Jak jste vyřešily antikoncepci po porodu při kojení

baluci
4. únor 2017

Dobry vecer maminky,prosim chci se zeptat,jak jste vyresily antikoncepci po porodu pri kojeni.Ja chci urcite kojit,ale nechci pouzivat kondomy.Jak to snasite vy? A je vubec na vyber?🙂Dekuji moc za odpovedi.

puutalo
4. únor 2017

Samozřejmě. Přerušovaná soulož, symptotermální metoda...

baluci
autor
4. únor 2017

@puutalo No,ale ani jedna varianta neni stoprocentni. Me se jedna o neco vice spolehlivejsiho.😉

puutalo
4. únor 2017

@baluci Pro nás to je 100% metoda už 11 let.

baluci
autor
4. únor 2017

@puutalo Tak to mate stesti🙂

puutalo
4. únor 2017

@baluci U obou metod je důležitá vzájemná důvěra obou partnerů. Tvůj partner by chtěl brát hormony, nechat si do sebe zavést tělísko? Můj ne, a proto to nechce ani po mně.

baluci
autor
4. únor 2017

@puutalo Ne,to urcite ne,to mate fakt dobre,ze to mate takto vzajemne a ze to funguje.Ja jsem prerusovanou soulozi otehotnela.A prave mam strach,nechci otehotnet minimalne 3roky po prvnim porodu.Proto zjistuju jake mam moznosti.

puutalo
4. únor 2017

@baluci Snad to otěhotnění nebylo úplně špatnou událostí.
My oba měli od začátku vztahu jiné priority (střední a vysoká škola, praxe po škole) a tak jsme se báli otěhotnění, že nám ta metoda vycházela. Byli jsme vždy velmi pečliví a důslední, proto se nic neočekávaného nestalo. Pak už jsme to nechali osudu.

saja23
4. únor 2017

Me doktor předepsal antikoncepci Daisenette. Mesic a půl jsem spinila a ted uz dva týdny krvacim. Pry je to normální kvůli tomu ze si tělo zvyká na jiny hormon nez co je v normální HA. Me to normální nepřijde a pristi týden uz jdu pro jinou protože tohle se nedá. Jenže krvacet takhle muzes z každé. Takže uvazuju nad tělískem..

baluci
autor
4. únor 2017

@puutalo nee,my jsme chteli miminko a jsme radi,ze cekame,spis ja jsem chtela jeste pockat chvilku..
@saja23 boze,no tak to mi taky neprijde normalni,tak pak dejte vedet,jestli ta druha sedla..drzim palce.

plksv
4. únor 2017

A co máš proti prezervativu? My takhle fungujeme už 20 let 🙂. Úspěšně 😉.

kaci11
4. únor 2017

@baluci ja beru Torri a je to v pohode. Po prvnim jsem taky brala ale uz si znacku nepamatuji.

ssandy
4. únor 2017

antikoncepce, brala jsem cerazette, zadne spineni, vzdy bez problemu. Ani na kojeni to vliv nemelo nebo to male nijak nevadilo. Ted mame zas nakoupeno hromadu kondomu.🙂

pavlina212
4. únor 2017

azalia. u mě bez problémů, někdy si ženský stěžovaly na špinění.

evjun
4. únor 2017

Ja beru Evellien,ale budu ji menit. Nejdrive jsen snad 3 mesice skoro v kuse krvacela a ted stale nepravidelne a celkem silne krvaceni,nekomu ta antikoncepce pro kojici proste nesedi.

baluci
autor
4. únor 2017

@plksv Ja nic,ale manzel nechce😒

jozy2
4. únor 2017

Ahoj beru azalia a ze začatku jsem špinila ,ale ted luxus nemam ani menstruaci a ješte pořád kojím🙂

plksv
5. únor 2017

@baluci hm. Tak to je od manžela pěkný 🙂.

skripmart
5. únor 2017

Já brala antikoncepci co se brala brát při kojení... po šestinedělí mi ji napsal Doktor má gynde

baluci
autor
5. únor 2017

Diky moc vsem.

mmkama
5. únor 2017

Já beru Azalii a jsem bez menses celou dobu kojení 🙂

moodie
10. únor 2017

My máme přerušovanou a je to ok.

joripage
5. kvě 2017

Mám Evellien a absolutně žádná chuť na sex, nálady... První jsem dobrala, ale teď jsem načla první platíčko a už to nechci, nemá smysl rvát do sebe hormony, když nesexuju...😵

veka001
5. kvě 2017

Já jsem dostala od doktorky azalia, ale nakonec ji neberu. Něco málo se do mléka dostane, tak jsme si řekli, že raději dáme rok pozor než cpát hormony už od narození do dcery. Sice je to pro ni nejspíš neškodné, ale jistota je jistota 🙂

kocvarovas
5. kvě 2017

Po prvním porodu, jsme si dávali pozor a byla to 100% antikoncepce, do doby, kdy jsme začali plánovat druhátko. Někde v koutku duše jsem si říkala, že kdyby se náhodou stalo, stejně chceme dvě, tak by bylo druhé dřív. Po druhým porodu, jsem dostala panický strach z otěhotnění a hned jak to šlo (chvíli po šestinedělí) jsem si nechala zavést Mirenu. Ta je teda na 5 let, ale je i její obdoba na 3 roky..