Výsledky vyhledávání pro slovo #zdravyzacatek

  Zruš hledání
  88petuleAMBASADORKA
  3. črc 2020    

  Ztotožňujete se s níže uvedenými body? Dejte prosím LIKE. 👍
  A věděli byste další přínosy kojení? Komentujte. ☺️

  Kojení se vyplatí nejen miminku, ale i Vám. Přínosy kojení pro maminku v bodech :

  🤱 U některých maminek může dojít k oddálení menstruace
  🤱 Díky kojení mají maminky nižší riziko vzniku civilizačních onemocnění
  🤱 Při kojení se uvolňuje hormon Oxytocin, který redukuje hladinu stresového hormonu
  🤱 Energetický výdej spojený s kojením může pomoci rychleji shodit nabraná kila

  #zdravyzacatek s #nestle

  88petuleAMBASADORKA
  Zpráva byla změněna    25. čer 2020    

  Tak trošku otázka do pranice. 😊 Do jakého věku by podle Vás měly mít děti náhradní kojenecké mléko zařazené do svého jídelníčku?
  Děkuji za reakce a názory. 🙏
  ...................................................................
  🍼 Moji vlastní zkušenost s kojeneckými mléky a mými třemi dětmi najdete v článku pod tímto odkazem :
  https://www.modrykonik.cz/blog/88petule/article/kojenecka-vyziva-s-revolucnim-slozenim-p-jiktkl/

  #zdravyzacatek
  #nestle

  88petuleAMBASADORKA
  12. čer 2020    Čtené 309x

  Kojení, nejlepší start pro Vaše miminko

  Milé maminky, dnes jsem si pro Vás připravila článek o kojení. Zajímají Vás kojící začátky, vhodné kojící polohy nebo jaké mohou nastat potíže v tomto období a jak se jim vyhnout? Tak o tom všem bude dnešní článek. Možná si říkáte, že před vámi kojilo tolik žen, že to musíte hravě zvládnout také a nepotřebujete k tomu instrukce, ale opravdu ne každé mamince jde reálně kojení tak hladce, jak si možná myslíte. Pojďme se na tu „dřinu“ podívat zblízka.

  💧 Mateřské mléko a kojící začátky

  Začala bych tím, že mateřské mléko se mění podle potřeby Vašeho dítěte. Záhy po porodu začnou vaše prsy produkovat kolostrum a až v druhém týdnu po porodu se začne v prsech utvářet mléko zralé. 

  Kolostrum je první mateřské mléko, které vaše tělo produkuje. Když začněte kojit miminko co možná nejdříve po jeho narození, pak mu dodáte potřebné kolostrum, které ho pomůže ochránit proti různým infekcím. Kolostrum totiž obsahuje vysoké množství protilátek v podobě bílkovin, je hustší než mléko, má žlutější barvu a mléčná žláza ho bude během několika dnů dále produkovat. Ačkoli vaše tělo vytvoří jen malé množství kolostra, odpovídá to potřebám vašeho nově narozeného miminka během prvních dnů. Přestože maminky dětem kolostrum dříve nedávaly, dnes odborníci společně s WHO (Světovou zdravotnickou organizací) doporučují, aby miminka tuto důležitou a zdraví prospěšnou tekutinu dostávala. 

  Dítě by se mělo přiložit k prsu co nejdříve, nejlépe do 30 minut po porodu. Ač se to nezdá, dítě je bezprostředně po porodu nejčilejší a jeho sací reflex nejsilnější, proto je potřeba této doby využít. 

  Mám vlastní zkušenost, že již v porodnici na Vás budou sestry naléhat, abyste své dítě kojila každé 3 hodiny (nebo častěji dle potřeby miminka). Je vhodné dbát na doporučení kojit často a kojit pravidelně i v noci. Častá frekvence kojení zajistí dostatečnou produkci mléka. Během prvních týdnů života dítěte můžete kojit i 8 – 12 x za jeden den i častěji. Pravidelný interval není nutné dodržovat, kojte dle potřeby vašeho miminka. Interval může být kratší, ale v prvních týdnech by neměl být delší než 5 hodin. Hmotnostní přírůstky budou v tomto období nejspolehlivějším důkazem toho, že své miminko kojíte v dostatečném množství. 

  Můžete mít tedy v prvních dnech pocit, že nemáte pro dítě dostatek mléka, ale není to pravda. 

  V dalších dnech se tvoří tvz. přechodné mléko, které je bělejší barvy než kolostrum, i přesto má stále žlutý odstín. Obecně se po 15. dnu vytváří zralé mateřské mléko světlé barvy. Nezapomínejte, že mateřské mléko se mění s vývojem dítěte. Např. množství bílkoviny a HMO (oligosacharidů mateřského mléka) je v první fázi vývoje miminka vysoké, s růstem dítěte se však mění a postupně klesá. 

  Nezapomínejte, že důležité je i tvz. zadní mléko, které máte k dispozici ke konci kojení. Zadní mléko obsahuje vyšší množství omega nenasycených mastných kyselin, které jsou důležité pro kognitivní vývoj Vašeho miminka. 

  💧 Kojící polohy

  Když spatříte poprvé tváří v tvář své malé miminko, probudí se ve Vás nejen nesmírný pocit štěstí, ale také ochranitelský pocit, který je velmi důležitý. Každá pečlivá maminka má nyní nové starosti, chce, aby se její miminko mělo co nejlépe. 

  1) V sedě

  Sedíte pohodlně s rovnou páteří a dítě si položíte šikmo hlavičkou na váš loket. Ucho, rameno a bedro dítěte musí tvořit jednu linii. Nos a brada se dotýká matčina prsu. 

  2) Od podpaží

  S touto technikou se pravděpodobně setkáte v porodnici a je velmi pohodlná pro obě strany. Dítě leží zezadu podél maminčina boku a na jejím předloktí. Maminčina ruka podpírá ramínko a dlaň stejné ruky drží hlavičku dítěte. Poloze se také říká „fotbalista“ a je vhodná pro maminky, kterým se narodila dvojčátka a chtějí je kojit obě najednou. 

  3) V leže

  Lehněte si na bok s polštářem pod hlavou. Miminko si dejte bříškem na vaše bříško a jeho hlavičku položte tak, aby mohlo lehce obejmout bradavku ústy. Vhodné je dát dítěti za záda deku či kojící polštář, abyste stabilizovala jeho polohu na boku. 

  Po kojení nikdy nezapomeňte dát dítě odříhnout. Položte si miminko hlavičkou na rameno. Odříhnutím zabráníte vyzvracení případného nadbytku mléka. 

  💧 Příprava prostředí pro kojení

  Kojení je chvilka, kterou si můžete se svým děťátkem v klidu užít. V začátcích je to obzvlášť důležité, aby bylo později kojení zaběhnuté a více v pohodě. Nespěchejte, pusťte si oblíbenou hudbu, usaďte se do oblíbeného a pohodlného křesla a užijte si tu chvíli. Pomocníkem vám může být kojící polštář, stolička na podložení nohou, případně něco k snědku a sklenice vody.

  V začátcích raději od sebe ani od dítěte nečekejte příliš velké výkony. Kojení se musí naučit, musíte se s ním zžít. Pokud byste cítila, že potřebujete v tomto směru pomoc, neostýchejte se již v porodnici ptát sester, později můžete požádat o radu dětského pediatra či laktační poradkyni, případně může poradit někdo zkušený z rodiny. 

  💧 Stravování při kojení

  V období kojení je třeba dbát na pestrý a vyvážený jídelníček. Myslete na to, že potřebujete dostatek energie, abyste zvládla pečovat o své miminko.

  Na tento obsáhlý okruh mám pro Vás připravený článek, který vydám později. Zatím se můžete inspirovat na webových stránkách společnosti Nestlé :

  https://www.nestlebaby.cz/cs/jidelnicek-behem-tehotenstvi/

  💧 Problémy při kojení a mé vlastní zkušenosti

  Především po prvním porodu ženy trápí rozpraskané bradavky. A většinu žen potrápí bolestivě se nalévající prsa. Vyvarovat se můžete oběma problémům. V mnoha případech za rozpraskanými bradavkami stojí nesprávná technika kojení či nevhodné přiložení miminka k prsu. Trénujte správné přikládání svého miminka. Pokud na přikládání ke kojení půjdete pěkně pomalu, brzy se naučíte miminko kojit ve správné poloze a bolestivé bradavky budou minulostí. Nezapomeňte, že miminko musí bradavku uchopit včetně okolního dvorce! Co se týče nalévání prsou, jejich pnutí či horkost vyřeší jen čas. Opravdu tento stav většinou trvá jen pár dní a upraví se podle hojnosti sání miminka. Nápomocné mohou být chladivé zábaly po nakojení. 

  Vyzkoušet můžete několik doporučení, které Vám jistě uleví :

  1) Při každém kojení využijte jinou polohu. Tlak bradavky bude vyvíjen na jiné místo. 

  2) Nečekejte až se miminko vzbudí hladové nebo pláčem. Plačící miminko je náročnější přiložit k prsu. Určete si čas kojení sama. 

  3) Před kojením si udělejte na prsy vlhké zábaly a prsy promasírujte. Urychlíte vypuzování mateřského mléka a dítě bude při sání klidnější. 

  4) Pokud máte plná prsa a miminko ještě spinká a víte, že se bude budit, vzbuďte ho dřív, ať si nezaděláte na problém s bolestivými prsy. Případně použijte odsávačku.

  5) Vhodné jsou i chrániče bradavek, které zabraňují odírání pokožky. Nezapomínejte ani na vložky do podprsenky k zachycení unikajícího mléka. 

  Závěrem bych Vám už jen poděkovala za pozornost. Děkuji. ♥ 

  Ještě jednou opakuji, že důležité je se nestresovat. Jsem maminka třech dětí a vím, že se to lehce říká a těžko provádí, ale opravdu KLIDNÁ a vyrovnaná MAMINKA lépe zvládne každou situaci. ♥️

  Přeji Vám a věřím, že s miminkem takový začátek zvládnete – ať hravě nebo s pomocí. ♥

  Mějte se krásně, Vaše Petra #zdravyzacatek s #nestle

  https://www.modrykonik.cz/group/8769/ 

  88petuleAMBASADORKA
  29. kvě 2020    Čtené 395x

  🍼💧 SOUTĚŽ O PRÉMIOVOU KOJENECKOU A BATOLECÍ VÝŽIVU BEBA COMFORT 💧🍼

  Víte, že dle statistik se nejvíc dětí rodí na jaře? Spoustu nastávajících maminek přemýšlí nad měsícem narození svého dítěte. A právě jaro je pro porod nejvíc vyhovující měsíc. Nejsou už nepříjemné mrazy a zatím nebývá ani úmorné vedro. Proběhne-li porod na jaře, může maminka prožít šestinedělí při dlouhých procházkách v přírodě. 🌳🌲 Z tohoto důvodu budou tento měsíc v této soutěži hlavním tématem děti a jejich maminky či tatínkové.

  Také jste naivně očekávali, až budete mít děti, že budete spát celou noc sami s manželem v posteli, protože děti budou spát ve svém pokojíčku? Ale realita je jiná a vy jste každou noc utiskováni svými dětmi? Nebo jste se těšili, jak budete jíst celá rodina kultivovaně u jednoho stolu a reálně to tak není? 😊

  Chtěla bych Vás poprosit o vytvoření nebo najití v archívu fotografie k pobavení. Ideálně bych Vás chtěla poprosit o fotografii „OČEKÁVÁNÍ“ a druhé fotografie „REALITA“ v rodičovství. ♥ (Můžete použít jen fotografii „REALITA“ v rodičovství.)

  Pravidla soutěže jsou jednoduchá :

  1) Do komentáře pod tento článek vložíte fotografie „očekávání“ rodičovství a „reality“ v rodičovství (nebo jen realita)

  2) Dejte LIKE tomuto článku

  3) Buďte členem skupiny „Zdravě s Nestlé“ 

       https://www.modrykonik.cz/group/8769/

  4) Soutěž probíhá od teď do 30.5.2020 do půlnoci a výherci budou 3 ♥ ♥ ♥

  5) Dejte LIKE/LÍBÍ SE MI fotografiím ostatních soutěžících, které Vás pobavily

  O dvou výhercích rozhodnete vy sami „lajkováním“. Vítězi budou 2 soutěžící s nejvíce LIKE a 3. vítěz bude vylosován generátorem náhodných čísel. Zveřejněni budou na mém blogu v následujících dnech po skončení soutěže.

  A o co soutěžíme? 😍 Protože hlavním tématem jsou naše děti, pojďme si zasoutěžit o pořádnou zásobu prémiové mléčné výživy BEBA COMFORT s oligosacharidy a probiotiky, která byla vyvinuta pro spokojená bříška našich miminek po vzoru mateřského mléka. 💧🍼 Unikátní receptura je vyvinuta na základě 60letého výzkumu mateřského mléka pro podporu imunity¹ Vašich nejmenších.  

  Všechny 3 ceny jsou stejné. Jedna cena obsahuje  3 x 800 g pokračovací kojenecké  nebo batolecí výživy BEBA COMFORT a dárek ve formě balení mlíčka s kaší (2 x 200 ml). Dle věku dítěte si budete moci vybrat vyhovující kojeneckou výživu. Soutěž se nevztahuje na výrobky počáteční kojenecké výživy.

  Prémiová řada pokračovacích kojeneckých a batolecích výživ BEBA COMFORT :

  BEBA COMFORT 2 HM-O, 800 g – od ukončeného 6. měsíce

  BEBA COMFORT 3 HM-O, 800 g - od ukončeného 12. měsíce

  BEBA COMFORT 4 HM-O, 800 g - od ukončeného 18. měsíce

  Já začnu našimi nahranými fotografiemi. I přestože jsou nahrané, je to bohužel nebo bohudík očekávání versus realita. 😊

  Hodně štěstí ! 🍀🍀🍀

  Vaše Péťa #nestle  #zdravyzacatek

  Důležité upozornění: Kojení je pro Vaše miminko to nejdůležitější. Pokud již nemůžete kojit, poraďte se se svým pediatrem. Soutěž se nevztahuje na výrobky počáteční kojenecké výživy. ¹Minerální látky železo, zinek a vitamíny A, C, D se podílejí na normálním fungování imunitního systému. Obsah ve shodě s požadavky příslušné legislativy.

  88petuleAMBASADORKA
  Zpráva byla změněna    21. kvě 2020    

  5 zajímavostí o kojení, které jste možná netušili 💧💭

  💧 Mléko z bradavky nevytéká jen jedním „otvorem“, ale je jich víc. Počet je individuální pro každou ženu.
  💧 Kojenci nikdy nevyprázdní prsa úplně. V průměru odsají necelých 70 % mléka během jednoho kojení.
  💧 Dle statistik mívají maminky více mléka v pravém prsu. A nezáleží na tom, zda jsou pravačky nebo levačky.
  💧 Žužlání prsu kojencem bez sání je pro dítě potřebné. Na povrch bradavky se v této chvíli uvolňují slizniční protilátky, které dítěti zvyšují imunitu.
  💧 Pokud maminka onemocní, je nesmysl přestat s kojením. Dítě pravděpodobně maminka nakazila už v inkubační době. Naopak je vhodné s kojením pokračovat, protože s mlékem se dítěti předávají i nově vytvořené protilátky.

  #zdravyzacatek

  Ještě připomínám, že už pozítří končí SOUTĚŽ o 3 balíčky dětských #nestle svačinek.
  🔽
  https://www.modrykonik.cz/group/8769/

  88petuleAMBASADORKA
  5. kvě 2020    Čtené 141x

  Kojenecká výživa s revolučním složením po vzoru mateřského mléka 💧 – to je BEBA COMFORT od Nestlé ♥

  Nestlé jako první výrobce kojenecké výživy na světe se klinickému výzkumu mateřského mléka věnuje 60 let a objeveným oligosacharidům už 30 let. Kojenecké mléko BEBA COMFORT obsahuje 2´FL oligosacharidy, které jsou svojí strukturou podobné právě těm v mateřském mléce. 💧 BEBA COMFORT je první a jediná¹ kojenecká výživa s revolučním složením po vzoru mateřského mléka. ♥

  Společnost Nestlé tak po 30 letech výzkumu oligosacharidů HMO vyrábí kojenecké mléko po vzoru toho jedinečného mateřského. Řada BEBA COMFORT (2, 3, 4) obsahuje unikátní kombinaci složek na podporu imunity díky obsahu vitamínů. Jako první a jediné¹ kojenecké mléko obsahuje:

  • 2´FL (2 fukosyllaktóza)

  Již zmíněné oligosacharidy, které jsou svojí strukturou podobné oligosacharidům v mateřském mléce. ♥ V kojenecké výživě tvoří prebiotickou složku, tvz. prebiotika.

  • L. reuteri 

  Probiotické bakterie, které se přirozeně nacházejí ve střevní mikroflóře kojených dětí. 

  Tudíž kojenecké mléko BEBA COMFORT dosahuje vyváženosti probiotik a prebiotik. 

  • OPTIPRO ®

  Což je speciální proces k získání směsi bílkovin opět s cílem přiblížit se mateřskému mléku. Množství bílkoviny je u kojeneckého mléka BEBA COMFORT optimalizované podle vývojových stádií dítěte.

  • Vitaminy A, C, D na podporu imunity² 

  Které se podílejí na normálním fungování imunitního systému.

  • Kojenecké mléko BEBA COMFORT neobsahuje palmový olej.
  • Kojenecké mléko BEBA COMFORT obsahuje kyselinu alfa-linolenovou na podporu rozvoje mozku.³

  Důležité upozornění: Kojení je pro vaše miminko to nejlepší. Pokud již nemůžete kojit, vybírejte náhradní kojeneckou výživu po poradě se svým pediatrem. 

  ¹ BEBA COMFORT 2 HM-O první a jediná v ČR a SR s oligosacharidy 2´FL a probiotiky L. reuteri, která se přirozeně nacházejí ve střevní mikroflóře kojených dětí. 

  ² Minerální látky železo, zinek a vitamíny A, C, D se podílejí na normálním fungování imunitního systému.⁴

  ³ Kyselina alfa-linolenová přispívá k rozvoji mozku a nervových tkání.⁴ 

  ⁴ Obsah ve shodě s požadavky příslušné legislativy. 

  Já jako maminka 3 dětí mám zkušenost se 3 značkami kojeneckých mlék. U každé dcery nás zaujala a sedla jiná kojenecká výživa. Ze zkušeností vím, že pro rodiče není lehké vybrat to pravé kojenecké mléko právě pro jejich děťátko. 

  Já sama jsem u každé dcery hledala informace : 

  • u naší pediatričky
  • v internetových diskuzích
  • na Modrém Koníkovi v recenzích
  • a při každém rozhodování jsem měla v ruce i výsledky D-Testu

  Pokud zrovna takto hledáte tu pravou kojeneckou výživu, radím a doporučuji vyzkoušet vzorek Vámi vybraného kojeneckého mléka. A můžete ho společně s dcerkou nebo synkem zkusit a samy uvidíte. Kojenecká mléka se nebojte vyzkoušet vy dospělí také. Já si ho jednou za čas udělám i pro sebe (neptejte se proč, prostě musím) a přítel mojí maminky vlastně jezdí na návštěvu a vedle tradiční kávy prosí i o panáka kojeneckého mléka – na chuť a pro vzpomínky dětství. ♥

  Naše třetí dítě, Natálka, byla kojena 9 měsíců. Mateřské mléko a prso začala kolem 8. měsíce jejího věku odmítat. Zajímaly ji více příkrmy v její mističce a čaj z hrnečku. V tomto období jsem se opět začala zajímat o náhradní kojenecké výživy na trhu. Vybrala jsem si 2 značky a sehnala si vzorečky. Vlastně jsem měla i třetí vzorek od sousedky z vesnice, protože to její je nejlepší, ale pozor na to, ne vždy je vhodné takto vybrat to nejlepší i pro Vaše dítě. 

  S ochutnávači, manželem a Natálkou, jsme společně vybrali kojenecké mléko BEBA COMFORT jako nejlepší náhradní výživu pro to naše třeťátko. 

  Pokud již dítě nemůže nebo nechce být krmeno mateřským mlékem, je náhradní výživa nutnost. Nebojte, vždy je to nadále nejoblíbenější složka dětského jídelníčku. ♥ Rodiče hlavně ocení snadnou a rychlou přípravu. My se pro kojenecké mléko BEBA COMFORT rozhodli z těchto důvodů :

  1) Výrobce Nestlé vyrábí kojenecké mléko s cílem přiblížit se co nejvíce tomu mateřskému viz složení výše (například je obohaceno o probiotické bakterie a prebiotickou složku).

  2) Mléko má nejlepší obal. 100 % recyklovatelná plechovka dobře chrání před vzduchem a vlhkem oproti konkurenčním papírovým obalům. S plechovkou najdete později i jiná využití ať v kuchyni, v zahradě či v dílně. Navíc balení v plechovce obsahuje 800 g prášku! Takže odpadá časté běhání do obchodu.

  3) Mléko se výborně a okamžitě rozpouští. Nikdy nevytvoří hrudky.

  4) Mléko je dostupné v mých oblíbených e-shopech a v kamenných prodejnách, kde pravidelně nakupuji.

  5) Mléko neobsahuje palmový olej.

  Kojenecká mléka se rozdělují podle věku dítěte. Já už mám v sobě 3 panáky této náhradní kojenecké výživy a tak tu máte mou osobní recenzi na každé z nich. ♥

  💧 POKRAČOVACÍ MLÉKO

  Je vhodné pro děti od 6. měsíce a je na plechovce označeno číslem 2. Chuť mlíčka je nejméně sladká, protože obsahuje nejméně laktózy. Ačkoliv nám dospělým nemusí být po chuti, děti jsou s texturou a chutí spokojené. Mléko je řídké a nejvíc svou hustotou a chutí připomíná právě mléko mateřské. Oproti konkurenčním mlékům není tolik cítit rybinou. Této lehké „rybí“ vůně se nelekejte, mléko obsahuje nejvíce v tomto období potřebného vitamínu D.

  💧 BATOLECÍ MLÉKA

  Mléko, které je vhodné pro děti od 12. měsíce, je na plechovce označeno číslem 3. Batolecí mléko je vhodné pro děti, které již mají zkušenost s pokračovacím mlékem. Chuť mlíčka je oproti BEBA COMFORT 2 sladší a mléko je hutnější. I barva mléka působí víc mléčně. Mléko bych řekla nemá žádnou specifickou vůni. Natálka toto mlíčko právě teď ve svém věku konzumuje 2x denně a je spokojená. Nemá žádné bolení a v noci pěkně spí. 

  Mléko, které je vhodné pro děti od 18. měsíce, je na plechovce označeno číslem 4. S tímto mlékem děti zakončují své období potřeby náhradní umělé výživy a postupně jim maminky v tomto období mohou zařazovat i mléko kravské. Batolecí mléko BEBA COMFORT je výtečné. To je ta sklenka chuti, na které se můžete stát závislými. Mlíčko má hustší a bílou barvu. Chuť je přiměřeně sladká pro malé děti. Sladší než mléko pokračovací. Z vlastních zkušeností vím, že děti rády toto mléko i do 5 let svého věku. A tak krásně voní. 

  Závěrem dnešního článku bych ještě ráda povzbudila všechny maminky, které řeší přechod z mateřského mléka na náhradní kojeneckou výživu. Pamatujte! Když budete v pohodě Vy, bude vždy v pohodě i Vaše milované miminko! ♥ 

  Doufám, že se Vám článek četl dobře a že se ještě setkáme u dalšího čtení na témata týkající se našich nejmenších. 

  Přeji Vám krásný nejen dnešní den

  Vaše Peťka se 17ti měsíční Natálkou 👶  

  88petuleAMBASADORKA
  18. dub 2020    

  Už jste si přečetli článek o jedinečnosti mateřského mléka?

  https://www.modrykonik.cz/blog/88petule/article/jedine-jedinecne-mleko-je-to-materske-73pfdd/

  Můžete se v něm například dozvědět, co mateřské mléko obsahuje. 🔎

  🌼💧 Hlavní složkou je laktóza, která zastupuje zdroj energie.
  🌼💧 Druhou složkou jsou tuky zastoupené kyselinou dokosahexaenovou (DHA), která je důležitá pro rozvoj mozku dítěte.
  🌼💧 Třetí v pořadí je bioaktivní složka HMO – oligosacharidy mateřského mléka. Unikátní složka HMO s skládá minimálně z více než 150 struktur. Jednou z nejhojnejších je struktura 2´FL (2´fukosyllaktóza), která stojí za rozvojem IMUNITY DÍTĚTE.
  🌼💧 Čtvrtou složkou jsou bílkoviny.

  Zastoupení jednotlivých složek, se samozřejmě s vývojem dítěte mění.

  #zdravyzacatek

  88petuleAMBASADORKA
  14. dub 2020    Čtené 184x

  Jediné jedinečné mléko je to mateřské! ♥

  Mateřské mléko je nenahraditelná tekutina, kterou zkoumají vědci po celém světe desítky let. Všichni se shodneme, že pro naše miminka není ideálnější strava. Mateřské mléko je zdrojem všech vitamínů a složek, které jsou potřeba pro růst Vašeho dítěte, pro jeho vývoj a také pro jeho imunitu. 

  Dlouhodobé kojení pozitivně ovlivňuje imunitní systém dítěte. Pediatři doporučují výlučné kojení alespoň po dobu 6 měsíců. Je to nejdůležitější bod z hlediska výživy. Po 6ti měsících by se do stravy měly pozvolna zařadit příkrmy, ale s kojením by se mělo pokračovat až do 2 let věku dítěte, pokud dítě chce. 

  Těchto 10 bodů shrnuje důležitost a výjimečnou nenahraditelnost mateřského mléka 

  • Mateřské mléko obsahuje živiny ve vyváženém množství 

  Nikdy se nenechte zmást konzistencí ani barvou Vašeho mateřského mléka a věřte přírodě. Vaše mateřské mléko je vždy plné živin a mělo by být hlavním zdrojem jídelníčku minimálně 6. měsíců jeho života.

  • Mateřské mléko je lehce stravitelné 

  Bílkoviny mateřského mléka jsou přizpůsobeny potřebám miminka tak, aby se optimálně vyvíjelo a rostlo.

  • Mateřské mléko obsahuje protilátky 

  Protilátky Vaše dítě chrání před boji s nemocemi případně s rychlejším zotavením. I trávící ústrojí udržuje obranyschopné. 

  • Mateřské mléko se mění dle potřeb dítěte v jeho raném věku 

  Nejdříve se v prsu tvoří kolostrum, později se vytvoří tzv. přechodné mléko, a nakonec se po 2 týdnech vytvoří mléko zralé, kterým je miminko převážně kojeno.

  • Mateřské mléko snižuje riziko alergie a atopických ekzémů
  • Kojení napomáhá k vývoji děťátka 

  Sání přispívá k vývoji čelisti a pomáhá motorice úst.

  • Kojení pomáhá i mamince 

  A to zlepšit fyzickou kondici a celkově zlepšuje její zdravotní stav. Je dokázáno, že díky kojení, má maminka nižší riziko vzniku civilizačních onemocnění. 

  • Kojení vytváří silnou vazbu mezi matkou a dítětem
  • Kojení je praktické
  • Kojení je ekonomické  

  Mateřské mléko obsahuje bioaktivní a nutriční složky. Nutričními složkami jsou bílkoviny, sacharidy a tuky. Ty organismus potřebuje pro svůj růst a vývoj. Bioaktivní složky jsou tvořeny složenými cukry neboli oligosacharidy, které podporují imunitu dítěte. Pro oligosacharidy přirozeně se vyskytující v mateřském mléce se používá termín HMO „Human Milk Oligosaccharides“. 

  Všechny víme, že ne každé mamince jde kojení samo. Občas nezbývá nic jiného než miminku nabídnout mléko umělé. Vždy je však na místě nejdříve požádat o pomoc laktační poradkyni a dále se poradit se svým pediatrem. 

  Mateřské mléko je opravdu jedinečné, vytvořené přírodou a opravdu nelze na 100 % nahradit. 

  88petuleAMBASADORKA
  1. dub 2020    Čtené 404x

  Pojďme začít zdravě s Nestlé !

  Krásný dobrý den milé koníkovky.

  Protože jsem na Modrém koníku od roku 2013, mnohým z Vás je moje tvář známá. Dnes je ale jiný den než všechny mé předešlé. Od dnešního dne tu s Vámi budu působit jako Ambasadorka pro Nestlé. A to je mi opravdu velkým potěšením.

  Pro ty, co mě neznají, krátké představení mojí osoby. Jmenuji se Petra, je mi 32 let a mám 3 holčičky ve věku 5 let, 3 roky a 1 rok. Společně s mým úžasným chlapem, který to s tolika ženskými nemá lehké (to mi věřte), žijeme v malebné vesničce blízko Jičína. Bydlíme v domě se zahradou a naším společným koníčkem je už 4 roky trvající rekonstrukce a zvelebování našeho bydliště. 

  Než jsem se stala maminkou, pracovala jsem jako účetní ve společnosti zabývající se výrobou nekovových dentálních materiálů. Během práce jsem dálkově studovala vysokou školu, kterou jsem dokončila s bakalářským titulem. S titulem maminka jsem však navíc získala prostor rozvíjet svoji uměleckou stránku formou pečení. Péct dorty, koláče, cupcaky a jejich zdobení je pro mě největší odreagování a pokud mi výsledek ještě někdo pochválí, je to pro mě už jen třešnička na dortu. V tomto ohledu jsem přešťastná za 3 dcery, protože v kuchyni chtějí neustále spolupracovat s maminkou.

  K práci ambasadorky jsem se přihlásila, protože věřím, že jako 3násobná maminka mám dost zkušeností. A to jak s péčí o děti tak s dětskými produkty, především s kojeneckou výživou BEBA a s ovocnými kapsičkami. Mléko BEBA COMFORT nás provází dnem i nocí (hlavně nocí 😊) a bez ovocných kapsiček by neexistoval žádný výlet. To jistě souhlasíte. Značka Nestlé je mi velmi blízká, proto mám z této pozice velikánskou radost. Taky poznáte, že jsem velmi aktivní člověk a slovo „nicnedělání“ já prostě bohužel neznám. 😊 

  Postupně Vám představím všechny produkty z řady Nestlé Baby. Dozvíte se vše o složení výrobků a vše o tom, proč jsou zrovna ony pro Vaše děti vhodné. Hlavním tématem bude kojenecké mléko BEBA COMFORT, které věrně kopíruje profil mateřského mléka. I Naše Natálka o tom ví své:

  Protože já a moje rodina upřednostňujeme zdravý životní styl, budeme spolu v tomto duchu péct. A to nejen dobroty pro děti. Před pár týdny jsem na svém blogu vytvořila album s recepty na zdravější dezerty pro dospělé a pro děti, tak můžete nakouknout již dnes a inspirovat se, co upéct na zítřejší den. 

  Každý měsíc si zasoutěžíme o hodnotné Nestlé balíčky a pravidelně Vás budu zásobovat odbornými články obohacené o životní zkušenosti. Dnes se pro Vás otevře naše skupina s názvem Zdravý začátek s Nestlé, kde Vás všechny ráda uvítám s otevřenou náručí plnou srdíček pro příchozí. ♥

  Doufám a věřím, že nám spolu bude nadále dobře a vytvoříme tým lidí, kteří se nebojí diskutovat nebo se na cokoliv zeptat.

  Velmi se těším na náš společný čas. A co Vy?

  Vaše Petra

  Taky máte pocit, že si váš prcek najde doma ideální místo, kde se vám schová a vysloveně si užívá, že ho nemůžete najít? 😉