, ze druzina ani jidelna fungovat nebude a jde jen na vyuku. Onemocneni neberu na lehkou vahu, ale ani v tom nevidim morovou ranu.
Vždyť je to až za více než měsíc, to se může situace ještě různě vyvrbit. Kdyby to bylo třeba za týden, tak bych řešila, ale co bude za pět týdnů fakt nemá smysl teď řešit.
U nas je to skolka ale uz poslali stanovisko, ze tolikatyho a tolikatyho oteviraji ale ze apeluji na rpdice kteri maji moznost si to dite nechat doma tak at si ho doma nechaji Pocitam ze s necim takovym to bude i v tech skolach. Ale je to v tomhle pripade fakt dlouha doba a veco se meni ze dne na den.
@martiina_k My třeba musíme teď podat závaznou přihlášku, nebo závazně odmítnout, aby se škola mohla připravit (podotýkám, že se jedná o státní základku)
Zvažovala jsem a nepošlu (třeťák), sice hodíme oba dva do práce a OČR tudíž nečerpáme, ale jak on, tak školková dcera zůstanou domu, problém v učení nevidím (3x týdně mají videovýuku, na každý den rozepsané učení a zvládat se to dá). Samozřejmě netuším, jaká bude situace za víc jak měsíc.
Pokud nám to dovolí půjdou urcite !
@terulin tak v tom případě to chápu. Ale kdo může vědět, jak to bude vypadat za měsíc? To přeci ani ta škola/školka neví, co bude a jak bude....
Uvazuji, ze nedam ani predskolni ani skolni. Dle situace samozrejme jaka bude. Prijde mi to kvuli mesici zbytecne. Pracujeme oba na home office a take mame, myslim, pekny rezim. Ale samozrejme se uvidi podle situace.
Ja neposlu
Nepošlu. Kdyby se otevíral normální provoz, tak nevaham a pošlu. Ale ve chvíli, kdy může skončit v úplně jiné třídě, s jinou učitelkou a jinými dětmi, mi to přijde zbytečné.
Poslu, chodime oba do prace..
Nechápu jak může škola chtít nějaké vyjádření rodičů, když se vlastně vůbec neví co za měsíc bude. Já děti do školy chtěla dát,ale nebudou moc jít, protože žijeme s osobama s rizikem. Ale nic neřešim, uvidím za 3 týdny.
Chtela jsem poslat, uz me tenhle system hlidani, uceni, hime office hrozne stve, ale pak jsem zacala uvazovat hlavou a neposlu. Bydlime v jednom dome s prarodici, kteri nejsou zdravotne v poradku, ja mam autoimunitni onemocneni a nejmladsi tez.
Neposleme. Bydlíme s prarodiči, po onko léčbě. A i kdyby ne, tak mi to kvůli měsíci ve skole za to nestojí. Děti budou znechucene, ze si přes pravidla spolužáků neuziji a učebně jim to nepomůže. Navíc nevěřím, ze půjde ta pravidla u prvního stupně vůbec ohlídat. Ale mám výhodu, ze nečerpam ocr a nehraje to tak v mém rozhodování roli.
Predskolaka ani školáka nechceme poslat. Uvidíme co jak bude. S výukou doma problém nemáme, jsem učitelka ZŠ na RD 🙂
Bolo by jednoduchsie ich poslat, ale neviem si predstavit, ze by museli mat x hodin rusko. Radsej nech su doma v klude.
Jak muze chtit ted skola zavaznou prihlasku, kdyz jeste ani nebylo zverejnene zneni toho cestneho prohlaseni? To je nejaky nesmysl...
Pokud to bude jen pro první stupeň a dobrovolně, bude doma, má staršího brachu na druhem stupni a bylo by to vůči nej nefer 😆 to bych měla doma větší peklo než teď 🤪🤪🤪
Nebudeme dávat do ZŠ ani MŠ...
Nejspis nedam ani skolaka a ani predskolaka...ja jsem na RD, ale mam par hodin jako ucitelka ve skole, v dobe vyuky mi hlidala mamka, ktere je 70...dcera pujde do skolky az od zari, takze zrejme taky nepujdu-uvidime, i kdyz bych rada sla, ale nebudu riskovat ....
Děti půjdou. Moc se těší.
Když mohou na Hradě pořádat zabijačky, netuším, proč dětem odepírat vzdělání.
@slegr71 Škola nemá vůbec nic, všechny pokyny MŠMT jsou dohledatelné na netu, nic tam není, škola jede přesně podle toho, co MŠMT vydá. Měli jsme ve čtvrtek ráno ve škole poradu a ředitel věděl přesně to, co jsme si my ostatní ve středu večer vyslechli ve zprávách a přečetli na netu☹ Taky potřebujeme veškeré podrobnosti, abychom to mohli co nejdřív nachystat. Zatím vlastně ani nevíme, jak třídy dělit, když netušíme, kolik jich hodlá do školy dorazit. Někteří učitelé spadají do rizikových skupin, tam budou malé děti asi smutné. Je to složité pro nás všechny☹
Já bych poslala hrozně ráda. I dcera by šla hrozně ráda. Ale mám strach jestli se na nás dostane. Když může být jen 15 dětí, já jsem na RD takže přednost zřejmě dostanou děti zaměstnaných rodičů. Ve třídě je jich 26 nebo 28 teď nevim
Uvidíme co bude za měsíc. Máme výhodu malé ve vesnické školy, kde je pouze první stupeň a relativně málo dětí. Prvňáčků je letos 13, z toho jedna holčička chodit určitě nebude. Zbyde jich 12 dětí na učitelku a asistentku, tak si výuku dokážu představit.
A proc neposlete ? Ja bych poslala hned kdyby druhy stupen otevreli.