Opalovací krém pro kojence z Lidlu, značky Cien

sabor
26. dub 2012

Ahoj mate zkušenosti s opalovacím krémem pro kojence z lidlu, značky CIEN? nebo kterou značku byte mi doporučily? děkuji

verunka_korunka
3. črc 2016

Tak teda daylong už nikdy... Dostala jsem ho od babičky pro malou, krom toho, ze z dtestu jsem se dozvěděla ze naprosto propadl kvůli obsahu nějakých hormonů... Tak jsme si ho napiplali na sebe s manželem, no a chlap má už druhý den vyrážku která nechce zmizet, pouze na ramenech a zádech kde měl právě tento krém. Takže jsem se naštvala, v týdnu koupila dětskou 50ku v lidlu a na nějaký předražený šmejdy z lékárny kašlu.

sara84
3. črc 2016

@verunka_korunka loni i letos, detska 50 z Lidlu a nikdo spaleny, zadna vyrazka 🙂

kittynka
3. črc 2016

Lídl 50 cien -super 😉

cadeau
6. črc 2016

Ja jsem si vsimla, ze na kremu Cien je jenom ochrana UVA a ne UVB, tak jsem googlila a rakovinu zpusobuje prave to UVB zareni. Na kremu z DMka, co mam jeste z lonska, je napsane UVA a UVB, tak radsi mazu deti tim... Nevite nekdo, jak to je?

zuzaa1982
6. črc 2016

To jste asi jen špatně pochopila. UVB ochranu krémy mít musí, to UVA v kolečku znamená, že i proti tomuto záření krém poskytuje ochranu.

SPF - číselný údaj celkového stupně ochrany proti UV záření (povinný údaj) - vzhledem k používaným metodám měření[4] však ve skutečnosti SPF vyjadřuje míru ochrany hlavně proti UVB záření. Nadměrné působení UVB záření způsobuje spáleniny a podílí se na rozvoji rakoviny kůže,
UVA PF - číselný údaj stupně ochrany proti UVA zářením (nepovinný údaj) - UVA záření není tak agresivní jako UVB záření, na zemský povrch jej však proniká mnohem více. Dlouhodobé působení UVA záření může dát vzniknout trvalým nežádoucím reakcím (alergii, hyperpigmentaci apod.). UVA záření navíc přispívá k rychlejšímu stárnutí pokožky. Přesto v současnosti stále řada výrobců opalovacích krémů ochranu proti UVA záření podceňuje a UVA PF číslo na svých výrobcích ani neuvádí.

zuzaa1982
6. črc 2016

Info je z wikipedie...také mě to zajímalo. í.

cadeau
10. črc 2016

@zuzaa1982 aha, takže UVB je tam automaticky a UVA jako navíc? Mrkla jsem jen rychle před odjezdem k moři 😅 každopádně krém z DMka byl v dtestu taky dobrý, tak jsem asi nic nezkazila 😎 a až ho doděláme, přejdu zas na Cien, když už mám doma 3 😀

sara84
16. črc 2016

Ted jsme se vratli od more, vsichni mazani Cien Baby 50 a nikdo spaleny, ani ramena, nos atd..a to jsme byli u vody i v 13h ( konecne prestalo prset) ...