Poraďte homeopatika na uspání, uklidnění na cestování

snupik
18. kvě 2009

Za dva měsíce se chystáme na dovču do Chorvatska...náš špuntík je celkem dost živý a občas i vztekací a já začínám mít strach z té cesty 😒 😲 😝 ... poradí mi někdo nějaké homeopatické přípravky na spaní či utlumení? ☹
Díky moc za pomoc 🙂

artuse
29. čer 2009

holky, já mám s homeopatií dobré zkušenosti, i u dcerky, ale jen s homeopatiky ušitými na míru od homeopatky! polykomponentní homeopatika volně prodávaná jako např. Stodal či Sedalia opravdu nemusí zabírat na každého (např. Stodal mojí dcerce nezabírá vůbec, mně ano), takže já před odletem na dovolenou plánuji kontaktovat homeopatku a poradit se s ní, co dát neposedné dcerce do letadla, naše homeopatka to předepisuje podle celkové osobnosti konkrétního člověka 🙂

snupik
autor
29. čer 2009

asi to možná může být shoda náhod 😒 máme teď vztekací období a já blázen jsem ještě přistoupila na 😅 😕 🙄 cestu busem...

tomasek06
30. čer 2009

Jabber na nás homeopatika taky zabírají opačným způsobem. I po diazepamu mi malý lítal do půlnoci po bytě a nechtěl jít spát 😀

petja
30. čer 2009

taky bych sedalii už nedávala,dává jasně najevo,že je to špatně zvolené homeopatikum.To,že někdo na homeo nereaguje se právě většinou týká těch polykomponentů,vícesložkových homeo.Nejlépe je zvolit jedno homeopatikum ve správném ředění a hlavně,než do něčeho takového jdu,zjistím si maximum informací!!! Takže souhlas s Artuse,pokud o homeopatii vím jen,to,že je,určitě kontaktovat homeopata a nedělat z dítěte pokusnýho králíka

tomasek06
30. čer 2009

Mě to předepisovala doktorka. Sama bych to nikdy nekoupila. My jsme potřebovali uklidnění na noc, budil se i 10x.

jabber
30. čer 2009

No to je jasný, že monokomponent by byl nejlepší.....ale homeopatku už asi snupik nestihne, že? Třeba ta naše má pro nové pacienty čekací dobu 2 měsíce 😝 Sedalia byla jedna z možností, se kterou my máme výbornou zkušenost, takže asi tak. Nezabírá, tak nezabírá, ale radit homeopata pár dní před odjezdem je podle mě k ničemu 😉

petja
30. čer 2009

Tak Jabber,asi jak kde.Homeopat by měl být k dispozici ve dne v noci,není to jako klasický lékař,který zavře ordinaci a hotovo.Já myslim,že by nebylo těžké určit lék rychle,zrovna pro tento případ,stačila by hodinová konzultace.Za 2.měsíce už jsem úplně jinde,pokud teda nejde o věc chronickou.Ta počká i měsíce 3.
No a já bych teda s prckem do 3 let nikam mimo republiku nevycestovala

jabber
30. čer 2009

No nám naše homeopatka k dispozici samozřejmě je, ale nové pacienty na první konzultaci bere tak za 2 měsíce po objednání, prostě toho má moc a tu hodinu jednoduše dřív nemá 😅

snupik
autor
30. čer 2009

U nás je homeopatická ordinace kousek, zkusím to ještě....zda by mi poradila... 😉
Jinak kapky mi schválila i má mudra, tak že žádného pokusného králíka z Jakoubka nedělám.. 😠 .to jsi petjo 😝 asi špatně pochopila, stejně tak nechápu proč bys s malým do 3 let nikam nevycestovala....
každý máme jinou výchovu i svůj názor, to cháp 😉 u

petja
1. črc 2009

Není dobré s dětmi min.do 3 let nikam dále cestovat,obzvlášť pokud nesnáší cestování! ☹

snupik
autor
1. črc 2009

petja:ty jseš tedy nějaká chytrá🙂 😝

petja
2. črc 2009

snupik,no to víš,používám mozek 😉 vycházím jen z toho,co tady ty píšeš...

jabber
2. črc 2009

snupik - byli jste v té homeo ordinaci?

petja
2. črc 2009

jo jo to mě taky zajímá,jak jste pořídili...snad si na vás našla čas...

artuse
2. črc 2009

holky, s těma homoepata je to někdy opravdu svízel, naše má taky delší objednací lhůtu (jak kdy), sice je ochotná poskytnout konzultaci i po telefonu, když už nás zná, ale stejně...jo a někteří homeopaté doporučují dost i polykomponentní přípravky, naše třeba s oblibou Osciocociinum, ale mně ted zabírá...

snupik
autor
20. črc 2009

hlásím návrat domů 😉
cesta busem proběhla tam naprosto supeeerrr...moc se mu to líbilo, jak jede a pozoroval z okna auta a přírodu...když si vzpomněl, že bude dělat ťapi ťapi, tak jsme ho hned něčím zabavili...magnetickou tabulkou, knížkami, mašinkami a neno jeho oblíbeným krtečkem....na nejhorší dobu před usnutím jsme si nechali dvd přehrávač...hraje nám nejvíce 2.5hodiny...ani neskončila a spinkal 🙂 🙂 🙂 🙂
u moře byl tak šťastnej, že jsem ho takhle ještě nikdy neviděla...miluje vodu...a nemohli jsme ho odtud ani dostat 😎 chodil nahatej a to se mu taky moc líbilo, hlavně si užil babi a dědy, kterří bydlí od nás dost daleko..dokonce s nimi byl i celý den a my s manžou na výletě 😉 😀
no prostě dovča pro Bubinku úžasná...ještě ted pořád říká može može 😝 😀 😀 😀 😀
cesta zpátky už byla horší ...ale po 5 minutách pláče 😔 usnul a spinkal..bylo tam moc přetopeno.... 😔 🙂 🙂 🙂
tak to shrnu:cesta busem se dá určitě zvládnout 😝
na homeopatika jsem se vyprdla a zkusila vlastní metody 😝 😀

jabber
20. črc 2009

snupik - super 🙂 zrovna jsem si říkala, jak jste asi dopadli 🙂 tak to je bezva 😵

petja
20. črc 2009

skvěle! A ty vlastní metody? 😉

agness02
20. črc 2009

ahoj holky, prosím vás, pomáhají ty homeopatika i proti zvracení a nevolnosti v autě? nebo je jiné řešení? jinak homeop. používáme při růstu zoubků a při očkování...

berenika39
21. črc 2009

maminy, mě se to moc nezdá, utlumit, uspat,uklidnit - a to pomocí léků, homeopatik atd? malý děti? to je pro mě tedy naprosto nepřijatelný. pokud je malý a živý na to, aby zvládl dlouhé cesty, tak ho prostě nebudu trápit a počkám, ale cpát do nich sedativa? už teď?

jen můj názor, nebít, nenadávat, prosím,jen jsem napsala, co si myslím....

power700
21. črc 2009

Ahoj agness, Domča zvrací v autě? Naše Týna také a doktorka řekla,že ji můžu dát čtvrtku Kynedrilu, no moc za to ráda nejsem,taky bych třeba zkusila homeopatika..Slyšela jsem,že jsou snad nějaké kuličky, ale nevím název. 😒

agness02
21. črc 2009

ahoj power, jo zvrací, je to děs..., máme problém dojet 30 km k babičce 😖
na delší cestu si vůbec netroufáme...
odpoledne půjdu do lékárny a poptám se, ten kynedril bych brala jen jako poslední možnost.

artuse
21. črc 2009

berenika: souhlasím, já bych taky žádná sedativa nedávala, ale těch homeopatik( navíc přímo od homeopatky ) bych se nebála, rozhodně to nejsou žádné chemické driáky, i např. na růst zoubků se běžně dávají homeopatika (i naše zubařka je doporučuje), když je dítko plačtivé a podobně, takže u toho cestování je to podobné...rozhodně mnohem větší chemie je např. Kinedryl a ten se holt používá, když se zvrací při cestování, já sama jsem po Kinedrylu utlumená snad ještě druhej den 😖

agness: proti nevolnosti při cestování jsou jiná homeopatika, tuším, že ty volně prodejné v lékárně tuším se jmenují Cocculine...

power700
21. črc 2009

Ano, jak psala artuse, jmenují se Cocculine, ted jsem si vzpomněla, alemmůžou je už takto malé děti? A když se cucají, bude to umět? Nebo se dají rozmačkat?
Agness, jestli to vyzkoušíš, dej vědět! My máme taky problém dojet k babičce a to je jen 15 km. ☹
Tuhle jsme jeli do Prahy, máme to přes 50 km a musela jsem dát Kinedryl, jinak bychom to nezvládly... 😒

artuse
21. črc 2009

power: nevím, jestli je mohou takto malé děti, ale jinak homeopatické kuličky se dají rozpustit ve vodě a dát dítěti, ale já malé dávala homeopatika normálně rovnou do pusy a ona to pocucala nebo se ji to rozplynulo samo, ale je fakt, že ty Cocculine jsou takové velké...a Kinedryl takto malí můžou? já myslela, že je až od tří let 😕

power700
21. črc 2009

artuse: Kinedryl smí děti od dvou let snad půlku, teď přesně nevím, ale právě doktorka mně řekla, že jí můžu dát čtvrtku, a to nám bylo snad teprve něco po roce. 😖
Uvidíme, jestli agness02 něco zjistila ohledně Cocculine. Jinak, díky! 😉

petja
21. črc 2009

Berenika,je vidět,že o homeopatii nic nevíš.Nelze napsat,léky,sedativa,homeopatika atd.Homeopatii nelze házet do jednoho pytle s alopatickými léky,tudíž s farmaky!!! Jinak souhlasím s tebou,že pokud je dítě příliž živé na tak dalekou cestu a ještě AUTOBUSEM,určitě počkat!!!!!!!!!!!!!!No, jestli nechtěli na dovču spíš rodiče 😖 No tak dopadlo to dobře,to je hlavní!

jabber
21. črc 2009

agness - na zvracení v autě by taky mohl pomoct Kulíšek Forte - zázvorový 🙂

agness02
22. črc 2009

Ahoj holky, díky za odpovědi 🙂 koupila jsem Cocculine, snad nám to pomůže.
Dávkování je 2 tablety 3x denně den před odjezdem a v den cesty a léčebně: 2 tablety v okamžiku výskytu prvních příznaků, pak opakovat každou hodinu nebo dle potřeby. Dávkování u dětí je stejné jako u dospělých. Tablety nechat rozpustit v ústech nebo v malém množství vody. ( to jsem opsala z letáčku Boiron, co mi dala paní v lékárně)
jinak já obvykle nechám rozpouštět kuličky ve vodě, ale myslím, že už to zvládne pod dozorem cucat...

jabber - koukla jsem na to na int. a možná by to mohlo být fajn hlavně po tom zvracení, aby se to bříško z toho rychleji vzpamatovalo, jen to dávkování - 250 ml mi nevypije ani za celý den 😖 , tak snad by to šlo rozdělit.

snupik
autor
26. črc 2009

petjo:ty jsi asi úplná doktorka homeoatie,co? 😉
jo, a na dovču určitě chtějí jet rodiče, ani ne dvouleté dítě si dovču určitě nenaplánuje 🙂 🙂 🙂 🙂 😀 😀 😀 😀