Očkujete proti klíšťatům?

petulka25
9. únor 2012

Ahojky maminky dáváte své dětičky očkovat proti těmhle potvůrkám?????děkuji

brisalek
9. únor 2012

deti do asi 6 let neni potreba ockovat, klistova encefalitida se u nich prakticky nevyskytuje.

helcenka
9. únor 2012

Ahojky, my zatím děti očkovat nedáme. Radila jsem se, spoustu jsem toho načetla a rozhodli jsme se tak. Necháme je oočkovat až pujdou do školy. 😉

petulka25
autor
9. únor 2012

@helcenka ahoj děkuji za odpověd a můžu se zeptat proč jste se tak rozhodli?

petulka25
autor
9. únor 2012

@brisalek opravdu, o tom se mi dr nezmínila.....

reruna
9. únor 2012

@petulka25 nedávám, očkovat by se měli především rodiče, pokud žijete v oblasti s velkým výskytem infikovaných klíštať, děti do těch 5 let prý nejsou tou encefalitidou tak ohrožené jako dospělí...má u nich jen slabý průběh, tak nám to říkala dr. a tak jsem to i četla

petulka25
autor
9. únor 2012

@reruna děkuji mě dr říkala že by očkovala(zlínský kraj)..manžel se chce očkovat.já kojím takže zatím nee,ale děkuji

anieanne
9. únor 2012

Zatím ne, ale jednou určitě.

helcenka
9. únor 2012

@petulka25 - u předškolních dětí mívá encefalitida lehký průběh, jako viroza. Takže děti nechci zbytečně zatěžovat dalším očkováním. My jsme naočkovaní, děti oočkovat taky necháme, ale až později.

petulka25
autor
9. únor 2012

@helcenka děkuji..a je očkování trvalé?

helcenka
9. únor 2012

@petulka25 - chodí se na přeočkování, že jsou 2 dávky, za rok od druhé dávky je třetí, pak za tři roky a pak každých 5 let.

petulka25
autor
9. únor 2012

@helcenka děkuji a pěkný večer 😉

helcenka
9. únor 2012

@petulka25 - není zač, mějte se. Ještě jsem jen chtěla napsat, že samozřejmě můžou být výjimky a jakákoli nemoc může mít za určitých podmínek průběh horší. A ještě dodám jednu historku, mám naočkovaného synovce, který stejně v 8 letech encefalitidu z klíštěte měl.... Takže asi tak. 😉

zelvy
9. únor 2012

Ahoj, očkován je zatím syn, je mu 5 let a očkovali ho nedávno, dcera 2roky zatím ne, necháme to také na dobu mezi 5-6 rokem.

brisalek
9. únor 2012

jo,jo napsala jsem to nepresne, ze se u nich nevyskutuje. Je to tak jak pise helcenka, ze kdyz uz tak je to u malych deti naroste vetsine pripadu jako bezna viroza bez nasledku . Manzelovi rodice jsou take v oblasti vysokeho vyskytu, takze jsem se na to take ptala a necham ji ockovat az tak okolo tech 5-6 let.

moucha
18. bře 2012

brisalek - tak moje dítě bylo onemocnělo čím?co to je za kravinu? 3 - leté dítě si prožilo klíštovou encefalitidu....

radka_h
20. bře 2012

I já děkuji za odpovědi. Chtěla jsem se dr. optat. Synovi jsou 3 roky. 🙂

petraprostejov
20. bře 2012

Jsem proti jakémukoliv očkování, které není nutné.

sarihy
21. bře 2012

Starší dcera dostane první injekci příští týden...od května do října jezdíme každý víkend na chatu + tam trávím s holkama celé léto, jsme hned u lesa, takže fakt nechci riskovat - klíště se napije, pustí a ani si toho člověk nemusí všimnout...

terezt
26. bře 2012

Ja mam z tech potvor hruzu. Maleho jsem dala naockovat ve 3 letech. Doktorka mi ale doporucila dat naockovat hlavne sebe, protoze u dospelych je vetsinou horsi prubeh. Malou dam taky ve 3.

skurinka
26. bře 2012

Zrovna jsme objednany na 12.dubna na oockovani..a ted jak to ctu tak se neham asi naockovat tez