Jakou anatomickou vaničku pro novorozeně?

destovakapka
15. črc 2017

Zdravím,mám vybrané 2 anatomické vaničky a nevím která je lepší.Čekám první mimčo tak nevím jakou zvolit.Poradíte někdo která z těchto 2 je lepší?

1) Vanička je anatomická bez lehátka - když bych pořídila tuhle tak nevím jaké lehátko do ní,jestli to plastové nebo klasické látkové
2) Vanička je anatomická i s lehátkem,na vanu bych ji nedávala jak jsou k ní i držáky

kackakastanka
15. črc 2017

mame tu druhou modrou, s drzakama na vane, je naprosto super, bezpecna, stabilni, mimco v ni pekne pololeží, později polosedí, používáme doted, doporucuji

destovakapka
autor
15. črc 2017

@kackakastanka Já jsem si říkala že když bych pořídila tu vaničku od znacky OK BABY Onda že bych si k ní pořídila i ten kovový stojan.Já to budu mít v děckým pokoji vedle přebalováku a vedle něj postýlku.Koupelku máme malou tak se mi tam přebalovací pult nevleze.

horsiee
15. črc 2017

Máme zase tu první a hadrové lehátko. Když sedí tak se lehátko akorát vyndá. Používali jsme ještě nedávno a malému je rok a půl. Teď poputuje na chatu, protože doma už se prcek cachtá ve velké.

kackakastanka
15. črc 2017

@destovakapka no promysli to, ja mela prebalovak v detskem pokoji a na vane mame ty plastove drzaky na tu vanicku a je tam doted, když používáme vanu, jen to sundáme, jinak je to stabilni a v pohode na koupani...pokud ji chces mit hned vedle prebalovaku, budes mit docela praci s nosenim vody a vylevanim...není problém mimco z koupelny na prebalovak donest...taky jsem z toho mela obavu, ale uplne v pohode...

destovakapka
autor
15. črc 2017

@horsiee To hadrové lehátko jste používala od narození?

kackakastanka
15. črc 2017

@destovakapka a do te modre se ti v pohode vejde i triletak a nemusíš napouštět velkou vanu a resit podložku...

destovakapka
autor
15. črc 2017

@kackakastanka Já právě že četla ten příspevěk na ty držáky na tu vanu že jedné mamice se to propadlo do vany jednou a málem i s mimčem.

kackakastanka
15. črc 2017

@destovakapka ty jo, to se mi zda fyzikalne nemozne, je to pevny plast, jsou tam takove packy, musela to mit spatne pridelane, ja v tom koupu doted a je to naprosto stabilni, propadnou se to nemůže, musela to mit spatne pridelane, nasazene...je to hodne stabilni

luska__
15. črc 2017

já koupila malou obyč v ikee na začátky s lehátkem, takovým tím obyč.
Pak až si budu věřit , a malý bude zvyklý na koupaní, tak mám tubbbypad - zelenou žabku

krystalka
15. črc 2017

My jsme měli malou vaničku z Ikea, nebyla ani anatomická, bez lehátka, jenom měla uvnitř protiskluzové dno....a úplně stačila, mně to lehátko ani nijak nechybělo, přišlo mi, že by to tam spíš překáželo pohybu.....když z ní syn povyrostl, tak jsme koupili tu největší dětskou vaničku - asi 1 m dlouhou, obyčejnou a měli jsme ji ve sprchovém koutě napříč (nemáme vanu)....koupal se v ní v pololeže ještě v 8 letech, když dostal chuť se poválet ve vaně, místo sprchy 😀

horsiee
15. črc 2017

@destovakapka ano od narození dokud pořádně neseděl.

destovakapka
autor
15. črc 2017

@krystalka Fotku co jsem zde dala zlute vanicky meri 102cm.Takze to zas malicka vanicka neni.

krystalka
15. črc 2017

@destovakapka - jo jo, myslím, že tu žlutou jsme zrovna měli pak v tom sprcháči 🙂....těch prvních pár měsíců jsme měli takovou maličkou modrou z Ikea, už možná mají zase jinou....

lusynkova
15. črc 2017

@destovakapka Neuvažovala jste nad koupacím kyblíkem? Za nás doporučujeme!!!😉

destovakapka
autor
15. črc 2017

@lusynkova Nad kyblíkem jsem neuvažovala.

lusynkova
15. črc 2017

@destovakapka Ok 😉

pavlina212
15. črc 2017

Tu žlutou vaničku mám doma na skříni, daruju jí za odvoz. Jsem z Plzně. Nám vůbec nevyhovovala. Pro malý mimčo je zbytečně velká a když už dítě sedí, ty zaoblený stěny jsou na nic. Malej nám neustále klouzal ze sedu. Vyměnili jsme za Ikeáckou a fakt spokojenost. Nemám vanu, takže i teď ve dvou letech se v ní syl cáchtá ve sprcháči.

destovakapka
autor
15. črc 2017

@pavlina212 Bohužel pro mne je Plzeň daleko,já jsem z Prostějova.

jiriknatal
15. črc 2017

Tak ja musim rici, ze se mi nejlepe koupe v klasicke vanicce, (na zacatku ta z Ikei) bez niceho, bez lehatka. Sice jsem si taky koupila do ni to latkove, ale nepouzivam ho, nejradeji malou drzim sama🙂

craki
15. črc 2017

Za me od narozeni kyblik - moc se mu v nem libilo, a poydeji presel na latkove lehatko, vase treti fotka.
S prechodem z kybliku do vany s lehatkem problem nemel, jelikoz kyblik jsem mivala na dne velke vany, kam jsem pozdeji dala samotne lehatko.
Kyblik byl super na brisko, prdiky, protoze se brisko prohralo cele, navic ve vylozene prdici poloze, takze nejednou jsme menili vodu behem koupani 🙂

muhehehe
15. črc 2017

My měli vaničku takovou skoro stejnou jako je ta žlutá, prostě obyč a docela velká.. napustili jsme ji vždycky v koupelně a pak dali na stůl, člověk se nemusel ani trochu ohýbat a po použití jsme ji vylili a postavili do rohu místnosti a bylo.. a do toho molitanové lehátko.. mne by ani nenapadlo ho koupit, dostala jsem ho od kámošky, tak jsem si říkala, že když už ho máme... ale fakt pecka, to lehátko je super, pro druhé dítě které se teď narodí jsem ho koupila opět. Dítě není potřeba na molitanovém lehátku nějak přidržovat, nikde nic nepřekáží, neklouže, je to pro něj fakt pohodlný..

jitavrtule
16. črc 2017

Taky jsme meli molitanové lehátko medveda, co do pohodli bezkonkurenční. Ty anatomicky tvarovany plastový vanicky jsem zavrhla okamžitě, samotny se mi na tvrdym plastu nelezi/nesedi pohodlne. Jedina nevyhoda medveda je ze se musi fakt peclive vyzdimat a vysusit po použití (my susili v žebříku) a cca po ctvrt roce jsem raději uz vymenila, meli jsme tim padem tri medvedy, pak uz sedela. Toho posledního moc neuzila. K tomu obyc velkou vanicku cca 100cm, nakonec jsem ale stejne koupala ci sprchovala spis ve velke vane jen s lehatkem, později s protiskluzovou podlozkou z ikei. Popravde dnes uz bych to tak neresila, koupila jen lehatko a sprchovala, pripadne vzala do vany k sobe. Nemit vanu, tak pak bych volila co nejvetsi vanicku co se vejde do sprchace.

pandora197
16. črc 2017

Od příchodu z porodnice koupeme ve vaně s molitanovou podložkou a malý teď 2,5 měsíce od začátku spokojený. Pro nás byla vanička nepraktická zbytečnost.Ale některým mimčům může možná ze začátku vadit ten velký prostor no...