icon

Radu, prosím! Jako vařit a péct si myslim, že umim, ale taky všichni doma umíme moc hezky papat, takže nemám žádnou zkušenost s trvanlivostí... Kdy mám udělat krémy do cukroví, aby mi to vydrželo?

avatar

já dělám tak tři čtyři dny před vánocema

8. pro 2016
avatar
terulin
autor

@bara88 Díky

8. pro 2016
avatar

My začínáme dělat krémy v půlce prosince. Děláme toho hodně, takže bychom to pak nestihli a v pohodě to vydrží

8. pro 2016
avatar

Nevím jake kremy máš na mysli ,ale ja budu slepovat ořechy v sobotu.Náplň (máslo, ořechy, strouhana čokoláda, cukr,rum)
Cukroví skladuji v dortovych papírových krabicích na balkone a nikdy se mi nezkazilo a mám ho tam do pulky ledna.

8. pro 2016
avatar

Ja delam pro jistotu az tyden pred Vanoci... starsi by mi nechutnalo uz jen z pocitu, ze neni cerstve...

8. pro 2016
avatar

zacine pect az 21.12. ale jenom linecke

8. pro 2016
avatar

@marlenee Taky dáváme cukroví s máslovými krémy na balkon a v pohodě vydrží dloooouho. Nikdy se nestalo, že by se zkazilo

8. pro 2016
avatar

@acnaj nezlob se,ale ja mluvím o cukroví co potřebuje rozležet a za týden je fakt málo. Jak můžeš napsat že není čerstvé😨

8. pro 2016
avatar
terulin
autor

@marlenee A nevadí, když bude mrznout? Já nikdy krémy nedělala jen čokoládu a marmeládu, tak jsem trochu neználek 😀

8. pro 2016
avatar

@terulin vůbec nevadí Já dávám cukroví co zbude do mrazaku a pak stačí vyndat a za 10 min se může podávat😉

8. pro 2016
avatar
terulin
autor

@marlenee Díky moc. Já právě vůbec nikdy máslový krémy nedělala, ani na dorty to nedávám, tak nevim,jak s tím zacházet...

8. pro 2016
avatar

@marlenee cukroví nechám klidně rozležet ale třeba 14 starý maslový krém je podle mě fuj

8. pro 2016
avatar

@bara88 My kolikrát jíme cukroví ještě dlooouho po Vánocích. To co zbyde dáme do mrazáku a fuj to teda neni

8. pro 2016
avatar

@jolana24 dobrá ale to dáte do mrazáku já myslela že paní jde o to aby bylo cukroví čerstvé ale aby se musel máslový krém v cukroví rozležet to mi příjde blbost

8. pro 2016
avatar

@bara88 nechápu co by na něm melo byt fuj?
V lednici máte máslo jistě dele než 14 dni 😀😝

8. pro 2016
avatar

@bara88 A když se dá cukroví v krabicích na balkon, tak to cukroví nezmrzne? A ano, cukroví s máslovým krémem by se mělo nechat trochu rozležet.

8. pro 2016
avatar

@bara88 No ja se tedy divím, že mohou prodávat v obchode vánoční cukroví už od začátku prosince 😅

8. pro 2016
avatar
terulin
autor

Nehádej te se mi tu 😀 😀 😀 Moc vám všem děkuji, fakt jsem máslová elévka... Já totiž ani máslo moc nejím, takže ho doma máme jen párkrát do roka... Ale mám hroznou chuť na klasické ořecha a ořechová kolečka, jen vždycky mám cukroví v krabicích v komoře, kde je tak 10°C, marmeládě to nevadí... ale ten balkón je asi lepší... fakticky díky moc všem

8. pro 2016
avatar

@marlenee Pardon😊 To je proste muj pocit. Me uz pocitove cukrovi plnene tyden pred vanoci na silvestra nechutna... Ne, ze by nebylo dobry, ale musim ho porad kontrolovat, jestli nekde neplesnivi...

8. pro 2016