• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kde ohřát dítěti jídlo při cestě ze zahraničí?

16. června 2011 
Maminky, chystáme se s 10-ti měsíční dcerkou autem do Chorvatska a začínám řešit, kde jí při zpáteční cestě ohřeji večeři. :unamused: Máte s tím některá zkušenost? Poprosili jste někde v restauraci nebo na benzince, aby vám mléko, či jídlo ohřáli např. v mikrovlnce? Děkuji za rady a tipy.
10. čer 2011 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, já jsem už viděla ohřívače na láhve a stravu s koncovkou do zapalovače v autě :slight_smile:
10. čer 2011 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Na benzínce v mikrovlnce. Bez problémů.

Nebo si můžeš vzít do termosky vařící vodu + misku, do které se Ti vejde sklenička s jídlem a skleničku v čas potřeby ohřát takhle.
10. čer 2011 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
my taky jedeme do chorvatska až bude malá 14 měsíců, prostě ji dám v autě něco co se nemusí ohřívat - ovoce, přesnídávku, nebo jogurt, nějakou sušenku, rohlík atd. myslím že pro jednou se nic nestane
10. čer 2011 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
taky nam ohrivali vodu na kasi v mikrovlnce na pumpe a v restauraci, vetsinou s tim nemaji problem. Ale stejne asi od tech 9-10m pres leto skoro jidlo venku neohrivame, urcite ne obedove sklenicky, ono v tom teple to vetsinou staci aby to melo pokojovou teplotu a poradne rozmichat.
10. čer 2011 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na beznínce. A nebo doporučuju mlíčko s kaší v krabičkách, to se ohřívat nemusí a zasytí. :wink:
10. čer 2011 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Žiju v zahraničí, takže malá se od malička necestovala fakt hodně. Jídlo není absolutně problém kdekoliv ohřát, zatím jsem se nesetkala, že by byl problém. Někde mívají dokonce i mikrovlnku k volnému použití(některé restaurace u benzinek, na letišti a pod), dětskou židličku a pod., takže bych se fakt nebála :wink:
10. čer 2011 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jídlo bych vyřešila jak psala @babulinkab . Vzala bych takové, co se nemusí ohřívat.
A co se týká mléka. Když někam jedeme, beru termoskou s horkou vodou, dávkovač s um. mlékem a kojeneckou lahvičku se studenou vodou. Do lahvičky pak dolejvam horkou vodu tak dlouho, až má tu správnou teplotu, přisypu mléko a hotovo :slight_smile: Otázka pár vteřin.

Máme i cestovní ohřívač lahví a skleniček. Kdybysme tu koncovku do zapalovače neztratili, určitě bysme ho v autě používali :stuck_out_tongue_closed_eyes: Vypadá to jako dobrá věc :grinning:
10. čer 2011 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj, my sice mimco jeste nemame, ale loni jsme cestou do a z Chorvatska zastavovali autem x-krat. A pokazde bylo u benzinky resp. restaurace hodne maminek s malymi detmi a jak pisou holky, jidlo nebo vodu na mlicko jim tam ohrivali automaticky na pozadani. :slight_smile: Takze se vubec nemusite bat.
A pokud nechcete cekat az bude benzinka, tak znam hodne lidi kteri cestovani resi jako @jaru30 a muzou zastavovat kdekoliv :slight_smile:
10. čer 2011 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Urcite popros nekde v restauraci ci na pumpe at ti mlicko nebo prikrm ohrejou,k rodinam s detmi jsou vetsinou vsichni vstricni a mili.Ja kdekoli jsem poprosila tak mi bylo vyhoveno
10. čer 2011 v 17:04  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
jj na benzinkach ale je sranda když seš nervozní jak se to v zahraničí řekne aby tě pochopily :grinning: ale většinou už vědí :slight_smile:
10. čer 2011 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na vetsine benzinek a nikdy jsme nemeli problem, vzdy nam jidlo ochotne ohrali - i v restauracich...akorat kolikrat to bylo uplne varici takz ejsme museli cekat a foukat..holtr kazda mikrovlnka ma jinou silu...ja vzdy rikam 20 vterin na 750 ale pokazdy je to jina teplota :slight_smile:
10. čer 2011 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Existuje ohrivac do auta, tim jsme resili mliko a co se tyce vecere, nechavame ji ohrat tam, kde vecerime my :wink: S malym ditetem musis delat zastavky, tak predpokladam, ze se budete stavovat sami v motorestech, taky jist a pit, ne? Ale pokud treba jite v aute (taky tak lidi vidam), tak kup ten ohrivac do auta a za deset minut mas teplou sklenicku ci lahev s mlekem, napr. Babymoov in&out, ten mame my a je skvelej :wink:
10. čer 2011 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
mame rychlovarnu konvicu do auta, zohriali sme vodu a jedlo ponorili do nej.. a bol klid :grinning:
10. čer 2011 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Máme ohřívač do auta a je to super. Už jenom proto, že docela častos e stává, že prostě když přijedem, Mikuláš je už hodně nevrlej a chce prostě najíst :slight_smile: Tak se to jenom vyndá a hotovo. Fakt doporučuju.
Jinak prosíme o ohřívání kdekoli a není to problém. Jenom jednou se paní fakt omlouvala, že nemá mikrovlnku...
10. čer 2011 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Na cesty jsme taky brali to, co se nemuselo ohřívat, jinak myslím, že na každé benzínce je možnost dát skleničku s jídlem ohřát do mikrovlnky.
10. čer 2011 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ohřívačka Babymoov, používám jí i doma!
10. čer 2011 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
my jezdime zase ze zahranici do Cech :wink: a jidlo pro prcka (sklenicku s prikrmem) si normalne nechame ohrat v restauraci (na benzince, v McDonald, proste co je na sjezdu z dalnice, kdyz ma maly hlad :wink: ). Zadny problem nikdy nebyl, v dnesni dobe je to normalka, rekla bych :slight_smile:
11. čer 2011 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Právě jsme se vrátili z Itálie. Během desetihodinové cesty se mi osvědčila termoska se zásobníky na jídlo od Chicca. Ohřívat jídlo na benzínkách by bylo nemožné..
16. čer 2011 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek