Solné jeskyně a respirační choroby

johanda
12. led 2008

Holky, jaké máte zkušenosti s návštěvami solných jeskyní? Údajně to pomáhá proti respiračním problémům a předchází nachlazení. Mám dcerku, která dost trpí na různé záněty dýchacích cest, zkusila bych s ní pár sezení. Jen nevím, jak hodně se jedná o módu a reklamu. Než do toho investuju, ráda bych slyšela (a četla 😉 ) vaše názory. Díky

mikulka
17. dub 2010

Holky, četla jsem, že v solné jeskyni, té správné, musíte cítit pach soli a jodu, jinak je to špatná jeskyne. Byla jsem v té na Praze 6 a necítila jsem to.
Vy to v jeskyni cítíte?

egrzuz
17. dub 2010

Ahojky,
Mikulko, já chodím do jeskyně už druhý rok a opravdu to malému pomohlo, měl šílené rýmy a k tomu pokaždé kašel, který trval třeba 2m.
Já sůl cítím, záleží také na tom, po kom jdeš, když jdeš po lidech, kteří jen relaxují a sedí, takto nemusí být cítit. Když jdeš po dětech, které si hrajou, je to cítit hodně.

mikulka
17. dub 2010

egrzuz: a myslíš, že třeba tahle jeskyně byla špatná, když jsem sůl necítila vůbec? Byli jsme tam jako první návštěvníci...
A nevíš, jak to v jeskyních odvětrávají, aby se zbavili bacilů?

egrzuz
19. dub 2010

Mikulko, pokud jste byli hned ráno jako první nemusí to být cítit. Ale zkus příště jít po někom nebo prcek ať si hraje a mělo by to být cítit hned.
V naší jeskyni mají ventilaci, takže se tam prohání vzduch

mikulka
19. dub 2010

malý si tam jrál, rozhazoval krystalky a nic. Byla to špatná jeskyně, protože jsem se šla podívat - jen tak pro srovnání - do jiné jeskyně a tam to bylo cítit dost. I jako by v krku jsem cítila takový kyselý vzduch, nebo jak bych to řekla.
A myslíš, že není riziko, že se tam od někoho nakazíme?

humbuk
9. kvě 2010

Dobrý den, pokud hledáte opravdu kvalitní solnou jeskyni v Praze, solná jeskyně Mineral je ideálním místem. V této největší solné jeskyni u nás, dokončené v dubnu 2010, můžete relaxovat a vstřebávat zdravíprospěšné účinky mořské soli v jedinečném prostředí s jezírky, vodopádem, členitým krápníkovým stropem a hvězdným nebem nad hlavou. Děti si mohou hrát na solném pískovišti s připravenými hračkami, k dispozici je i reprodukce pohádek na přání.
Technologie a koncept solné jeskyně Mineral se značně liší od klasických fádních jeskyní, kterých jsou po celé republice desítky, a solným jeskyním obecně dělají spíše špatné jméno. Přijďte se sami přesvědčit o kvalitě té naší a o velikosti rozdílu! Zaručujeme vám, že do jiné jeskyně už se vám chtít nikdy více nebude.
Využijte nyní časově omezené akce k příležitosti otevření jeskyně. Pokud si nyní u nás koupíte permanentku, dostanete druhou zcela zdarma!
Více informací naleznete na http://www.solnajeskyne-praha.cz/
PS.: Omluva za reklamu
🙂