Hormonální nitroděložní tělísko (Jaydess), vše o něm

smolinek
8. dub 2014

Zdravím maminy,
chci se zeptat na toto nitroděložní tělísko. Mám problém se silnou menstruací a po vyšetření mi zjistili špatnou tvorbu červených krvinek z nedostatku železa, díky tomu že se mi v děloze tvoří vysoká stěna sliznice, tak toto tělísko má tomu zabránit . Dr. mi ho doporučila, musí ho zavést pod narkozou, protože jsem měla dva císaře a k tomu zašitý čípek. Prolezla jsem většinu diskuzí, ale nenašla jsem tolik odpovědí a ráda bych byla v obraze než půjdu k Dr. na kontrolu. Máte někdo zkušenost s tímto tělískem a zavedením pod narkózou? Ovlivňuje to chuť na sex, nálady, váhu ( potřebuji přibrat 😀 ).
Moc díky 😵

swinny
14. kvě 2015

Dobrý den,
nechala jsem si zavést tělísko Jaydess před necelými 14 dny. Na kontrolu bych měla jít až v červenci, tak se poptám předem alespoň tady. Doktorka se nezmiňovala nijak do detailů, jak dlouho by se mělo počkat se sexem, pouze podotkla, že 3 dny bez namáhavějších aktivit postačí. Zhruba po týdnu jsme s přítelem vyzkoušeli, avšak cítí uvnitř vlákna z tělíska, která jsou nahmatatelná relativně blízko. Má otázka tedy zní, jestli je potřeba tento problém řešit hned (zdali se dají vlákna nějak zkrátit) nebo jestli se s tím bude ještě něco dít do budoucna?!
Moc děkuji za jakékoliv rady a zkušenosti.

miralobe
21. kvě 2015

@monalis přesně si to nepamatuji, já nemám problémy s žádným kovem, takže jsme to více nerozebírali. Určitě je ale rozdíl mezi složením Mireny a Jaydess - danakal měla Mirénu a ta je trochu agresivnější. Dej na info od výrobce a kup si to někde transparentně (v ordinaci, v lékárně) a bude to ok 🙂

miralobe
21. kvě 2015

@swinny Běž k doktorce a řekni jí to, ona Ti je zastřihne, to není problém 🙂

boule12
21. kvě 2015

@swinny Ahoj,

já bych ještě chvilku počkala. Mně se vlákla zatáhla sama do děložního hrdla a teď mi kouká cca 1 cm, a to jsem taky chtěla zkrátit. Na zavedení jsem byla na začátku března, takže je to nějaké dva měsíce.
Asi chvilku trvá, než si sedne.
Ale jestli vám to vadí při styku pokaždé, tak si skákni na gyndu, ať si ta vlákna přistřihne. 🙂

monalis
21. kvě 2015

@miralobe Tak určitě budu tělísko pořizovat přes svou gynekoložku. Stahovala jsem si právě i přes net příbalový informační leták a nenašla jsem ve složení žádnou měď. Jsem alergická na barevné kovy tak jsem právě byla ráda, když jsem si přečetla, že je tam stříbro. Pokud je to opravddu pravda tak by to bylo super. Příští týden si to ještě ověřím u své gynekoložky.
Jinak moc děkuji za info 😉

sarka7476
3. črc 2015

Řada bych se zeptala na vhodnost tělíska na 3 roky ve věku 41 let .. zatím bez dětiček. Děkuji moc za radu

miralobe
19. črc 2015

@sarka7476 Jaydess (tedy tělísko na 3 roky) se již prezentuje jako vhodné pro nerodičky. Není to jediný parametr, ale nejvíc byly diskutované právě náctileté slečny nerodičky, jesli to není přílišný zásah do jejich vyvíjejícího se organismu. Pro tělo stabilizované (pokud samozřejmě není nějaký jiný problém) je tělísko na 3 roky vhodné.

agoun
25. říj 2015

Cusik
Nechala jsem si zavest jaydess v kvetnu 2015.
Mam ho tedy 5. Mesic.
Par dni pp zavedeni jsem nepatrne spinila A pak jen v dobe menstruace.. ze zacatku jsem nemela zadne velke potize, ale ted mam jiz 2. Menstruaci silene krece v podbrisku.doprovazene extremnimi vykyvy nalad...
Pms jsem mivala desivy vzdycky, ale ted mam pocit, ze to presahuje nejakou hranici normy :D a dost me to omezuje a desi to nejen me, ale vsechny lidi v me blizkosti.
Zmena nastala i zabarveni krve- ted spinim velice tmave hnede... a cele to zacina den pred obvyklou menstruaci a konci az 10. Den

Ma nekdo z vas ☹ podobnou zkusenost?

monalis
25. říj 2015

@agoun Mám podobnou zkušenost ale ne od nitroděložního tělíska. Pokud začínáte tmavě hnědě špinit běžte k lékaři. Mě se takto rozběhl zánět endometria. Vždy se to objevilov době menstruace a pak už i v době ovulace až na konec ze mě vycházela tmavě hnědá kaše. Stačí na to antibiotika a je pokoj.
Nechci Vás nijak strašit, samozřejmě, že to nemusí třeba vůbec nic být a je vše ok 😉

ludmila44
27. říj 2015

mila monalis, oprvdu si to s tim hormonalnim teliskem rozmysli. Ma totiz hodne vedlejsich ucinku, snizuje v tele hladinu progesteronu, ten chemicky ho nenahradi, proto padaji vlasy, vznikaji cysty, boli hlava a prsa a tak dale... ja ji mela a rikam nikdy vice. Jaydess a Mirena neobsahuji zadne kovy ale zato silikon a jeste jinou chemii..tedy mimo levonogestrelu, ktery je uz tak dost agresivni.. Moje kamaradka po tom take onemocnela... chemie je proste chemie... jsou jina reseni
Moje doktorka je moc prima, rikala, ze ho jin nedoporucuje

monalis
30. říj 2015

@ludmila44 Mohu poprosit o jiná řešení. Velmi mě zajímají možnosti jiné antikoncepce či alternativních přístupů. Předem moc, moc děkuju.

ludmila44
2. lis 2015

moje kamaradka ma telisko se zlatem a je spokojena, moje kolegynka ma Gynefix a po dvou mesicich uz si to sedlo (nespini)
ja se ridim pravidlama prirozeneho planovani poceti, ktere je stejne spolehlive jako pilulky, kdyz se clovek toho 100%tne drzi , na trhu jsou i dobre knizky s touto tematikou. Doktori dost casty zeny od toho odrazuji, ze je to nespolehlive a tak, ale podle me chteji jen predepisovat pilulky a hormonalni teliska, protoze s toho neco maji. Ja uz si do tela zadnou chemii nedam.. takhle mi je o hodne lepe

karool5
10. kvě 2016

Ahoj holky, tělísko mám necelý měsíc. Zavedení bylo relativně v pohodě. Bylo to nepříjemné, ale dalo se to vydržet. Samozřejmě každý má jiný práh bolesti 🙂 První den jsem cítila takový tlak v podbřišku, druhý den už jsem vůbec nic necítila a lehce jsem špinila. Třetí den jsem už nešpinila a měla jsem sex s přítelem. Potom jsem začala špinit a nyní mám menstruaci. Ne takovou, jakou jsem měla dřív, ale už je to 7. den a krvácím, tak doufám, že to brzy přejde :( Jinak se cítím naprosto v pohodě 🙂

kryshpeen25
27. kvě 2016

Ahoj. Uvazuju o zavedeni teliska jaydess, zajimali by me vase zkusenosti. Je mozne ze se s teliskem pribira jako u HA?

miralobe
16. říj 2016

Ahoj, chci jenom trošku zlepšit náladu diskuze. Mám tělísko už skoro dva roky a je to perfektní, menstruaci nemám, jen tak jednou za tři měsíce jeden den špiním, nemám žádné bolesti, fáze cyklu poznávám jen podle nálady. Nepadají mi vlasy, nezhoršila se mi pleť, nepřibírám, prostě nic. Přítel to tělísko miluje, nic necítí a vše si jen užíváme. Dřív mě ani nenapadlo, že to může být tak bezproblémové a opravdu na jaydess nedám dopustit 🙂 Ale chápu, že to nemusí sednout každému. Ale když to sedne, tak to stojí za to. A vyndat se to dá vždycky, tak co. Mějte hezký den!

lauras2
1. kvě 2017

@porodnibabka Dobrý den, chtěla jsem se jenom zeptat, kde jste slyšela že po vyndání tělíska se mentruovat nemusí až půl roku..Mám ho pryč 3 týdny a pořád nic..Jen mě to mírně znervozňuje.. Já tedy měsíčky neměla ani při tom když jsem tělísko měla..a tak ted po vytažní čekám a čekám...stále nic..děkuji🙂

bonechance
9. zář 2017

@danakal
Tak to tedy koukám!😲
Jste moc šikovná, že jste to všechno zvládla!👍

jaky096
21. lis 2017

Ahoj,
za 14 dni mam jit na zavedeni nitrodelozniho hormonalniho teliska (Jaydess) a chtela jsem se zeptat na par otazek...jednak me zajima zdali je toto telisko vhodna antikoncepce pokud nemam staleho partnera a take jestli je telisko pri sexu citit. Dale jsem se chtela zeptat jestli dochazi k zhorseni pleti nebo nabrani vahy.
Predem moc dekuju za odpovedi. 🙂

teriiiss
10. bře 2019

Zdravím holky,

četla jsem si zde komentáře k hormonálnímu tělísku,ale většinou jsou z roku 2014...Máte někdo zkušenosti s tělískem Jaydess v poslední době?

miralobe
10. bře 2019

@teriiiss no jo, ono to letí. Aktuální taky nemam. Vyndala jsem v červnu 2017, na podzim pak otěhotněla, za chvíli pujdem na druhé. Kdybys přece jen mela nejaky konkrétní dotaz, rada poradím.

ludmila44
11. bře 2019

nikomu hormony nedoporucuji... pracuji dost dlouho v medicine, abych vedela jake to ma vedlejsi ucinky a Mirena, Kyleena, Jaydess jsou sinteticky vyrobene hormony.. ikdyz to asi tady damy nechteji slyset, ale antikoncepce je vzdy zdravejsi bez hormonu

asojakova
11. bře 2019

Ja mam asi 2 roky. Letos bych chtela vyndat. Ale premyslim, ze podruhe uz do toho asi nepujdu

miralobe
11. bře 2019

@ludmila44 no, ja bych rekla, ze to vsichni vědí, ze to je pro telo lepsi bez hormonu, ale pak to zváží i z dalších stran a většina dojde zpět k hormonum. Ja si ho zase dam, az budu mit dost děti 🙂

kata267
1. pro 2019

@ludmila44 a muzu se zeptat jake konkretni vedlejsi ucinky, ktere mate z praxe vypozorovane?

veronika9595
8. pro 2020

@kata267 u mne bylo tělísko Kyleena to vůbec nejhorší rozhodnutí jaké jsem kdy v této oblasti udělala ... zezačátku jsem byla nadšená, sice první den po zavedení děsné bolesti a pak při každé MS křeče jak nikdy v životě, ale líbilo se mi že nemusím už nic řešit ... než jsem si o dva měsíce později všimla že se mi začalo dělat příšerné hormonální akné, které se zhoršovalo skoro rok. Zároveň s tím přišly deprese a začala jsem neskutečně přibírat. Vždy jsem se držela svojí váhu +- 5kg, od nasazení po vyndání tělíska neuvěřitelných 20kg nahoře. Také mi několik měsíců vypadávaly vlasy... Vše se dělo tak nějak pozvolna takže mi dlouho trvalo než jsem objevila příčinu... nejdřív jsem si namlouvala že to je tím vysazením prášků, ale tak po půl roce mi došlo že tím to vážně není když se to neustále zhoršuje. Opravdu bych to už nedoporučila vůbec nikomu

kata267
9. pro 2020

@veronika9595 no to nezni.moc pozitivne :-/ a predtim jste brala prasky?

veronika9595
9. pro 2020

@kata267 ano několik let... neříkám že byly ideální, hodně mi snižovaly libido, ale v porovnání s tělískem byly ještě zlatý ... po porodu si koupím Beacup (nový pesar) a budu kombinovat se spermicidním gelem a počítáním plodných dnů, hezky bez umělých hormonů a bez děsivých vedlejších účinků 😌 už mám s pesarama zkušenosti a v porovnání se vším ostatním je to taková nejlepší volba do dlouhodobého vztahu, kde je možnost trošku plánovat dopředu 😁😁