triskova_v
12. črc 2018
451 

Jak nám odsávačka zachránila kojení

Do testování ruční odsávačky Canpol babies Basic jsem se přihlásila, když malé Sašence byli tři týdny. Pro mě to byli tři týdny bolestivého kojení, kojení s kloboučky a velkých nervů, zda to někdy bolet přestane. Usmálo se na nás štěstíčko a byly jsme vybrány na testování. 

První seznámení

Balíček dorazil v pátek a já se hned vrhla na rozbalování. Balíček obsahoval ruční odsávačku, lahvičku se širokým hrdlem a vložky do podprsenky (odkazy dám na konec recenze). Kromě odsávačky byl v krabici látkový sáček, do kterého se schová veškeré vybavení pro případný převoz. K tomu všemu byla brožurka, jak správně odsávat a uchovávat mlíčko. Ještě než jsem si přečetla návod na zacházení s odsávačkou jsem jí rozebrala, protože mi bylo jasné, že se musí vyvařit. Odsávačka by vlastně ani návod nepotřebovala mít, protože "rozborka a zborka" byla zcela intuitivní a úplně jednoduchá. 

Sbohem kloboučky   

Při prvních pokusech jsem si všimla, že se bradavky líp formují, než když kojím s kloboučky a mě napadlo zkusit dát Sašence pít bez nich. Když se začala šmrdolit v postýlce, a bylo jasné, že za chvilinku se vzbudí úplně a bude se dožadovat oběda, jsem si k ruce vzala odsávačku, odsála pár mililitrů mlíčka (jen tolik aby se bradavka zformovala) a zkusila přiložit Sašenku. Světe div se ale malá se přisála téměř hned, bezbolestně sála a obě jsme byly spokojené, nestresované. Takže za mě je tohle malé, ale významné plus odsávačky Canpol. 

Ještě párkrát jsem takto zkusila před kojením zformovat bradavky odsávačkou a druhý den už jsme to zvládly bez pomoci odsávačky i kloboučků. Od té doby už baští Sašenka bez kloboučků, já při kojení netrpím a vlastně si to užívám, což jsem v prvních týdnech říct nemohla. 

Lahvička se širokým hrdlem

Dalším produktem v balíčku k testování byla lahvička se širokým hrdlem. Na odsávačku je možné našroubovat lahvičky s širokým i úzkým hrdlem. Tím, že jsme měli k testování dvě lahvičky, bylo možné v jednu chvíli jak odsávat, tak krmit Sašenku z lahve. Samozřejmě to nezvládne jedna osoba, ale my měli na pomoc tatínka. Jak on tak malá si krmení užívali a já jsem ráda za savičku, která by měla být podobná matčinu prsu, že je Sašence jedno zda pije z lahve, nebo prsu.    

Lahvička se skvěle umývá díky širokému hrdlu. Dobře pasuje do ruky a až Sašenka povyroste, určitě se jí bude držet dobře. Na to si ale chvíli počkáme.

Vložky do podprsenky

Jako malá pozornost byly přibaleny dvě vložky do podprsenky s aloe vera. Musím říct, že mi vyhovují lépe vložky z drogerie. Canpol vložky jsou sice v průměru větší, lepící proužek je po celé délce, ale na můj vkus moc šustili. Po jednom dni používání nemůžu říct, zda je aloe vera nějak prospěšná, ale pro mne by to byli vyhozené peníze.

Závěr

Jsem hrozně ráda, že jsem byla vybrána do testování odsávačky. Velmi mi pomohla při kojení a zbavení se kojících kloboučků a Sašence kojení bez kloboučků pomohlo proti bolesti bříška.

S odsávačkou se jednoduše zachází. Rozebrání a složení je otázkou minuty. Jako malé bezvýznamné mínus bych viděla, že se odsávačka může používat jen s Canpol lahvičkami, protože mají specifický závit. Ale pokud maminka odsáté mlíčko hned přelije do jiné lahvičky, či sáčku na uchovávání mlíčka, není to vůbec problém.

V příštích dnech budu odsávačku dál používat, hlavně kvůli tomu, že Sašenka málo přibírá, tak snad se mi bude dělat víc mlíka, když budu pravidelně odsávat, nebo alespoň stimulovat.

Odkazy

https://canpol.cz/odsavacky-materskeho-mleka/820-12205rucniodsavackamaterskehomlekabasic-5903407122052.html

https://canpol.cz/kojenecke-lahve/1271-35212lahevsesirokymhrdlemfriuts120ml-5901691813144.html#/barvy-bezova

https://canpol.cz/tampony-do-podprsenky/798-19608tamponydopodprsenkyeasystartsaloevera40ks-5903407196084.html

#test_canpol

#recenze

Začni psát komentář...

Odešli