Přeju krásné pondělní ráno, kdo sleduje můj blog tak zde je nový článek http://adopce-donaha.infoblog.cz/clanek/a-zili-...
@panickatlamicka To je mi moc líto, nechtěla jsem nikoho rozbrečet. Nicméně tohle mě tak chytlo za srdce že sem to musela napsat. Jinak organizaci v jejich kraji najít nebylo jednoduché. Někde prostě adoptivní rodiče neberou a aby dlouhodobě rodina platila 700 za hodinu psychologa který ani nemusí pomoci (dobrých psychologů kteří se orientují v problematice dětí v NRP taky není zrovna moc) je taky masakr. Ale zdá se že se nakonec podařilo..
Tyjo, já ani tolik nevím o těch pěstounech jako ty a je to teda obrovská škoda. To by vůbec neuškodila, dostat "s dítětem" balíček letáčků na takové služby v okolí které by byly bezplatně. Fakt nechápu tenhle systém teda. Když zjistím že jsou takovéto rozdíly..... ☹
@jahodi Oni mají pěstouni ze zákona nařízeno doprovázení - sociální pracovnice jednou za měsíc nebo v podobném intervalu dochází do rodiny - dlouhodobě leta letoucí, když je vše ok tak si jen popovídají o stavu, když se něco děje je tam i mnohem častěji..k tomu mají nařízených xx hodin za rok školení a psycholog je v těhle organizacích k dispozici ..u ado rodičů by tyhle služby byly potřeba taky ale asi ne nařízené od statu v počtu hodin..ale aby na ně byly peníze..protože podle mě je prostě bezva když rodinu někdo z venčí - tzv. klíčová praocvnice leta zná a vidí vývoj dítěte neaujatě..i když třeba jednou dvakát za rok ( u nás ani to ne) ale pak když se něco děje voláš někomu kdo tě i dítě zná je to hned o něčem jiném
Wrtulko z tech tvych clanku mivam husi kuzi.Ale pis!pis! Je nutne,aby to ,co se deje s "nasimi" detmi,bylo videt. A uz bulim. ☹ moc ti dekuji za tve clanky.