Injekce Depo Provera - zkušenosti

9. črc 2021

Ahoj holky. 20.5 jsem dostala první injekci Depo Provery. Děti mám dvě, další určitě nechci. Ale zhruba po 4 týdnech jsem si začala všímat, že mi začali padat hodně vlasy. Hlavně při česání a mytí. To opravdu tahám pramínky 😟 MS jsem od té doby tedy neměla, ale dost často špiním. Jinak dodám, že jsem 4 měsíce po porodu, nekojim. Může být to padání z té antikoncepce, máte některá podobnou zkušenost? Nevím právě, zda si příští měsíc nechat dát druhou injekci nebo si nechat napsat jinou..? Děkuji

tomesova1marketa
9. črc 2021

ja jsem ji brala rok depo proveru a ms jsem nemela rok a ted rok jsem bez depo provery a taky mi padaji vlasy a to mi je 32 let ale ted potym nemuzu otehotnet jeto velke svinsvo ta antikoncepce a jde oto že po ni i přibereš.Jsem rada že uz ji neberu rok co jsem bez ni a mam pote antine rozhozene hormony a bolestivou ms

autor
9. črc 2021

@tomesova1marketa my jsme se na ni s doktorkou dohodli z toho důvodu, že další děti opravdu nechci, takže to že je po ní problém otěhotnět mi nevadí. Další důvod proč jsme ji dali, bylo že mě vždy trápila hodně silná, dlouhá bolestivá MS, vzhledem k tomu, že mám endometriozu. Taky mi je 32. To, že bych po ní přibrala mi nevadí, jsem dost hubená, trápí mě to velké padání vlasů a samozřejmě to špinění příjemné taky není, ale není to takový problém

hezz17
9. črc 2021

To padan8 vlasu caaove odpovídá "pelichani po porodu" 🙂

tomesova1marketa
9. črc 2021

ja jsem po te antine vubec nespinila akorat mi padaji hodne vlasy při česani a při myti a ja mam ms bolestivou a trva mi jen 4 dny a pak mam klid akorat musim jest prasky na bolesti.Ja už jedno dite mam ale rozhodli jsme se z manzelem ze chceme i druhe aby nebyl sam muj syn.

klokanka31
9. črc 2021

Já začala s touhle antinou po šestinedělí. Vlasy mi dost padaly, ale to prý snad každé po porodu. Teď mám skoro 14 měsíců po porodu, vlasy už jsou o dost lepší, a antinu mám pořád. A jsem s ní spokojená, žádná ms, ani špinění 🙂

klokanka31
9. črc 2021

@hezz17 ☺ pelichání po porodu 😂

autor
9. črc 2021

@klokanka31 Jako že bych začala jak píšeš doslova pelichat takovou dobu po porodu jo? Po prvním porodu mi vlasy nepadali vůbec, takže teď jsem to přisoudila právě té antikoncepci, jelikož to začalo zhruba měsíc po její aplikaci.

klokanka31
9. črc 2021

Já taky nepelichala hned, ale asi 3 měsíce po porodu...☺

autor
9. črc 2021

@tomesova1marketa Mě padají právě taky, jak píšeš hlavně při česání a při mytí. Tak já ji měla vždy nějakých 8-9 dní a hodně silnou. Děti mám dvě, takže i její spolehlivost vzhledem k ochraně pro mě byla velké plus. Tak teď nevím jestli vydržet jestli to padání vlasů ustane, nebo ji změnit

autor
9. črc 2021

@klokanka31 Já po prvním porodu ne, takže mě to teď ani nenapadlo. Takže myslíš, že mám prostě jen vydržet jestli se to během pár měsíců nezlepší a v antině pokračovat? Jen abych nebyla za pár měsíců jak vypelichaná slepice 😂

tomesova1marketa
9. črc 2021

vydrz to

klokanka31
9. črc 2021

Neboj, já jsem vypelichaná jen jako husa ☺ ne teď vážně, co jsem četla, tak vlasy padají po porodu hodně často, do roka že se to zlepší. Já sama jsem s antinou spokojená, ale rozhodnutí je na tobě...

autor
9. črc 2021

@klokanka31 Asi to tedy vydržím. Já s ní jinak problém nemám žádný a nerada bych zkoušela zbytečně jinou, která by třeba nesedla a zase by se hledala další. Hlavně mi jde o její spolehlivost, která je vysoká a že není MS. To špinění by se prý taky mělo uklidnit po těch 3 měsících. Tak to nechám a uvidím 😊 jinak děkuji za odpověď

hezz17
9. črc 2021

Je to naprosto typicky. 4m po porodu pulka vlasu pryc

autor
9. črc 2021

@hezz17 pssst, to ani neříkej, to budu za chvíli plešatá 😂

zuzroko
9. črc 2021

Brala jsem pár let v kuse, pak mě doktor upozornil, že hrozí velké odvápňování kostí při dlouhodobém užívání a přestala jsem. Prášky mi nikdy žádné nesedly, ani naplasti a jediné co tak mi vyhovovala depo provera, ale po vysazení mi začaly šílené cysty a problém s častou MS, teď se po porodu chystám na tělísko. Přijde mi to jako nejmenší zlo ☺️

klokanka31
9. črc 2021

Právě já taky vsázím na to že je fakt hodně spolehlivá, a není s tím žádná starost. Kdybych měla brát třeba prášky tak bych měla doma 10 dětí ☺

klokanka31
9. črc 2021

@hezz17 Zase aspoň že padají rovnoměrně, a neopelichá jen jedna půlka hlavy ☺

melek5
9. črc 2021

Brala sem proveru po prvním porodů pak sem nemohla otehnet a přibrala sem tak 20 kg za měsíc pak sem to rok a půl shazovala za mě nejhorší antina

alpakovo
9. črc 2021

@tomesova1marketa asi jak u koho,brala sem ji téměř 6 let a otěhotněla sem půl roku po vysazení. A nepřinesla sem téměř nic

alpakovo
9. črc 2021

Já ji brala šest let a nemůžu říct,že by se u mě padání vlasů díky ní zhoršilo.... To spíš až teď po porodu,kdy se kde Depoprovere vracím a uvidím,zda se to naopak po hormonech nezlepší

majcela
15. srp 2021

Ahoj ..ženy ...
Sem tu poprvé chtěla bych se zeptat jestli má někdo dlouho letou zkušenost s depoproverou ..
Brala sem ji 14 let teď sem ji vysadila je to asi rok"
A mám hrozný bolesti ( křeče ) břicha a nohou ..
Tak jestli to může být od toho vysazení ..holky děkuju mooc