Antikoncepce Evra náplast, máte zkušenost?

betem
23. říj 2017

Zdravím ;) můžete mi říct, jaké máte někdo zkušenosti s antikoncepci EVRA? Máme 2 děti a další fakt nechceme. Dáváme pozor, ale chci být ještě víc chranena. Doktor mi poradil tuto antikoncepci. Napište mi prosím vaše zkušenosti. Děkuji moc. Betty

juuulinka
23. říj 2017

Ja ji používala 6let a ok,jen pri koupání v bazenu se mela tendence odlepovat,tak sem přes ni vždy natáhla potítko.

betem
autor
23. říj 2017

@juuulinka děkuji za odpověď. Nějaké změny váhy, atd.? A kde vůbec nevadí? Jsem si říkala nalepit mezi lopatky.

magdanaty
24. říj 2017

Ahoj,před lety jsem ji taky používala na doporučení dr., klasické prášky jsem nemohla kvůli játrum. To je jedna z výhod náplasti - nezatěžují zbytečné trávicí trakt. Vedlejší účinky jsem neměla zadne. Jen mi trochu vadilo,jak se kolem ni zachycuje špína..

uzivatelkapetra
24. říj 2017

ahoj, já ji brala roky, protože jsem kopyto na pravidelné braní léků a spokojenost. Lepila jsem pouze na zadek, jen jsem střídala půlky 🙂
Před ms mě často jeden den pobolívala hlava, což s vysazením odeznělo.
Ale celkově spokojenost

betem
autor
24. říj 2017

@magdanaty děkuji za odpověď. Já prášky právě před dětmi brala a už nechci. Tyto jsou údajně šetrnější k tělu. Antikoncepce je všechno svinstvo. Brát to nechci, ale nějak se chránit musím. O té špíně jsem taky četla. Kam doporucujes nejlíp nalepit? Díky Betty

betem
autor
24. říj 2017

@uzivatelkapetra Děkuji za odpověď. Já měla vždycky v mobilu upomínku a fungovalo to přes 10 let ;) no a na zadku to nevadilo? Přemýšlím, kde to bude nejlepsi :D chci hlavně něco setrnyho pro tělo a tělísko nechci a asi bych i nesnesla.

zvedavec2
24. říj 2017

Ja ji mela spoustu let. Je dobre nalepit nekam, kde muzes prubezne kontrolovat pohmatem - mezi lopatky se to lepi tezko 😉
V zime jsem lepila na spodni stranu paze, v lete by to bylo videt. V lete na horni stranu stehna. Pulky taky dobre 😉

Za tech x let se mi odlepila fakt jenom parkrat, ale to se proste stane. Nejvetsi problem je ta spina kolem - jako u vsech naplasti... Takze nekam, aby to nebylo videt.
Jinak pohodli, spolehlivost, spokojenost 100%. Vratim se k ni, az to bude aktualni😉

betem
autor
24. říj 2017

@zvedavec2 děkuji za odpověď. A sprchování teda nevadí jo? Mám strach, aby se neodlepila. Mezi lopatky by to nalepil chlap ;) půjdu do toho. Při cvičení náplast netáhne? Nevadí ničemu?

zvedavec2
24. říj 2017

@betem sprcha a bezne koupani (ani v lete v mori) nevadi. Jak rikam, za tech 7-9(?) let jen par blbych kusu,ale to uz u lepeni citis, ze je tam jen plast a pulka lepidla (uplne jak obyc naplast si to predstav - taky hned poznas, ze nelepi). Jak jednou drzi, tak se neodlepi.

Mezi lopatky - hele, tam ta kuze docela pracuje - u kazdeho natazeni rukou, hybnuti atd se natahuje.. Tam nevim. Ja bych to tam osobne nelepila, ale je to fakt jen otazka prakticnosti. To vychytas.

Sport nevim - ja jsem lenoch 😉 ale ted mne napada - u sportu se tam hodne spotis a budes chtit poradne umyt... Tak fakt nevim, ty lopatky mi nejak nejdou pres pysky 😉

Chce to najit misto, kde se ta kuze moc nenatahuje. Ale jak rikam, par tydnu a vychytas to. Stoji to rozhodne za to.

uzivatelkapetra
24. říj 2017

Jak jsem psala, na zadku to za mě bylo nejlepší, nevadilo v ničem. Však sama ozkoušíš

ploutvicka59
24. říj 2017

Měla jsem ji po mononukleoze.Abych nezatezovala játra ještě vic nez byla...Výhoda ze na to člověk vazne nemusel az tak moc myslet👍 Nevýhoda ten curbes pod misty,kde se odlepovala.Ale účinek splnila...Tehu jsem nebyla...Co si pamatuju,tak jediny co se nesmělo bylo,lepit ji v oblasti prsou...Na hrudniku.Ja ji mela na paži.Stridala jsem levou a pravou...Pro poplety ideální,nez myslet porad na pilulky...Hodlam se k ni jednou vrátit,uz kvuli ty hlavě děravý😂

belleelle
24. říj 2017

@betem 10 let bez nehody, tehu temer hned po vysazeni.

belleelle
24. říj 2017

@betem vsak si najdi pribalak, jsou tam mista k lepeni.
Ja volila ta, aby nikdo.nevedel. takze za me paze ne. Fakt asi vedl zadek i podbrisek.
Zvyknes si na to, pri nehorsim si ji oblepis.
Ale jsou i jine moznosti, napr nuvaring, nebo injekcni. Telisko urco nechces (nedivim.se).

rousse
24. říj 2017

jo je super. Díky antiepileptikům jsem nemohla klasické pilulky, tak jsem ji lepila 6 let. Začínala jsem na rameni a velmi rychle jsem si ji pak začala lepit na horní část zadku těsně pod bedra - že je týden pauza jsem poznala vždycky podle půlky, na které byla nalepená😀 začínala jsem na jedné a když tam bylo druhé kolo, tak týden pauza🙂 Chodila jsem pravidelně cvičit i na bazén a nikdy se neodlepila. Po bazénu to chce trošku "uhladit, vysušit" ujistit se, že je tak, jak má být. Znovu už bych se k ní osobně nevrátila, ale to jen proto, že už se nechci vracet k hormonům, ale jinak opravdu velká spokojenost.

betem
autor
25. říj 2017

@rousse já právě také nechci, ale jak jinak se chránit? :(

betem
autor
25. říj 2017

@belleelle Oki, díky za radu. No nuvaring jsem četla, že při sexu někomu vadil. A taky vypadával. Nechci riskovat, že jej dám špatně a neochrání mě. Proto se priklanim k náplasti.

belleelle
25. říj 2017

@betem kondom? Pesar? Spermicidy? Nehormonalni telisko? Sterilizace?

belleelle
25. říj 2017

@betem kdyby ti vypadl, ver, ze bys to poznala. Mela jsem.ho 3m, ale vratila jsem se zpet k evre.

gepe
25. říj 2017

Se špatnou srážlivosti se nemůže ani Evra. Resp. může, ale kdo bude dobrovolně riskovat trombózu ne-li něco horšího..

rousse
25. říj 2017

@betem uplně stejně, jak píše @belleelle 🙂 já jsem přestala lepit v roce 2012 protože jsem měla dlouhodobé problémy s mykózami a už mi na to nic nepomáhalo. Vysadila jsem, problémy okamžitě přestaly, a nechtěně těhotná jsem nebyla ani jednou🙂

gepe
25. říj 2017

@rousse a jak to řešíte teď? 🙂 Já neberu hak už 12 let a díky tomu mě přešly dost velký migrény. To že mám špatnou srážlivost vím například teprve dva roky (i když jsem v 21 měla žilní trombózu se sepsi po kanylaci).

rousse
25. říj 2017

@gepe no...tak, že manžel nestřílí na cíl 😀 rozhodně to neberu jako 100% účinou antikoncepci, ale u nás funguje.... ale jak už bylo napsáno výše - jsou další možnosti nehormonální antikoncepce....mě dr. po porodu automaticky nabízela hormony, ale já už prostě nechci....

gepe
25. říj 2017

@rousse achaaa 😀 u nás max kondom přichází v úvahu, nebo ty dvě vedoucí k neplodnosti. Jsme velmi kompatibilní co do otěhotnění. Hormony nemůžu, teliskum nevěřím, přerušovaná.. no to není ono 🙂

rousse
25. říj 2017

@gepe no to my jsme taky hodně kompatibilní, hlavně manžel má výsledkem spermiogramu oficiálně potvrzeno že je prakticky nadsamec, takže když na to tak nahlížím, jako sama se divím, že nám to tak vychází 😀 😀

gepe
25. říj 2017

@rousse no, velice kvalitní i kvantitativně vysoky nadprůměr 🙂 to má můj manžel 😀 nám pánská antiko fungovala vždy, při jejím vysazení ihned těhotná - 5x behem tří let 😀

gepe
25. říj 2017

@rousse Evru tedy taky nemůžu evidentně, tak buď stále stejně nebo radikálnější řešení. Na další těhotenství už se necitim a manžel víc než 2 děti už nechce.

kim
13. bře 2018

Ahoj holky, máte někdo zkušenost s nateklýma a bolavýma prsama, při užívání Evry??beru druhý měsíc po deseti letech nebaní žádné HA a mám nahnáno zda příznaky nemohou značit těhu ☹(

uzivatelkapetra
13. bře 2018

@kim nebolely,ale asi nejsem dobrý poradce, jelikož teď jsem těhotná a taky nebolí 🙂

berut
30. kvě 2019

Holky nemá některá zájem o náplasti Evra? Mám 3 náplasti tj. Jednu mesíční kůru, nechám za 200 kč.

beabb
13. lis 2020

Holky, mám k dispozici nové balení Evry. Pouze jsem rozdělala krabičku, abych si přečetla užívání. Koupila jsem ji a přišel rozchod, připadalo mi zbytečně dál ji užívat. Neměla byste některá zájem? Je kupovana v Dr. Max. Nechala bych za 900 (pošta v ceně samozřejmě 🙂 ) děkuji moc 🙂