Druhé těhotenství. Měla bych znovu nárok na PPM, nebo od kdy mateřská?

elaci
15. čer 2020

Ahoj,poradíte mi prosím?...
Malému byly 3roky 3.5.2020,od září jde do školky,já bych měla nastoupit zpět do práce(smlouvu mám na neurčito).
Chtěli bychom druhé mimčo a nevíte prosím,zda bych měla znovu nárok na PPM,nebo odkdy by byla mateřská?
Popř.kam se vrátit když se snažíme o druhé těhotenství?
Jestli zpět do poslední práce(doba na neurčito)nebo do předchozí,kde jsem dělala 5let,ale myslím že smlouvu bych dostala na určito?..
Moc děkuji za odpovědi 🙏🙂

areh
15. čer 2020

@elaci určitě bych se vrátila zpět do práce, kde máš smlouvu na neurčito. Je to větší jistota a budeš mít smlouvu po celou dobu budoucího těhotenství a md i rd.
Myslím, že nárok na MD je, pokud bys nastoupila do 4 let věku nejmladšího dítěte. Ale to nevím, jistě. Určitě poradí ještě někdo 🙂

jitka_cv
15. čer 2020

Pokud ti bude trvat smlouva, tak nárok na mateřskou máš. Jen je rozdíl v tom, že pokud na mateřskou nastoupíš do 4 let věku staršího dítěte tak mateřskou budeš mít minimálně stejně velkou jako u staršího dítěte. Pokud bys to nestihla, tak mateřskou dostaneš podle výdělku za posledních 12 měsíců bez rodičovského příspěvku.

jitka_cv
15. čer 2020

Teď jsi na neplaceném volnu?

eviicka
15. čer 2020

@elaci pokud chceš otěhotnět rychle, tak abys měla mateřskou potřebuješ stejného zaměstnavatele u kterého máš/měla jsi aktuálně rodičovskou dovolenou. Pokud zaměstnavatele změníš, je potřeba odpracovat určitý počet dní.