Antikoncepcia Loette, dá sa kúpiť v ČR?

tani03
25. pro 2015

Ahojte baby, som zo Slovenska a zaujimalo by ma či sa dá v ČR kupiť HAK Loette? Ak ano, kolko stoji? Na SK sa uz nepredava nejaky cas. Dakujem.
http://www.lekarna-doktorka.cz/zbozi/2903053/lo...

ppejskova
25. pro 2015

Sice netuším jestli dá nebo nedá ani kolik stojí, ale nekaz si zdraví, když je nějakou dobu nedostupná povětšinou to znamená že jí někde zakázali a teď se čeká na to proč a jestli se důvod potvrdí... Viz. Minerva a kauza ve Francii, taky jsem ji brala a smutné je že v cz se dál předepisuje... Podotýkám že navzdory tomu kolik mi je jsem po jejím vysazení měla velké problémy otěhotnět a o ostatních problémech ani nemluvím... Lepší najít nějakou šetrnější...

tani03
autor
25. pro 2015

@ppejskova ja som ju brala pred 7 rokmi, v tedy ju stiahli z trhu, potom som mala kazde 3 mesiace vzdy inu znacku a ziadna mi tak nesedela ako Loette, brala som dokonca aj Minervu. Mate s nejakou dobre skusenosti? (Mam uz jedno dieta.)

ppejskova
25. pro 2015

@tani03 a do budoucna chcete další nebo ne? Protože já třeba nevědomky předtím chodila 2 roky na injekci a to bylo jednou za 3 měsíce,a bylo mi fajn (ale není vhodná před dětma) proto mi teoreticky dali tu Minervu ale s tou jsem byla hodně nespokojená... Nicméně jsem to vydržela a teď po porodu až dokojim se asi vrátím k injekční jelikož další neplánujeme (těhotenství je pro mě opravdu zdravotně náročné) zkusím dohledat název

loilla
25. pro 2015

@tani03 Já začala Loette brát v 16, ve 24 jsem jí vysadila (celých těch 8 let byla dostupná), protože jsme chtěli miminko a za dva měsíce jsem otěhotněla.. Teď jí opět beru a naposledy, cca týden zpět jsem platila 740,- Kč.

ppejskova
25. pro 2015

Tak ta injekce se jmenuje Sayana,tak 6-7 let zpět stála 400,- na 3 měsíce tak teď to asi bude víc, na netu jsou názory tak i tak...já nebejt toho že jsem tehdy když jsem jí začala užívat byla mladičká bych u ní i zůstala... Rozhodně jsem po ní nekrvacela,což u minervy bohužel někdy i několikrát do měsíce... Po porodu se k ní rozhodně vrátím jelikož se dá aplikovat už po 6nedělí 🙂

leniczka23
26. pro 2015

@ppejskova Můžu se zeptat, jak si na tom byla s chutí na sex po té injekci? Já mam problém s tím, že po porodu nemůžu najít antikoncepci co mi za á menzes udrží (spustí se mi třeba po 14 ti dnech) a za bé vlivem hormonů jsem absolutně bez chuti na sex..jsem už celkem bezradná, protože teď nic neberu a to se bojím souložit protože u mě stačí opravdu zaklepat trenkama a jsem v tom..😀 díky za tipy..

no_title
26. pro 2015

@leniczka23 bohužel mám zkušenost takovou, že jakákoli hormonální antikoncepce naruší chuť na sex. Hledala jsem dlouho, ale opravdu je to s každou víceméně stejné. Zkus nehormonální nitroděložní tělísko.

tani03
autor
26. pro 2015

@loilla 740 kč je za trojmesačné balenie? ako si s ňou spokojná, či si nepribrala, chuť na sex? nejake ine vedlajsie učinky?

leniczka23
26. pro 2015

@no_title No u toho se právě bojím toho otěhotnění, znám hodně žen co přes něj otěhotněly.. Ale děkuji za odpověď..

loilla
26. pro 2015

@tani03 Jojo, 740,- za tříměsíční balení a já s ní nikdy žádný problém neměla, žádné nežadoucí vedlejší účinky jsem nikdy nepocítila. Ani že bych přibrala, ani že by se mi zhoršila pleť, ani že bych neměla chuť na sex, že by mi neudržela MS.. prostě nic. A jak jsem psala výše - po 8 letech jsem jí vysadila a ani jsem neměla problém s otěhotněním. Já s ní jsem sprostě spokojená;).

ppejskova
26. pro 2015

@leniczka23 hele úplně normálka... Já jsem všeobecně tvor velmi aktivní v této oblasti 😀 ale ona ti vlastně úplně vymizí MS a tím i pms což ja pokaždé trpím jak zvíře, 2 dny před a první den kolikrát jen ležím a bolestí lezu po zdech,takže za mě právě v pohodě... Jediné na co si některé stěžují je že přibraly protože měly i větší chuť k jídlu 😀 já naopak byla mnohem aktivnější než na práškách takže to se mi nestalo...

tani03
autor
26. pro 2015

@loilla presne toto som potrebovala počuť, ja som ju tiez uzivala pred nejakymi 7 rokmi (asi 3 roky) potom ju na SK stiahli z predaja, mala som s ňou dobre skusenosti, tiež mi vyhovovala, nepribrala som, neovplivňovala chuť na sex... Diky. 😉