Antikoncepce po porodu, menstruace druhý den přestala

susanem
4. pro 2017

Ahoj holky, přesně po 6 nedělí jsem to dostala, takže jsem si nechala napsat antikoncepci. Měla jsem ji začít brát první den menstruace. Včera jsem to dostala žádné špinění prostě normal. Vzala jsem si prášek a dneska žádná menstruace. Jsem z toho totálně zmatená nevím jestli ji máma brát nebo ne? Poraďte prosím. Děkuji

guinea
4. pro 2017

@susanem Já bych tedy počkala aspoň pár měsíců po porodu, takhle krátce po porodu nemá tělo šanci se dostat hormonálně do normálu, když se hned nasadí hormonální antikoncepce. Jinak podle názvu tématu jsem čekala nějaký kouzelnický trik, že ta antikoncepce zmizela 😝

susanem
autor
4. pro 2017

@guinea jo napsala jsem to dobře 😄

gorda
4. pro 2017

Musim rict, ze kvuli ocekavanemu kouzelnickemu triku se zmizenim antikoncepce, jsem na dotaz mrkla 😀 Nicmene ja zacla s menstruaci zhruba 5 mesicu po porodu a rekla si, ze nic brat nebudu. Stejne by jsme chteli druhe a i kdyby ne, nejak se mi pricilo do sebe hned zacit cpat hormony, navic pri kojeni. Asi bych taky pockala, ale samozrejme neznam tvou situaci, treba mas fakt duvod. 🙂

susanem
autor
4. pro 2017

Teď mi to došlo jsem to blbec 😄 zapomnela jsem napsat to podstatné 😃 co zmizelo 🤣 Tak důvod no... Doktorka nabídla, řekla že je to pro mě rozhodně lepší když ji budu brát, samí plusy a jen jedinej minus pár procent to snáší špatně ...

guinea
5. pro 2017

@susanem Tak bohužel, samé plusy jsou to hlavně pro doktory, ve formě různých bonusů od farmaceutických firem (pracovala jsem v marketingu, vím o tom "zevnitř"). Než začneš tu antikoncepci brát, přečti si také články od finančně nezainteresovaných lékařů, např. skvělá je gynekoložka MUDr. Helena Máslová...