Antikoncepce - pesar. Máte zkušenosti?

4. dub 2022

Zdravím holky. Jdu s dotazem…
Po porodu dcery jsem hodně přemýšlela jakou zvolit antikoncepční metodu/pomůcku, protože jsem bravala prášky, hodně jsem jich vystřídala, protože jsem měla problém aby mi nějaké sedly. Ve finále, když jsme se rozhodli, že bychom chtěli miminko a já prášky vysadila, zjistila jsem, že proste bez nich je mi nejlépe, tělo fungovalo jak mělo, nálada normální, libido normální apod.
Prostě už nechci žádnou hormonální antikoncepci.
A tak tedy k dotazu, co jsem tak našla, tak by pro mě byl asi fajn volbou tedy pesar, snad se ho naučím správně používat 😁.
Moc bych byla ráda, pokud by jste mi mohli napsat nějaké zkušenosti, kdo ho používá. Pusy, minusy… jakýkoli názor.
Moc děkuji 🙂

gryfis
4. dub 2022

nevyhoda: musíš nato myslet dopředu, před stykem.. a naučit se ho zavádět
vyhoda: nehormonalni, neviš o něm, rozhodně lepší, jak třeba kondom

a dodala bych, že ještě používám spermicidní gel.. A píše se, že myslím může být zaveden až 6 hodin? no prostě docela dlouho, což nemám zas na nějakou moc delší dobu ozkoušeno.

gbp
4. dub 2022

budu mit uplne stejny problem jako ty 🙈 ted sem tehotna, ale dalsi uz bychom neradi a opravdu jsem nevymyslela jinou antikoncepci, kterou bych chtela. leda mozna nehormonalni telisko, ale nesnesu ani nausnice, takze fakt nevim 🤦🏼‍♀️
nicmene pouzivala sem jeden cas cervikalni pesar a spermicid, tedy co se nasazuje primo na cipek, nevim jaky myslis ty a asi se k nemu budu vracet, ikdyz to dokonale neni.
vyhody pro me: neni hormonalni, muze se dat brzy dopredu, pri sexu neni citit
nevyhody: zavadeni neni uplne snadne, nezjistis jako u kondomu ze selhal, leda by byl posunuty, ale musis si ho zavest dopredu, takze urcite planovani to chce.
pro svuj klid ho stejne budu kombinovat pravdepodobne s kondomem nebo prerusovanim, nebo obojim. hlidat plodne dny, ale to mam vzdycky chut nejvic 😅

autor
4. dub 2022

@gbp 😁 Já upřímně netuším, že je nějak víc druhů. Vůbec se v tom nevyznám. Je mi jasné, že to zavádění bude největší oříšek, ale říkala jsem si, ze časem to bude o cviku a nějak to půjde. A ty gely..? Já se trosku bojím nějaké nepříjemné reakce 🤔. Ale asi je to rozumné kombinovat.

gbp
4. dub 2022

jo tak kdyz si to vygooglis tak najdes takovy vetsi jakoby pres celou pochvu a pak takovy jen s dulkem, to se nasazuje na ten cipek. zas to zavadeni muzes v klidu natrenovat i bez nasledne akce 😅 ja sem se toho tolik nebala, protoze pouzivam i menstruacni kalisek, takze to tam mam docela zmaknute si myslim 😄 hele ten gel mi nijak nic nedelal. dava se jen na ten okraj, neni ho tam moc. lepsi nez cipky, ty sem taky zkousela, ty rozpustily a pak to teklo, ani to moc neklouzalo a manzel si stezoval, ze je to ma hnusnou chut 😅

maggi
4. dub 2022

Taky jsem přestala užívat hormonální antikoncepci a už rok používám cayu https://www.pesar.cz/caya-diafragma/ a k tomu musí být i tento gel https://www.pesar.cz/caya-diafragma-gel/. Vyhovuje mi to, zatím jsem neotěhotněla, takže to asi funguje.🙂 Zavádí se to jednoduše a je tam i podrobný návod jak na to. Řekla bych, že to určitě není pro páry, co mají rádi spontánní sex, protože se to musí zavádět předem, takže neexistuje takové to, že teď na to nečekaně vlítneme 🙂. Ale mně to absolutně vyhovuje, protože já právě ty ´přepadovky´ neměla ráda. 🙂

marpe2
4. dub 2022

Taky jsem to před dvěma lety řešila a nakonec jsem pořídila Evanellu https://www.pesarshop.cz/evanella-mekci/ Ze začátku jsem si myslela, že to fakt nepůjde, bojovala jsem se zavedením a to léta používám kalíšek 🙈 ale po pár týdnech jsem se to naučila a teď nejsou problém ani rychlovky 😂 a používáme jen samotný pesar bez spermicidu i v plodných dnech a zatím vše v pořádku 👌

autor
4. dub 2022

Moc děkuji 🙂.
Btw máme 8mesicni mimco, takže spontánní sex u nás nehrozí 😅. Domlouvame většinou minimálně během dne.

maggi
4. dub 2022

A tohle je moc dobré video na youtube, kde se srovnávají dva pesary, tak se kdyžtak mrkni

https://www.youtube.com/watch?v=pTBShMWlEcE
inssomnia
5. dub 2022

S pesarem jsem se naučila a celkem to bylo fajn (to plánování teda nic moc, ale zavedení 6 hodin fakt nebyl problém). Vracet se k němu ale už nebudu. Až se domnožíme, půjde manžel na vasektomii a bude klid.

inssomnia
5. dub 2022

Ještě teda - největší boj byl s tím, že jsem si nedosáhla na čípek (hlavně u vyndavání jsem prostě nemohla chytit to poutko), ale to po porodu už není problém :D