Homeopatika. Podle doktora je to jen voda

filipek_milacek
13. pro 2010

Zeptala jsem se při poslední návštěvě pana pediatra, kterého si mimochodem moc vážím a je všeobecně mimořádně chválený a oblíbený, jaký má názor na homeopatika. Naše trápení spadá do tématu Růst zubů=totální nespavost, a mě zajímalo, co mi pan doktor na homeo řekne. Moc mě převkapil, že prý homeopatika neobsahují VŮBEC NIC. Že je to jen voda... 😕 😕
Nevím co si o tom mám myslet a protože jsem sama až chorobně zdravá, o lécích ani homeopatikách nevím nic, ale malé je mi líto že se v noci trápí, a sama jsem taky vyřízená, i když zatím (11M) mi malá nikdy nespala celou noc. Teď je to ale síla co v noci vyvádí, koupila jsem homeo čípky Viburcol, ale podle pana doktora by to tedy mělo být úplně k ničemu. Setkaly jste se některá s podobným názorem?
Děkuji.

monikahoff
21. pro 2010

@moba Ahojky, tak já sama homeopatika brala, ale synovi je nemám důvod dávat. Je zdráv. Ale hodně o nich čtu. Můj osobní názor je, že když člověk nic nebere je líp......užívat jen když je třeba. Znám mnoho lidí, co je berou na ledacos a přitom by stačilo uvařit čas z bylin....no, ale každý má to své.
Zkus rakytník! Zvyšuje imunitu - je super. Já ho nasušila a rozemlela. Dávám ho do čaje. Tomík nemarodí a to jsme každý den venku 2x hodku a půl. Než jsem ho začla dávat, tak měl pořád rýmu. Tak uvidíš.

moba
26. pro 2010

Ahoj monikahoff moc díky určitě vykoušíme.

andilekjoja
2. dub 2012

@lanka mám podobné skušenosti
A hlavne homeopatika porřebují delší čas na to aby zabrali! 😉

aja155
3. dub 2012

@lu777 můžu se zeptat kde jste je koupila a jak se to dávkuje??? nášeho Honzíka taky trápí zoubky ☹

zoriazz
8. srp 2012

Zastánce homeopatie moc mezi lékaři klasické moderní medicíny nehledejte... Ti jedou prostě poznatků klasické vědy. Nicméně homeopatie je o tom, že některé látky právěže v mikro množství dokážou přeprogramovat naše těla tak, aby se dostala do rovnováhy. Brát homeopatika na chřipku není právě to pravé pojetí alternativní medicíny - jsem nemocná, tak si vezmu lék a budu zdravá. Homeopatie, stejně jako další alternativní přístupy, se snaží dostat tělo do rovnováhy z dlouhodobého hlediska. Je fajn, že vlastně zohledňuje psychosomatiku - protože všechno se vším souvisí.
Mám vlastní zkušenost s homeopatií od homeopatičky a kinezioložky, kdy mi namíchala přesně na míru, co jsem potřebovala - na "hlavu" kuličky homeopatik, na tělo bylinky. A jsem moc a moc spokojená - v rovnováze a zdravá.
Víte, že v některých zemích je homeopatie uznávaná jako možný směr léčby? Jen mě zajímá, jestli je to u nás osvětou nebo prostě lidmi, kteří nechtějí vidět jinou cestu? Co myslíte? 😵
Osobně nikomu nic nenutím, mě homeopatika pomohla tam, kde lékaři klasici neměli řešení..

fiverka
5. dub 2013

Sama jsem si to při prvním pohledu na homeopatika říkala, asi to je bez účinku. Ale segře to zabralo a tak jsem to zkusila. Těžko věřit, že by to nemělo efekt naší roční holčičce to sundalo horečku!!! Od té doby jiné důkazy nepotřebuju🙂 A používáme je celorodině🙂Radím zkusit!

homeopathy
1. srp 2013

Pokud někdo tvrdí, že homeopatika jsou "jen voda" nebo "jen cukr" nebo snad "placebo", pak je to dáno tím, že o homeopatii nic moc neví (tedy spíše NIC). Pokud se chci k něčemu vyjadřovat či něco hodnotit, nejdříve se snažím o daném tématu získat dostatečné množství informací a přemýšlet o nich, což bohužel mnoha kritikům homeopatie a spoustě lékařům evidentně chybí 🙂

maminkaratisovice
10. únor 2016

@pindruska no co se týče toho že některá jsou volně prodejna a některá ne, tak tam je právě zajímavé že mnohá která jsou volně prodejna jsou připravena z jedovatých rostlin jako třeba Beladona (rulík zlomocný) a z toho calendula (měsíček) je jen na předpis tak že podle tohoto kriteria bych homeopatika nehodnotila.
V podstatě jde často v nich už jen o energetickou informaci často vyšší potence už neobsahují ani molekulu z oné látky a ty také nejsou prodejné jako ch 200 nebo 1000

olga_
Autor odpověď smazal
Zobraz
alexandragalova
1. bře 2016

Dobrý den, jmenuji se Alexandra Gálová a jsem studentkou 3. rořníku porodní asistence na Baťově univerzitě ve Zlíně. CHtěla bych Vás moc požádat o vyplnění mého dotazníku, který jsem vytvořila na základě mé bakalářské práce jménem Homeopatie v porodnictví. Dotazník se zabyvá právě homeopatii v těhotenství, při porodu a v šestinedělí. Takže kdo má čas a chuť prosím vyplńte tenhle dotazník. Budu Vám vděčná, moc mi to pomůže =)
http://www.survio.com/survey/d/G6L3C5A3C4R3R3B9A

mijata
2. bře 2016

je to o úhlu pohledu. ale já homeopatika uznávám, myslím, že je to super léčba.

babanci
6. říj 2016

Homeopatika nám pomohla vždy, takže řeči o tom, že je to voda bych určitě neposlouchala. Pan doktor by si mohl říkat, co chce. Když je to podle něj voda, proč bych to nemohla zkusit? Neuškodí to, v nejhorším mě to teda nepomůže. Osmdesát korun mě taky nezabije.