icon

Půjčila jsem si jednu krásnou myšlenku myslím že stojí za zveřejnění a přečtení..
Kniha "A nikdo ho nechtěl":
Náhle jsem pochopila, že "dítě" je mnohem důležitější než "moje dítě". Na světě je nekonečně mnoho dětí, které potřebují domov. Věděla jsem to tak jako každý jiný a přesto jsem je s bezmocným soucitem míjela a křečovitě se držela prastarých představ, že jen "vlastní krev" je tím pravým naplněním.
Jak opovážlivá se mi náhle zdála tato myšlenka, a jak sobecká. Jistě, je to přirozená cesta a vždycky jí zůstane. Ale není pro ženy, které nemohou počít nový život, přirozenou cestou adopce? Co lze vlastně považovat za přirozené? Přece tu skutečnost, že stále noví tvorové přicházejí na svět a starší je chrání a vedou. Musí být tito maličcí člověku ještě k tomu podobní? Není to vlastně druhořadé?
Najednou mi bylo jasné, jak omezení jsou lidé, kteří, když se řeč stočila na toto téma, ve vší vážnosti uvažovali: "Ano, u vlastního dítěte - to bych určitě to či ono přehlédl. Ale u cizího? To je něco dočista jiného!"
Je snad jen vlastní rodina, jsou snad jen vlastní dědičné faktory bezúhonné? Je vždycky ve vlastním příbuzenstvu všechno v pořádku, takže se, probůh, nesmí do klanu příjmou stvořeníčko z cizího hnízda?
Není to poněkud směšné, že se lidé, kteří se něčeho takového přesto odváží, stávají tím okamžikem v očích ostatních automaticky ušlechtilými a obětavými bytostmi?
Jistě - k takovému kroku je potřeba trochu odvahy, ale je to mnohem víc odvaha překonat konečně vlastní předsudky, než odvaha uznat cizí dítě za vlastní....
Kolik zklamání, kolik zbytečně vynaložené síly a kolik bolesti jsem musela prožít, než jsem konečně došla k takovému poznání. A kolik času mezitím uběhlo....

avatar

Až mám husinu........krásně napsané....my máme holčičku adoptovanou a prostě za ten rok a čtvrt mě nikdy nenapadlo, že je "cizí" ... ona není ... ona je NAŠE....a pokud mi někdo řekne a co geny? v klidu odpovím, že ani za vlastní dítě se člověk zaručit nemůže...to vidím dnes a denně v televizi...........jsem sobec a dítě jsem prostě chtěla za každou cenu, ani na chvilku jsem nezauvažovali zda děláme dobře nebo ne.......malá je neuvěřitelná holčička, je hodná,šikovná..prostě DOKONALÁ....já jsem neskutečně šťastná, že právě ONA JE NAŠE DCERA...a navíc je mi podobná 😀 😀 😀

7. pro 2015
avatar
wrtulka
autor

@martanek1989 Mrkni ke mě do blogu mám tam článek o "genech" 😀

7. pro 2015
avatar
wrtulka
autor

@martanek1989 Ale jinak asi takhle ono to podle mě není o dítěti za každou cenu ale o tom že nám je ta podoba jedno..vždyť jsou mnohem důležitější věci a když si tohle člověk srovná že jsi rodič ne proto že jsi dala svoje geny ale svojí lásku, péči, výchovu a čas..společně prožitý čas..to je přece někde úplně jinde než geny..Ty víš jaké tvoje dítě je ty ho znáš..víš co má rádo a nebo ne, víš co na něj platí znáš ho dokonale prostě proto že jsi máma..Až se mě jednou moje malá zeptá jeslti jsem pravá máma myslím že jo stejně jako ty 🙂 protože já ji znám a žiju ten život s ní..já jsem tu pro ni když brečí..a směje se atd..

7. pro 2015
avatar

@wrtulka mi jsou geny a podoba neříkám že ukradené ale důležité pro mě je, že malá je šťastná a já jak píšeš se snažím ji tu lásku, péči, výchovu a čas dávat🙂 já jsem ta máma...né ta paní co ji přivedla na svět 😀 a já doufám, že až bude starší tak to tak bude brát 🙂

7. pro 2015
avatar
wrtulka
autor

@martanek1989 asi takhle je to nějaká součást její historie a bude asi zvědavá to je nutné si uvědomit že je vlastně přirozené tak to úplně nepotlačovat spíš pomoct aby to člověk měl tak nějak pod kontrolou a mohl tomu dítku i pomoct se s tím vyrovnávat..Víš jak nehorší je když ti to tutlají nebo tak ☹

7. pro 2015
avatar
wrtulka
autor

@martanek1989 no víš jak já to mám tak že prostě nechápu co kdo s těma genama pořád má ..copak známe svoje geny? Víme kdo byli naši předci (většinou známe babičku,dědu a možná prababičku apod a víc nic..Nevím třeba já mám v rodině (širší) i nějakou tu psychickou nemoc..i alkoholizmus by se tu našel..jako víš jak kdo jsme bez viny hoďme kamenem no..Prostě nějak moc nevím proč bych měla řešit že má dítě jinou barvu očí než já, bude vypadat jina nebo nebude mít IQ150...ale to se mnou asi jen souhlasíš viď🙂

7. pro 2015
avatar

@wrtulka já ji to určitě tutlat nechci....občas ji vyprávím, že bydlela u jedné tety než přišla k nám, pěstounka k nám jezdí i na návštěvy.....je to její součást a já ji ji určitě nechci brát 🙂 a pokud bude chtít rodinu vyhledat pomůžu ji a budu stát při ni 🙂

7. pro 2015
avatar

@wrtulka já to mám stejně...taky nevím co máme v rodině za geny...proto radši řeknu ať se zamyslí nad sebou a lidi pochopí protože se kouknou co mají doma a ví...........nikdo bez viny není a ani já nejsem stoprocentní..a nikdy nebudu...........jo potěší mě, když někdo řekne jak mi je podobná ale ona je prostě svoje 🙂 a at bude jakákoliv je prostě dokonalá 🙂........ještě k tomu IQ...taky už jsem slyšela od někoho......"no ti bio asi nebudou blbí...ta malá je vychytralá až až"....tomu se jen směju 😀

7. pro 2015
avatar
wrtulka
autor

@martanek1989 inteligence se zrovna prý fakt dědí..proto na přípravkách radí aby si žadatelé omezili výběr dítěte dokončeným vzděláním bio rodičů..to je ale blbost co? 😀 JInak já se snažím opravdu moc nic moc nečekat..a stejně a možná právě proto trpím "syndromem matky co má geniální dítě 😀" prý ho náhradní mámy mívají častěji 😀 nevíš čím to může být? 😀

7. pro 2015
avatar
wrtulka
autor

@martanek1989 Jinak naší malé to zatím pálí skoro bych řekla nadprůměrně ale nechci vyznít vychloubačně..😀 a taky mě potěší když mi někdo řekne že je mi podobná (mě to teda nepříjde) a ještě co mě naopak zamrzí " kdybych nevěděla že není vaše..." fuj je naše!

7. pro 2015
avatar

@wrtulka nevím 😀 😀 ale já mám fakt geniální dítě 😀

7. pro 2015
avatar
wrtulka
autor

@martanek1989 😀 😀 😀

7. pro 2015
avatar
wrtulka
autor

@martanek1989 nedávno si malá rozrazila čelo a manžel jenom " no a máš po kariéře modelky teď z tebe musí být kardiochirurg" 😀 😀

7. pro 2015
avatar

@wrtulka jo tak tu větu taky nemám ráda...je naše a basta 😀.......nezníš vychloubačně...já to naprosto chápu! 😀...naší malé to v roce a půl pálí neskutečně 😀...když měla 3 měsíce tak psycholožka řekla, že je o měsíc dopředu...takže je fakt geniální 😀 😀 😀

7. pro 2015
avatar

@wrtulka i to je dobrý job ne? 😀

7. pro 2015
avatar
wrtulka
autor

@martanek1989 no já taky slyšela že všechna adopčata jsou krásná a dokonalá asi na tom něco bude 😀

7. pro 2015
avatar
wrtulka
autor

@martanek1989 ne tuhle větu opravdu ráda nemám moje malá už všemu sakra rozumí tak je mi to moc líto ☹ i kvůli ní tak říkám "ale ona je naše!!!" protože je kurňa

7. pro 2015
avatar

mně tak napadlo při čtení té vaší diskuze... u těch maminek vyměněných holčiček každej chápe a dovede si představit, že ty maminky by asi to "vyměněné" dítě neměnily, kdyby nemusely... stejné je to s adopčátkem. Prostě jakmile vám nějaké vyberou, už je vaše a všichni se můžou jít bodnout....

7. pro 2015
avatar
wrtulka
autor

@jahodi Ono to není aspoň u mě nebylo úplně hned ..pamatuju se že mi teta v kojeňáku ukazovala malou "jéé podívejte jak je krásná" a já.."joo ta je krásná" a v duchu "no mimino no" 😀 trvalo to asi 2 dny než se to tam "propojilo" prostě žádná láska na první pohled ale na to sem byla připravená když jsme si pro malou jeli jen jsem si říkala že mi nesmí ničím vadit..že to by asi pak nebylo ok..ale lásku na první pohled jsem nečekala i když i to dost náhradních rodičů popisuje..

8. pro 2015
avatar
wrtulka
autor

@jahodi na druhou stranu pak fakt začala fungovat taková ta mateřská intuice..pamatuju siže jsem měla pocit že malé nesedí vigantol že má prdíky po tom..všichni nééé blbneš..no neblba sem fakt to tak bylo (dnes se to ví že po vigantolu děti můžou mít prdíky) a to jsme jí měli asi 2 týdny..prostě příroda je úžasná nerodila jsem, nekojila jsem ale tyhle pudy se zvládnou spustit i tak 🙂

8. pro 2015