Antikoncepce ano či ne?

cotty
1. dub 2015

Ahoj holky, nikdy jsem nad tím moc nepřemýšlela a nechávala si napsat HA jak na běžícím pásu a lékaři mě také nikdy moc "nestrašili" riziky, které užívání HA obnáší. Teď jsem však změnila lékaře, který se mnou rizika a možné následky užívání HA detailně probíral a celkem mě nalomil. Mám dilema, jestli se utěšovat tím, že dnes je HA nízkohormonální a tělo to zvládne a dál pohodlně zobat nebo mít trochu starosti s kondomem, ale na druhou stranu snížit riziko trombozy apod.

Jak se k tomu stavíte vy? Berete, přestali jste brát? Pokud vynecháme to, že jste chtěli mimčo, tak proč (už) neberete?

hahebu
2. dub 2015

@cotty čím? tím, že máš po ruce kondom? Nebo tím, že ho partner vytáhne chvilku před? U nás to tak fungovalo dlouho a manžel si na nějaké ochuzení nestěžoval 🙂 Naopak si mohl vybrat - bříško/záda... 😀 Pokud jsem neměla stálého partnera, trvala jsem na použití kondomu. A když jsem stálého partnera měla, jeli jsme přerušovaně. Náš sex (ani v jednom z případů) tím nijak neutrpěl 🙂 A ani mé zdraví 🙂

breberka
2. dub 2015

@cotty brala jsem je leta.....po 2. porodu mi přestaly sedět a dělala mi zle (stavy na omdlení, návaly, zimnice, nervózita, stres....) bylo to pro mě děsný. Zkusila jsem je vynechat na 2 měsíce a po pár týdnech jsem se cítila zase fajn. Jakmile jsem opět začala HA brát, šlo to zpět...........pak jsem po 3. dítěti zase brala HA pro kojící a po několika měsících s ní sekla......Už asi 5 měsíců jsem bez ní a je klid 😉 .....chtěla jsem tělísko, ale po přečtení pár diskusí jsem to zatim taky zavrhla

cotty
autor
2. dub 2015

Máte někdo zkušenosti s nějakými konkrétními spermicidními gely/krémy/čípky?

zuzik22
2. dub 2015

My používáme Pharmatex krém

hanve
2. dub 2015

Brala jsem,kdyz mi bylo 16, do 21. Na natlak sveho tehdejsiho. Holt mlada a blba. Kdyz jsme se rozesli, vysadila jsem. Dlouho se mi upravoval cyklus, byl to des, treba pul roku bez menstruace, pak silene bolestiva. No moje telo se z toho vzpamatovavalo hodne dlouho. Tak jsem se zarekla, ze uz nikdy vic. Nastesti s manzelem jsme v tomto zajedno, on to rovnou odmitl, ze zadna HA. Takze ze zacatku kondom vzdy a pak prerusovana souloz a kondom, jak to vyslo. Nakonec se nam mimco zadarilo az kdyz jsme chteli my sami. Po porodu urcite najedem na stejny system, kdyby se 2. nahodou zadarilo driv nez planovane, svet se nezbori...

cotty
autor
2. dub 2015

@hanve Já jsem ještě nedospěla věkem nebo rozpoložením do stavu, kdy bych si řekla, že se s těhotenstvím svět nezboří 😀

cotty
autor
2. dub 2015

Tak mi po přečtení různých diskuzí vychází jako nejlepší varianta kondom plus doplňkově spermicidní krémy. Tak uvidím, zda se zvládnu vzdát HA 😖

madrilena
2. dub 2015

neberu už HA protože po 2. porodu jsem pár dní po nasazení HA, kterou jsem již užívala dříve dostala naprosto příšernou migrénu; bolest hlavy byla srovnatelná s porodem; HA jsem tedy už poté nikdy nevzala, migrény se dostavují zhruba ve stejnou dobu i nadále, ale nyní již slábnou; vysazení HA mi také dost značně nabouralo cyklus, 2. menstruaci (slabší a kratší), pár dní po skončení té první (řádné v termínu) jsem měla po mnoho měsíců; to, že budu mít po vysazení nepořádek v cyklu jsem tak trochu očekávala, že srovnání bude ale trvat tak dlouho jsem ale netušilo; z výše uvedeného mi vyplynulo, že HA pro mne není to pravé a blokuje přirozené procesy naprosto nepřirozeným způsobem; mám se celkem ráda a nechci, abych v budoucnu měla nějaké ještě horší problémy jako následek užívání HA; tudíž my používáme kondom a Pharmatex čípky a zatím to funguje

madrilena
2. dub 2015

@cotty tak to praktikujeme my 🙂

nunacek
2. dub 2015

@cotty Nám momentálně vyhovuje Pharmatex krém, který "jistíme" přerušovanou souloží, někdy kondom.

jaynie
2. dub 2015

Taky jsem tohle před pár lety řešila. Tehdy jsem si říkala, že HA zkusím na čas vysadit, když jsem neměla přítele, a když jsem pak zjistila, jak se mi všechno rozhodilo, bylo mi jasné, že si chci srovnat organismus, aby fungoval tak, jak má, a k HA už se nevrátím. Naprosto rozhozený cyklus a problémy s pletí jsem si srovnávala přes dva roky. Já se tehdy nakonec vrátila ke kondomu, a nebo jsme si prostě dávali pozor a nebyl to takový problém. Antikoncepce pro mě byla pohodlím a jistotou, ale když jsem si uvědomila, za jakou cenu, tak už mi to za to nestálo. Ale pokud si nejsi jistá, tak něco prostě na čas zkus a uvidíš...

clare379
3. dub 2015

Já ted vysadila po 4 letech braní HA. Něco mi říkalo, ať to už neberu 🙂 Taky jsem poslední 3 měsíce i zapomínala, což předtím jsem to brala na minutu přesně, tak jsem to brala i jako znamení 🙂 Nehledě na to že můj tata v říjnu onemocněl trombózou, tak asi i trochu strach, že můžu být trombofilní taky... No prostě mě to nařídil můj vnitřní hlas. A na to jsme si přes net objednali sadu 50 kondomu 😀 .. ale musím říct, že mám najednou takovou větší radost a chuť do života 🙂

veru62
5. kvě 2015

Brala jsem antikoncepci 3 roky brala jsem trinovum. Je to největší svinstvo. Jsou to nejlevnejsi prasky u nas. Po vysazeni uz bych si je nikdy znovu nedala.

misar91
5. kvě 2015

já brala skoro 6let hormonální antikoncepci a uplně jsem zapoměla jaký jsem bez ní člověk.byla jsem vzteklá pak zas lítostivá,žádná chut na sex,no přítel si docela užil 😀 navíc se mi mastily vlasy jak o závod...krom pravidelné menstruace a nemožnosti otěhotnění na tom není dobrého vůbec nic.ted už dva roky neberu a je mi celkově lépe a mám dobrý pocit,že do těla necpu nic škodlivého...

cotty
autor
5. kvě 2015

@misar91 Tak to jsem ráda, že jsem netrpěla "změnou osobnosti" jen já 😀 Přesně jak popisuješ, chvíli happy, pak zas nejvíc lítostivá až ubulená...musela jsem vypadat jak schizofrenik...Po jak dlouhé době od vysazení se ti to srovnalo?

misar91
6. kvě 2015

😀 tak tím si dřív nebo později projde asi každá ženská co to bere...tyjo ted si to přesně nepamatují ale chvilku to bylo..cca pul roku?a od ty doby mám taky hrozne bolestivou ovulaci ale furt se to da přežít 🙂

zikisek
6. srp 2015

já právě vysadila ha po deseti letech a musím říct,nikdy mi tak hrozně nebylo...nejhorší období mého života ☹

teeerez
6. srp 2015

Brala jsem skoro 10 let, az budu mit pocet deti ktery chci tak se k asi zase vratim. S prvni kterou mi predepsala gynekolozka, kterou jsem pozdeji menila jsem mela docela problemy - silene migreny a z nejakeho duvodu se mi vratilo detske astma. S novou gyndarkou a novou HA astma i migreny ustaly a byla jsem s ni mnoho let uplne spokojena, otehotneni uspesne hned po vysazeni takze verim ze mi neuskodila

maudn
6. srp 2015

Brala jsem od 14 do 21 let a kdybych mohla vrátit čas, tak bych ji minimálně u stálých partnerů nepoužívala. Do budoucna ji brát nehodlám. Myslím, že u dospělých lidi se to dá řešit i nehormonalne, u nás prerusovana soulož nepřinesla tehu nikdy, tak ji i věřím, proti kondomům byli všichni partneři

didlinka33
6. srp 2015

já jsem jí brala 8 let a už se k ní nikdy nevrátím..Je to svinstvo! Vysadila jsem jí minulý rok v dubnu a od tý doby jsem ještě ani jednou neměla ovulaci..Kdybych nebrala léky, tak nemám ani menstruaci..Takže za mě už nikdy!

miralobe
30. srp 2015

Já si myslím, že HA je hodně individuální záležitost. Pokud nejsou problémy několik let, pravděpodobnost vzniku trombózy je velmi nízká, když se doteď neobjevila (riziko se zvyšuje, pokud na nějakou dobu vysadíš a pak zase začneš, to je fatální mýtus že se má tělo občas očistit a chvíli nebrat nic a pak zase začít, většinou si na HA tělo zvykne, najede na ten program a funguje jak má a vysazováním a zase začínáním dáváš tělu náročné úkoly). Já jsem kdysi měla zdravotní problémy, které antikoncepce jak lusknutím prstů vyřešila a tak vím, že to pro mě byla správná volba. Důležitá je informovanost a možné negativní účinky je třeba brát vážně a hlídat se, ale nejdůležitější je dobře se cítit. Já HA vysadila, když jsem byla pak delší dobu bez partnera (zdravotní problémy se nevrátily) a pak jsem znovu hodně četla a vybírala a skončila jsem s tělískem jaydess a jsem naprosto spokojená. Je důležité podívat se sama na sebe, znáš svoje tělo nejlíp a musí Ti způsob ochrany prostě sedět. U mě jaydess vyhrálo, protože se mi líbí myšlenka, že to působí lokálně přímo v děloze, netlačí se to přes krev a že vaječníky vyrábí vajíčka (tudíž mi pěkně vyrostly, dřív byly zakrslý kvůli práškům) a "trénují si to pak na miminka". Přesto to nějak neprosazuju a neříkám, že je to pro každou ženu nejlepší řešení, protože to máme každá jinak.

keeshka
30. srp 2015

Přestala jsem brát, tak nějak pocitově, i když jsem s ní neměla problém. A i když jsem před braním antikoncepce neměla s cyklem problém, čtyři roky braní hormonální antikoncepce mi totálně rozhodilo cyklus a já jsem 2 roky v podstatě nemenstruovala a chodila na hormonální injekce. S tím souvisel i problém s otěhotním, které se nám nakonec podařilo až po dvou a čtvrt roce a to díky IVF.
To je právě ono, HA je hodně individuální, každý na ní zareaguje jinak, ale to se prostě na začátku nedá odhadnout. A problém je i v tom, že se moc nemluví o negativech, co vše může braní antikoncepce způsobit. Až jsem začala mít problémy, tak najednou jsem zjišťovala, že v okolí nejsem sama, ale dříve jsme o tom prostě nemluvili.
Takže pro mě braní nízkohormonální antikoncepce po dobu 4 let způsobilo totální rozhození cyklu, anovulační cykly a nakonec jsme museli podstoupit umělé oplodnění, vůbec si se mnou lékaři nevěděli rady. Já už se k ní určitě nevrátím.

Ale je to na každé ženě, říci si klady, negativa, vědět prostě do čeho jde. I nízké hormony mohou ovlivnit, ale nemusí.

katinkastud
17. zář 2015
Uživatel katinkastud je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od katinkastud.

Ahoj holky, můžu se prosím zeptat, co byl pro vás hlavní důvod k vysazení antikoncepce? Snažím se přesvědčit sestru, že to není úplně dobré, protože mám teď velký problém otěhotnět. Určitě netvrdím, že je to hlavní důvod, ale určitě to nepomohlo. Je jí už 25 a bere ji od 15, což podle mého názoru není už dobré. Budu ráda za jakoukoliv radu 🙂

maudn
17. zář 2015

@katinkastud zabrouzdej na web Margit Slimakove, najdeš tam o.tom články i videa

kajalka
17. zář 2015

@katinkastud Když jsem v rámci praxe viděla mladý holky (i 17 letý) po cévní mozkové příhodě.

katinkastud
23. zář 2015
Uživatel katinkastud je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od katinkastud.

@maudn
@kajalka

Děkuju za rady určitě se na ten web podívám a určitě jí to pošlu 🙂

barboratov
9. říj 2015

HA už nikdy...jediný co tak pak budete nešťastná...zlatej kondom

kyspanek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz