• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Homeopatika. Podle doktora je to jen voda

6. října 2016 
@moba Ahojky, tak já sama homeopatika brala, ale synovi je nemám důvod dávat. Je zdráv. Ale hodně o nich čtu. Můj osobní názor je, že když člověk nic nebere je líp......užívat jen když je třeba. Znám mnoho lidí, co je berou na ledacos a přitom by stačilo uvařit čas z bylin....no, ale každý má to své.
Zkus rakytník! Zvyšuje imunitu - je super. Já ho nasušila a rozemlela. Dávám ho do čaje. Tomík nemarodí a to jsme každý den venku 2x hodku a půl. Než jsem ho začla dávat, tak měl pořád rýmu. Tak uvidíš.
21. pro 2010 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj monikahoff moc díky určitě vykoušíme.
26. pro 2010 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanka mám podobné skušenosti
A hlavne homeopatika porřebují delší čas na to aby zabrali! :wink:
2. dub 2012 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lu777 můžu se zeptat kde jste je koupila a jak se to dávkuje??? nášeho Honzíka taky trápí zoubky :frowning2:
3. dub 2012 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zastánce homeopatie moc mezi lékaři klasické moderní medicíny nehledejte... Ti jedou prostě poznatků klasické vědy. Nicméně homeopatie je o tom, že některé látky právěže v mikro množství dokážou přeprogramovat naše těla tak, aby se dostala do rovnováhy. Brát homeopatika na chřipku není právě to pravé pojetí alternativní medicíny - jsem nemocná, tak si vezmu lék a budu zdravá. Homeopatie, stejně jako další alternativní přístupy, se snaží dostat tělo do rovnováhy z dlouhodobého hlediska. Je fajn, že vlastně zohledňuje psychosomatiku - protože všechno se vším souvisí.
Mám vlastní zkušenost s homeopatií od homeopatičky a kinezioložky, kdy mi namíchala přesně na míru, co jsem potřebovala - na "hlavu" kuličky homeopatik, na tělo bylinky. A jsem moc a moc spokojená - v rovnováze a zdravá.
Víte, že v některých zemích je homeopatie uznávaná jako možný směr léčby? Jen mě zajímá, jestli je to u nás osvětou nebo prostě lidmi, kteří nechtějí vidět jinou cestu? Co myslíte? :dizzy_face:
Osobně nikomu nic nenutím, mě homeopatika pomohla tam, kde lékaři klasici neměli řešení..
8. srp 2012 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Sama jsem si to při prvním pohledu na homeopatika říkala, asi to je bez účinku. Ale segře to zabralo a tak jsem to zkusila. Těžko věřit, že by to nemělo efekt naší roční holčičce to sundalo horečku!!! Od té doby jiné důkazy nepotřebuju:slight_smile: A používáme je celorodině:slight_smile:Radím zkusit!
5. dub 2013 ve 23:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pokud někdo tvrdí, že homeopatika jsou "jen voda" nebo "jen cukr" nebo snad "placebo", pak je to dáno tím, že o homeopatii nic moc neví (tedy spíše NIC). Pokud se chci k něčemu vyjadřovat či něco hodnotit, nejdříve se snažím o daném tématu získat dostatečné množství informací a přemýšlet o nich, což bohužel mnoha kritikům homeopatie a spoustě lékařům evidentně chybí :slight_smile:
1. srp 2013 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@pindruska no co se týče toho že některá jsou volně prodejna a některá ne, tak tam je právě zajímavé že mnohá která jsou volně prodejna jsou připravena z jedovatých rostlin jako třeba Beladona (rulík zlomocný) a z toho calendula (měsíček) je jen na předpis tak že podle tohoto kriteria bych homeopatika nehodnotila.
V podstatě jde často v nich už jen o energetickou informaci často vyšší potence už neobsahují ani molekulu z oné látky a ty také nejsou prodejné jako ch 200 nebo 1000
10. únor 2016 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@filipek_milacek Nemám s tímto názorem přímou zkušenost, ale např. dětská lékařka mého syna se věnuje i homeopatii.
Setkala jsem se naopak s případem, kdy lékařka na dlouhodobě nemocném dítěti vyzkoušela snad vše (včetně léků pro podstatně starší děti s úpravou dávkování) a stav se zlepšil až po podání homeopatik od jihého pediatra-homeopata. Tehdy i ta dotyčná lékařka, která se předtím proti homeopatii výrazně obořovala, uznala, že to dítě je důkazem, že to funguje... Argument s placebem totiž u jednoletého dítěte prostě neuspěje.
10. únor 2016 ve 23:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Dobrý den, jmenuji se Alexandra Gálová a jsem studentkou 3. rořníku porodní asistence na Baťově univerzitě ve Zlíně. CHtěla bych Vás moc požádat o vyplnění mého dotazníku, který jsem vytvořila na základě mé bakalářské práce jménem Homeopatie v porodnictví. Dotazník se zabyvá právě homeopatii v těhotenství, při porodu a v šestinedělí. Takže kdo má čas a chuť prosím vyplńte tenhle dotazník. Budu Vám vděčná, moc mi to pomůže =)
http://www.survio.com/survey/d/G6L3C5A3C4R3R3B9A
1. bře 2016 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
je to o úhlu pohledu. ale já homeopatika uznávám, myslím, že je to super léčba.
2. bře 2016 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Homeopatika nám pomohla vždy, takže řeči o tom, že je to voda bych určitě neposlouchala. Pan doktor by si mohl říkat, co chce. Když je to podle něj voda, proč bych to nemohla zkusit? Neuškodí to, v nejhorším mě to teda nepomůže. Osmdesát korun mě taky nezabije.
6. říj 2016 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek