Výrobky firmy Just, jaké se vám osvědčily?

tichackova
17. pro 2012

Ahoj holky, nedávno mi na rehabce doktorka doporučovala tymiánový krém a eucasol od firmy Just. Na co přesně a jak se to používá? A jaké další výrobky se vám osvědčily? Díky😉

jabadabadoo
12. únor 2017

JUST TYMIÁNOVÝ KRÉM. Krom toho, že obsahuje koncentraci látek naprosto nevhodnou pro malé děti, obsahuje i eteráky, které jsou taktéž nevhodné pro děti.. a to vše v ropném základu, nic přírodního ( plus nehorázná cena za toto,a le budiž 60ml 400.- ???). Domácí tymiánka je otázkou chvíle, namícháte si EO v oncentraci vhodné pro malé děti a druhy, které jsou vhodné. Zpět ke složení
Water (Aqua),
Fragrance (Parfum), syntetický parfém ( nač?? eteráky voní samy o sobě) škodlivý
Mineral Oil (Paraffinum Liquidum), minerální olej z ropy, škodlivý
Cetearyl Alcohol, emulgátor, neškodný
Caprylic/Capric Triglyceride, rozpouštědlo ( bezpečné)
Glycine Soja (Soybean) Oil, sojový olej- bezpečný
Limonene, ¨zde zřejmě L Limonen, má vůni po borovicích, syntetický
Camphor, kafr ( derivační činidlo- dráždí kůži a sliznici, způsobuje místní prokrvení a urychluje tak průběh zánětlivého procesu tím, že zlepšuje průběh vstřebávání a ohraničení zánětu. Kafr, obsažený v mastech či gelech, se také velmi rychle vstřebává do kůže a okamžitě vyvolává lehce hřejivý pocit, působí antisepticky a jako mírné lokální anestetikum. Během vmasírování pozitivně působí při revmatických onemocněních a únavě svalů.) nevhodné pro děti

Ceteareth-20, emulgátor, škodlivý
EO - Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Thymus Vulgaris (Thyme) Flower/Leaf Oil, Pinus Palustris Oil, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Citrus Medica Limonum (Lemon) Fruit Extract, Anthemis Nobilis Flower Oil, - některé nevhodné pro malé děti
Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, - syntetický stabilizátor, poten. škodlivý
Triethanolamine, - stabilizátor pH, VELMI ŠKODLIVÝ, karcinogen , v přírodní kosmetice zakázaný
Sodium Cetearyl Sulfate, emulgátor
Sodium Lauryl Sulfate, - SLS, pěnidlo, emulgátor, škodlivý
Imidazolidinyl Urea, konzervant, škodlivý
Propylparaben, konzervant, škodlivý
Benzyl Alcohol, - rozpouštědlo, konzervant, vonná látka. Velmi škodlivý
Citral, - vonná látka, bezpečná
Eugenol, vonná látka, tonikum. Velmi škodlivý
Benzyl Salicylate, - fixace vonných látek, bezpečný
Coumarin, - vonná látka, fungicid, konzervant. Velmi škodlivý, nevhodný pro děti.
Geraniol, antiseptikum, konzervant, bezpečný
Linalool, vonná látka, potenc škodlivý
Benzyl Benzoate, syntetický konzervant
Citronellol, vonná látka, bezpečná
Hexyl Cinnamal vonná látka, bezpečná

jabadabadoo
12. únor 2017

Mám doma od Justu Eucasol a byla jsem spokojena, než jsem zjistila složení. Protože se tím zabývali na jiných serverech.

alcar
12. únor 2017

@jabadabadoo a co Spiron od Energy? Je temer o polovinu levnejsi, nez Eucasol, voni mnohem lepe a vune dele vydrzi. Ted jsem si ho koupila, ale asi to nebude taky uplne nejzdravejsi, co? ☹

jabadabadoo
12. únor 2017

@alcar našla jsem k tomu také popis a též nic moc, určitě na netu najdete víc podrobností.

balet
12. únor 2017

Nam pomaha krem s morskou soli na atopicky exem. Eucasol mame, krasne chvili voni, ale jinak na nas nema ucinek. A pozor maminky na pouzivani tymianoveho kremu u miminek. Sama jsem si mazala 3 dny prsa pri zahleneni prudusek a 4 den uz jsem si mast nemohla namazat, jak jsem mela prsa od masticky popalena. Pro miminka bude asi moc silny, kocentrovany...Ale trochu asi pomohl.

ija1
13. únor 2017

@balet pod tymián se dává dětský krem, pokud mají po samotném tymianu červené pupinky, Mazala jsem pod to sebamedove body lotion a nad to tymianovy krém

lennus
13. únor 2017

Na kašel tymiánová mast a Eucasol - eukalypt. sprej

balet
13. únor 2017

@ija1 Akorat to k tomu nikde nepíšou...😕

ija1
13. únor 2017

@balet to ne, to mi rikala moje fyzioterapeutka, ktera me k Justu privedla............a fakt nas to zachranilo, deti byvaly rok co rok nemocne, porad atb (mladsi mela dokonce 3-4 za sebou v jednom mesici...., starsi chytala vse co proleti, davala jsem jim 3 tydny Echinacinu a najednou letosni zimu mela starsi jednou spalovou anginu a mladsi nic, na usi nam zabralo olej z 31 bylin, a kdyz chrchlaji, dostavaji ten tymian......... mladsi prave taky zcervenala a ptala jsem se a pry se o tom vi a doporucuje se jako podklad detsky krem.......

michelka87
13. únor 2017

Ano, pupinky v případě tymiánu neznamenají alergii, ale to, ze je uvnitr v teličku problem, tymián léčí skrz kůži .

nika_sp
13. únor 2017

@michelka87 to by me teda zajimalo. Jakej problem, kdyz to neni podrazdeni vyvolane kremem?

balet
13. únor 2017

@michelka87 To ale nebyly pupinky a ale cervena popalena kuze a u dospeleho...Dceri ho urcite mazat nehodlam...😉

michelka87
13. únor 2017

@balet popalena kuze?
S tim jsem se tedy zatim nesetkala, asi jste tam toho dala moc.

michelka87
13. únor 2017

@nika_sp no problem jako kašel, průdušky atd.problem uvnitr tela.
Nikomu nenutim , aby ho používal, jen tvrdím, ze nam pomáhá . Samozrejme u miminka se musí opatrne a dat opravdu malé množství . Nam kromě kašle a rýmy pomáhá i na bolení bříška .

lvicek2000
13. únor 2017

@jabadabadoo muzu se zeptat, kdo ti delal rozbor toho slozeni?

bachovy_esence_poradna
13. únor 2017

@jabadabadoo také by mě zajímalo kde byly rozbory... výrobky Just ani Energy nejsou 100 % dokonalé, ale patří na trhu rozhodně ke kvalitě, která je nad průměrem.....to mám potvrzené z vícero míst...
zajímal by mě tedy také zdroj rozboru

jinak samozřejmě jak tu padlo, u miminka se musí dávat vždy malé dávky a některé Energy nebo Just (a obdobné) výrobky jsou samozřejmě pro malá miminka nevhodné, čistě kvůli věku...

Jinak určitě je možné nahradit např. jemnou aromaterapií místo spreje, bylinkami, esencemi apod. Jen tam už je potřeba víc vědět co a proč chceme korigovat nebo se poradit

bachovy_esence_poradna
13. únor 2017

@michelka87 tymián lze použít s větší efektivitou vnitřně...
např. čaj, tinktura apod.
výhodné jsou i kombinace s nějakou jinou bylinou apod.

jinak tymián. mast od Justu je dobrá, u nás jedna z několika, které používáme... ale důležité je hlavně kašli předcházet - stravou, bylinami, přes zklidnění psychiky a tím zintenzivnění regenerace apod.

zdenka_novotna
14. únor 2017
Uživatel zdenka_novotna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od zdenka_novotna.

@balet Proto jsme jako poradci skoleni, abychom mohli davat klientum rady a tipy, ktere nenajdou v katalogu a mohou se na nas kdykoliv obratit. Kazdy poradce by mel klientovi poradit, vysvetlit a udelat si na nej cas 😉

michelka87
14. únor 2017

@nika_sp
Jeste k tomu problemu - to co jsi popisovala, muselo být přehnané množství, od toho jsou poradci just aby poradili kolik ;používání tymiánu u kojenců - Tymián si naneseš v malém množství do ruky, rozetřeš a dlaněmi potřeš dítě na hrudníku a zádíčkách,případně i chodidla. Pokud se vyskytnou pupínky je to známka odchodu toxinů z těla. V tom případě další použití na chodila 1 až 2 dny. Pak to můžeš zkusit znovu i na hrudník.

Samozřejmě Dospělého je dávkování jine.

nika_sp
14. únor 2017

@michelka87 to bylo asi na nekoho jineho. Ja o zadnem problemu nepsala. My tymian pouzivame uz od zacatku justa bez problemu. Na mimino pouzivam jen malicko nebo jsem ted namazala pred koupeli a pak ho vykoupala a prislo minze je to lepsi nez esence do vody.
Jen me zaujal ten popis, ze je problem uvnitr a to vysvetleni, ze pupinky ktere se udelaji v miste pouziti masti jsou od toho, ze tudy odychazi toxiny z tela jsou podle me teda fakt nesmysl😉

lvicek2000
14. únor 2017

Ja jsem u malych prcku davala tymina namazany na plenu pres postylku, popr. nekde kolem hlavicky 😉

balet
14. únor 2017

@zdenka_novotna @michelka87 Akorat kdyz dostane krem od zname jako darek a ona sama poradce neni, nemate od koho tip ziskat a spolehate se na nezavadnost vyrobku, kdyz je doporuceny i pro deti. At uz jej namazete v jakem koliv mnozstvi? Co to je za ospravedlneni, ze jsem mela mast namazanou moc??? 😂😂😂

zdenka_novotna
14. únor 2017
Uživatel zdenka_novotna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od zdenka_novotna.

@balet Produkty Just i Nahrin jsou hodne koncentrovane, takze staci opravdu velmi malo. Samozrejme souhlasim, ze info nemohlo byt dano, pokud byl produkt darkem od kamaradky, toto uz jde asi na stranu darce, ktery by mohl pripadne info podat, kazdopadne to neresi Vas problem s osypanim. Davala jste pod krem nejaky podklad ? 🙂

jabadabadoo
15. únor 2017

@lvicek2000
@bachovy_esence_poradna např. Informované očkování na FB, hodně lidí (nejen maminek) se zajímá o složení přípravků a někdy se nestačí divit, co dosud v blahé nevědomosti používaly-já též. Jsou tam rozebrané různé produkty, prostě na co se lidi ptají, co používají, jestli je to ok. Tudíž jsou tam pozitiva i negativa. Jinak je ještě jedna skupinka přímo na tohle zaměřená, v té nejsem. Nicméně jsou servery, kde se dá vyhledat jednotlivé složení výrobku a sám si to nastudovat (na to já třeba osobně čas nemám) ,ale v případě pochybností to lze ověřit i takto.

brunetka11
15. únor 2017

@balet Může být, že jsi na něj alergická

Jinak ad děti - vždy se doporučuje to u nich zkusit (jako jakoukoliv jinou kosmetiku či mast) jemně máznout do vnitřní strany paže - kůže je tam citlivější - a vyčkat na reakci cca 20-30 min. A až pak daný přípravek opravdu použít.

lvicek2000
15. únor 2017

@jabadabadoo takze vyse uvedeny rozbor je stazeny odnekud z fb?

jabadabadoo
15. únor 2017

@lvicek2000 není, to jsem jen zkopírovala rozbor od lidí, kteří se tím zabývají, nehledě na to, že stejně tak si můžete podle složení najít, co jaká složka obsahuje, způsobuje, ať v pozitivním nebo negativním smyslu. Je to volně dostupné na netu. Jinak je to popsáno viz. výše.

zdenka_novotna
16. únor 2017
Uživatel zdenka_novotna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od zdenka_novotna.

@lvicek2000 slozeni vyrobku Just i Nahrin muzete najit na webu Justu, tam je rozepsano slozeni u kazdeho produktu 🙂

lvicek2000
16. únor 2017

@zdenka_novotna ja vim, jen ze vyse je do detailu rozepsane slozeni s tim, co je sttasne skodlive a co ne a zajimalo me, kdo to vytvarel. Protoze obeznikum kolujicim po netu neduveruju 😉

bachovy_esence_poradna
16. únor 2017

@jabadabadoo u očkování je jasné, že složení nebude vůbec nic příznivého pro organismus... to je směs bakterií, virů, těžkých kovů atd. bohužel.

zajímalo by mě ale konkrétně kdo dělal rozbor výrobků, které jste zmiňovala.... a kde jsou jejich výsledky...
děkuji

jinak výrobky typu Just, Energy apod. jsou poměrně kvalitní... nejsou samozřejmě 100 % čisté...
ono u těch věcí, které jsou opravdu čisté a je tam garance, tak tam je bohužel bariéra finance, mnoho těchto věcí je potřeba vyrábět takovým postupem, který je velmi šetrný, případně pomalejší, výrobky mají kratší dobu trvanlivosti často atd...

já sama takové výrobky ráda používám, ale vím, že je mnoho lidí, kterým i Energy nebo Just připadají drahé...
mám zkušenost, že se vyplatí používat co nejkvalitnější věci, protože ten efekt je mnohem lepší...

např. chlorella běžná v lékárně x chlorella Energy x bio chlorella šetrně pěstovaná - tam jsou samozřejmě nejlepší výsledky, ale cena je i 5 x vyšší...

tedy je na každém jak moc se o složení zajímá a jak moc zohledňuje cenu... velmi často se lidé rozhodují podle ceny, bez ohledu na kvalitu... tak si do organismu můžou zanášet plísně, těžké kovy a vysoké množství přídatných látek...
ve výsledku tak "ušetří", ale tělu to nijak moc neprospěje, naopak ho to často ještě zatíží....
když to ale poradce zkusí klientovi vysvětlit, tak to samozřejmě vypadá tak, že mu jen o peníze, je to složité 🙂