Dotazy ohledně antikoncepce... hodně toho nevím

malema01
27. čer 2018

Před měsícem jsem začala brát antikoncepci (microgynon) a mám prvního přítele (je mi 17), začala jsem ji brát kvůli tomu, abychom nemuseli používat kondom a aby můj měl trošku “prostor” a mohl si dělat co chce...jestli si rozumíme 😄. Takže samozřejmě se parkrat prostě ud*lal. Antikoncepci beru pravidelně každý den ve stejnou hodinu 21 dni v kuse, pak 7 vynechavam, zrovna jsem v tom období kdy vynechavam a čekám na menstruaci, proto můj první dotaz směřuje k tomu...za jak dlouho se dostaví? Za další...mužů být těhotná, i když ji beru fakt pravidelně? Protože toho se bojím asi nejvíc, že proste otěhotním. V období kdy neberu antikoncepci, tedy v tom týdnu vynechání, mužů otěhotnět? Neberu žádné další prášky co by účinky HA mohly ohrozit, pouze léky na alergii, co prý vliv nemají. Děkuji všem moc za odpovědi 😇😇

absintka19
27. čer 2018

@malema01 otehotnet pres HA muzes, ale je to spise vyjimecna zalezitost. Pokud se fakt tak bojis tehu tak skutecne doporucuji chranit se i kondomem, ten navic uchrani pred pohl.nemocemi i kdyz nic neni 100%. Nerikam ze partner ma nejakou nemoc, ale jste mladi atd...Alkohol, drogy i nektere leky snizuji ucinost antikoncepce. Jinak kdyz HA funguje tak neotehotnis v dobe kdy je 7 dni vynechavas kvuli MS, prasky pusobi i tehdy. A prave MS by mela prijit cca do tech 7 dnu. Ale teprve s ni zacinas a zacatky muzou byt ruzne nez se cyklus ustali.

xkalisto
27. čer 2018

Šance že otehotnis s HA je fakt nízká snad i nižší než že otehotnis s kondomem.

Tech 7 dní pauza je normálních funguje to i v té pauze. Kdy to dostaneš je strašně individuální, mě v té době klapala jak hodinky každý měsíc přesně, ale už si teda nepamatuji kolik dní po vynechání to bylo.

U některých je možný že krvácení i přestane.

priefi
27. čer 2018

@malema01 je malopravdepodobne otehotnet pres presne uzivani HA, v dobe pauzy jsi taky chranena, ms po vynechani by se mela dostavit cca 3 den vynechani, ale je to indivindi. Vse najdes v pribalovem letaku 😉

evee24
27. čer 2018

No pokud se do tebe neudělal hned prvních pár dni při prvním platičku tak asi v pohodě. Jinak pozor na bylinky a hlavně na antibiotika.

zlorenka
27. čer 2018

Tak tak, antibiotika, alkohol, zivocisne uhli, zvraceni a prujem...a nedostatecne zapiti prasku muze taky snizi ucinnost, sance jsou male, ale nahoda je blbec 🙂

malema01
autor
28. čer 2018

Děkuju vám všem za odpověď. Menstruace se už dostavila, takže asi nikde není problém 😄

tycinkatwix
16. srp 2018

Já jsem brala HA asi 8-9 let ... Je nemožné se celé roky vyhnout alkoholu, antibiotikům, průjmu a zvracení 😀 ... Já po pařbách zvracela téměř pokaždé 😀 je logické, že pokud si prášek vezmeš a do půl hodiny ho vyhodis z těla, tak nepůsobí jak by měl ale někdo ti řekne, že HA kvuli jednomu prášku přestane působit okamžitě a přesto i dva roky po vysazení HA nemůže otěhotnět kvůli HA ;) to si trochu protiřečí 🙂 za těch 8 let jsem zvracela, měla průjem asi 10000x , brala ant. a tak dále a neotěhotněla jsem 😀 myslím že je to individuální 🙂 neboj se nic ;)