icon

Dobré brzké ránko, kdo sledujete můj blog tak je tu nový článek http://adopce-donaha.infoblog.cz/clanek/a-kdy-s...

avatar

To je krasne..... Jak je zvidava,ze? Pry: maminko,ja chci byt z tveho briska...No je snad krasnejsi vyznani citu? 🙂

17. čer 2016
avatar
wrtulka
autor

Vidis ja to vnimala trocu jinak ze vnima tu jinakost a bylo mi to liyo

17. čer 2016
avatar
wrtulka
autor

Ale moc diky za tvuj pohled na vec hned je mi lip!!!a mas vlastne pravdu!Krasne to je

17. čer 2016
avatar

@wrtulka uplne me mrzi jak hezky vztah spolu mate :-* prostr maminka s dcerou :-* zazivame trosku neco podobneho s Misou akorad on svou bio matku vida o to to je mozna horsi ale kdyz ma tulivou rika mi sroubku ( prej matko je hrozny a kazda matka ma i sroubka .Jeho technicky mysleni me obcas dostava do kolen 😀)

18. čer 2016
avatar

* mrazi tam melo byt 😀

18. čer 2016
avatar
wrtulka
autor

@avenger krásné (s Míšou) ono vůbec není v důlsedku důležité to oslovení mámo ale ten vztah..i když já teda trvám na tom že já jsem máma a tamto je paní ale chápu že vy to máte jinak..
Děkuju fakt si to užívám ale nemysli si standardně bojujeme jako matka s dcerou někdy - hlavně klasická únava dělá své ☹

21. čer 2016
avatar

@wrtulka tak hkavni je odpustit od stereotipu jak jsi o tom psala v clanku puntikata duha 🙂 to je pak ten svet krasnejsi a je jedno zda jsi bio nebo nebio matka "na zadek" muzou dostat v obou pripadech 😀

21. čer 2016
avatar
wrtulka
autor

@avenger jasný 😀 řekla bych že jsi na té cestě dál než já 😀 ale je krásný po ní jít..možná jednou dojdu až k tomu že chci pomáhat dětem (chci) a nepotřebuju mít k tomu tu 100% jistotu a budu zvládat vnímat bio ne jako hrozbu ale naopak jako přínos

21. čer 2016
avatar
wrtulka
autor

@avenger protože upřímně zatím tak daleko nejsem - však taky proto jdeme opět do adopce ne do PP

21. čer 2016
avatar

@wrtulka vis u nas to nebylo rozhodnuti chceme nechceme Pp ale byli jsme osudem postaveni pred hotovou vec.. Protoze nam by se blbe zilo s pocitem ze tam nekde v dd nebo v pp je "nase" krev na kterou jsme se vykaslali kuli nasi pohodlnosti. ( mizna cistej alibismus proc ho ted mame doma ale milujeme ho) Ale osud tomu tak chtel a jsem dvojnasobna bio nebio matka a ten kontrast tam vnimam velmi a nase hadata vubec jen junior obcad ma strachy ale snazime se to vzdy otocit aby mel pocit ze z toho muze brat i to pozitivni i kdyz ver ze se blbe hleda neco pozitivniho na tom kdyz ho bio matka ozrala na plech odchytne pred skolou a chce aby ji zalozil na krabicaka ☹ ale i tohle uz zvlada a vzdy o tom vime a i ve skole si to hlidaji ... Ale ty desi nikdy u pp neprestanou proto v adopci vidim sakra vyhodu ...

21. čer 2016
avatar
wrtulka
autor

@avenger rozumím to je jiná situacea nejde říct jeslti lepší nebo horší než když nemůžeš mít dítě a moc ho chceš..a proto /nejen proto/ jdeš do adopce nebo PP

21. čer 2016
avatar
wrtulka
autor

@avenger ale víš jak malýmu jste určitě moc pomohli a to je důležitý a je mi jasný že každej ten vztah je jinej ..

21. čer 2016
avatar
wrtulka
autor

@avenger jinak ono to po zěmě zákona s adopcí taky není zrovna žádný med hlavně to nekonečné čekání na právně volné dítě a nebo riziko kdy se klepeš jeslti ho budeš vrace nebo ne..myslím že adoptivní rodiče jsou opravdu až na konci celého toho procesu zaponělo se na ně se vší podporou jak finanční, psychologickou tak zákonnou prostě to musí vydržet nicmoc

21. čer 2016
avatar

@wrtulka prave u nas to bylo jiny - divny pro me v te dobe bezdetna a hned po skole a najednou uvriskany miminko vecnr v kreci..ale zvladlo se to i kdyzvted to vidim ze by to slo jinak a lepe a s pricpricem bio ditete do rodiny se to zase otocilo a mlelo daleko vic a o to mam vetsi respekt k vam co mate doma jen adopcatka nebo pestounatka ja bych to asi mentalne nedala... O to vic si tohonna vas nahradkach vazim :-*

21. čer 2016
avatar

@wrtulka to je to proc vas obdivuji jit do tak sakra velkyho ryzika ze si zvyknes a treba po roce vracis... To bych nedala ☹ a na to se zapomina a nehkede ono s tema financema je to v tomhle statu na palici nase bio matka ma platit 100 kc na mesic(!!!!) obcas si rikam ze soudkyne upadla na hlavu 😀 a stejne ve finale to neplati...

21. čer 2016
avatar

@wrtulka Nas vztah s nim je bezprostredni a bez tajnosti vi co se kolem neho deje . ale cenzura probiha ale jen to nejnutnejsi stejne vi.. V dalsich vecech mu nechceme ublizovat a pritezovat jehi hlavince.uz takhke v tom.musi mit gulas ☹

21. čer 2016
avatar
wrtulka
autor

@avenger Takhle dramaticky bych to neviděla - třeba po roce vracet dítě. To se (doufám) snad ještě nestalo a nestane. Ale to že se soudy táhnou takže my třeba měli dceru osvojenou v roce ale dnes se běžně děje že je to mnohem později ..třeba skoro ve 2 letech (než se bio zbaví rodičovských práv tak to třeba 2x odročí apod) to je mazec. Že když si bereš dítě od přechodných pěstounů zase to záleží na soudech - zrovna dnes v noci mi k tou do blogu psala dlouhodobá pěstounka příběh - zavolali jim že mají 4 miminko pro ně díky soudům šlo do jejich rodiny kdy? V roce! Dva měsíce si zvykalo (už v nové rodině) jako ať i nikdo neříká že je tohle v zájmu dítěte a že je to ok a že to to dít nepoznamená?!

21. čer 2016
avatar
wrtulka
autor

@avenger a jasně to jak se k těhmhle dětem chovat - co dělat jinak nebo líp to se nikde moc nedozvíš - jak já říkámm jak "optimalizovat" vztah a léčit rány co dítěti zasadilo odmítnutí bio a to mě štve proto jse se dala do psaní..

21. čer 2016
avatar
wrtulka
autor

@avenger jinak 100 za měsíc to si z vás dělají legraci?! Nepobírám.

21. čer 2016