Dá se v těhotenství hubnout/zpevnit?

nikolrose
7. čer 2016

Dobrý den dámy, jsem v 2 měsíci. Než jsem to zjistila tak jsem se snažila hubnout. Mám asi 67kg. Ale mám prostě silnější nohy. A tak bych se chtěla zeptat jestli víte o něčem co by neublížilo miminku ale mohla bych ty nohy a zadek aspoň trochu shodit, a nebo aspoň zpevnit. A jde to vůbec? nebo už budu jen přibírat. Nejsem ta těhulka, která problije a nemá na nic chuť. Jím celkem všechno. Děkuji 🙂

melca
7. čer 2016

Být vámi,tak si těhotenství uziju a nehledím az tak na to,ze něco priberu. Chuze není na škodu urcite,tak vice chodte ,pripadne i do schodu v rámci moznosti. Ja byla blicí a hubla jsem u obou dcer,ale to nebyl problem,mela jsem zásoby a měly dcery kde brát 🙂 Po porodu budete mít času dost dát se do cvičení,tak u to těch pár měsíců vydrzte 😉

mrskato
7. čer 2016

Ahoj, myslím, že můžeš normálně cvičit, podle toho, co sneseš, akorát se nedoporučujou nějaký cviky na břicho. Já jsem třeba na začátku tohoto těhotenství nabrala hned asi 5kg, teď mám nahoře 10kg a hodně se mi toho vrazilo do stehen, hlavně mám šílenou celulitidu. Ze začátku jsem se snažila posilovat nohy, ale ta těhotenská únava byla silnější, vlastně mám pocit, že ji furt mám a skloubit cvičení, 4letou dcerku a práci se mi prostě nepodařilo ☹ takže na to teď prdim a vesele kynu dál 😀

andreaandrejka
7. čer 2016

Já bych to ted nehrotila, i když budete cvičit, nikde není napsané,že vám to pomůže. Těhotenství je těhotenství a to s tělem udělá prostě své...někomu víc, někomu mín 🙂 Já nezvracela, a přesto jsem první tři měsíce vůbec nepřibírala, až se tomu doktorka divila. Prostě každé tělo je jiné. Jedla bych to, na co mám chut, ale nepřecpávala se, chodila bych na procházky, třeba rychlejší chůzí a prostě si ten stav užívala 🙂

denousek
7. čer 2016

plavání je třeba v pohodě 🙂 ale ted se spíš soustřeď na mimčo at mu nic nechybí 🙂

aneriska
7. čer 2016

V prvním trimestru jsem byla vždy tak unavená, že na cvičení nebylo ani pomyšlení a jinak cvičím ráda a pravidelně. Takže bych to nechala na přírodě, pohyb bych si připomínala, chůze určitě, cvičení na zadek, nohy určitě. Možná, že hubnout nebudeš, ale cítit pod tukem a vodou svaly je fajn, ony budou potřeba a zase se vyrýsují 🙂. A moc se doporučuje pohyb ve vodě. Je pravda, že pokud budeme celé těhu plynule kynout, nezhubne se to hned a naopak to bude svádět pokračovat dál v kynutí. Kojení je zázračné, ale není možné se spoléhat jen na něj. Taky je fajn podporovat se ve zdravých chutích k jídlu (ryby, zelenina, ovoce), ale nepodporovat se v konzumaci sladkostí a neomlouvat to těhotenstvím. Asi se bez sladkého málokterá obejdeme, ale desetkrát sevždy zeptám sama sebe, zda to fakt potřebuju nebo mě jen honí mlsná 🙂. Držím palce a jako povzbuzení - taky jsem typ, který má silnější stehna a boky - tedy měla jsem vždy svalnaté nohy a po každém dítěti jsem vlastně postupně hubla tak, že jsem pokaždé měla ještě o cca 1 kg míň a to jsem prcek, nadváhu nemám..

pandabox
7. čer 2016

ja chodím nördlich walking a normalne chodíme do fitka...nečekám ze zhubnu ale taky mám 70 kg (loni jsem mela 60)a necítím se extra dobře..)
takže cvičím;)

xvitk101
7. čer 2016

Tak ono se rika, ze by se v tehotenstvi nemelo naraz zacinat se cvicenim. Ja jsem toho nazoru, ze pokud vam nebude nejaky pohyb vylozene vadit, tak cvicte. Ja jsem treba od cca pateho mesice mela problemy s tvrdnutim bricha a krecemi. Cviceni mi bylo neprijemne, tak jsem se snazila alespon chodit. Jinak je celkem logicke, ze behem tehu neco priberete-dite, placenta, plodovka a obaly, to vse neco vazi. Jestli budu jeste do tretice tehotna a nebude mi to neprijemne,tak chci cvicit, co to pujde. Ted jedu kruhove treninky, kde se strida kardio s posilovanim. A jako dobry sport pro tehotne je gravid joga, aquaaerobik (pokud netrpite v tehu na mykozy, jako jsemto mela ja a do bazenu moc nemohla) nebo lehci posilovani, kde vyloucite zatez na bricho. Nebala bych se posilovat panevni dno, ale vyhla bych se skakani. Vemte si z toho, co bude nejvic vyhovovat vam. Neni to zadne dogma. Sve tehotenstvi si uzijte a klidne si ho zprijemnete sportem. Proc,ne?

yelowangel
7. čer 2016

Hele já jsem taky jedla všechno, neblila jsem ani jednou maximálně mě pálila žáha. Před těhotenstvím jsem nastoupila do nový práce - fyzicky fakt náročný. A protože jsem byla ve zkušebce jsem to 2 měsíce tajila aby mě nevyhodili. Hlídala jsem si akorát tahání těžkých věcí a jinak jsem dělala všechno. Po oznámení v práci mě to rychle zatrhli a nechali mě 2 měsíce doma než naznali že pro ně bude lepší když jim tam budu houpat nohama než aby mě platili jenom tak. Takže od cca 3. měsíce jsem žádnej extra pohyb neměla akorát procházky se psem. A víš co? Po porodu jsem najednou měla o 6 kilo míň než před otěhotněním. To že seš těhotná neznamená že automaticky musíš kynout.Asi to bylo i tím že jsem prostě neměla strach např při zvedání z postele zatnout břicho - jeto pro to tělo přirozená věc a těhotenství to nijak neohrožuje. Měla jsem v ty době těhotnou známou - rodila o měsíc a půl dřív a nechápala jsem jak jí může právě tohle dělat problémy. I zavázat tkaničky v 9. měsíci jsem si zvládla. Cvičení bych nijak nehrotila, pokud cvičit chceš zajdi si na nějakou lekci cvíča pro těhotný spíš aby ti ukázali jak posílit pánevní dno a pak můžeš cvičit doma. Zadek a nohy zvaž protože soudě podle sebe u toho zatínáš celý tělo, břicho taky. Ale tak záleží na tobě.

berus1000
7. čer 2016

Nohy se dají krásně cvičit tím nejkrásnějším a nejpřirozenějším způsobem..chůzí..takže spojit užitečné s příjemným a hurá na výlet do hor! Asi bych nic většího nedělala, pokud jsi necvičila před tím. Každá by měla trochu sebe samu vnímat a poslouchat své tělo, co ji dovolí. Já ve 22. týdnu trávila týdenní dovolenou v Tatrách a zvládla jsem čtyři celodenní výlety a čtyři dvoutisícovky. Báječná dovča!!

soyevita
7. čer 2016

Já bych to teď v těhotenství absolutně neřešila.Je možné že pribereš málo,nebo naopak hodně,i když se budeš hlídat a třeba i cvičit.Delší procházky naprosto schvaluji.Je to přirozený pohyb.
Počkala bych si až po porodu ,a ani v době kojení bych to nehrotila.Pokud hubneš rychle,škodliviny přecházejí do mléka.Takže pianko🙂
Myslím,že bude dost pohybu kolem děťátka a na prochazkách 😉

23363
8. čer 2016

Já jsem chodila na cvičení pro těhotné (cvičení bylo na těch velkých balónech), bylo to super. Bylo to opravdu cvičení, nohy mě bolely na druhý den jako blázen. A to jsem cvičila celý život. Není pravda, že když budeš posilovat nohy, budeš zatínat i břicho. Ale chce to dobrého instruktora. Pokud bydlíš ve městě, neměl by to být problém. Opravdu záleží na tom, jak se budeš cítit. Známa chodila na H.E.A.T. ještě v osmém měsíci. Pokud nejsi zvyklá cvičit, tak teď bys začínat neměla, výjma různých těhotenských cvičení. Ale můžeš plavat, chodit anebo chodit do schodů. To je nejkouzelnější cvičení a nic to nestojí.

prcekverunka
8. čer 2016

Řešte hubnutí až po porodu, teď si užívejte těhotenství a dopřejte miminku, co potřebuje 🙂

catf
8. čer 2016

Cvičení by mělo být součástí životního stylu každého a to i v těhotenství. Je úplně jedno, jestli jsi před tím necvičila, začít se dá vždycky, pomalu a s rozumem. Problematické partie ale nezpevníš ani nezredukuješ jednoduše pouhým cvičením, k tomu musíš přidat i zdravý a vyvážený jídelníček. Miminko ocení, pokud budeš cvičit a pokud se budeš dobře stravovat. Jíst cokoli a nechat případné hubnutí po porodu je hloupost.. spousta těhotných si myslí, že s těhotenstvím dostaly povolení na extra kila, přitom ve většině případů jde pouze o lenost a slabou vůli. Mimčo a všechno okolo váží cca 6-7 kilo, takže není důvod přibírat víc a zbytečně tělo zatěžovat a následně na internetu řešit depresi z extra váhy, bolesti zad, cukrovku, hubnutí a já nevím, co ještě. Existuje spousta typů cvičení pro těhotné, procházky jsou to úplně nejjednodušší. Yoga je výborná na protažení (a to i porodních partií) a na bolesti zad, pilates na zpevnění, plavání, cardio na spalování tuků… Nehledě na to, že opravdu platí rčení " ve zdravém těle, zdravý duch", pokud se budeš po fyzické stránce cítit dobře, tak to pomůže i psychice.

lady_giraffe
8. čer 2016

Ahoj, Tvá váha není nijak závratná, tak bych určitě nehubla. Cvičit na zadek a nohy můžeš. Ovšem dávej pozor, abys moc nenamáhala břicho. Doporučuju hodně chodit, jestli Ti to nevadí a dřív jsi běhala, tak můžeš i běhat, ale nepřepínej se. Tělo si řekne dost. To, jestli budeš přibírat, nebo ne a jak moc Ti nikdo nepoví, křišťálovou kouli nemáme - u každého to je jinak.. Pokud Ti dr vyloženě pohyb nezakáže a byla jsi na něj zvyklá, tak můžeš to, co jsi dělala dřív. Jen pozor na velké otřesy a to břicho... (kupříkladu mě řekla, že nemůžu už tancovat kankán 😀, v prvním trimestru se víc šetřit, nepřehřívat organismus a pak od druhého trimestru dělat to, co mi je příjemné....)

rony77
8. čer 2016

Také jsem přemýšlela nad cvičením v 1.trimestru,ale upřímně jsem se o dítě tak bála, že jsem se rozhodla jen těhotnět a užít si to. Nezvracela jsem ani jednou, jen jsem byla dost unavená. Od 12.tt jsem doma a chodím občas jen na procházky. Za tři týdny a něco mám termín a od začátku jsem přibrala 8kg. Takže stačí jen nejíst páté přes deváté a trochu chodit 😉

ivis
8. čer 2016

já jsem chodila plavat, byla jsem i týden před porodem, byla to paráda, hlavně v těch posledních měsících, jsem se cítila ve vodě jak twigy, a nebolela záda nic... a vlastně ještě v únoru jsem cvičila zumbu(rodila jsem pak v červenci) vynechávala jsem to hopsání, jela jsem si svým tempem... jo v těhotenství jsem byla disciplinovaná, jen teď se ta morálka nějak vytratila... 😖

matysikovad
28. čer 2016

jsem ve 20tt a poctivě cvičím od 4 měsíců po porodu prvního dítka a nepřestala jsem ani ted v druhém těhotenství, i když se mnou nesouhlasí asi 95% mého okolí, dokonce se snažím nepřejídat, nejdřív jsem cvičila pop pilates asi do konce 4 měsíce, pak jsem přešla na Tiffany Rothe a různě si to mixuji, tak 2-3 videa aby mi to dělalo pul hodiny. Ptala jsem se dr a ta mi jasně řekla, že neskákat a nezdvíhat činky, nepřepínat se ( mám placentu marginalis 13mm na přední stěně ) . A úplně nejvíc by mi pomohlo, kdyby tady byly nějaké aktivistky tak jak jsem já a měli jsme skupinu, kde se v tomto podporovali a dávali si typy, protože opravdu mé cvičení mává i s maminkama tady na MK 😀 a jsem schopná nabrat i 2 kg za 3 dny... takže pokud nechci mít u porodu metrák, tak se musím fakt ohlížet 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru