Dotaz na seboreu-první syn měl ve vláskách,vyloupalo se to(i když trošku tam ještě má) a nemusela jsem řešit,ale druhý syn má kožní potíže.Krusty se vyloupaly,to mě netrápí,ale má suchou pokožku,kolem krku je začervenalý,místy hodně suchá pokožka,v oblasti třísel červené skvrny a krupička na bříšku..po Excipial se to zhoršilo,Leniens nepomáhá,Sebclair jakžtakž něco udělá,mám ted domácí měsíčkovou mastičku a místy se to zlepšilo,ale žádný zazrak to neudělalo..co bych ještě měla zkusit?Mám navštívit kožního?
Urcite kozni,ale hrozne radi nasazuji rovnou kortikoidy a moc se nestaraji o pricinu. Me se seborea zhorsuje po atb, nejakych lecich, vice stresu a po mlecnych vyrobcich.
A peru v eko gelech, jinak reaguje
Sudocream a na promasteni La Roche Posay - zazrak
Taky jsem pro LR Pose lipikar
Bambucke máslo , nimbovy olej jsem atopik a nemazu se ničím jiným, mazu i malého , má seboureu už skoro pryč a kůže taky sucha , případně olejicek od weledy používame
Za mě Linola, synovi vyléčil vyrážku v obličeji (Linola face) a zbavili jsme se seborey ve vlasech (Linola šampon)
Zkus dětskou ovesnou koupel... Mazání kokosový olej nebo bambucké máslo.... Ta konkrétní zarudlá místa bych klidně mázla domácí konopnou mastí... Nebo bych zkusila aloe vera 😊
moc děkuju za reakce..už sem nevěděla,čím bych ho namazat..látkuju,střídavě s jednorázovými,peru v sensitive prac.gel.,ale zkusím eko gel..zhorší se to když je nemocný,a kojím,takže to můžou být mléčné výrobky-budu to sledovat
Zkusila bych zinkovou mast, u syna jsem se tich cervenych trisel zbavila az plenkama Naty a latkovanim. Jinak byl zapareny