Ekzém - homeopatie a kineziologie. Máte zkušenost?

market1389
25. dub 2021

Dobre rano, mate tu prosim nekdo zkusenosti s lecenim ekzemu pomoci homeopatie ci kineziologie? Pripadne jine cesty a povedlo se vam ekzem uplne vylecit? Dekuji

ruzova_pastelka
25. dub 2021

@market1389 Ano povedlo, ale ani jednomu z uvedeného nevěřím. Ekzém vyřešila důsledná dieta (dcera reagovala na barvivo v červených rajčatech a paprikách), vhodná péče o kůži (bez chemie, co nejšetrnější), probiotika, dlouhodobé kojení a zinek.

Pokud tomu věříš, může to jako placebo fungovat (placebo efekt má obrovskou sílu), takže proč ne 😊

dandaa
25. dub 2021

Dcera je ještě malá a jsme ve fázi kry teprve vše zkoumáme. U nás třeba vůbec nefunguje zinek, ale přísná dieta, non toxic domácnost a kvalitní probiotika. Ale mám kamaráda ,kterému pomohla čínská medicína.

market1389
autor
26. dub 2021

Dietu jsme drzeli poctive na zaklade toho co nam vyslo na alergologii a v te dobe to mel skoro nejhorsi:/ ikdyz mu temer nedavam ovoce, ze zeleniny hlavne bataty, cuketa, brokolice, kvetak, vyhybali jsme se lepku, mliko mel alfamino, vubec to nepomohlo.. mazeme 5-6x denne, domacnost netoxicka, bez zvirat.. zinkova mast take nepomohla.. jelikoz vsechny rady doktoru nenesou temer zadne zlepseni a vsechny jsou hlavne o tom, jak jen potlacit projevy a ne je vyresit, hledam vsechny dalsi mozne alternativy, jak se ekzemu zbavit.. cca pred 5tydny jsem nasadila probiotika, minuly tyden i colostrum a zacali jsme resit homeopatii.. homeopatii verim, ze funguje, kdyz to dela nekdo, kdo tomu rozumi🙂

ruzova_pastelka
26. dub 2021

@market1389 Ale dietu, která je alfa a omega, nemůžeš řešit podle alergologie! Za prvé v prick testu (pokud vám dělali alespoň ten) je jen velmi malý výběr potravinových alergenů a za druhé ekzém dost často reaguje jen na čerstvé potraviny, což test zprostředkovat neumí. Takže se vám velmi pravděpodobně stalo, že jste vyřadili potraviny, co nevadily a zařadily ve větším množství jiné, které projevy zhoršily. Pokud vyřazení potraviny nepomůže, musíš jí zase zařadit zpět a zkusit jinou, jinak prostě čistě statisticky jíte častěji to, co vadí, takže se ekzém zhoršuje. Musíš zkoušet a zkoušet. Je to detektivní práce, ale nejde to obejít.

Ale mimo to naprosto chápu, že je to těžké a že najít skutečného odborníka, co pomůže, je boj, jenže pokud se to nedělá správně, tak je to na nic. A docela chápu i to, že po pár zkušenostech s lékaři zní ta homeopatie lákavě, oni jsou dost milí. Takže pokud vás netrápí finance, tak tohle minimálně neuškodí 😊

Jo a taky je důležité vědět, kolik času co potřebuje, aby se projevil efekt té věci. Třeba 5 týdnů je pro probiotika zatím málo, aby měly šanci začít účinkovat.

ruzova_pastelka
26. dub 2021

@market1389 A pokud je to intolerance, ne alergie, což je pomérně časté, tak jde o neimunologický projev, takže je alergolog nahraný tak jako tak....

market1389
autor
26. dub 2021

@ruzova_pastelka delali synovi jak test na ruce, takove ty vpichy, pak naplasti na zadech a i krev.. bohuzel nam testy delali v prosinci, od te doby jsme se na kontrolu nedostali, stale rusi kontroly a odsouvaji kvuli covidu:/ doktorka poslala jen strucna opatreni emailem.. je to boj s tema potravinama, jeden cas jsme se skoro vratili na uplny zacatek.. presto jsem nevypozorovala, ze by se to pri vynechani nejakych potravin lepsilo:/ o tom, ze probiotika jsou zalezitost na delsi cas, je mi jasne, i jsem cetla, ze pri nasazeni probiotik a colostra dochazi nejprve ke zhorseni, jak se telo zacne cistit.. coz u nas nastalo pravdepodobne ted.. doufam, ze to nebude dlouho trvat.. kazdopadne je to slozete, pediatricka a alergologie nam rekli, ze alfa a omega je alergologie, aby se zjistilo, co mu vadi, teprve potom jsme sli na kozni, kde nas sprdla za to, ze jsme nesli prvni tam, ze alfa a omega je pece o kuzi.. tam nam na kazde navsteve pise jinou namichanou masticku, kortikoidy..tak je to pak tezky no..

baris
27. dub 2021

@market1389 nevěřím. Starší dcera jako dítě měla kůži jako struhadlo 😔.

Zkoušela jsem kde co - homeopatie, kineziologie ... Všude mi říkali něco jiného, co má jíst. Respektive mi říkali, ať jí rajčata, papriky, luštěniny, kyselé zelí a hlavně, ať není mléčné výrobky, protože je to podle nich jed 😒.
Nakonec alergolog přišel na to, že obě holky mají histaminovou intoleranci. Pozor - moc doktorů o ní neví.

A až téměř důsledné (na 100% to nejde) dodržování histaminové diety se kůže zlepšila a zahojila. Takže vůbec nesmí jíst rajčata, papriky, luštěniny, kysané zelí, ořechy... A naopak můžou jíst mléčné výrobky. Když hodně zhřeší, hned je ekzém, bolení břicha, hlavy ....

ruzova_pastelka
27. dub 2021

@market1389 My na alergologii nešli, ale jít tam, tak nám potíže nezjistí, protože dcera reaguje jen na barevnou složku rajčete (žlutá a oranžová jí vůbec nevadí), ne na jeho obsah. A navíc to není alergie, ale intolerance, nemá to imunologický podklad, takže je to zjistitelné pouze přímým kontaktem s potravinou - nevstupují do toho protilátky, které alergologické testy zkoumají.

Stejně tak kortikoidy jsou na nic, ekzém neléčí, pouze potlačují projevy, což pak může i dost komplikovat posouzení ostatních vlivů. Mimo to to není nic, co by bylo dobré brát dlouhodobě.

My to udělali tak, že jsme si vytipovali potraviny, co nejčastěji jíme a pak je zkoušeli nanášet na ložiska ekzému. Takhle jsme přišli na rajčata. Reakce byla nepřehlédnutelná. Po jejich vysazení (úplném, včetně stopového množství) se ekzém zlepšil tak o 80 %. A pak už jsem jen googlila, které intolerance se obvykle pojí s intolerancí rajčat a sledovala jsem reakce. Tak jsme přišli na červenou papriku. Pak už jsme jen doladili, že chilly taky vadí a hotovo. Ekzém byl pryč. Teď jsme ve fázi trénování a postupného vracení rajčat do stravy, takže dcera občas projevy má, ale je to kontrolované a děje se to jen, když to přepískneme a dáme toho moc.

market1389
autor
27. dub 2021

@baris na histamin nam take delali test a ma lehce snizenou schopnost ho zpracovavat, ale v podstate on nic kde je histamin neji.. i banany jsme vyradili.. denne varim cerstve.. spenat, orechy, papriky, rajcata vubec neji.. celkove vubec nedavam cervene veci, ji v podstate zelenou zeleninu..🤷🏼‍♀️

halpa
4. kvě 2021

Já mám dobrou zkušenost s produkty tianDe. Můžu doporučit konkrétně, kdyby byl zájem.

petra123321
6. črc 2021

Na doporučení pije broskovy koncentrát z aloe Vera a musím zaklepal že kůži na nádhernou