Gynefix, nechávaly jste si zavést?

katka9184
6. únor 2018

Ahoj holky,
je tu některá, která si nechala zavést nitroděložní tělísko? Zítra jdu na gyndu nechat si zavést gynefix. Jsem dva měsíce po porodu a jelikož do sebe nechci ládovat hormony, s pláštěnkou nás to nebaví, tak bylo tělísko jediná možnost.
Máme doma 2mesicní miminko, takže na další přírůstek je zatím času dost 🙂.

almara2
6. únor 2018

Mám ho od května a ťuk ťuk dobrý.

katka9184
autor
6. únor 2018

@almara2 Můžu se zeptat, jaké bylo zavádění?

almara2
6. únor 2018

Trochu nepříjemné,ale dalo se. Pár dní jsem slíbila a musela mít vlozku

priefi
7. únor 2018

@almara2 a tohle je to hormonalni telisko, anebo nehormonalni?

katka9184
autor
7. únor 2018

@priefi je to nehormonalni

almara2
7. únor 2018

Ja mám nehormonalni, stříbrné,ale název nevím. Teď mne teda rozladilo,že jsem si koupila menstruační kalíšek a tam píšou,že se musí dbát, aby nepohnul s tělískem. Musím se na Facebooku zeptat ve skupině o kalíšcích, co a jak.

priefi
7. únor 2018

Nehormonalni pry ale neni moc spolehlive, co jsem tak cetla

almara2
7. únor 2018

@priefi já hormonální antikoncepci celkově už nechci. Ježkovy voči to ne, čtvrté dítě v mém věku fakt už ne😲😨

priefi
7. únor 2018

@almara2 my se ted sice chranit nepotrebujeme, ale do budoucna uvazuji o telisku... HA jsem brala dlouha leta a bez ni jsem se zacala citit mnohem lepe, jak fyzicky, tak psychicky. Prave k HA se pozdeji uz vracet nechci a kondom mi vazne nesedi... proc vlastne nechces ani hormonalni telisko, pry to je neco jineho nez HA a zarucene funguje. U nehormonalniho jsem se docetla, ze je spolehlive jako prerusovana souloz a to me tak trochu zarazilo...

katka9184
autor
8. únor 2018

@priefi Kdyby bylo nehormonalni tělísko spolehlivé jako přerušovaná soulož, tak by ho určitě nenabízeli jako jednu z ochran proti početí. Je to stejně účinné jako hormonální, akorát bez jakýchkoliv hormonů. Já k tomu ještě kojim, takže nehormonalni byla jasná volba.

priefi
8. únor 2018

A stribrne sis vybrala schvalne? Anebo Ti to bylo vicemene jedno?

katka9184
autor
8. únor 2018

@priefi Gynefix ale není stříbrný.

priefi
8. únor 2018

@katka9184 aha, ja myslela,.ze mas to same,.co psala almara

katka9184
autor
8. únor 2018

@priefi Nn, Gynefix mám od včera

priefi
8. únor 2018

@katka9184 a co zavadeni? Jake to bylo? A ted vse ok?

katka9184
autor
8. únor 2018

@priefi Možná to bylo tím, že jsem dva měsíce po porodu, že jsou cesty ještě povolené, ale nebolelo to vůbec. Ani zavedení želez, sondy a ani nastřižení čípku, kterého jsem se bála nejvíc. Cítila jsem jen drobet tlak, asi jako když má přijít menstruace, ale jinak opravdu nic. Četla jsem o zavedení spoustu blogů a fór a dle informací od žen, které to podstoupily, jsem se i bála, ale můžu říct, že mne to nebolelo vůbec...
Záleží asi na prahu bolesti, protože i porod pro mě byl docela příjemným zážitkem.

katka9184
autor
8. únor 2018

@priefi Večer jsem cítila podbřišek drobet a dneska taky, ale asi jako u slabé menstruace.

priefi
8. únor 2018

@katka9184 nastrizeni cipku? A to bylo bez umrtveni? Porod prijemny zazitek? Popravde, ja si tu bolest.vubec nedokazu vybacit a jsem za to rada, ale vim,.ze to bolelo fakt hrozne.. ale ja ten prah bolestivosti mam dost bidny, jsem knuca 😅

almara2
8. únor 2018

Tak mne stříbrné vybral můj lékař, je dražší než měděné,které se dává nejběžněji.Hormonalni nechci, jsou to pořád hormony. Kamarádce rozjelo rakovinu prau

priefi
9. únor 2018

@almara2 a v cem je lepsi stribrne? A bylo prokazane, ze ta rakovina byla tim teliskem?

almara2
9. únor 2018

@priefi ano, bylo jí to řečeno, stejně jako jiné známé, u ní zas byl důvod hypersimulace hormony před umělým oplodněním.

almara2
9. únor 2018

@priefi no, nejlepší je zlaté, to jsem původně chtěla,ale stříbrné prý taky dobrý. Med je jedovatý kov, tu bych nechtěla v těle,tak proto aspoň stříbrné

priefi
9. únor 2018

@almara2 a na kolik vyjde stribrne a na kolik zlate?

almara2
9. únor 2018

Můj doktor mi napsal poukaz a vyzvedla mi tehdy máti,takže to přesně nevím,ale bylo to do tisícovky to stříbrné. Zlaté bude o něco dražší,ale nevím. Zavedení bylo zdarma.

priefi
9. únor 2018

@almara2 aha, ja myslela, ze to je drazsi 😉 a na jak dlouho je? Taky na 5 let?

almara2
9. únor 2018

@priefi ano. Ale musím se přiznat,že jsem ho prechvalila. Od odpoledne mám bolesti v podbřišku a trochu spinim. Jsem cca v půlce cyklu, tak googlim,co by to mohlo být.😢

priefi
10. únor 2018

@almara2 a nemuze to byt jen silnejsi ovu? Snad to bude zase dobre

almara2
10. únor 2018

@priefi no, to by vycházelo,ale nechápu to špinění, nikdy jsem to neměla. Dnes už břicho skoro neboli a špinění je slabší. Asi je na čase začít pít kontryhel,to je ženský všelék 😃

priefi
10. únor 2018

@almara2 mozna to telisko zesililo ovu. Obcas pry je i zaspineni pri silne ovu.

katka9184
autor
10. únor 2018

Tisíc korun za tělísko je podezřele málo teda...