Kineziologie u dětí. Máte zkušenost?

argousek
12. kvě 2009

Ahoj holky, nemáte tu někdo zkušenost s kineziologii u malých dětí??

krista
4. únor 2010

Ahojky 🙂

Pelmisek to mě vůbec nenapadlo se ptát toho pána co má vystudované, mě tak nějak nejvíc vyhovoval, hlavně třeba to že dělá o víkendech, jinak by musel manžel plácat dovču, snad to nebude šarlatán no 😒

Co se týče cen, tak u nás je to v rozsahu tak 400-700,- za jedno sezení a obvykle jedno sezení = 1h nebo 2h to první (co jsem od nich pozjišťovala jak jsem volala).

Eppik. naše Kristý začíná s těma nehtama taky a ještě si je jakoby zatrhává, o vztekání radši nemluvím, kolikrát mám pocit, že mi odejdou už hlasivky. Ekzém máme taky, chytřejší budu po tom 20.2. myslím že Pelmisek měla typ na kineziologa z Prahy pokud se nepletu... 🙂

Divabaro to je super zkušenost, ani by mě nenapadlo že to může pomoci i tady, gratuluju k prckovi! 🙂

zevina
5. únor 2010

holky, kdysi jsem sháněla pro kamarádku a její dcerku dobrou kinezioložku z Prahy a paní, ke které chodím já, doporučila Magdu Lautnerovou, kontakt na ni je i v tom odkazu od Jjaanci 😉 prý je to velmi příjemná a milá paní kolem šedesátky 🙂
tak třeba můj tip někomu pomůže ve výběru 😉

pelmisek
5. únor 2010

No myslím, že dobrý kinziolog by rozhodně neměl skončit stupněm 2. a i takový bohužel jsou, já teď jdu na sedmičku a musím říct, že už trochu vím - bohužel nestíhám moc praktikovat, ale vím že moje kolegyně už mají i poradnu. Na doporučení je to nejlepší, protože už to někdo vyzkoušel 🙂
Můj názor je ten, že dobrý kineziolog by měl mít minimálně kurz. číslo 4, pže tam už se jde více do hloubky hlavně co se týče generací otce a matky a věřte mi, že nejvíc toho máme "natahané" od tatínků a maminek a je to zcela přirozené.
Kristo jestli ti byl sympatický tak bych vystudovaný stupeň taky neřešila. Sympatie jsou velmi velmi důležité, pže v mnoha případech se jde hodně tzv. na dřeň a rozhodně není vyjímkou si na kinezce poplakat - to je zcela normální. Jde o emoce a ty se nemají zadržovat!

jjaanca
6. únor 2010

pelmisek: Oni to ale vůbec nepíšou tak jednoznačně. Třeba tady, jaký stupeň má paní vystudovaný???http://www.distres.cz/main.php?id=helena

pelmisek
6. únor 2010

má tam konzultat facilitátor tzn. že má určitě všechny stupně plus tuším tři nástavbové a když studovala u Carol Ann Hontz tak je jedna z těch prvních co tady s tím začali - myslím, že tato paní bude jedna z těch opravdu dobrých

divabara
6. únor 2010

Nechci se nikoho dotknout, mam za sebou i sedmicku (Pelmisku, je to super, ale zaroven zahul...tezky temata - ale stoji to za to, uz se tes 🙂, minikurzy atd. - nikdy bych si vsak netroufla rici, ze nekdo, kdo ma za sebou cislo 2 nemuze byt dobry a nemuze pomoci...toz to je jen muj nazor... Rekla bych , ze pokud ma stupen 1,tak to jeste opravdu nemuze moc pomoci, protoze nezna korekce, zna pouze techniku, (i kdyz i predtesty maji velkou silu, a daji se vyuzit pro uvolneni a v urcitou chvili mohou i na chvili pomoci...ale po dvojce bych se nebala - ale mame na vyber,takze kazdy dle sveho gusta , urcite bych dala spise na nejake doporuceni, nez na to, jaky ma ci nema kurz ci stupen, jsou i taci, co maji veskere stupne za sebou,ale nemusi pomoci...nemaji treba to spravne naladeni se,takze to je taky naprd...

pelmisek
7. únor 2010

já jsem myslela, že po dvojce bych ho nedoporučila pro děti - špatně jsem se vyjádřila

pelmisek
8. únor 2010

teda při těch problémech jaké tu popisujete, samozřejmě je to pouze můj názor 😉

krista
9. únor 2010

Holky a dá se podle tohodle popisu poznat co teda pán má vystudovaného, jaký stupeň nebo jestli má aspoň tu dvojku a výš 😅

***Nabídka pomoci při léčení nemocí v oblasti psychické, emoční a mentální. Poskytování služeb při fobiích, závislostech, depresích a stresu.***

Asi těžko že 😅 Ano působil na mě dobře, když jsem volala první kinezioložce tak jsem to chtěla zabalit, protože ta byla neskutečně protivná, na můj dotaz jaký má ceny mě začla hned objednávat (bez odpovědi) pak mi sdělila, že volám správně, protože pondělky má objednávací dny, když jsem se chtěla domluvit na pondělí tak mi řekla, že pondělí nedělá to má jen ty objednávací dny!!! (já to pochopila teda tak, že v pondělí pracuje, ale ona v pondělí jen!! objednává) no byla do telefonu strašně nepříjemná, fakt...

pelmisek
9. únor 2010

no z tohohle textu se to vážně poznat nedá, už to neřeš a jenom se těš 🙂
jinak někteří to takhle dělají s tím objednáváním, nemají asistentku a nebo to nechtějí holt řešit jinak (např. tím že volají lidem zpátky když nemůžou zvedat telefony) a tak jeden den prostě jen objednávají

bubuskubus
9. únor 2010

Ahoj holky, nevíte o schopném kineziologovi na Ostravsku? Už delší dobu mám bolesti zad, nic nepomáhá - zkoušela jsem už kde co - Dornovu metodu, cvičím, léky proti bolesti už ani raději neberu, stejně nazabírali. Teď sice ještě čekám na magnetickou rez., ale na tu jdu až v dubnu, tak bych ráda zkusila i tohle. jde o to, že jsem vypozorovala, že se mi záda zhorší, když mám nějaké psych. vypětí, stres, začínám sama sebe podezřívat, že to mám spíš v hlavě 😝 Upínám se už kdekčemu, mám malého prcka a jsem téměř nepoužitelná...

krista
9. únor 2010

Pelmisek ale musela by si ji slyšet, kdyby mi to řekla trošku mile, tak prosím ale ona na mě hned vyjela a to že vůbec neodpovídala na moje dotazy a hned mě začla kamsi objednávat podle toho jak se ji to hodilo... pak se ještě kroutila když jsem se ptala na tu cenu, taky stála pomalu 2x tolik co tenhle pán, no možná se napálím u něj když je tak "levný" ale radši půjdu k někomu u koho se nebudu cítit tak blbě jako u ní, to by myslím ani nemělo efekt, když mi někdo neni příjemný... cítila jsem se už z toho telefonu dost pod tlakem.

Bubuskubus, já koukala přes seznam, obvolala jsem všechny a co se mi nejvíc líbilo to jsem vybrala:
http://www.firmy.cz/Prvni-pomoc-a-zdravotnictvi...

pelmisek
10. únor 2010

kristo určitě to cítíš správně, dej na svou intuici! tu my ženské máme hodně vyvinutou a je opravdu dobré se jí řídit a nepodceňovat ji
bubuskubus můžeš zkusit i ty stránky Amikusu co jsem tu doporučovala, ale musím říct, že když jsem já šla poprvé na kinezku tak jsem taky hledala normálně na netu - prostě kineziologie a ono ti něco vyjede, hledej i podle sympatií 🙂

krista
20. únor 2010

Ahojky,
tak se hlásím po té kineziologii, teda vůbec jsem nečekala že to bude probíhat tak jak to probíhalo (v dobrém slova smyslu) pán tam měl spoustu těch certifikátů tak jsem mu do nich pořád koukala, taky knihovnu nabušenou knížkama z tohodle oboru, k ruce měl spoustu poznámek, zapisoval atd., takže si myslím, že odborník to opravdu byl. Chvílema jsem si myslela, že se tam složim, nic podobnýho jsem ještě nezažila, až mě prostě bolelo tělo, dostali jsme se na nějaký problémy z mojí minulosti o kterých jsem netušila, že mě trápí / trápily... doufám, že nějakej efekt to mít bude, uvidíme 🙂

pelmisek
20. únor 2010

ahojky kristo, dnes jsem na tebe od rána myslela (teda na vás) a jsem moc ráda, že se ti to takhle líbilo 🙂
teď se nech překvapit 😉 neposílej si žádný pochyby a nech všechno krásně plynout, je to paráda a vždycky mě to překvapí🙂))

pelmisek
20. únor 2010

jo a ještě mě kristi napadlo abys dnes hoooodně pila čistou vodu!!! to je u kinezky důležité a ještě to tu nikdo nepsal

power700
20. únor 2010

pelmisek, proč se má vlastně ta voda pít? Jakoby pročistit tělo? Mně právě taky kinezioložka říkala,abych hodně pila a malá také. 😵

pelmisek
20. únor 2010

protože jsi si odblokovala problém spojený s emocemi a ty vyplavují ledacos z těla to je jasný a tou vodou se to prostě odplaví

jjaanca
21. únor 2010

A byla s tebou dcera? (Koukám, že nemáš v profilu žádný udaje.) Jak se chovala? Nebylo to pro ní moc dlouhý? Ony prej děti vycítí že se něco děje a bývají klidnější.
No a ten problém o kterém jsi nevěděla. Bylo to jako že jsi se "bouchla do čela" - /nojo vlastně, vždyť mě to vždycky štvalo, jak to že mi to nedošlo/ nebo je to takový že nevíš.
Já pořád nevím jestli bych tam měla zajít, říkám si, že to s Lckou není zas tak zlý, že by tam pak mohli lidi lítat s každým dětským vzdorem.

pelmisek: mě hrozně fascinuje, to zjišťování, jak tělo odpovídá nějakým tím svalovým napětím. Ono to prej funguje, i když ten člověk nechce. To pak když se ti bude zdát že manžel kecá že byl dýl v práci, tak to můžeš takhle odhalit? Píšu to nadsazeně, ale fungovalo by to tak?

Lucka mi zas dává zabrat. Předevčírem jsme řešili problém že odmítala na nočník, a teď zas řešíme že se v noci budí a chce na nočník (včera jsem jí posadila asi 8x) z toho se asi 2x vyčůrala, vůbec jsem se nevyspala.

pelmisek
21. únor 2010

jjanco nevím jestli by to fungovalo kdyby člověk vlastně nechtěl, dají se udělat určité věci které mohou napomoci s povolením práce, ale pokud opravdu nechceš tak to prostě nefunguje
Přece tam jdeš, protože chceš něco řešit a ne proto, že nechceš! někdo jde na kinezku a říká "já nemám vůbec žádný problém" a to je pak zábava když mu právě dojde, že tohle je jeho největší problém 🙂 Na druhou stranu když už tam člověk jde tak asi chce i když kolikrát neví co ho k tomu nutí. Nevím jestli je to takto srozumitelné.
Jinak co se týče např. dětských vzdorů tak samozřejmě tam nemusíš lítat s každým, ale pokud je to dlouhodobé a narušuje to nějak třeba komunikaci nebo prostě máš pocit, že už jsi zkusila všechno a pořád to nejde tak proč to nezkusit jinak. Pak můžeš taky nakonec zjistit, že problém je úplně jinde a popř. si "jenom" odblokovat stres na určité jednání toho dítěte a to ti hodně pomůže s řešením.

jjaanca
21. únor 2010

Jé, tak to já mám pocit, že mám problémů hromadu, ale tak nějak normálně, z ničeho se nehroutim. Jak může někdo říct že nemá žádný problém, copak je dneska někdo 100% zdravý, polovina lidstva má minimálně alergii.

Aha, já právě někde četla, že to funguje i když člověk nechce. Třeba když má nějakou minulost kterou tají, tak že se to stejně u kineziologa provalí.

pelmisek
21. únor 2010

to asi provalí, ale rozhodně tam musí přijít s tím že tam jít chce a klidně může chtít vědomě řešit něco úplně jiného než o co si tělo prioritně řekne
i pak samozřejmě může říct kineziologovy, že tohle prostě řešit nechce a třeba i odejít - nikdo nikoho nenutí
je to tvůj problém a když ho řešit nechceš tak si ho prostě nech a hotovo, ale tak to funguje i u psychologa, psychiatra a vůbec u doktorů obecně

krista
23. únor 2010

Ahojky 🙂

No Pelmisek vidíš to já zrovna moc nepila a pěkně mě bolela palice, to mám určitě z toho, taky mi pán říkal, že teď bych měla dva dny spát nevíš jak to myslel, bylo mi blbé se ptát 😅 ale je fakt že jsem neskutečně unavená (já byla teda vždycky, od porodu jsem se nevyspala, ani předtím prakticky, pas vyplněný nemám, ale dětem je 23měs. a 5měs.) ale teď po tý kineziologii jsem byla unavená neskutečně, manžel byl doma a já si tady v neděli lehla, usnula a on mě nemohl vzbudit, já ho slyšela, ale tělo nemohlo vstát, tak mu říkám: "Zvedni mě 😅" tak mě tahal za ruce a až když mě posadil, tak jsem se probrala, ale opuchlá a unavená jsem byla dlouho 😅

Janco malá se mnou byla, ale jen zkraje, pán na ni působil mile, dokonce k němu šla, byla tam v pohodě, akorát že potom už jsme šli na to odblokovávání (jestli o tom píšu správně) tak poslal manžela na půl hodinky s dětma ven 😉 Problémy to byly takový nad kterýma jsem musela dlouho přemýšlet, nevěděla jsem, že by mě mohly trápit, zastřela jsem si je rozumem, vysvětlila jsem si to po svým a dál jsem se s nima nezabývala, on říkal pán že to se často stává. U Kristý mi konkrétně říkal, že tam je něco v 4., 5. měs. těhotenství, to jsem musela hodně přemýšlet, říkala jsem si že tam byla celkem pohoda, skončily mi nevolnosti, tak co by mě tam mohlo trápit, ale pak mi došlo, že jsem způsobila autonehodu (zaviněnou) mě nic nebylo, ale auto pomalu na šlupku a prostě otřesný pocity jsem v tý době měla, asi jsem to přenesla na ní, nevím, uvidíme zda jsem se tam s tím dokázala vypořádat. Ale sama s prckem bych tam teda nešla, pak jsem se musela dost uvolnit a to bych s ní nedokázala, dělala by tam neplechu, takže taky radši jít tam nejdřív třeba s manželem a pak je poslat pryč.

pelmisek
23. únor 2010

Kristo já ze začátku taky byla vždycky úplně hotová a ospalá, teď už mám vždycky jenom žízeň a hlad 🙂
Když jdeš poprvý tak je určitě dobrý jít s manžou, pže je možné jako u tebe, že nejdřív si bude tělo chtít vyřešit tebe a pak třeba teprve děti a to se potom můžou jít třeba projít a nebo se taky můžeš jít projít ty 😀. Na dalším sezení je ale možné, že se budou chtít řešit děti a neboj oni cítí, že je to pro ně a pomáhá jim to, takže jsem zatím neslyšela, že by moc zlobili. Naše malá vždycky nakonec skončí u mě na klíně a "pomáhá".

jjaanca
15. bře 2010

Kristo, tak co, jsou vidět nějaké pokroky??

hanah_2002
26. dub 2010

Ahoj holky, dnes sem svého synka objednala ke kinezioložce. Jdeme 4.5. do Děčína. Jsem na to moc zvědavá.

Syn má od svých tří let velmi těžkou epilepsii, která se velmi rychle horší (nyní kolem 15-ti záchvatů denně), léky neučinkují. Náhodně sem se doslechla o této metodě, tak jí chci zkusit, protože si myslím, že zkusit se má všechno (zvlášť, když klasická léčba selhává).
Paní mi řekla, že s léčbou epi má dobré zkušenosti a má několik dětí. Používá nějakou metodu (přesto, že mi ten název řekla dvakrát, tak si ho nepamatuju) + kineziologii.

Jestli sem to tu dobře četla, bude se mě ptát na mou minulost?

power700
27. dub 2010

Kristo, vidíš nějaké změny u Kristýnky po návštěvě kinezky?
Já byla s malou v únoru a řekla bych, že až někdy teď s ní začíná být řeč 😅 ,ale to bych řekla, že je tím, že je starší a začíná se pomalu sklidňovat. Víc si nechá říct.. 😉

pelmisek
28. dub 2010

hanah zřejmě se tě bude ptát na to jaké máte problémy popř. i v širší rodině, nejdřív to bude asi spíš v té lékařské rovině a potom možná přijdete na to, že problém není až tak lékařský jako třeba vztahový apod. prostě si promluvíte a uvidíš, třeba přijdeš i na to co jsi doposud "neviděla"
a paní možná používá Bachovky tj. Bachovy esence ty jsou na podporu, ale není nutné je použít - tělo si řekne samo
těš se bude to paráda a moc držím palečky aby se vám ulevilo

marmazel
28. dub 2010

Ahoj holky, přiznám se,že jsem celou diskuzi nepročítala, ale mám dotaz. Máte některá zkušenost s kineziologií a exémem? myslela jsem že to je o psychice a mami přišla teď s tím, že příště půjde ni kineziologii za malou, kůli tomu exému. já osobně tam byla jdenou a nevěřím tomu, ale odblokování exému nmi příde blbost úplná. nevíte někdo o tom něco? nemám nic proti těm co tomu věří, znám spoutu případů kdy to pomohlo, ale já hold sem na doktori a na prášky 🙂

pelmisek
30. dub 2010

Ano ekzém se dá řešit kineziologií. Může to být třeba něco nevyřčeného - něco co bychom hrozně chtěli říct, ale nemůžeme. Kamrádka takhle trávila dovolenou se známými a nelíbilo se jí jak se chovají ale věděla, že kdyby něco řekla tak se pohádají a z dovolené nebude nic a tak měla prostě celou dovolenou ekzém🙂 Taky to může být problém s dotekem. Kůže je orgánem, kterým se dotýkáme. Neříkám, že se s malou nemazlíš či něco podobného, ale problém můžete mít už v předchozích generacích kde těch doteků mohlo být buď moc nebo málo. Rozhodně to zkuste pokud to babičce malá dovolí.