Chránit se proti těhotenství kondomem, je to riziko?

lamiaaa
23. srp 2012

Se mnou je to složité, mám strach z hormonů a jakýchkoliv zásahů do těla, takže i po přečtení diskuzí u mě nepřipadá HA ani nitroděložní tělísko v úvahu, jenže bohužel pak už nezbývá moc možností, jak jinak se chránit 😖 . Myslíte, že je velké riziko spoléhat jenom na kondom? 😕

favofrenki
23. srp 2012

Myslím že kondom je spolehlivý pokud ovšem nepraskne. Taky už nechci žádné hormony takže za mě nyní jen kondomy 🙂

nikollita
23. srp 2012

No nevím, jak dlouho vás to bude s kondomem bavit 🙂 My jsme si celou dobu (10 let) "dávali" pozor a nikdy nebyla "nehoda" 😀 Ale je třeba mít doma šikovného chlapa 🙂

leenulka89
23. srp 2012

Mě osobně kondom vadí, při sexu mi "zavazí"... Jak píše @nikollita , nejlepší je spolehlivý chlap...já do sebe sice cpala taky asi 5 let hormonální antikoncepci, ale jelikož jsem se chtěla pořádně vyčistit před plánovaným těhotenstvím, vloni na podzim jsem HA vysadila a spoléhali jsme jen na přítelovu šikovnost 8 měsíců...a pak jsem hned na první "pokus" otěhotněla 🙂

nikollita
23. srp 2012

Též jsem asi 2 roky brala antikoncepci, ale cítila jsem, že mi to není přirozené a i tělo odporovalo. Chvíli jsme používali kondom, ale byla jsem to spíš já, kdo ho vyžadoval, přítel nechtěl 🙂 Pak jsme si začali dávat pozor a když jsem chtěla otěhotnět, tak to bylo napoprvé 😀 stejně jako u @leenulka89

monika6e
23. srp 2012

přidávám se k holkám výše 🙂 dáváme si prostě pozor. Ale mám doma ještě takový malilinkatý příruční mikroskop. Na první pohled vypadá jako rtěnka. Uvnitř je ale mikroskop, na který stačí dát sliny a podle "řetězců" poznáš plodné/ neplodné dny. Ani nevím, proč jsem si ho pořizovala, jsem na něj strašně líná. Ale kdybys chtěla, dá se přes gynekologa určitě sehnat. Tehdy (cca 7 let zpátky) stál snad jen tři stovky...

palomitacheca
23. srp 2012

Kdyz se spravne pouziva a nepraskne, tak je kondom spolehlivy. Naopak tomu davani si pozor bych moc neverila, pokud dite nechcete. Nemusi dojit k ejakulaci, staci predejakulacni tekutina, kterou partner ovlivnit nedokaze. A z ni se da taky otehotnet. Jeste jako nehormonalni antikoncepci muzete zkusit spermicidni krem nebo globule. V kombinaci napr. s prerusovanim jsou dost spolehlive.
Jinak ten mikroskop mam doma taky. Jmenuje se Lady Q Scope, objednala jsem si ho pred par lety na netu a loni v listopadu se mi diky nemu podarilo otehotnet.

monika6e
23. srp 2012

@palomitacheca jj, krém a globule sice asi fungují, ale já na obojí měla takovou reakci, že to všechno letělo do popelnice... zkušeli jsme několikrát. Holt tam je něco, co mi vadí... 🙂

diviska
23. srp 2012

@lamiaaa ahoj, já mám víc jak 10 let pravidelný cyklus, takže já se spoléhala na plodné a neplodné. V neplodné dny jsme nic neřešili, jak se blížili plodné (kolem ovulace, před a po) tak jsem se spoléhala na přerušovanou soulož. klapalo to 10 let. Otěhotněla jsem pak na první dobrou....

palomitacheca
23. srp 2012

@monika6e my zkoušeli globule, mně to niv nedělalo, ale přítel s tím měl trošku problém. Taky mu tam nějaká látka vadila 😒

hhanca
23. srp 2012

Na přerušovanou soulož a šikovného chlapa bych teda neměla nervy 🙂)) Alespoň tedy ne tehdy, když vím, že mimi určitě nechci. Neříkám, že s kondomem je to něco úžasnýho, ale nevadí nám a lepší než hormony ... ale každého volba 🙂

mapurka
24. srp 2012

pokud budete dbát určitých zásad, tak se spolehnout můžeš, o prasknutém kondomu jsem ještě neslyšela, možná tak při nasazování, ale může snadno sklouznout, z toho má moje kamarádka dcerušku 🙂. My jsme se chránili kondomem po prvním těhotenstvím, druhé bylo plánované a třetí, jelikož jsme se opět chránili kondomem a manžel mě "ukecal", že jednou se nemůže nic stát, když ho nepoužijem a šup, další dceeruška na světě 🙂 . Já mám už pro jistotu Mirenu :D

kobliha2308
4. čer 2020

Ahojky jak moc spoléhate na kondomy ?
Já osobně HA brát nechci.

inssomnia
4. čer 2020

@kobliha2308 já na nich jedu 10 let, dítě mám jedno, plánovaný a otěhotněla jsem okamžitě ;) přerušovaná souloz se u mě rovná sexu bez orgasmu. Než sex bez společného vyvrcholení, to už radši žádný. Kondom nám nijak nepřekáží.

priefi
4. čer 2020

@kobliha2308 my teď jedině kondom. Až budu mít pravidelnější cyklus, budu se snažit poznávat plodné a neplodné dny. Teď kojím, takže na pravidelnost nelze spoléhat

julia00
27. pro 2021

@inssomnia riešim tiež momentálne ochranu kondomom a chcem sa spýtať, cez plodné obdobie ste tiež používali kondóm?

inssomnia
17. únor 2022

@julia00 jo pořád. Ještě jsem jednu chvíli experimentovala s pesarem, ale tam se musí vědět dopředu, že něco bude. Jinak to bylo celkem fajn.
Od porodu nic, to naopak řeším jak otěhotnět. A až doplodíme, tak podvaz. Takže máme antikoncepci od mých 28 naplánovanou a vyřešenou 🙂

klarkahany
26. dub 2022

Na kondomy spoléháme celkem dost. Kupuji různé druhy, ať je nějaká změna :D ale jsme takto spokojení a já nemusím brát žádnou HA..